.

Виж резултатите на анкетата: Защо младите хора не проявяват интерес към политиката?

Гласували
54. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Защото не са запознати

    19 35,19%
  • Защото няма какво да се направи

    11 20,37%
  • Защото смятат, че не могат да направят нищо повече

    24 44,44%
Отговор в тема
Страница 1 от 7 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 160
  1. #1
    Мега фен Аватара на Josefinne
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    FoReVeR LoST
    Мнения
    4 211

    Защо младите хора са аполитически настроени?

    Защо според вас младите хора са настроени негативно към политическите дойности? Дали е защото не вярваме на нашите партийни лидери, дали защото са разочаровани от управлението на страната ни или защото не ги учим в училище що е то политика и има ли то почва у нас?
    Бих искала преди да започенете разсъженията си да ви изясня какво означава думичката "политика". Според тълковния речник, който имам вкъщи тя означава:
    1. Дейност на партии, обществени групи, личности, държавни органи за управление на държавата.
    2. Ръководно начало, концепция и практика на ръководството.
    Нека ви насоча с още няколко върпроса:
    Защо младите хора не се интересуват от политика в днешно време?
    Защо младежите не изявяват желание да участват в политически партии и организации?
    Защо спред вас тези, които участват в такива, го правят?
    Смятате ли, че от политиката има полза?
    Смятате ли, че вие бихте се справили по-добре с управлението на държавата, ако имахте тази възможност?
    Знаете ли какви са основните виждания на по-големите политически партии у нас?
    Споделяте ли идеите на някоя политическа партия?
    Вие бихте ли/ участвате ли в някоя политическа фракция?
    Интересува ли ви политиката и бихте ли се занимавали с такава в бъдеще?


    Пишете всичко, което се сетите по въпроса !
    I have the thin line between
    destruction and creation
    drawn through me.

    For that
    I am cursed to never feel the peace in rest
    and to find
    new begginings in my restless soul.

    I will never get the approval of the people
    that are close to me,
    but I hope to get it from a greater power.

    For that
    I accept myself the way I am today
    and hope to find
    the strenght to do the same tomorrow.



  2. #2
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Защото,драга,им се отнема априори правото да придобият политическа обща култура. Медиите,училищната система и държавната политика работят в една насока - да отнемат на младежта уенията да преценяват правилно политическата обстановка в страната. Какви са целите на това:

    1. Глупакът не задава въпроси,защото не разбира за какво му се говори
    2. Аполитичният човек лесно се манипулира,защото,макар да не вярва в идеите,които му се представят по ясен начин като политичекса платформа,те се просмукват в мас-медиите и чрез други послания,за да окажат финално влияние ад поведението.
    3. Целта е да се запази известно политическо статукво - тоест,да се запази съотношението на политическите сили в страната и да се изкорени практиката хората да търсят изява чрез създаване на партии или граждански организации. Нека вземем за пример Америка - там има 2 партии,които не се различават по нищо,но която система дава възможност на наордните избраници да могат точно и ясно да търгуват с властта си за лична облага.

    Лошото е,че сме започнали да приличаме на Америка. Вижте новите образователни критерии - налагани външно на министър Дамянов,който в героичен опит да запази някакви възможности за в бъдеще да се учи наистина,си създава непопулярен медиен образ + радостта на учениците,че изискванията спадат. Всеки иска да учи малко и да лполучава високи оценки,за да може да получава повече ресурси и свободно време.
    Следва обаче издигането на четвъртата власт - медийната. На нея й трябват зрители без рационални методи на обработване на идеите,които й се поднасят. Тази аудитория е лесно манипулируема,както и ще се докаже в следващите постове чрез използваните от авторите им медийни клишета.
    Затъваме,потъваме - поне ще имам повече немислещи роби,по чиито гърбове да стъпвам,за да не си накалям обувките...
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  3. #3
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Защотоооо: дрЪж-ката, дрЪж-кат, на тслАта дрЪж-ката...

    ето за това

    .. а и е нормално да ти кажа - предишните поколения са разчитали предимно на Партията да им осигурява живота. Те не са могли да живеят без нея - тя им е била и майка, и баща, и работодател.

    Днес, в условията на илюзорна, но въпреки това условно действаща демокрация, малко ме интересува коя партия е на власт -> защото вниманието е съсреодоточено в/у мен - в/у ЧОВЕКЪТ, в/у моето възпитание и образование. Защото те ще ме направят богат или беден, щастлив или нещастник.

    Защо да се занимавам с политика, вместо да градя собственото си образовние - днес то е моята спасителна сламка, не Партията, която да ми осигурява достоен живот, клатейки си краката и нямащ средно образование. Днес разчитам само на себе си.

  4. #4
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Ами гради си живота бе! Ама утре като някой пишамн-фашист като прекара някой закон в парламента,който ти го вкарва здраво,всички ще му ръкопляскат,а ти ще спиш под моста. Щото системата натам отива,макар примера да ми е малко краен и нереалистичен - ти ще се сетиш за кво думам тука.
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  5. #5
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    И в момента има достатъчно такива закони, ама пак оцеляваме някак си - благодарение на нас самите

    Начини винаги ще има, ако разчиташ на себе си. Сегашното застаряващо червено население грешно е научено, че всичко може да ти пада от небето, ако целуваш нечии идеали... и подметки.

    А и напротив, не забравяй, че вече сме европейци. Няма лошо живеещи такива, според мен от днес нататък ще просперираме, бавно, но умело

  6. #6
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Пак не ме разбра в генерален план. Дали си добре,зависи от теб. Но държавната политика ти поставя рамки,в които да можеш да се развиваш. Ако не спазваш закона,ставаш престъпник,който е постигнал повече от другите. Вярвам,че не това искаш ти.

    И друго. Аз не искам да живея в триетажна къща и да получавм голяма заплата,но да не мога да изкритикувам публично държавната политика,защото ще бъда обявен за дисидент/ реакционист/ антипатриот/ терорист (!) (след 9/11 има няколко такива случаи,не се чудете). Ето натам вървим обаче...

    Както и да е,те тея,дето ще гласуват,ще си дойдат от даскало и отговори 2 и 3 ще наберат най-много гласове... Знам си аз...
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  7. #7
    Guest
    аполитичен не означава непременно да не разбираш и да не се интересуваш от политика.може да разбирам от политика повече и от политиците и пак да съм аполитичен просто защото няма подходяща партия на която да бъда симпатизант.може и да е така просто защото знам що за стока са политиците и че никой от тях не заслужава моята подкрепа.реално погледнато в българия цялата политика е такава пародия че трябва да е луд човек за да се запише в която и да е партия.

  8. #8
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Мен лично политиката ме ужасява...
    Според мен не е нужно младите да са поддръжници на някоя партия, за да се интересуват от това какво става там...
    А това с образованието- бне съм съгласна... Нас като ни тъпчеха главите с всевъзможни глупости, които така или иначе повечето не запомниха, и ни караха да си зубрим километричните уроци наизуст... Да не би да сме по- ангажирани политически... Не виждам връзката...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  9. #9
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    аполитичен не означава непременно да не разбираш и да не се интересуваш от политика.може да разбирам от политика повече и от политиците и пак да съм аполитичен просто защото няма подходяща партия на която да бъда симпатизант.може и да е така просто защото знам що за стока са политиците и че никой от тях не заслужава моята подкрепа.реално погледнато в българия цялата политика е такава пародия че трябва да е луд човек за да се запише в която и да е партия.
    =D>
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  10. #10
    Супер фен Аватара на evil_lady_in_black
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    извън всякаква реалност
    Мнения
    1 057
    Аз гласувах "Защото смятат, че не могат да направят нищо повече" защото наистина неможем да направим нищо докато е пълно с корумпирани политици които си клатят краката по цял ден и мислят кой да измамят за още пари

  11. #11
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    ето...
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  12. #12
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Добре... А защо вместо да афишираш смазващото си интелектуално предимство пред нас, безмозъчните зомбита, не обясниш като за прости хора с какво зубренето на безкрайни уроци ти е помогнало да заемеш политичека позиция...
    И какво ми пречи да се интересувам от политическата обстановка в страната и света, без активно да подкрепя някоя партия...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  13. #13
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    хаАХах
    щото политиците отдалече смърдят е за тва.
    политическа обстановка..в страната,в света..
    баба ми кат' е копала цял живот на село и си е живяла
    в информационното затъмнение май по-добре й е било.
    мхахах..защо не се интересували..
    още не са разбрали,че без пари не може.
    ше го разберем..май някой ден.
    дано само..не пожертваме определени неща..

  14. #14
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    ...
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  15. #15
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Цитирай Първоначално написано от evil lady in black
    Аз гласувах "Защото смятат, че не могат да направят нищо повече" защото наистина неможем да направим нищо докато е пълно с корумпирани политици които си клатят краката по цял ден и мислят кой да измамят за още пари
    Ти разбира се работиш към Икономическа полиция и си наясно с всички тъмни задкулисни далавери. Ето защо мнението ти по темата ме интересува живо, то е най-достоверното и ще го следя с интерес.

  16. #16
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Изключително възмутително е, че младите не се интересуват от политика и не гласуват (а дори да се интересуват, пак не гласуват). Има толкова много партии, струва ми се, че все някоя ще отговаря на техните виждания за правилна политика. Но какво ли се учудвам, след като е прокарано като ценност това да киснеш по кафетата и дискотеките по цял ден, да отсъстваш поне 3 дни в седмицата от училище и да козиш всекидневно. А това, че младите не гласуват, просто доказва, че за разлика от другите страни, където хората, които могат да променят статуквото са студентите, то тук, това са пенсионерите, но те не го променят, защото всички знаем за кого гласуват! А факта, че на никой не му се гласува, аз го приемам, че са доволни от досегашните управления и не им пука кой ще ги управлява, защото все е зле. Да, ама доста от хората с подобно мислене рано или късно хващат самолета в посока цивилизована Европа и си висят там за постоянно, не мислят и за връщане! И в заключение - простоватите хора не ме бърка дали гласуват, но млади студенти (все пак се предполага, че щом си студент би трябвало да не си прост, или поне не колосално прост) да не гласуват - безкрайно възмутително и осъдително!
    Левски шампион але але!

  17. #17
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708
    Е как защо?Защото това е целта на занятието!Колкото повече аполиптични толкова по-голяма възможност за далавери!
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Цитирай Първоначално написано от evil lady in black
    Аз гласувах "Защото смятат, че не могат да направят нищо повече" защото наистина неможем да направим нищо докато е пълно с корумпирани политици които си клатят краката по цял ден и мислят кой да измамят за още пари
    Ти разбира се работиш към Икономическа полиция и си наясно с всички тъмни задкулисни далавери. Ето защо мнението ти по темата ме интересува живо, то е най-достоверното и ще го следя с интерес.
    xaxhaxhaxh ;d

  19. #19
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 046
    защото си гледам живота и не ме вълнува кой управлява то и без тфа нема значение кой ще е.. аз ще съм пак аз и живота пак си е мой така че не ме бърка и затфа не гласувам.. просто политиката е далече от моя свят..но все пак мисля че ЕС е тъпня.. така че май не съм аполитична.. хаа

    Само след като изгубим всичко сме свободни да направим каквото и да е.

  20. #20
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    София
    Мнения
    927
    1. Неспрведливост - Всички виждат корупцията, грабенето, измамите. Всеки е попадал в ситуация, в която е бил ощетен неправомерно! Малко хора продължават да се борят, повечето се отказват да се занимават!

    2. България е малка държава и хората са доста запознати с политиката! В други държави хората срещат затруднения с името на президента или премиера.
    То не са новини, не са дискусионни предавания, не са вестници, не са жълти предавания....
    Така човек си изгражда някакво мнение и общо взето то винаги е отрицателно. Е, за кой да гласуваш!?
    Запознати сме доколкото позволяват тези над нас какво да се излъчва. Една голяма корумпирана медийна държава, управляна от нарко босове! Ето това е!

    3. За повечето е все тая кой ще управлява! Досега не е имало никаква разлика, все сме нещастни!
    "Гордост?Да,гордостта е нещо ужасно вкусно,особено когато коричката е разпукана и покрита с глазура" Скарлет О`Хара

  21. #21
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Аз гласувам!
    С идеята "За по-малкото зло"... Но все пак го правя... Прави ли ме това "политична"
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  22. #22
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Това е така, но пък негласуването означава оставяне на това решение в ръцете на другите... Има и по-добри варианти от това "мнението ми" да го представлява Боле4нчо или Царя... Затова и гласувам...
    От друга страна... Това е малко извратено, да няма нито една политическа сила, в която хората да имат поне елементарно доверие... Освен естествено промитите мозъци и червените бабички
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  23. #23
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    ...защото са твърде заети да мислят дали снощи са го извадили навреме, отколкото кой ще спечели изборите.

  24. #24
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708
    Цитирай Първоначално написано от rosskata
    Това е така, но пък негласуването означава оставяне на това решение в ръцете на другите... Има и по-добри варианти от това "мнението ми" да го представлява Боле4нчо или Царя... Затова и гласувам...
    От друга страна... Това е малко извратено, да няма нито една политическа сила, в която хората да имат поне елементарно доверие... Освен естествено промитите мозъци и червените бабички
    Но пък може би е по-хубаво да не гласуваш,отколкото да гласуваш пак за хората,заради които сме на това положение,както е в твоя случай!
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  25. #25
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    Пфф,говорите тука някви патриотарщини.

    Първо,няма нищо срамно да се интересуваш от тва да се
    наядеш и изсереш.Второ,никой не се интересува само от това,
    просто не е необходимо политиката да е другото нещо ..
    Нека си играят на политици,не ми пречат.

    До утре мога да ви развивам теории и гледни точки
    по въпроса за аполитичността мхаХАха..
    Знам достатъчно много за политиката,за историята,
    за да мога да имам някаква си собствена преценка.
    Много хора имат тези знания,всеки може да има виждания,
    всеки може да е политик..няма една реалност,така или иначе.

    Много пъти съм спорила и с приятели на политически теми..
    Ще гласувам?! Защо?
    Защо да гласувам или да гледам телевизия?
    Просто всички сме в едно огромно блато..
    Браво,пич,ти ще гласуваш,заемаш гражданска позиция,
    имаш мнение..или гласувайте поне за да имате след това
    МОРАЛНОТО право да се оплаквате.

    Какво морално право ви гони бе хора?
    Народа мре от глад.

    И каква гражданска позиция? хаХАха..
    Ако някого го интересуваше нашата позиция и права
    нямаше изобщо да търсим "морално право за протест"..
    Всички знаем да гласуваме.
    Ама не смеем да им подпалим шибаното народно събрание ..

    И в крайна сметка дори не си струва да обвиняваме някого.
    Всеки да знае какво иска и да си го следва сам.
    Егоизъм-тва е формулата срещу корупция,несправедливост,
    потъпкване на морални ценности и т. н.
    Запазваш в себе си това което искаш и край ..
    И защо да пишем по форуми,да спорим,да гледаме телевизия,
    да гласуваме и да избираме?! Не,не защото е по-лесно да кажеш
    "всички са един дол" и да ги зарежеш.А защото тва е единствената
    нормална реакция.

    Просто е смешно дори да го обсъждам.
    Не съм свикнала да се гавря така със себе си.
    Сега се чувствам ужасно.Винаги ще се намерят хора,
    които ще сметнат,че политиката е достатъчно важно нещо
    или изобщо че съществува като реална конфигурация,за
    да се обсъжда до безкрай ..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си