.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 28

Тема: 1.12

  1. #1

    1.12

    4udeh se dali izobshto da puskam temata.. sig. shte vi se stori glupava ili moje bi bezinteresna no vse pak re6aavam da q pusna .. ta 1 dekemvri denq na SPIN-a kolko ot vas sa se zamislqli za tova za tazi bolest supri4asni li ste ? bihte li pomognali na takuv 4ovek..? 4esno kazano az nz kak shte reagiram ako vidq na jivo 4ovek s HIV .. naskoro karah edin seminar i tam nqkak ni nakaraha da sme supri4asni kum problemite na tezi hora malko me natujava tazi tema zatova shte spra do tuk i ostavam ostanaloto na vas...

  2. #2
    Мега фен Аватара на hamilcar
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София/Банкя и на луната за Dragon Stones
    Мнения
    5 317
    Няма как да не се замисли човек за тази болест. Все пак тя е болестта на 20в, а и на 21в. Не съм виждал болен от СПИН. Дали ще му помогна не знам, би ми се искало, но не знам как ще реагирам като го видя. Единствено се надявам, че повече хора ще се пазят.

    Използвайте презервативи !!!!

    Правила на форума!
    Стар ник: xaxo_xixi

  3. #3
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    основния проблем с който се сблъскват хората със СПИН са предразсъдаците, защото някои са убедени, че СПИН е силно заразен и се предава по въздушно-капков път или чрез допир, а не е така. вируса се предава само по полов или кръвен път. и така се получава дискриминация която е доста несправедлива.

    на този етап, докато докторите търсят лек, ние трябва да мислим повече как да не хванем самия вирус. за целта трябва да се говори за начините на предаване и за предпазване.

    другите проблеми - извън силите ни е да ги преодолеем, засега. да се надяваме че ще измислят ваксина и лекарство против СПИН скоро.

  4. #4
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    4esno kazano az nz kak shte reagiram ako vidq na jivo 4ovek s HIV
    Гарантирам ти, че си се разминавала по улиците, дишала си един и същ въздух в претъпканите автобуси с хора, болни от СПИН.

    НЕ ГИ ЗАЧЕРКВАЙТЕ! И те са хора, като нас. На никой не му е изписано на челото 'серопозитивен'...

    Имайте малко повече толеранс и се молете приятелят/елките ви да са чисти, когато вече стана модерно да се прави секс без кондом. Колко от вас са помолили заедно със сексуалните ви партньори да идете и да си направите изследване? Не отнема повече от 10 мин, на все повече места е и безплатно, но за сметка на това може да ви спаси живота, ако се окажете болни в начален стадий.

  5. #5
    Мега фен Аватара на hamilcar
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София/Банкя и на луната за Dragon Stones
    Мнения
    5 317
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Гарантирам ти, че си се разминавала по улиците, дишала си един и същ въздух в претъпканите автобуси с хора, болни от СПИН.

    НЕ ГИ ЗАЧЕРКВАЙТЕ! И те са хора, като нас. На никой не му е изписано на челото 'серопозитивен'...

    Имайте малко повече толеранс и се молете приятелят/елките ви да са чисти, когато вече стана модерно да се прави секс без кондом. Колко от вас са помолили заедно със сексуалните ви партньори да идете и да си направите изследване? Не отнема повече от 10 мин, на все повече места е и безплатно, но за сметка на това може да ви спаси живота, ако се окажете болни в начален стадий.
    Докато бях с бившата ми приятелка си направихме такъв тест. Бяха отрицателни. Не е лошо да се правят такива, но малко хора биха се решили да си направят.

    Ако не си направите изследване, поне използвайте предпазни средства.

    Правила на форума!
    Стар ник: xaxo_xixi

  6. #6
    Guest
    Между другото има лекарство за HiV вируса от доста време , ама друг е проблема 4е световната конспирация няма да го го обявят на яве дакато могат да се дават кинти за подържащи лекарства за вси4ки болести си има лекарства това трябва да ви е ясно ама по някакув на4ин трябва да се намаля популацията на хората защото планетата земя не е толкова голяма 4е да ни изхранва ..... това е положението ......... и HIV вируса е пуснат от у4ени ...... не е от природата .... които иска да вярва или да се разрови малко пове4е....

  7. #7
    na4inite na zarazqvane sa 4!
    1.kruven
    2.polov
    3.maika i dete
    4. zubolekar
    tova poslednoto ... ami zvu4i mi nqkak stranno no e taaka.. ako zabolekarq vi burka bez rakuvici v ustata i primerno ima nqkakvi rani4ki po prustite i si tikne taka rakata vuv vas sushto moje da stane ...

  8. #8
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Приятелка на леля ми работи в националния център за изследвания на СПИНа - там те пият кафе от едни и същи чашки,от които пият и болните,идващи да се изследват - защото навремето дори и лекарите (явно от незнание) се отнасяха към болните като към чумави. Ако не правите секс и не ви прехвърлят кръв от болен от ХиВ,няма от какво да се притеснявате - освен че можете да му лепнете грип с летален изход...
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  9. #9
    Голям фен Аватара на Communist
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Earth
    Мнения
    733
    Трябва да сме солидарни
    Ако не знаеш - ще те научим!
    Ако не можеш – ще ти покажем!
    Ако не искаш - ще те принудим!


    Пролетарии от всички страни - обединявайте се!

  10. #10
    fake
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от [b
    a[N]D[i]T[k]a]
    4. zubolekar
    tova poslednoto ... ami zvu4i mi nqkak stranno no e taaka.. ako zabolekarq vi burka bez rakuvici v ustata i primerno ima nqkakvi rani4ki po prustite i si tikne taka rakata vuv vas sushto moje da stane ...
    аха, тфа е пак по кръвен път
    три са начините за заразяване-кръвен, полов и наследствен път

  11. #11
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Много гадна работа...Винаги съм се молела да не ми се случи на мен или на някой близък, че в наши дни може да се разболееш по много начини...Както казаха - по кръвен път, полов път, наследствено...
    А повечето от нас дори не се замислят, че тва може да бъде причинено дори от зъболекар, от правене на татуировки от човек, който не спазва нужните хигиенни правила и т.н...Никой не е застрахован срещу СПИН, на всеки може да се случи. Аз не бих отписала някой, само защото е болен. Глъупаво е това...
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  12. #12
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Аз съм учил СИП ЗДравно образувание и съм запознат с тия неща. Плюс това чета, понеже ми е интересно. Правил съм си тест...даже два пъти...отрицателен е Съпричастен съм към проблема...ходил съм и на благотворителни концерти (един)

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от fake
    Цитирай Първоначално написано от [b
    a[N]D[i]T[k]a]
    4. zubolekar
    tova poslednoto ... ami zvu4i mi nqkak stranno no e taaka.. ako zabolekarq vi burka bez rakuvici v ustata i primerno ima nqkakvi rani4ki po prustite i si tikne taka rakata vuv vas sushto moje da stane ...
    аха, тфа е пак по кръвен път
    три са начините за заразяване-кръвен, полов и наследствен път
    moq greshka.. mojesh da se razboleesh no zubolekarq trqbva da e super idiot..

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    МОНПРЪЧОН (Ориндж Княжево)
    Мнения
    1 325
    Първо, бахти тъпата тема
    Второ, преувеличава се със тоя спин..

  15. #15
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Цитирай Първоначално написано от niGGa
    Първо, бахти тъпата тема
    Второ, преувеличава се със тоя спин..
    Защо да е тъпа
    Как ще се преувеличава, това е голям проблем, засегнал животите на много хора, никой не е застрахован, как така се преувеличава?
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    МОНПРЪЧОН (Ориндж Княжево)
    Мнения
    1 325
    щот ми писна на всякъде да ми говорят за спин.. един кондом и готово.. кви са тия шествия и глупости..

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от niGGa
    щот ми писна на всякъде да ми говорят за спин.. един кондом и готово.. кви са тия шествия и глупости..
    Ами, проблемът е, че повечето хора, особено по - младите, не използват презервативи. А, ако не се говори хората си остават незапознати - нито знаят как се предава, нито как да се предпазят. Освен това, благотворителните концерти и шествия са доста важни, защото лекарствата са скъпи.
    Can you remember remember my name
    As I flow through your life
    A thousand oceans I have flown
    And cold spirits of ice
    All my life
    I am the echo of your past

  18. #18
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Цитирай Първоначално написано от niGGa
    щот ми писна на всякъде да ми говорят за спин.. един кондом и готово.. кви са тия шествия и глупости..
    Много по - добре е да обсъждаме сериозни теми като СПИН, отколкото някви флуудърски лексикончета или игрички, или теми - ебавки!
    Освен това не винаги кондомът помага - както знаеш, има много други начини, по които може да се "прихване" тази коварна болест.
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  19. #19
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    МОНПРЪЧОН (Ориндж Княжево)
    Мнения
    1 325
    и все пак се преувеличава.. поне това е моето мнение.. колкото и доказателства да ми покажеш, пак няма да си го променя

  20. #20
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    On a Funeral For A Friend
    Мнения
    190
    Цитирай Първоначално написано от niGGa
    и все пак се преувеличава.. поне това е моето мнение.. колкото и доказателства да ми покажеш, пак няма да си го променя
    Ako se be6e slu4ilo na teb nqma6e da misli6 4e se preuveli4ava.


  21. #21
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Да не дава Господ да се заразиш и да изпиташ страданията, на които са подложени толкова много хора... Тогава нямаше да мислиш, че е пресилено. Това е един от най - големите бичове на нашето съвремие, грешка е да го загърбваме и да казваме, че не заслужава вниманието ни. Шествия, дискусии, благотворителни концерти - нужни са, ако знаем, че има и най - малкият шанс да помогнат на някого! В този форум има толкова ужасни теми, толкова безсмислени постове, хайде сега като има няколко по - сериозни, да кажем, че са ненужни и пресилени? Не мисля така.
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  22. #22
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    МОНПРЪЧОН (Ориндж Княжево)
    Мнения
    1 325
    Цитирай Първоначално написано от Emocore
    Цитирай Първоначално написано от niGGa
    и все пак се преувеличава.. поне това е моето мнение.. колкото и доказателства да ми покажеш, пак няма да си го променя
    Ako se be6e slu4ilo na teb nqma6e da misli6 4e se preuveli4ava.
    Въпросът е "ако", нали ?
    Аз никога няма да си позволя да правя секс без презерватив. А също така не съм такъв дето ляга, със който и да е. Тази теза я премахни.

  23. #23
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    МОНПРЪЧОН (Ориндж Княжево)
    Мнения
    1 325
    Има, да. Но най-много се говори за секса. За него ми е писнало да слушам. Да говорят за иглите - нямам против..

  24. #24
    Супер фен Аватара на KiLLeR_InSTiNkT
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    На седмото небе...
    Мнения
    1 485
    Тъжно, но факт. Докато не се открие лек за тази болест ще продължава да я има, независимо от мерките, които са създадени, за предпазването от нея...
    Човек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата...

    Кликни тук

  25. #25
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Цитирай Първоначално написано от niGGa
    Има, да. Но най-много се говори за секса. За него ми е писнало да слушам. Да говорят за иглите - нямам против..
    по-добре да се говори повече от колкото трябва, отколкото да не се говори изобщо. не всички са информирани като теб, така че малко прекомерна предпазливост не е излишна. като не ти се слуша на тази тема - в горния десен ъгъл имаш един червен бутон: цъкаш го и си готов.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си