.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 94

Тема: WTFGR

  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826

    WTFGR

    Едно интересно въпросче- Съществува ли Бог и какво представлява той? Преди да започнете с бъзиците, моля забележете, че нямам предвид никой антропоморфически бог. И нека отговорите на темата бъдат обосновани и аргументирани.

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456

    Re: WTFGR

    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    антропоморфически бог.
    2т. системно

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826

    Re: WTFGR

    Цитирай Първоначално написано от Amayo
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    антропоморфически бог.
    Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Cairhien
    Мнения
    1 200
    А полиморфически дали съществува?

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456

    Re: WTFGR

    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Цитирай Първоначално написано от Amayo
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    антропоморфически бог.
    Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.
    Еми и християнския бог е антропфопаох... защото е създал човека по негов образ и подобие демек е същия кат нас.
    2т. системно

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Цитирай Първоначално написано от scion_of_Storm
    А полиморфически дали съществува?
    Еми това ти ще ми кажеш. Бог, в който вярвам, може да се нарече полиморфически, след като за негов образ считам всичко- ако Бог не е всичко, значи е нищо или поне не е Бог. Всичко, Вечността, Неизменното, както май го наричат даоистите, според мен Той е единството, от което са се отделили противоположностите, като добро и зло, които съществуват само във взаимодействие едно с друго, и всяко от тях се характеризира с недостатъчността на другото. Но все пак в какво вярвам няма значение, реалността е, каквато е. В тази тема трябва да споделяте убеждения и да се обосновавате.

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826

    Re: WTFGR

    Цитирай Първоначално написано от Amayo
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Цитирай Първоначално написано от Amayo
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    антропоморфически бог.
    Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.
    Еми и християнския бог е антропфопаох... защото е създал човека по негов образ и подобие демек е същия кат нас.
    Мхм, ама как реши, че говоря за Него...

  8. #8
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Тоест говорим за неизменнотои вечното като идея - това аристотеловата форма ли е? Или е подобна на нея,но изведена извън рамките на вселената? Защото Т.Аквински също оприличава Бог на върховната форма и на това,от което е дошла формата. Тоест,той доразвива елинистическите учения - особено Платон,а в същото време успява да отдели християнската догма от старозаветните,примитивни вярвания за антропоморфния бог Яхве.
    Тоест,твоят бог е еднакъв като принцип с хирстиянския,само че,предполагам,позлваш друг принцип за единение с него?
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456

    Re: WTFGR

    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Цитирай Първоначално написано от Amayo
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Цитирай Първоначално написано от Amayo
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    антропоморфически бог.
    Бог в човешки образ и с почти човешка личност, човекоподобен бог... Като гръцките.
    Еми и християнския бог е антропфопаох... защото е създал човека по негов образ и подобие демек е същия кат нас.
    Мхм, ама как реши, че говоря за Него...
    АМи аз съм христянин и считам секи друг бог за езически и невернически. Не че съм против вас другите или не зачитам мнението ви, даже бих обърнал другата буза щото вие ще се пържите в адскитя огън във вечността .
    2т. системно

  10. #10
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Батка,заприличваш ми с тея адски огньове на Магесник
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456
    Моето съзнание е насочено към 7 цели мои деца
    а) Системно и целенасочено да разпространява сред обществото духовно знание и да учи всички хора на принципите на духовния живот, за да бъде спрян упадъкът на житейските ценности и да се постигне истинско единство и мир в света.
    б) Да разпространява съзнанието за Кришна такова, каквото е описано в „Бхагавад-гита" и „Шримад-Бхагаватам".
    в) Да обедини членовете на Обществото и да ги приближи до Кришна, извечното същество, за да възпита у тях и у цялото човечество идеята, че всяка душа е неотделима частица от природата на Бога (Кришна).
    г) Да развива и разпространява движението на санкиртана — съвместното възпяване на святото име на Бога, както това е разкрито в ученията на Шри Чайтаня Махапрабху.
    д) Да издигне за членовете си и за цялото общество свято място на трансцедентални забавления, посветено на Личността Кришна.
    е) Да обедини членовете си в името на един по-прост и природосъобразен начин на живот.
    ж) За постигането на гореописаните цели да издава и разпространява периодични издания, списания, книги и други печатни произведения.
    2т. системно

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Чей са, откъде реши, че не съм християнка? Фен съм на неоортодоксалното богословие.

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456
    М тва не е част от българските културни ценности.
    2т. системно

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Тоест говорим за неизменнотои вечното като идея - това аристотеловата форма ли е? Или е подобна на нея,но изведена извън рамките на вселената? Защото Т.Аквински също оприличава Бог на върховната форма и на това,от което е дошла формата. Тоест,той доразвива елинистическите учения - особено Платон,а в същото време успява да отдели християнската догма от старозаветните,примитивни вярвания за антропоморфния бог Яхве.
    Тоест,твоят бог е еднакъв като принцип с хирстиянския,само че,предполагам,позлваш друг принцип за единение с него?
    Мне. Мисля, че съм християнка, но не приемам идеята за Бог като носител изцяло на положителното, доброто. А ти?

  15. #15
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Бог е мъртъв.

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Цитирай Първоначално написано от LunaTriCk
    Бог е мъртъв.
    Аргументирай. Богът, създаден от хората, е мъртъв, но Богът, създал хората, е все така жив.

  17. #17
    Голям фен Аватара на magesniko
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Oсновател и мозък на КММ
    Мнения
    846
    Всички богове са мъртви,съществувам само аз,аз съм Бог на себе си,вярвам в себе си и в това което мога да постигна сам.
    No mercy for what we are doing
    No thought to even what we have done
    We don't need to feel the sorrow
    No remorse for the helpless one

  18. #18
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Аргументирай. Богът, създаден от хората, е мъртъв, но Богът, създал хората, е все така жив.
    Кога последно се чу/видя с него ?

  19. #19
    Guest
    LunaTriCk,ti si chalgar!

  20. #20
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Всички богове са мъртви,съществувам само аз,аз съм Бог на себе си,вярвам в себе си и в това което мога да постигна сам.
    И аз съм Бог(богиня) на себе си и ти не ми харесваш. Затова щ та гръмна. Това е светът без морала, втълпен на очовеченото общество чрез религията. Не виждам защо да ставаме животни отново. Ако можеш и без религия, запази обективната преценка за себе си щот такива (себеобожествяващи)индивид и са опасни за цивилизацията.

    Кога последно се чу/видя с него ?
    Имайки предвид, че е субстанцията на реалността, долавям еманацията му всяка секунда. Други биха казали, че е трансцедентен.

  21. #21
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Хм,не мисля,че Магесник се самообожествява,явно не си разбрала идеята му. Аз също съм бог на себе си,но не желая да ме почитат като такъв,защото култът е вреден за индивида и обществото като система от индивиди. Може би имаш предвид именно култовете към личността,познати ни от историята,пък дори и от настоящето.
    Значи моралът е наложен от Бог чрез свещениците му? Искам да ми поговориш по този върпос,за да разбера какво точно имаш предвид? И какво е за теб религията,докъде се простира влиянието на бог чрез нея?
    Трябва да доразвиеш идеите си,за да предложа мнение по тях,а не да упражняваме някаква специфична форма на средновековна схоластика,като оборвме аргументите на съперника един по един,а не в цялост,като система...
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  22. #22
    Голям фен Аватара на magesniko
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Oсновател и мозък на КММ
    Мнения
    846
    Ше ми се кланяте щото иначе,итърнъл торчърс с вкисната боза.

    А сега нещо сериозно,няма никви Богове има глупави хора и умни хора,които посредством така наречените богове са се опитали да управляват глупавите хора.И са успяли.Хората са станали суеверни,страхували са се от природните бедствия,понеже все още науката не се е била развила,за да им ги обясни,затова са си обяснявали тези бедствия като гняв към тях на еди кой си Бог.Някой се е появил и е решил да използва тези суеверия като начин за контрол.
    No mercy for what we are doing
    No thought to even what we have done
    We don't need to feel the sorrow
    No remorse for the helpless one

  23. #23
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Имайки предвид, че е субстанцията на реалността, долавям еманацията му всяка секунда. Други биха казали, че е трансцедентен.
    Трети, че е мъртъв.

  24. #24
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Цитирай Първоначално написано от Магесник
    Ше ми се кланяте щото иначе,итърнъл торчърс с вкисната боза.

    А сега нещо сериозно,няма никви Богове има глупави хора и умни хора,които посредством така наречените богове са се опитали да управляват глупавите хора.И са успяли.Хората са станали суеверни,страхували са се от природните бедствия,понеже все още науката не се е била развила,за да им ги обясни,затова са си обяснявали тези бедствия като гняв към тях на еди кой си Бог.Някой се е появил и е решил да използва тези суеверия като начин за контрол.
    То че фанатизма се манипулира, манипулира се. Хубаво е, макар и скучно, да не се изпада в крайности.
    Хм,не мисля,че Магесник се самообожествява,явно не си разбрала идеята му. Аз също съм бог на себе си,но не желая да ме почитат като такъв,защото култът е вреден за индивида и обществото като система от индивиди. Може би имаш предвид именно култовете към личността,познати ни от историята,пък дори и от настоящето.
    Значи моралът е наложен от Бог чрез свещениците му? Искам да ми поговориш по този върпос,за да разбера какво точно имаш предвид? И какво е за теб религията,докъде се простира влиянието на бог чрез нея?
    Трябва да доразвиеш идеите си,за да предложа мнение по тях,а не да упражняваме някаква специфична форма на средновековна схоластика,като оборвме аргументите на съперника един по един,а не в цялост,като система...
    Да, религията е помогнала- сплотила е хората чрез убеждението, че са синове и дъщери(или произведения) на един Отец(Творец), дала им е обективна преценка за себе си и че са равни. Някой, който счита останалите за равни, по-трудно би убил, откраднал, излъгал... Пиша това със съзнанието, че няма абсолютни истини по този въпрос. Освен може би, че едно общество не може да бъде изградено върху егоизъма.
    Трети, че е мъртъв.
    Поисках аргументи. След като неможеш да ме убедиш в нищо, а само повтаряш ницшевите думи, не виждам основание да ти чета мненията, колкото и прости да са. Хайде, нима ще оставиш тринайсетгодишна да те обори?

  25. #25
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Как да те оборя като не ми отговори, кога за последно се видяхте или чухте с него ? Това с долавянето на еманацията му, не е достатъчно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си