.

Виж резултатите на анкетата: Различията в характера на момчетата и момичетата- вродени или втълпени?

Гласували
92. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Вродени

    50 54,35%
  • Втълпени

    42 45,65%
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 107
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826

    Момчетата и момичетата

    Отново изисквам дълбокомислени и обосновани отговори на тема: Половата дискриминация. Различията в характера на момчетата и момичетата- вродени или втълпени?

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    И двете.

  3. #3




    xaxaxa Kolko neobi4aino
    Дъ бест аватар от галерията

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Цитирай Първоначално написано от KoRn




    xaxaxa Kolko neobi4aino
    Демек? Мнението ти по темата?

  5. #5
    Аватара на sharkybul
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Олимпико,Герена и разбира се - ст.Васил Левски
    Мнения
    407
    определено и двете.....вечерта като се пребера ще сие обосновя

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    In The Paradise City, Where The Grass Is Green And The Girls Are Pretty
    Мнения
    1 163
    Втълпени са за мене.

    За властта както и да го погледнеш, властта е главно в ръцете на мъжете и то от доста време. Историята е дала пример за много жени, които са били силни и са управлявали по-добре от самите владетели.
    -Екатерина 2ра Велика - руска императрица, която е била чужда в страната, приела е християнската вяра, преборила се е с властната Елизабет Петровна, отървала се е от малоумния си съпруг (Петър 2ри) и предизвикала "златния век в Русия" - много от великите руски учени са живели по нейно време, като например Ломоносов.
    -Онази от рода Медичи, която е избила половин Франция
    -Жанна Д'арк - Ако не е пример за властна жена, то поне е за силна такава. =D>
    и т.н.
    Това доказва тезата ми, че не само мъжете имат право на власт. Подценяването ни от тази гледна точка е най-често явление като полова дискриминация. Все си мисля, обчаче, че качествата на един човек не зависят от това дали му се вее нео между краката или не А мъжете, които прилагат тази дискриминация за мен са комплексари и за това имам проста логика - те се страхуват да не бъдат изравнени с нас. Квото и да си говорим, жените открай време са били смятани само за средства за разплод и парцали. Преминаването на властта в женски ръце може да причини сериозни комплекси у силния пол.

    За характерите За мен няма поводи за спорове тук - всеки е такъв, какъвто се роди. "Жените са клюкарки", "Мъжете са глупави", "Жените са джулични и злобни", "Мъжете мислят с главата между краката си".... Тва сичко са глупости.

    "It's not a matter of winning or losing. I would like to give back this pain. It doesn't have to be my burden anymore."
    Erin Everly

  7. #7
    Фен
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    VraCa C1ty
    Мнения
    217
    Втълпени
    Кучка съм, но не твоята...

  8. #8
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    "Жените са декоративен пол. Те никога нямат какво да кажат, но го казват очарователно. Жените представляват победата на материята над ума, както мъжете представляват победата на ума над морала."
    Той си го е казал човека.

  9. #9
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Мъжете и жените са еднакви при раждането си.
    НЯМА НИЩО! вродено в интелекта,освен самият интелект..

    Вродена е само възможността за индивидуалност,но не и самата тя-затова ако имаше и отговор в анкетата "и двете" бих гласувала за него

    Както е казал Лок,човек се ражда празна дъска..природата сама чертае върху него качествата му..

    Няма типични женски качества и типично мъжки..
    Едното прилива в другото..

    Наследствеността е на физически,а не на духовни качества..
    Съдбата и предопределеността са глупости..
    Който желае да се ограничава зад паравана на физическите си възможности нека да го прави..
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  10. #10
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Според мен нуждите се появяват след като си намерил себе си..
    Те са в резултат от самосъзнаването,самосъзря ането и себеосъзнаването..
    Образната ти система на изразяване е мнгоо смешна..
    " самец, който търси начин да оплоди повече женски (известно като бройкане), докато жената търси мъжки екземляр, който може да осигури максимална сигурност (известно като: "тая курва само парите гледа") "
    Но не всички жени са златотърсачки..за мъжете не знам дали всички не са курвари..
    Сигурно ще ти е трудно да повярваш,че за мен няма по-прекарасно нещо от това да съм независима от мъж..имам предвид..идеалния живот,който искам да водя е да съм силна и самостоятелна жена,която не разчита на мъжа си да я храни..и да очаква от нея да изпълнява първичните му нагони..

    Може би е много романтично да имаш такъв силен мъж до себе си,така е по приказките..идва красивият,богат принц и спасява девойката от нищета и опасности..и за това не може да обвиняваме жените че са метериалистки,виновни са бабите,майките,учителките, оито им втълпяват тези идеали..но това е друг въпрос.

    Аз продължавам да си вярвам.Например,ако пожелая мога да придобия някое така наречено мъжко качество..аз мога всичко..

    Не вярвам в талантите,заложбите и така нататък,вмятам че всичко е постижимо,зависи или от обстановката или от труда.Могат да те спрат само физически недъзи.

    Може би съм твърде нихилистично настроена по тази тема..
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  11. #11
    Супер фен Аватара на psycho_girl
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    остров, наречен Утопия
    Мнения
    1 218
    i dvete
    be careful what you wish for 'cause you just might get it

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Дори една жена да е отгледана като мъж и да И е втълпявано, че е мъж, ще остане жена вътре в себе си...

  13. #13
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    и двете
    факт е 4е мъжете мислят по-рационално, ориентират се по-добре, но някои неща са им дадени от средата (отношението към хората и живота)
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    In The Paradise City, Where The Grass Is Green And The Girls Are Pretty
    Мнения
    1 163
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    хехехехе...

    хмммм. Ерин трябва да ти дам една книга, която обаче не е моя и вътре добре е обяснено защо е така...

    какъв е този непрекъснат реваншизъм спрямо мъжете...
    Хаххах... Дамз... Вярно съм много непросветена на тая тема. А може би съм и просто не мога да ви разбера

    "It's not a matter of winning or losing. I would like to give back this pain. It doesn't have to be my burden anymore."
    Erin Everly

  15. #15
    вродени -

    изхождам от факта, че човекът е бозайник, като всички останали.
    Вижте лъвовете например - женската и мъжкият имат различно поведение и характер. Това е така, просто защото по различен начин подсигуряват по нататъшното съществуване на видът.


    Да, момченцето и момиченцето току що родени са еднакви, както и лъвчетата, но различната им роля за оцеляването на вида
    обуславя и различията в характерите и поведението им.


    Нека предположим че поведението, характера, всичко е вътълпено. От коголи?мама, тате, баба, дядо;
    а на мама и тате кой им е втълпил, на баба и дядо.... все техните родители. Върнете се в зората на човечеството, когато разумното мислене тъкмо се е оформило.
    Мама неандерталец и татко неандерталец осъзнават че са различни и физически и като характер. На тях кой им го е втълпил - маймунката, от която произлизат ли....? Едва ли.

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    9 621
    Всъщност пропускате много важната среда извън къщи.

  17. #17
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Цитирай Първоначално написано от LunaTriCk
    "Жените са декоративен пол. Те никога нямат какво да кажат, но го казват очарователно. Жените представляват победата на материята над ума, както мъжете представляват победата на ума над морала."
    Той си го е казал човека.
    Кой го е казал туй? И съгласен ли си с него?

  18. #18
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Оскар Уайлд. По всяко едно отношение съм съгласен с него. (освен сексуалната ориентация )

  19. #19

  20. #20
    Фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    nai-golqmoto selo-SOFIQ
    Мнения
    284
    az smqtam 4e sa vtulpeni...... se pak govorim za harakter
    sravnete nai dobrata si priqtelka i nai dobriq si priqteL!
    Гадно е да намериш червей в ябълката, но още по гадно е да намериш половин!

  21. #21
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2005
    Град
    v 9-ta gluha
    Мнения
    846
    Цитирай Първоначално написано от `Death`Whore`
    И двете.
    Точно! Характер и поведение(на пола) вървят ръка за ръка. Не може едното без другото...

  22. #22
    ами вродено е,но ако не ни го насаждаха отношенията момичета-момчета нямаше да бъдат толкова тъпи. + това на първобитния човек не е имало кой да му каже какъв е къф тряа да е,а тогава също са се различавали по характер...
    Don't let nobody tell you, your life is over,
    Be every color that you are,
    Into the rush now,
    You don't have to know how,
    Know it all before you'll try.

  23. #23
    Guest
    ErinEverly stiga pisa glupsoti 4e napravo 6te padna ot stola ot smqh...
    ai togava kat nqma deskriminaciq i kato sa tolkova ednakvi dvata pola..utre te iskam na rabota det se digat tejki predmeti ili avtomontior da stane6..ama posle da ne kja6e ne moga 6tot 6te si s4upq manikura ili 6toto 6te si iztriq fon dio tena.. are begai ot tuka kat si tolkzo otvoerna i si misli6 4e trqa da sa razvnostoini dvata pola to ti si taq koqto e kompleksarkata i se opitva da si izbie toq kompleks..begi begi

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Nivea
    ами вродено е,но ако не ни го насаждаха отношенията момичета-момчета нямаше да бъдат толкова тъпи. + това на първобитния човек не е имало кой да му каже какъв е къф тряа да е,а тогава също са се различавали по характер...
    am ai kaji mi togava kva e razliakta v parvnobitnata jena i parvobitniq maj.. az ne vijdam takiva ... ama absolutno nikvi...osven 4e jenata karmi decata... i dvamata sa bieli jivotni za hrana..(a te dr ne sa praili po cql den)

  25. #25
    ексо
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от shmatka_s_patka
    Цитирай Първоначално написано от Nivea
    ами вродено е,но ако не ни го насаждаха отношенията момичета-момчета нямаше да бъдат толкова тъпи. + това на първобитния човек не е имало кой да му каже какъв е къф тряа да е,а тогава също са се различавали по характер...
    am ai kaji mi togava kva e razliakta v parvnobitnata jena i parvobitniq maj.. az ne vijdam takiva ... ama absolutno nikvi...osven 4e jenata karmi decata... i dvamata sa bieli jivotni za hrana..(a te dr ne sa praili po cql den)
    разликата идва точно от там...мъжът е отивал на лов, докато жената е пазила децата и огнището...

    разликата е огрмна...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си