.

Виж резултатите на анкетата: Вярвате ли в Бог ?

Гласували
47. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    26 55,32%
  • Не

    21 44,68%
Отговор в тема
Страница 1 от 6 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 132
  1. #1
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    drevna garciq
    Мнения
    252

    Предлагам Това да стане на статия АДМИНИ ВИЖТЕ ТВА

    Здравейте Всички
    Първо тва не е секта просто искам да разбера истината
    Въпреки че понякога е по добре просто да вярваме

    ИСТИНАТА ЗА ЖИВОТА
    Моето Скромно мнение...

    ...Аз съм само на 14 години но въпреки всичко искам да ви разкажа
    за една история. Преди милярди години се поевило Слънцето и
    околко него планети нали .И така се появила земята от нищото .... странно нали? И аз така си казах как така от нищото сме дошли има хилдяи предположения но замислете се
    първо е имало вода на земята много вода или по точно само вода после суша и т.н. смисъл всеки го знае това но знаете ли че ако един човек тежи 70кг 45 кг от теглото му е вода
    интересно нали? Хората немогат да живеят без нея а откаде идваме всички може би от водата? а може би Господ Бог ни е саздал ?
    Дали? а може би просто са измислили религията за да запят духа на хората единен така тях ги сплотява забелязал сам че хората с еднакви интереси се сприятеляват винаги има за какво да говорят
    А може би както се говори в Шифара на Леонардо това е един заговор за да запазят една тайна? според вас кой е толкова луд да спазва строги пости за да пази тайна? Никой нали? сами виждате че шифара на леонардо е с цел спечелване на пари ...там се говори за свети я грал чашата от която е пил Исус Христос сина божии но както и да е
    Има ли привилегии да вярваме в господ?
    Разбира се че има
    много са и сами ги знаете предлагам
    четох някаде
    че дядо Коледа съществува толкова колкото и Господ ?
    Рабриате ли ме какво искам да кажа?
    Коледа ни кара да бъдем по добри един към друг а дядо Коледа е добрия белобрад старец който прави играчки за децата
    разбирасе той не съществува според легендата е ималко такъв човек и се чуло навсякаде за него но както и да е ....
    Господ Бог
    интересно дал живот
    започнал с Адам и Ева?
    мисля че е така но не сам сигорен
    Пирамидите те са сварзани с милиони години на зад......
    представете си тогава не са зане ли нищо колкото сега никаква наука нищо?
    тогава са измислили че трябва да имат саздател?
    а може би
    наистина има Господ Бог и той чете в момента това незнам
    имал сам добри и лоши моменти но мисля че са ми дар от господ
    ?!? дали?
    незнам за вас но аз предпочитам да вярвам че господ ме е саздал а не идвам от чехълче амеба и маимуна защо нито една маимуна не е станла човек?
    Хората не идват от маимуните а от упгреита на маимуните и всички са станали хора незнам но аз ен вярвам много в тези измислици според мен имаме касмет че сме на този свят
    но мога да ви кажа какво ще стане?
    Всички ще стават все по алчни и по алчни и ще се избият всички хора
    тогава може би някой ще разбере че не трябва да правим Война а Любов?

    На Война и на Любов всичко е позволено нали?
    Само Времето може да разбере колко велика е Любовта
    вижте говоря за смисала на живота
    много мъдри хора
    идват от едно поколение
    Архимед Нютон и много други не се сещам имат кръвна връзка имаше и художник имат вразка сас Исус но незнам каква и дали всичко е дар от бога ? незнам и нокой няма да разбере
    Не е важно дали вярваме в Бог Важно е че той вярва в нас!
    Разберете го това
    тези цигари и всичко останало трева наркотици обииства за какво е всичко това?
    За пари?
    Богат не е този който има много, а този който се нуждае от малко
    Немога да разбера повечето ми врасници защо го правят това?
    За да са готини и всичко останало? незнам но и мен ме влече по някой път може би е лош избор но е моят избор
    И ще знам "че сам паднал не защото някой ме е бутнал а защото сам съм скочил"
    както и да е
    Хора пазете здравето си то е най-важното нещо! със сигорност
    Здраве да е!
    знам нессправедлив е света но какво да се прави
    Няма съваршенни хора в един не съваршен свят? немислите ли


    НАДЯВАМ СЕ НЯКОЙ ДА ГО ПРОЧЕТЕ ИЗОБЩО БЛАГОДАРЯ

    АЗ ВЯРВАМ В БОГ И НИКОГА НЯМА ДА СПРА ДА ВЯРВАМ !
    А НАЙ-ДОБРИЯТ МИ ПРИЯТЕЛ ЗАВИНАГИ ЩЕ СИ ОСТАНЕ АЛКОХОЛА!
    ТВА Е ОТ МЕН БЛАГОДАРЯ ВИ!
    МНОГО СЪМ МЪДАР НАЛИ А СЪМ САМО НА 14 :P
    pi6ete mi! smsial tuka
    Konfucii kazva 4e vyv vseki umen 4ovek ima ne6to glupavo

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Приморско
    Мнения
    342
    Ебаси романа дето си написал е и аз вярвам в БОГ понякога но по някога си мисля че няма БОГ.Дано да гре6а!!

  3. #3
    Guest
    Няма бог !! Само алкохол и курви

  4. #4
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Истинската вяра в светлото бъдеще на човечеството отхвърля всички примитивни оклутистски идеи,идещи от мрачните,изпълнени със страдание за пролетария,векове! Християнският Бог е измислен от империалистическите евреи-лихвари,които искат самоцелно да натрупват капитали за сметка на експлоатираните маси на народа!
    Религията е опиум за народа!
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  5. #5
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Няма бог !! Само алкохол и курви
    зле си

  6. #6
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Истинската вяра в светлото бъдеще на човечеството отхвърля всички примитивни оклутистски идеи,идещи от мрачните,изпълнени със страдание за пролетария,векове! Християнският Бог е измислен от империалистическите евреи-лихвари,които искат самоцелно да натрупват капитали за сметка на експлоатираните маси на народа!
    Религията е опиум за народа!
    to i tvoq komunizam e izmislen ot su6tite suzdaniq

  7. #7

    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In Your Mind
    Мнения
    305
    Е всичко, къде си го написал си има логично обяснение, което не е ВЕЛИИИКИЯТ БОГ!
    Били сме произлязли от Адам и Ева... Нищо, че те са имали 2 сина... така, че как е продължил рода не става много ясно... Ама айде!
    Нищо, че цялата църква е една огромна мафия, използваща религията за да печели пари и да промива мозъци... Всичките тия пари уж дарени за някоя църква, да не мислите, че не заделят по малко за някоя друга ракия? Имат си изгода от всичко... Както и от това хората да вярват. От където и да погледнеш за тях е много по-добре да вярваме, че първопричината за всичко е Бог, а не нещо друго. Вярващ народ се манипулира по-лесно от колкото народ, който си казва 'Ей, абе не е възможно това в една нищо и никаква лодка да се поберат поне хиляда животни!'
    И не, земята не се е появила от нищото. То човек малко трябва да прочете нещо преди да ръси глупости...
    И ок кви са привилегиите да вярвам в Господ? Да се говори, че религията сплотява е супер тъпо, имайки предвид в какъв свят живеем. Все едно никой не вижда как некви обявяват война на други, само защото са от различна религия. Е големо сплотяване!
    А относно египтяните, знаели са доста... Но най-много признавам ацтеките, те вече наистина са знаели почти всичко...
    Като трябва да правим война, а не любов ходи обяснявай на човек, чието дете е пребито и обезобразено от някой мангал, че разбираш ли трябва да отговори на злото с добро.
    Ебахти, човек, чуваш ли се. Кое по-точно е дар от бога? Сградите, блоковете, атомните централи... КОЕ по-точно?
    Не, абе... Пф, бду оправи си начина на писане, че някои работи изобщо не ти ги разбрах. Както и да е, молете си се там на Бог, когато имате някъв проблем, пък чакайте да се оправите...
    I love you...

  8. #8
    Guest
    ti mai si pro4el tuk ot tam neshto i si napravil edna golqma kasha koqto nqma smisal

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    ti mai si pro4el tuk ot tam neshto i si napravil edna golqma kasha koqto nqma smisal

  10. #10
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Темата ти е изключително хаотично формулирана и твърденията ти не са подкрепени с никакви факти. А и няма начин да бъдат - просто бог няма и всички които твърдят, че съществува се провалят да се аргументират. Или изказват несъстоятелни предположения, или казват "че не им трябва доказателство" (защото няма такова), или предизвикват нас да се обосновем. Но те са тези които трябва да аргументират безсмислените си твърдения.

  11. #11
    Фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    sofiq
    Мнения
    108
    Zdraveite i ot men, az mnogo vqrvam v Bog i bqrata mi e bezkompromisna. Obedena sum v tova v koeto vqrvam i to e 4e ima Bog i toi ni e suzdal. 4estno kazano, mom4eto si e mnogo pravo, za6toto vse pak si na 14 godini i az napravo se vuzhi6tavam na iskrenoto i tyrse6to surce. Mnogo se radvam na takiva hora a mislq 4e ne toi a imenno vie ne ste 4eli dostatu4no za da tvurdite 4e Bog nqma. Az nqma da nalagam moqta vqra, za6toto vseki ima izbor i zatova nqma nujda da davam dovodi 4e ima Bog za6toto Toi raboti v jivota mi. No az pitam kakvi dovodi imate vie 4e nqma Bog?! Naistina se radvam za temata, za6toto mnogo hora ne znaqt za kakvo jiveqt... "sveta v koito jiveem" axaxax nqma takuv svqt, vseki si izmislq negov si i vsi4ki bqgame ot realniq, no za6to?! Za6toto ni e strah da jiveem sami... a sme se zatvorili v sebe si i ozlobili kum drugite zatova sme bolezneno sami.. i kakvo iskate da mi kajete 4e nikoga ne ste se izmorqvali ot obiknovennite kuponi gadjeta bezrazboren seks i cigari...ta6kariq..maski..maski ...maski... az se zadu6avam ot tova bezmislie, tysrila sum i 6te produlja da tyrsq ne6to po-vishe i istinsko! I go namerih .. DA VQRVAM V BOG i tova e istinata za men,vseki izbira sam, no za men tova e radost, smislen i istinski jivot izpulnen s mir v surceto mi i lubov! A imnno tova dava smisul na 4ove6kiq jivot!
    Най-доброто упражнение за сърцето е това да се наведеш и да повдигнеш някой!

  12. #12
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708
    Цитирай Първоначално написано от TheNightRider
    Окей.. Слънцето се появява... от нищото? То се появява от спъстения космически прах, останал от други умрели звезди. Земята и другите планети се появяват от същото. Няма да обяснявам с подробности. От там химическите процеси са създали сложни молекули, които са се комбинирали така, че да съдадат такава молекула, която да се променя според средата. Тя била някакво подобие на живот. От нея произлезнала първата бактерия. От бактерията чрез еволюцията произлизат много други животинки, сред които и хората.



    Чисто и просто. Другото е метафизика и висши химични закони.
    Ами тоя сгъстен прах,откъде се появява?
    Вселената е мноооого по-сложна от представите на човека,просто нямаме достатъчно въображение да го разберем!Неща,за които сме сигурни на единия ден стават пълни глупости на другия...
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  13. #13
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708
    А ти знаеш ли какво точно е станало при Големия взрив?Или малко преди него?Какво е имало тогава?Откъде се е взело?Щото досега аз лично не съм чул някой да е отговорил на тези въпроси..
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  14. #14
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Цитирай Първоначално написано от miss_india
    No az pitam kakvi dovodi imate vie 4e nqma Bog?!!
    Написах програма, която изчисли, че няма бог. Компютрите не лъжат

  15. #15
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    drevna garciq
    Мнения
    252
    Искам да ви кажа че именно вярата ни прави все още хора защото ако не е тя накаде отива човечеството?
    Всички ще се наркомани и ще се избиваме за най-малкото нещо за това ли е света?
    За да се избием един друг доакто не остане и един жив човек
    Хитро нали
    Тва че няма бог не е вярно
    Мога да ви кажа че понякога не ти трябва доказателство за да вярваш ти просто знаеш че е там някаде....
    Но тези който не вярват незнам какво ги чака може би те няма да бъдат садени защото те не са вярвали ще бъдат съдени тези който са вярвали
    е докато умра надявамвам се има поне още 120 години мисля да живея много не искам да умирам
    Не оби4ам да се местя :P
    За сега този свят ме устроива докато не убия някой и трябва да си трагна....... Защото или аз тях или те мен
    Много пати ми се е случвало да ме плашат с някви мутри и вразкари наркомани даже да ме убиват вече само заради 2 3 изказани мнения
    чудя се какво ги интересува тях всеки си има мнение за някой
    неможе да извадиш пистолета и да кажеш аз сам шефа
    неможе! тва Господ го приемате за шеф а той е приятел !
    запомнете го .
    Konfucii kazva 4e vyv vseki umen 4ovek ima ne6to glupavo

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    Цитирай Първоначално написано от miss_india
    No az pitam kakvi dovodi imate vie 4e nqma Bog?!!
    Написах програма, която изчисли, че няма бог. Компютрите не лъжат
    Да, ама хората, които правят програмат го правят...
    бан по ип и профил
    заобикаляне на бан + нови нарушения

  17. #17

    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In Your Mind
    Мнения
    305
    Конфуций
    Ти ебати мнението изказа.
    И кво, като не зачитам бог, да съм наркоманка? Да съм по-малко човек от останалите? Да убивам който ми падне?
    I love you...

  18. #18
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Дълбоко грешиш. Хората се избиват точно заради религиите. Кръстоносни походи, джихад, ислямски фундаментализъм - говорят ли ти нещо? Религиите само разединяват хората. Когато всички спрат да вярват в измислици и започнат да се доверяват на разума, ще има мир и прогрес.

    Тези които вярват - вие не сте свободни; оковани сте от една илюзия. Съжалявам ви. Но... аз нали съм си добре. Явно и на вас ви харесва да живеете в този ментален затвор.

    Едит: внимавайте - фундамЕТализма е лошо нещо

  19. #19
    Бог е план за световно религионзо обединение която е неосъществима при толкова много народ на земята и различни култури и представи за неговия облик и изказване на идеи за света и живота около нас
    Той ще го научи,ти пък ще го научиш него,аз ще те науча тебе,онзи пък ще научи мен-благословен да бъде този ден,когато всеки заблуден от лъча на познанието бъде озарен.

  20. #20
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Цитирай Първоначално написано от Мo6nо
    Цитирай Първоначално написано от Lake_bodom
    Цитирай Първоначално написано от miss_india
    No az pitam kakvi dovodi imate vie 4e nqma Bog?!!
    Написах програма, която изчисли, че няма бог. Компютрите не лъжат
    Да, ама хората, които правят програмат го правят...
    Стига си издавал служебни тайни

  21. #21
    Guest
    Всички сте прави, но не мислите ли че вярата е едно от малкото което ни отличава от машините...

  22. #22
    Голям фен Аватара на magesniko
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Oсновател и мозък на КММ
    Мнения
    846
    Мне,само интелекта и логическото мислене ни отличават от машините.
    No mercy for what we are doing
    No thought to even what we have done
    We don't need to feel the sorrow
    No remorse for the helpless one

  23. #23
    Guest
    имало ли бог или не.. за който вярва - има, който не вярва - не, всеки си има различен мироглед
    към автора: какво разбираш под Господ? Християнската идея, будизма ли или просто "нещо, някой, свръх разум който ни е създал"? Говориш ми за вяра в Него, а всъщност съм сигурен, че не можеш да ми го дефинираш. Религията е измислена от хората защото всеки има нужда да вярва нещо, било то еволюция, свръхразум, чужди цивилизации и тн. Или им е дадена. Не знам. И никой не може да каже "Това е така". Знанието ни не е знание, просто догадки. Защото както в момента може да ти се струва, че слъцето е център на нашата система и да го приемаш като даденост, след век някой може да се смее над твърдение като това, нали. И бъди сигурен, че Господ, ако го има, не чете това, което си написал. Поради простата причина, че ако го има, той/то би трябвало да знае какво е в главата ти, какво мислиш. Казваш, че имаш добри и лоши моменти... Добри и лоши за кого? За теб, за света, за вселената? Не искаш да си произлязъл от амеба. Задай си въпроса какво си ти във вселената. Не амеба а може би нещо още по микроскопично... Така че, живей живота си такъв какъвто го искаш, търси своя бог или твоята идея как са се случили нещата. И когато решиш, че си се добрал до късче от Истината, си помисли, че някъде има оше милиони хора, намери ли своята философия. И не се опитвай да ги промениш. Всеки си има своя визия какъв трябва да е живота, било то дали смисъла е в халюцигените, в паралелни светове или просто в това да бъдем хора.

  24. #24
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Вярващите хора са по- щастливи от останалите... Всичко, което другите се опитват да обяснят с наука( а това е адски трудно, понеже вселената е нещо, което ние с използваните2-3 % мозък не можем да обхванем)... Така де, всичко това е "ясно" за вярващите хора. Както и смъртта, смисъла на живота и т.н...

    Само че аз не съм от тези вярващи хора... Не мисля, че има бог- какъвто и да е. Не вярвам нито в Буда, нито в Аллах, нито в зелените човечета... Църквата като институция е супер прецакана и манипулативна... Ужасява ме...

    Но религията не е толкова лошо нещо... Предизвиквала е и предизвиква страшно много конфликти... Но в нея лежат основите на хуманизма и голяма част от универсалните морални принции...
    Ако се разглежда като философия с интересни идеи, а не като нещо свише, в което сляпо да се вярва, може да има доста полезни страни.
    ..
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  25. #25
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 046
    вярвам, че съществува нещо по-велико от нас.. но Бог ли е, съдба ли е, некфа енергия ли или нещо което никога няма да разберем.. незнам.. но вярвам, че света не е единствено какъвто изглежда.. това е само повърхността..

    Само след като изгубим всичко сме свободни да направим каквото и да е.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си