.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 39
  1. #1

    Бахти мръсната София:(

    Съмнявам се че ще има отзиви по тази тема,но нека да ви я покажа,тъй като сериозно искам да направим нещо по въпроса.Ето какво постнах днес във сайта на министерството на околната среда и водите :
    ''Да направим група за събиране на отпадъци
    з съм 18 годишно момче от София,квартал Надежда.Буклуците в квартала ми са навсякъде-в градинките и междублоковите пространства...навсякъде.Та зи гледка ме подтиска.Всеки ден ми се иска все повече да взема два чувала-единият за хартиени,другият за пластмасови и найлонови отпадъци,да нахлузя едни ръкавици и да събера поне болкуците около блока ми.Само че има и нещо друго-не вярвам,че сам ще променя нещо.А и освен това, не искам хората да ме гледат като извънземно Confused Rolling Eyes
    Не се съмнявам ,че има много други хора като мен-хора ,които искат да възвърнат чистотата и красотата около себе си.Потвърждение на това днес открих във вестник труд-конкурс от сорта''снимай най грозната гледка с боклуци и спечели 500 лева''.Ето това доказва до някаква степен ,че не ми пука само на мен.
    Смятам,че може да се образува група от доброволци...не се съмнявам ,че и вестник ''труд'' би подкрепил кампанията,тъй като това би била добра,чудесна реклама.
    Ето как виждам нещата-събира се група от определн брой хора,като всяка неделя се събират и почистват един Софийски квартал.Може на откриването да се раздават рекламни тениски на вестника...след време групата ще се разрастне и ще има достатъчно хора,за всеки квартал поотделно ,за всяка неделя.Акциите ще бъдат отразявани от вестника.Така един ден събирането на боклуци ще стане традиция,а няма да се провежда само в деня на околната среда от ученици в дворовете на училищата.''
    Вие какво мислите ???

  2. #2
    ми кофти са буклуцита ама аз съм им свикнал да ти кажа. а и няма аз да се занимавам да чистя след като има хора на които им плащат за това. за какво аз да си губя времето което и без това не ми стига за да рина нечии буклуци. свикваш траеш и тва си е.
    2, 11 и 8 точка системно - бан

  3. #3
    Идеята ти е хубава, но неосъществима. Никой няма да се навие да чисти, а дори и да се, почистеното място ще се превърне отново в бунище. При това за отрицателно време. Градът ни няма да е чист, докато половината ни съграждани не се научат, че отпадъците се хвърлят в кофите, а не на земята. Също така боклукът не се хвърля през балкона.

    "Music, sweet music, I wish I could caress, caress, caress..."

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Dr. Kazimbutt
    Също така боклукът не се хвърля през балкона.
    са се сещам един приятел на нова година драйфа в един плик и после го метна през балкона
    2, 11 и 8 точка системно - бан

  5. #5
    Guest
    Абе наистина нищо няма да стане,но ако се направи няква кампания вече ще е друго... Аз не се и съмнявам...само че тва ще значи,че мангалките няма да чистят във неделята а ще ни чакат нас хахахах ама може ли бе направо болно ми е

  6. #6
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Засеа колко човека има? Поне да сте 5-6 доброволеца. МИслили ли сте за писане на проект? Или се надявате на евентуална подктрепа от в."Труд"?

  7. #7
    Guest
    Значи досега писах във форума на Труд пък ще видим кво ще стане

  8. #8
    Само да поясня че тва по-горе съм аз

  9. #9
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    where everything is pain and darkness
    Мнения
    108
    Цитирай Първоначално написано от NiKOLAN
    Цитирай Първоначално написано от Dr. Kazimbutt
    Също така боклукът не се хвърля през балкона.
    са се сещам един приятел на нова година драйфа в един плик и после го метна през балкона
    i kvo traa bogoslovim tozi"mladej"
    ina4e ideqta si q biva...ama nali se se6tate,4e takova ne6to nqma kak da stane...ili pone ne v moite predstavi
    moje bi nqmam dostatu4no vuobrajenie
    Всичко,което не съм-прости ми!С всичко,което съм-приеми ме!С цялата си обич-изгори ме!С цялата си нежност-прегърни ме!Със страшния грях-прелъсти ме!

  10. #10

  11. #11
    Не бих се включила.
    Не виждам основателна причина,поради която да го направя.Съгласна съм - мръсно е,гадно е.Всяка година плащам 'такса смет',но за какво?Да ходя аз да чистя ли?Ако не платя - могат да ми правят проблеми,ако не се лъжа, не мога да напускам страната....неприятно.Плаща и парите ми къде отиват?При шефовете на Волф,Чистота и т.н?Да могат да си купуват хубави коли и къщи,а София да е зарита от боклуци?Пълна простотия.Не може хем да си давам парите,хем аз да си върша работата.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от MusicIsTheKey
    Не бих се включила.
    Не виждам основателна причина,поради която да го направя.Съгласна съм - мръсно е,гадно е.Всяка година плащам 'такса смет',но за какво?Да ходя аз да чистя ли?Ако не платя - могат да ми правят проблеми,ако не се лъжа, не мога да напускам страната....неприятно.Плаща и парите ми къде отиват?При шефовете на Волф,Чистота и т.н?Да могат да си купуват хубави коли и къщи,а София да е зарита от боклуци?Пълна простотия.Не може хем да си давам парите,хем аз да си върша работата.
    Съгласен съм,само дето има едно нещо-''Чистота'' например е частна фирма,мисля че и другите вече са частни. Което ще рече,че държавате не може да направи нищо...освен ако не увеличи таксата смет...което,според мен ,никой не желае Сеш се.
    Тъй че можем да седим и да се оплакваме или да се направи нещо-подписка ли,нещо ли...и да се отделя по 1 час в неделята и да не е толкова гадно.

  13. #13
    Guest
    totalno zamarsqvane bezredici pomiar6tina i sekvi svin6tini da jivee prostotiqta koi ne mu aresva da si tursi grad

  14. #14
    Guest
    bai ganio prezident prezident.....

  15. #15
    по-важно е да се отстранят не последиците от проблема, а причините той да съществува.
    Дори тази кампания, мероприятие или какво то точно е, да постигне успех, факт е че хората ще продължават да си хвърлят боклуците.

    Според мен в дългосроче план трябва всеки да си постави за цел да промени манталитета на следващите поколения. А в краткосрочен - може например да поствят големи глоби на хората, които си хвърлят отпадъците на улицата. Разбира се това е трудно осъществимо, най-малкоот защото последното нещо, което биха правили органите на реда, е да следят дали някой замърсява градския пейзаж.

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456
    Супер ви е идеята. И да почнете от моя квартал ей.
    2т. системно

  17. #17
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от _Becko_
    Градът е мръсен, защото и жителите са мръсни!!!
    на село е чисто щото селяните си изяждат и боклука

  18. #18
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    MarSsS....е хуу де...БуРгАСсС де
    Мнения
    613
    София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт
    Admin-Coki:
    неподходящ размер на снимка в подпис
    / широчина/.

  19. #19
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от peps_from_mars
    София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт
    бургас е най големата турска свинщина която може да съществува.ше повърна върху него

  20. #20
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    MarSsS....е хуу де...БуРгАСсС де
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от peps_from_mars
    София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт
    бургас е най големата турска свинщина която може да съществува.ше повърна върху него

    ела 4акам те бе гостен4е...дето го е страх да се регне
    Admin-Coki:
    неподходящ размер на снимка в подпис
    / широчина/.

  21. #21
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от peps_from_mars
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от peps_from_mars
    София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт
    бургас е най големата турска свинщина която може да съществува.ше повърна върху него

    ела 4акам те бе гостен4е...дето го е страх да се регне
    как да се регнем мое ме намериш по ип да ме умориш с некой вирус
    и нема да дойдем там щот варна е 100 пъти по убаво и ше одим само там а не у вашто турско село

  22. #22
    Guest
    Темата ме вълнува много!(а на тез двамцата последните да кажа че не е тука мястото......)София е най-гнусния град наистина и даже да повярвам че има доста хора,с които да чистим като се замисля колко много са тия на които не им пука и обичат да си живеят в лайната които си хвърлят няма никъв смисъл....за съжаление.....те софиянци дори не обичат да им се проветри в градския транспорт че им духало и си дишат прахоляка докато не се надишат и не легнат болни камо ли да се научат да си фурлят боклуците кадето трябва.аз живея на сравнително чисто местенце в Божурище,при мен проблема е че нямам капак на контеинера и квото и да изхвърлиш после го намираш някаде си наоколо разнесено от вятъра/кучета......
    Съвета ми е-БЯГАЙТЕ ОТ СТОЛИЦАТА няма изчистване тука......невъзможно е...Може би единствената идея е глоба....но не мисля че и тва ще спре прасетата(извинявам се много)

  23. #23
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    MarSsS....е хуу де...БуРгАСсС де
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от peps_from_mars
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от peps_from_mars
    София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт
    бургас е най големата турска свинщина която може да съществува.ше повърна върху него

    ела 4акам те бе гостен4е...дето го е страх да се регне
    как да се регнем мое ме намериш по ип да ме умориш с некой вирус
    и нема да дойдем там щот варна е 100 пъти по убаво и ше одим само там а не у вашто турско село
    на мене бс си ми харесва че некаф си просТ гост не му отърва аз ко да напрая
    Admin-Coki:
    неподходящ размер на снимка в подпис
    / широчина/.

  24. #24
    na vseki mu se iska da e po 4isto...da mu eba maikata...ama koi 6te se navie da 4isti!!!!!?!?!

  25. #25
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    София
    Мнения
    927
    Бих се включила и ще помогна с каквото мога!
    По мои спомени имаше доста акции за почистване! Може да се включим към тях!
    "Гордост?Да,гордостта е нещо ужасно вкусно,особено когато коричката е разпукана и покрита с глазура" Скарлет О`Хара

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си