.
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 108
  1. #1
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851

    ЗА нас и обичта ни към "МАТЕМАТИКАТА" в живота

    Такам, някои може и да не ме разберат, но няма значение. Аз имам нужда да кажа това, което мисля. Провокирана съм да пусна тази тема, заради някои от следните теми и още много други, към които сега не можах да намеря линкове:
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=68187
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=68205
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=67693
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=67765

    Разбирам, че много от вас обичат,не...Направо ОБОЖАВАТ да поставят хората под общ знаменател, да им лепят етикети и да разсъждават и говорят за някого, който дори не познават. Да правят обобщения, да отхвърлят, да глобализират и т.н.
    Не мислите ли, че е глупаво? Не мислите ли, че е тъпо да поставяте хората под общ знаменател?? Писна ми от теми като "Чалгата е селска музика", "Металите са мръсни говеда", " ФиешънЧата" и т.н! Всеки се изказва супер неподготвен, дай му само да се заяжда, да плюе и да отрича другите. Чалгарите били прости, метълите били мизерни, фешъните били позьори, абе направо една камара определения се лепят всекидневно. Без да се замислят, повечето в тоя форум оплюват, мачкат и обиждат хора, за които не знаят нищо! А ВСИЧКИ СМЕ ЕДНАКВИ! Квото и да е, каквато и вяра да изповядваме, каквато и музика да слушаме, НИЕ СМЕ ЕДНАКВИ. Постави например един чалгар, един метъл и един хип - хоп маниак в ситуация, в която са изправени пред огромно изпитание, пред голям проблем. Представи си, че всеки един от тях загуби човек, на когото държи! Че всеки един от тях губи нещо, което осмисля живота му....Болката няма ли да е еднаква за всички? Сълзите няма ли да са еднакво изстрадани от всички?! Или и тогава ще се появи някой, който да изкрещи "Абе кво ги съжалявате тея говеда, вижте само кви дрехи са облекли, вижте ква музика слушат, та те не заслужават да ги съжаляваме!". Болката е еднаква за всички, всеки има правото да живее както си иска, всеки има правото да слуша, да носи каквото си иска! Нали знаете, че всички сме дошли на тоя свят по един и същ начин, всички ще си тръгнем от тук...Въпросът е да съумеем да живеем пълноценно. На никого не му прави чест да отхвърля другостта, липса на възпитание и проява на ограниченост е, да не зачиташ чуждото мнение и чуждия вкус. Щеше да бъде скучно, ако всички бяхме еднакви. Щеше да бъде скучно и безсмислено да живеем, ако бяхме перфектни! Всички си имаме орицателни черти, аре да се вглеждаме по - често в собствените си, а не да търсим такива у другите?
    Злобата не води до нищо хубаво, нито пък фактът, че оплюваш някого, значи, че си актуален или готин! То е много лесно да пуснеш тема, в която обясняваш колко са прости дадени хора(чалгари или пънкари и т.н). Само че тва НЕ ТЕ ПРАВИ РАЗУМЕН, не те прави пич. Прави те тесногръд, безсмислен индивид, който може само да мрази, да заклеймява и да отрича. Е, аз не искам да съм такава! Нямам нищо против какъвто и е да е било стил музика, уважавам чуждото мнение, защото абсолютно всичко си има положителни и отрицателни страни! Нали знаете, когато решаваме уравнения по математика, кво става! Можем да сведем под общ знаменател съвсем различни числа...Можем да съкратим по погрешка числа, когато нямаме право...Можем да не забележим един плюс, вглеждайки се в минусите и оттам цялата задача да се обърка! Така е и в живота. Общият знаменател не винаги е решението. Понякога може дори да оплеска сметките ти...
    Все по - често виждам хора, които си мислят, че ще постигнат големи успехи, че ще станат един вид герои ли не знам...като пуснат тема, в която оплюват даден стил музика и така очакват да намерят привърженици...Смешно е. Пак казвам, всички сме еднакви. Най - добрият ти приятел може да слуша чалга, а ти да я мразиш. Но да знаеш, че тоя човек ще бъде винаги до теб, когато имаш нужда, да знаеш, че той винаги ще те обича и закриля. Винаги. Тогава ще го избягваш ли? Не. Аре бъдете по - толерантни към другите и забравете малко това тесногръдие. Смешно е. Тъжно е...
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Някъде там....
    Мнения
    513
    =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
    Look into my eyes - you will see
    What you mean to me
    Search your heart - search your soul
    And when you find me there you'll search no more

    Bryan & Celine - Everything I Do

  3. #3
    Права си. Всички са еднакви...така де еднакво тъпи...
    Това не може да продължава така. Да кажем "Не" на насилието върху животните. Ако сте съпричастни към животните изгледайте този клип.

    http://www.youtube.com/watch?v=WcBUZ_hLDwg

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    {СоФеТо}
    Мнения
    888
    Съгласна съм!!!
    if you see us in the club we'll be acting real nice
    if you see us on the floor you'll be watchin all night
    we ain't here to hurt nobody
    so give it to me give it to me give it to me
    wanna see you work your body

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    Няма усмивки тук, само човешки боклук..
    Мнения
    3 179
    мисля, мисля. и не веднъж съм го казвала даже.
    първият въпрос винаги е 'какво слушаш' или нещо от тоя сорт.. сякаш това е най-важното,което те определя като човек. и съответно като кажеш 'чалга' или 'метъл' или къфто и да е там стил, те веднага могат да ти направят биографията. тъпо и смешно е,но нито мойто,нито твойто мислене по този въпрос ще променят нещата..
    пък злоба и завист винаги ще има..
    Така стоят нещата,
    cилата определя правилата -
    Добре дошли на нашата забава,
    cамо силните оцеляват!



  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Neverland
    Мнения
    368
    Според мен има значение какво слуша човек.Не мисля,че всички сме еднакви.Един метъл и един чалгар примерно не си приличат много.Не става въпрос за коефициента на интелигентност.Просто интересите им са различни.Но не винаги това означава че тези хора нямат какво та си кажат.Зависи от тях,какво точно харесват и какво ги занимава.Различни сме,но трябва да се уважаваме.Но не винаги това е лесно.
    Peace \/
    I'm your dream,
    make you real
    I'm your eyes when you must steal
    I'm your pain when you can't feel
    Sad but true!


    http://brutalplanet.19.forumer.com/ - my forum

  7. #7
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415

    Re: ЗА нас и обичта ни към "МАТЕМАТИКАТА" в живота

    Цитирай Първоначално написано от sherry
    А ВСИЧКИ СМЕ ЕДНАКВИ! Квото и да е, каквато и вяра да изповядваме, каквато и музика да слушаме, НИЕ СМЕ ЕДНАКВИ.
    Цитирай Първоначално написано от sherry
    Щеше да бъде скучно, ако всички бяхме еднакви.
    сега последно еднакви ли сме или не ?!?

  8. #8
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Май не си ме разбрала. Очевидно е, че всички имаме различни вкусове, не казвам че в предпочитанията си сме еднакви. Казвам, че всички сме хора и имаме правото да бъдем щастливи и да избираме, всички сме равни и това ни обединява. Смешно е да се мразим тогава, само заради различните си вкусове...
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  9. #9
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851

    Re: ЗА нас и обичта ни към "МАТЕМАТИКАТА" в живота

    Цитирай Първоначално написано от LunaTriCk
    Цитирай Първоначално написано от sherry
    А ВСИЧКИ СМЕ ЕДНАКВИ! Квото и да е, каквато и вяра да изповядваме, каквато и музика да слушаме, НИЕ СМЕ ЕДНАКВИ.
    Цитирай Първоначално написано от sherry
    Щеше да бъде скучно, ако всички бяхме еднакви.
    сега последно еднакви ли сме или не ?!?
    Еднакви сме, в смисъл, че изпитваме еднакви чувства, че сме хора, че всички носим душа и ДА въпреки различните ни мнения, ние всички сме равни и еднакви. Ако беше прочел внимателно целия ми пост, щеше да разбереш мисълта ми, не да гледаш повърхностно на това, което съм написала. Кво е за вас да сме различни? Че аз харесвам едно, а ти - друго? Тва толкова важно ли е? Не е ли по - важно какво крие всеки в душата си?
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    In the bottom of heaven...
    Мнения
    692
    Евала sherry все някои трябваше да пусне такъв пост... Поскрепям цялото ти мнение с крака и ръце Никои не заслужава да бъде съден по това каква музика слуша и какви дрехи носи просто е наистина смешно както каза sherry ...
    Евала... =D>

  11. #11
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Не е смешно, нормално е. Също и съм на мнение, че въобще не сме еднакви. Всеки ден се убеждавам в това. Може да сме единни в някоя цел, задача, идея или убеждение, но това не ни прави еднакви.

  12. #12
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Цитирай Първоначално написано от LunaTriCk
    Не е смешно, нормално е. Също и съм на мнение, че въобще не сме еднакви. Всеки ден се убеждавам в това. Може да сме единни в някоя цел, задача, идея или убеждение, но това не ни прави еднакви.
    Пак ти казвам, не гледай повърхностно на нещата. Еднакви не съм го казала в смисъл на пълно еднакви. Много ясно, че всички имаме различни характери, различно поведение и вкусове, но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи. Това ни обединява. Затова е тъпо непрекъснато да се делим на метали и чалгари.
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    София/Казанлък
    Мнения
    1 144
    мамка му метЪли се пише.
    In your dreams
    The pain is so real
    Before the dead
    You'll have to kneel
    Hear your future screams
    See your epitaph
    As you scream
    The dead they laugh

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Cairhien
    Мнения
    1 200
    Аз съм еднакъв с терорист, който се самоубива със самолет в сграда, така ли? Ебаси майката тогава...Не е до повърхностно "поглеждане" на нещата. Да ти направя ли "задълбочено" проучване на приликите между този терорист и мен?
    -повечето, както няма да прави изключение и този вярва в своя Аллах или тем подобни(нали са все мюсюлмани в по-голямата си част). И той прави това в името на своя бог, за свещената война и такива простотии.
    - как стои това при мен. Щом казвам, че са простотии, значи не уважавам, не изповядвам, не вярвам в неговите идеали/ценности. И това ме прави еднакъв с него? Уха, малко разминаващо се с реалността и логиката ми се струва, а на теб? Не искам да те нападам, до голяма степен си права. Както казах и в други теми, това че съм "метъл" не ми пречи да имам приятели рапъри, чалгари и такива простотии. Няма да се ограничавам, защото знам, че има и свестни типове от гореизброените. Както има и метъли, чалгари, рапъри, неслушащи никаква музика идиоти. Но как се отнасят другите към нас? И защо като те го правят ние да мълчим и да поемаме всичко, без да отроним у дума? Дори и ти не би го направила, повярвай ми. Айде сега...

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от ^^^niki7o^^^
    Съгласна съм!!!
    \/
    I’d give my all to have
    Just one more night with you
    I’d risk my life to feel
    Your body next to mine
    Cause I can’t go on
    Living in the memory of our song

  16. #16
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Тука не говорим за частични случаи като терористи или затворници. Говорим за разделението като цяло, за това, че е тъпо постоянно да отблъскаш хората от себе си, само защото не харесват музиката, която ти харесваш.
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2005
    Мнения
    1 162
    Абсолютно си права, миличка и те разбирам, защото преди бях писала есе на подобна тема и тезите са ми познати...дори толкова хубаво си го написала, че може за есе да послужи на подобна тема...или част от аргументите
    Толкова малко хора има като теб, които да разсъждават така. Ти просто си над всичко и всички - завистта, егоизма и злобата са ти непознати понятия.
    Злобата не води до нищо хубаво, нито пък фактът, че оплюваш някого, значи, че си актуален или готин! То е много лесно да пуснеш тема, в която обясняваш колко са прости дадени хора(чалгари или пънкари и т.н). Само че тва НЕ ТЕ ПРАВИ РАЗУМЕН, не те прави пич. Прави те тесногръд, безсмислен индивид, който може само да мрази, да заклеймява и да отрича. Е, аз не искам да съм такава!
    Със злобата си човек абсолютно нищо не постига, само на себе си вреди.


  18. #18
    Guest
    Не мога да се съглася с теб, че сме еднакви при никакво условие. В кое сме еднакви? Не сме еднакви. Никои двама души не биха могли да разсъждават еднакво, да имат еднакви желания, чувства и т.н. Света е пречупен през погледа на всеки един от нас.
    Имам контакти с доста хора, наблюдавам ги (много от тях ежедневно) и повярвай...един с един не си приличат. Общото е, че всички сме хора. Всеки си има своята истина....

  19. #19
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2005
    Мнения
    1 162
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Не мога да се съглася с теб, че сме еднакви при никакво условие. В кое сме еднакви? Не сме еднакви. Никои двама души не биха могли да разсъждават еднакво, да имат еднакви желания, чувства и т.н. Света е пречупен през погледа на всеки един от нас.
    Имам контакти с доста хора, наблюдавам ги (много от тях ежедневно) и повярвай...един с един не си приличат. Общото е, че всички сме хора. Всеки си има своята истина....
    Защо да не сме еднакви...всички сме хора...имаме еднакви човешки нужди, еднакви права...ВСЕКИ ЗАСЛУЖАВА уважение и едно добро отношение....
    Много хора се мислят за нещо повече от другите...а в крайна сметка те се оказват жалките....
    Ние сме различни - естествено е! И по мисли, чувства, религия, мислене, начин на облекло (стил), музика, държание...но всички сме хора...и сме еднакви в правата си. Поне аз така си талкувам.
    П.П. Малко хора ще те разберат, Шери. Хората са злобни (може би и аз също...), те нямат твоето мислене...
    Не се сещам дали някой би ми помогнал, така, както ти

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Cairhien
    Мнения
    1 200
    Urgh, an' I am a black hearted potato...

  21. #21
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Цитирай Първоначално написано от scion_of_Storm
    Urgh, an' I am a black hearted potato...
    Мен не си ме засегнал по никакъв начин

    Кой квото иска да прави. Драчете се всеки ден коя музика си струва и коя - не. Кой бил по - умен и кой как трябва да се облича. Много оригинално и актуално.
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  22. #22
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Шери, само едно ще ти кажа

    Хубаво си го написала, поздрави, но света НЯМА да промениш. Това са неща, които се знаят от все по-малко хора напоследък. Но те вече не го изказват, те го носят в себе си и си правят заключения за хората, на които това не им е познато, безмълвно.

    Но нищо, моля те, продължавай да се опитваш да промениш света - няма да го направиш, но опитите ти те правят един по-добър човек с всеки изминал ден.

    Респект.

  23. #23
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    [quote="sherry"]... но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи. /quote]
    по различен начин.

  24. #24
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    [quote="LunaTriCk"]
    Цитирай Първоначално написано от sherry
    ... но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи. /quote]
    по различен начин.
    И какво от това? По - важното е, че имаме еднакви чувства и нужди.
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  25. #25
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Цитирай Първоначално написано от sherry
    Цитирай Първоначално написано от LunaTriCk
    Цитирай Първоначално написано от sherry
    ... но всички изпитваме обич, мъка и щастие. Всички сме хора, които искат да бъдат щастливи.
    по различен начин.
    И какво от това? По - важното е, че имаме еднакви чувства и нужди.
    и нуждите са ни различни виж чувствата са ни еднакви, да. ама те и животните имат еднакви чувства, даже.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си