.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 48
  1. #1

    Българският език

    Въпрос: Като всички сте такива патриоти защо не пишите на кирилица а пишите на латиница в повечето случай и вместо ч използвате 4 и вместо ш - 6?И въобще уважавате ли езика, на който говорите? И знаете ли , че България е първата държава , в която се пише на кирилица, която влиза в ЕС ...? И модно ли е подяволите да се говори на ше.... или да се изтръват букви да се говори на ма , бе , уе и сякакви други такива частички....? (Ей тая имотка я обичам)
    Аз изпратен съм от Сатаната, смърт да сея докато съм жив, да оплискам с кръв даже и луната , да изтрия тоз живот фалшив.

  2. #2
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708

    Re: Българският език

    Цитирай Първоначално написано от AnalDissectedAngel
    Въпрос: Като всички сте такива патриоти защо не пишите на кирилица а пишите на латиница в повечето случай и вместо ч използвате 4 и вместо ш - 6?И въобще уважавате ли езика, на който говорите? И знаете ли , че България е първата държава , в която се пише на кирилица...? И модно ли е подяволите да се говори на ше.... или да се изтръват букви да се говори на ма , бе , уе и сякакви други такива чатички....? (Ей тая имотка я обичам)
    А де?И на мен ми е много интересно да чуя отговорите на другите потребители.
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320

    Re: Българският език

    Цитирай Първоначално написано от AnalDissectedAngel
    Въпрос: Като всички сте такива патриоти защо не пишите на кирилица а пишите на латиница в повечето случай и вместо ч използвате 4 и вместо ш - 6?И въобще уважавате ли езика, на който говорите? И знаете ли , че България е първата държава , в която се пише на кирилица...? И модно ли е подяволите да се говори на ше.... или да се изтръват букви да се говори на ма , бе , уе и сякакви други такива чатички....? (Ей тая имотка я обичам)
    Аз пиша на кирилица и ще продължавам да го правя. Уважавам и обичам българския език. Гордея се с него. =D>

  4. #4
    Мега фен Аватара на koalka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    16 147
    А ти говориш всеки ден на книжовен български език,така ли?Не си използвала "ше" или "бе"?

  5. #5
    Супер фен Аватара на mon4eto
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    София,Лозенец:)
    Мнения
    1 951
    Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от koalka
    А ти говориш всеки ден на книжовен български език,така ли?Не си използвала "ше" или "бе"?
    "Винаги ще получиш онова което искаш само ако се настроиш за него, човече!"

  7. #7
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Why so needlessly aggressive topic?
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  8. #8
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708
    Цитирай Първоначално написано от mon4eto
    Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
    О не,въобще не означава това...

    А ти говориш всеки ден на книжовен български език,така ли?Не си използвала "ше" или "бе"?
    Колкото и да ти е чудно буквите "ш","б" и "е" са част кирилицата.
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  9. #9
    Ми незнам аз досега само на кирилица сам писала,но това 4е пишат и на латиница не озна4ава ништо понякога ми е по лесно да пиша на латиница а и то си е до навик наи ве4е.поне така мисля де.

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    {СоФеТо}
    Мнения
    888
    Цитирай Първоначално написано от elena25
    Ми незнам аз досега само на кирилица сам писала,но това 4е пишат и на латиница не озна4ава ништо понякога ми е по лесно да пиша на латиница а и то си е до навик наи ве4е.поне така мисля де.
    Малко си неграмотничка
    if you see us in the club we'll be acting real nice
    if you see us on the floor you'll be watchin all night
    we ain't here to hurt nobody
    so give it to me give it to me give it to me
    wanna see you work your body

  11. #11
    И аз съм се чудил защо форумните патриоти пишат на латиница... Надали някой може да даде смислено обяснение.

    П.П. Любимци са ми тези, които пишат в подписите си на английска реч омайна сладка следното словосъчетание: "Proud to be Bulgarian".

    "Music, sweet music, I wish I could caress, caress, caress..."

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    :)
    Мнения
    844
    поноже се завърнах след мнооооооооого време ще си кажа мнението
    Първо - пиша на кирилица, освен когато стават грешки (гледам сайтове, търся песни, филми...)
    На Кирилица се чете, по-пригледно е, създава се по-голямо впечатление. Това с 4-ките и 6-тиците го прживях, ама като видя някой да пише "1" вместо Ъ ми се повдига. Някои си мислят за гъзарското писане. Е, то ми бърка в нервите!!! Пример (една от скайп в подписа си): ҳ̸Ҳ̸ҳS@M◊ BeBeT@T@ pL@4At & sAmO B◊G pR◊6TaV@!!!TaK@ 4E nE s@M bEbE dA pL@4a,N◊ Ne SaM i B◊G d@ Ti Pr0sTq...ҳ̸Ҳ̸ҳ
    Сега кое би ме накарало да пиша на шльокавица - няма хубави шрифтове на Български, сайтовете са с латински букви. Преди време казваха,че ще има сайтове на български, но...българска работа...разширението след името на сайта д абъде на латиница
    Хайде със здраве

  13. #13
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Цитирай Първоначално написано от mon4eto
    Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
    Точно това означава. На мен също ми беше трудно, но си го наложиш и ето...пиша на кирилица

  14. #14
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Цитирай Първоначално написано от Ziezi
    Цитирай Първоначално написано от mon4eto
    Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
    О не,въобще не означава това...

    А ти говориш всеки ден на книжовен български език,така ли?Не си използвала "ше" или "бе"?
    Колкото и да ти е чудно буквите "ш","б" и "е" са част кирилицата.
    "а"м"а"н", "у"и"к"е"н"д", "м"е"й"л", "к"о"п"е"у''е"
    Те също са букви от българския език. Само че някои са чуждици, другите диалекти...

  15. #15
    Супер фен Аватара на InitialD
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Източен Бейрут , Ливан
    Мнения
    1 805
    Аз пиша на кирилица...и точно форумите ме накараха да го правя...свикнах с фонетичното писане!!!Обичам езика си макар и да не го разбирам много много..не бях добър по български в даскало.
    И тази година най - шумна бе групата на православните араби.Младежите с пълно гърло викаха "Иисус е наш Бог".Преди години било решено арабите да не бъдат допуснати в комплекса.Свещения огън обаче не паднал, докато прогонените не влезли.

  16. #16
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    In Your Mind
    Мнения
    331
    Вярно е че понякога ползвам ше,шъ.ве или пропускам някои букви,но
    винаги си пиша на кирилица,апсолютно винаги

  17. #17
    Мега фен Аватара на bungle
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    при чичо Страх
    Мнения
    4 247
    ПишИте ?
    ПишИм?

    Хубаво си решила да изкараш малко агресия, че не е полезно да се подтиска, но..... научи се да пишИш правилно като си толкова голям патриот.
    I am the lover in your bed and i control you
    I am the sex that you provide and i control you
    I am the hate you try to hide and i control you
    I take you where you want to go
    I give you all you need to know
    I drag you down i use you up

  18. #18
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Цитирай Първоначално написано от bawdy talk
    Вярно е че понякога ползвам ше,шъ.ве или пропускам някои букви,но
    винаги си пиша на кирилица,апсолютно винаги
    Правилното изписване е "аБсолютно".
    Левски шампион але але!

  19. #19
    наистина, в този раздел много от "родолюбците" (мразя скапаната чуждица патриот) пишат на латиница, при това ужасно зле... това е обида към всички българи, които уважават паметта на своите предци. българин да пише на не български и ужасно неправилно, означава, че не е българин а обикновена поклоническа отрепка, която не зачита нито своя език, нито култура, нито история - нищо. няма място сред нас, това е вреден елемент, защото хората по-лесно се поддават на злото отколкото на доброто. пример по-лесно ще ти е да хвърлиш на земята найлонова опаковка, отколкото да вдигнеш такава или да направиш забележка на човек, който хвърли.

  20. #20
    ^
    Аз никога не съм бил патриот и националист, ама 3-4 години пиша на български. Просто е супер тъпо да пишеш на шльокавица.


    А пък националист пишещ на шльокавица е повече от смешна комбинация.

    А относно чуждиците. 80 или 90% от думите в българския език са чуждици. Абсолютно нормално е да влизат почти и изцяло чужди думи, които да обагатяват езика ни.

  21. #21
    това са пълни простотии, нито са 80, нито 90% а едно 5-6% сам, можеш да се увериш като вземиш един речник на чуждите думи

    и не, не е нормално, а напротив - ненормално да се подменят собственият език с чужд, по този начин се подменя и културата (тя вече е доста променена - култ към чуждестранната музика, литература, филми и т.н.) и въобще това е един процес на обезбългаряване, който е вреден естествено.

  22. #22

    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Po SfEtA I u NaS
    Мнения
    104
    V 4ujbina sum i nqmam kirilica,ei za tova pi6a na latinica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    DoKaTo PoVeChEtO sTe Mi PrOtIvNi ShTe ZnAm CHe IMaM dObAr VkUs !

  23. #23
    по принцип винаги пиша на кирилица........Сега в целия този пост много се дразня на такива които се изказват неподготвени...и се правят на големи родолюбци и почитатели на българският език......много ми е интересно защо тези хора които тоооолкова зачитат родния ни език не се хванат и не си оправят правописа.....
    наистина, в този раздел много от "родолюбците" (мразя скапаната чуждица патриот) пишат на латиница, при това ужасно зле... това е обида към всички българи, които уважават паметта на своите предци. българин да пише на не български и ужасно неправилно, означава, че не е българин а обикновена поклоническа отрепка, която не зачита нито своя език, нито култура, нито история - нищо. няма място сред нас, това е вреден елемент, защото хората по-лесно се поддават на злото отколкото на доброто. пример по-лесно ще ти е да хвърлиш на земята найлонова опаковка, отколкото да вдигнеш такава или да направиш забележка на човек, който хвърли.
    ето един пример за такъв, който плюе другите хора и говори за техните грешки,без да поглежда собствените си....
    Take this broken wings and learn to fly again and learn to live so free
    and when we here the voices sing the book of love will open up and let us in
    so take these broken wings!

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от mon4eto
    Za6to pi6a na latinica li???Mi prosto taka sam se nau4ila i taka pi6a po barzo na PC-to ot kolkoto na kirilica,no tova ne ozna4ava 4e ne uvajavam balgarskiq ezik...
    Ти за фонетика чувала ли си? В момента и аз пиша с латинските обозначения на клавиатурата, ама както виждаш е на български. Просто много ви мързи да научите, че ш-то е на правите скоби, щ-то е до него, ч-то е до еденицата и други простички неща. Но в крайна сметка говорим само за няколко буквички. Знаеш ли защо в България не пишем на латиница? А? Защото в далечния Златен Век на българската държава е имало велики хора, застъпили се за един велик български владетел - Симеон I. Знаеш ли колко се е борил тогава народа да пише на крилица. Всичко, за да бъдем независими и различни от масата народ, да не бъдем зависими от другите народи и някакъв си папа. Чела ли си "За Буквите"? Знаеш ли как Черноризец Храбър защитава кирилицата. Имаш ли си представа, че това е ЕДИНСТВЕНАТА азбука, която отговаря перфектно на изискванията за изговор на българските думи. И всичкото това наследство, всичките мъки на предците ни отиват на кино, понеже няколко хлапета ги мързи да научат къде на клавиатурата се намират точно три букви.
    Memento moriendum esse!


  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от GaBiTyYy
    V 4ujbina sum i nqmam kirilica,ei za tova pi6a na latinica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Това не е оправадание, и от чужбина може да се теглят програми за писане на кирилица
    Memento moriendum esse!


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си