.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320

    КАДАФИ ОФИЦИАЛНО ПОИСКА...

    Мъчителна смърт ще е много малко за тоя!

    ...ЗАМЯНА ЗА СВОБОДАТА НА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ



    Либийският лидер Муамар Кадафи определи свободата на петте български медицински сестри и палестинския лекар като “глупости без значение”. В последната си реч за миналата година пред религиозни личности, чуждестранни дипломати и представители на либийските народни комитети Кадафи акцентира върху средствата, събрани в международния фонд за подпомагане на заразените със СПИН либийски деца. По думите му фондът е празен и трябва да бъдат разобличени тези държави, които твърдят, че са създали фонд за решаване на проблемите на децата. Международният фонд за подпомагане на семействата на заразените със СПИН либийски деца бе създаден на 23 декември 2005 г. по инициатива на Европейския съюз. До този момент ЕС и България са внесли в него най-малко 3,5 милиона евро. Муамар Кадафи обаче отрича наличието на средствата и обвързва съдбата на либиеца, който бе осъден на доживотен затвор за атентата на американски самолет над Локърби, Шотландия на 21 декември 1988 г., с тази на българските медицински сестри и палестинския лекар.

    http://mtc.eamci.bg/

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    In The Paradise City, Where The Grass Is Green And The Girls Are Pretty
    Мнения
    1 163
    Е, кво да кажа. Тоя някакъв пълен олигофрен (с ударение на "О"). Първо, че явно си прибира парички в джоба и второ - след като живота на няколко хора, независимо от тяхната народност, не значи за него нищо, аз предлагам него да го обесят. Ебаси!

    "It's not a matter of winning or losing. I would like to give back this pain. It doesn't have to be my burden anymore."
    Erin Everly

  3. #3
    Мега фен Аватара на hamilcar
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София/Банкя и на луната за Dragon Stones
    Мнения
    5 317
    Няма ли кой да го гръмне този ненормалник и готово.

    Правила на форума!
    Стар ник: xaxo_xixi

  4. #4
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Не знам дали ви се е случвало някой да ви разказва какво е да водиш преговори с арабин или изобщо да си имаш работа с такъв. И по-скоро не с арабин като етнос,а с човек,израстнал в тамошното общество. Без да влизам в подробности,ще кажа само,че докато в западния капитализъм социално-пазарните отношения се крепят на идеята,че ти губиш ограничено,а аз печеля ограниченоот това,то в арабският традиционен начин на мислене целта е да спечелиш повече,отколкото ти е нужно - тоест,не само да ти взема заплатата за кесия фурми,но и камилата,жената и шатрата.
    Преподавателят ми по международно право - Благой Видин - казва,че дори готовността за компромис (изгоден и за двете страни) се счита от арабите за проява на слабост,което води автоматически до проява на по-голяма арогантност от тяхна страна. Тоест,принципа на водене на преговори е "всичко или нищо".
    Това показва,че страната,която си има взимане-даване с арабска държава,трябва да се опира на принудителни,силови методи,а не на дипломация.
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Не знам дали ви се е случвало някой да ви разказва какво е да водиш преговори с арабин или изобщо да си имаш работа с такъв. И по-скоро не с арабин като етнос,а с човек,израстнал в тамошното общество. Без да влизам в подробности,ще кажа само,че докато в западния капитализъм социално-пазарните отношения се крепят на идеята,че ти губиш ограничено,а аз печеля ограниченоот това,то в арабският традиционен начин на мислене целта е да спечелиш повече,отколкото ти е нужно - тоест,не само да ти взема заплатата за кесия фурми,но и камилата,жената и шатрата.
    Преподавателят ми по международно право - Благой Видин - казва,че дори готовността за компромис (изгоден и за двете страни) се счита от арабите за проява на слабост,което води автоматически до проява на по-голяма арогантност от тяхна страна. Тоест,принципа на водене на преговори е "всичко или нищо".
    Това показва,че страната,която си има взимане-даване с арабска държава,трябва да се опира на принудителни,силови методи,а не на дипломация.
    =D> =D> =D> Много добре си го казал!

    (Още, когато бях в Англия.) Аз съм имал взимане-даване с такъв човек...работил съм с него. В началото някакъв свестен ми се видя, лафче нормално и т.н. , но се забелязваше огромната разлика в културата ни, начинът ни на мислене и действие.
    Мина се време и купи една малка пицария, в която бачках преди много време. Е, няма да те учудя, ако ти кажа, че бая му порасна работата.

  6. #6
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    На времето се лансираха абсурдните варианти да се пратят спец. части в Либия и да ги 'дръпнат' медиците от там.

    С изминалите години ми се виждат все по-близки на сърце. Е, ако разглеждаме този фантастичен сценарий, явно в главната роля няма да бъдат българите, макар да съм убеден че имаме много талантливи момчета. Щатите биха ни помогнали сякаш. Като по филмите - неофициално и т.н...Сега ще кажете 'този гледа много американски екшъни' -> ами те са почти олицетворение на реалността. За жалост в нея не винаги печели доброто и благородното -> процеса в Либия е едно доказателство, но какво пък пречи да се пробва. )

    Би било интересно -> праща се такъв екип, може и международен да е, и една сутрин се оказва, че ги няма в затвора. 'Изчезват' от погледа на света за известно време /месеци, година - какво са за тях?/, в което отпочиват я на някой остров, я някъде другаде на правителствени разноски. За тях близките им са най-важни, но няма да могат известно време да ги виждат. Кадафи може да ме гледа умно после колкото си иска. Проблемът е, че не им завиждам на българите, които живеят там в последствие.

    Всичко това, разбира се, ако е неуспоримо че нямат вина.. защото не се наемам да твърдя, че е така. Т.е. ако в тези среди се знае, че Кадафи просто иска да спечели от този процес - тогава да, но ако има неизяснени моменти ...

    Всичко това в рамките на фантастиката
    Да не говорим, че някои предлагаха да им обявим война на Либия

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Cairhien
    Мнения
    1 200
    Ебаси шибаното копеле.

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Ямайка
    Мнения
    329
    е**** ш****** к** да му го н****** в ****.... Е**** говедодо нае****!!!

  9. #9
    Супер фен Аватара на brain_stew
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    [Мразим кифли ООД]
    Мнения
    2 293
    Цитирай Първоначално написано от BraInLesS_f
    е**** ш****** к** да му го н****** в ****.... Е**** говедодо нае****!!!
    Хахахаха!Дам права си за всичко!

    Иначе не случайно обявиха сестрите за заложници....
    Tell me ya lie on your bed of nails
    Tell me you're losing control
    Nightmares in ecstacy ya need
    A razorlike crown of thorns

  10. #10
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Впрочем една "призрачна" операция с цел извеждане може лесно да се проведе сега,когато гарда им е спуснат - едно е да изведеш затворник,друго е човек по домашен арест.
    А спец-частите ни са наистина добри.
    Средствата ни биха го позволили,дори без чуждестранна техничекса логистика - това,което не позволява подобен сценарии е всъщност раздухването на работата с "честното решаване" на процеса - сега лесно можем чрез подобен радикален метод да влошим репутацията си в международен план.
    Ако това беше станало в началото на кризата с медиците,сега нямаше да обсъждаме кое е криво и кое право....
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    ebati razbirachite ste zaebi
    veche i ot spec. chasti , swat , f.b.i. razbirate..
    ei mu maikata

  12. #12
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    еее,не всички са в3исши офицери от елитните части като OtjerDimension - мълчи си,exploitedteen,ще сега ще ни бият!
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    heh , az kazah che e tupo ot teen forum da razbirash i da reshavash sudbata na celiq svqt , ama "umnicite" vednaga mi izvurtqha dumite ..
    uff , sprete se ?

  14. #14
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Що? Некъф проблем ли има,велики цензуре?
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  15. #15
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    bahti guzolizeca e toq otgore
    jalka rabota

  17. #17
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Кажи си мнението по темата,да те видим колко си инди!
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    ami nishto novo..
    kadafi si iska pari i e tolkova besen che ne gi poluchava , che veche proqvqva do n-ta stepen neveroqtnata si arogantnost i sravnqva jenite s teroristi...
    cqlata kasha e zaradi nekompetentnostta na politicite do sega , no i obshtestvoto e vinovno , zashtoto : hubavo , slojihme lentichkite , nai-golemite sme .. no go napravihme kato suobshtiha za smurtnata prisuda . 8 godini predi tova vseki si puska televizora , slusha kakvo kazvat po bTV novinite , kazva si : eh jalko , gasi televizora , lqga da spi i utre e zabravil .... trqbvashe samata naciq da napravi neshto po vuprosa , a ne da chaka upravlqvashtite(tqh vsichki gi znaqt v kakvo napravlenie si rabotqt)
    ot tuk natatuk , dalech ne sum kompetenten che da kazvam kakvo da se pravi .. ima si umni glavi , i vie ne ste tova za vseki sluchai alkoholici takia ;] , bez da se obijdate - i az sum taka .... ta misulta mi beshe che trqbva da se napravi neshto , i to skoro...
    inache che smurtna prisuda nqma da ima spored men e pochti 100% sigurno

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    872
    exploitedteen а къде забрави Костов???

  20. #20
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2005
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    872
    Костов повече забърка кашата с фразата "Ами ако са виновни??". От там стана ясно че щом министър-председателя ръси такива простотии нищо добро не ги очаква там.

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    нещото, което трябваше да се направи преди 8 години беше г-жа Курвата Михайлова да си мръдне задника и да ги измъкне още преди да са предявени обвинения и да са арестувани, неслучайно всички други държави си изтеглиха хората, но просто нашата външа министърка беше заета да купува гаража на ОБО за жълти стотинки и още няколко далаверки, затова и не си свърши работата...

    После имахме еврейн за външен министър, а арабите и в частност либийците са им големи фенове и т.н.

    и не се вдъхновявай много да плюеш, защото отдавна е казано, че всеки народ си заслужава управниците...

    с толкова чалга, псевднационализъм тип Слави Трифонов и т.н. нне бих очаквал друг развой на събитията, даже повече ми пука за ежедневно миращите хора от студ, глад и болести в България, за които нищо не се казва...

    А Кадафи си е прав за себе си, народът му иска изкупителни жертви и той им е намерил, не е виновен, че нашите дипломати са некадърни...

    tochno taka , zatva ne pluq samo po politicite shtoto e glupavo , a obvinqvam kolkoto tqh , tolkova i obshtestvoto...

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Интересното, което може да се добави към всичкото казано до тук е, че когато е било съобщено на тогавашния ни посланник в Либия (може би и сегашен...незнам), за ситуацията, той е казал..."Не ме занимавайте с тея...".

  23. #23
    Супер фен Аватара на Momchence
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    София
    Мнения
    1 544
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    еммм окей... как ще се изнесат от там??

    да речем, че имаме канал да вкараме барети с въоръжение и всичко, но как ще излязат със заложниците???

    в международен план няма да го коментираме..
    Е не знаеш ли как се извеждат заложници...отиваш до тях цъкваш "E" и те почват да вървят след теб...само дето не трябва да те утепат преди да стигнеш до базата...

    Сега сериозно..тоя Кадафи мамата си еба! Тфа не ми се вицда скоро да приключи...тея там са психопати..
    Birdy birdy in the sky dropped a poopy in my eye, I don't worry I don't cry, I'm just happy that caws can't fly!

  24. #24
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    По повода за спец частите - Екс, и аз мисля като Куенч, че България може да си позволи една такава операция зад граница. Подценяваш бюджета и резервите. Бълха ги охапала, нямат смелост за такова нещо, а и техническата база сигурно не би им го позволило. А иначе влязат ли веднъж, винаги могат да излязат, убеден съм - особено с подкрепа на някои 'светила' в тая област - я французи, я американци най-добре. Всъщност без такава 'неофициална' подкрепа не биха могли да направят такова нещо.

    А не мисля, че които и да са управляващи, могат да направят нещо. Няма смисъл да ги обвиняваме, правят всичко по силите си, но срещат просто една студена стена. А на Кадафи трябва да му се натрие носа по някакъв начин, защото се мисли за богоизбран.

  25. #25
    Guest
    Бе то като че ли проблема не е толкова в Кадафи колкото в нашите "управляващи"...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си