.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    Татио
    Guest

    права на президента

    Много спешно ми трябва информация по тази тема до вечерта

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    In The Paradise City, Where The Grass Is Green And The Girls Are Pretty
    Мнения
    1 163

    Re: права на президента

    Цитирай Първоначално написано от Татио
    Много спешно ми трябва информация по тази тема до вечерта
    Едното "Вето" шибано има Абе президента е за къшмер Нщо не прави, само представя държавата. Тва ти е достатъчно

    "It's not a matter of winning or losing. I would like to give back this pain. It doesn't have to be my burden anymore."
    Erin Everly

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561

    Re: права на президента

    Цитирай Първоначално написано от ErinEverly
    Цитирай Първоначално написано от Татио
    Много спешно ми трябва информация по тази тема до вечерта
    Едното "Вето" шибано има Абе президента е за къшмер Нщо не прави, само представя държавата. Тва ти е достатъчно
    тя пита , как е по закон , а по закон и конституция в повечето държави президентът е равносилен на правителството ... той е и върховен главнокомандващ , дори има и участие в БНБ


    Основни правомощия: 1)Насрочва избори за НС и органи за обществено самоуправление. 2)Определя дата за национален референдум при решение на П. 3)Отправя обръщение към народа. 4)Сключва международни договори в случаите подбрани по закон. 5)Утвърждава промени на границите и центровете на административно-териториални единици по предложение на министерския съвет. 6)Обнародва законите. 7)Назначава и освобождава от длъжност ръководителите на дипломатически представителства и дипломатически постоянни представители в международни организации по предложение на министерския съвет. Дава и възстановява българско гражданство. Освобождава и лишава от такова. 9)Опрощава несъбираеми държавни вземания. 10)Информира НС по основни въпроси в кръга на своите правомощия. 11)Отбрана на страната. Президентът е върховен главнокомандващ. 12)Президентът възглавява консултативният съвет на националната сигурност.
    Конституционните правомощия на президента му дават възможност в различна степен да влияе върху дейността на трите власти. 1)Върху ЗВ – чрез отлагателното вето. Връщане на закони за повторно четене. 2)Въздействие върху ИВ – неговото влияние е свързано с възлагане на проучвателен мандат на отделни парламентарни групи – чрез консултативен съвет за национална сигурност както и чрез обръщения, декларации и съставяне на служебни кабинети. 3)Върху съдебната власт – чрез назначаване на главен прокурор, представител на върховния съд. Назначава шефа на национална следствена служба.
    Президентът има своя квота в управителният съвет на БНБ.

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    In The Paradise City, Where The Grass Is Green And The Girls Are Pretty
    Мнения
    1 163

    Re: права на президента

    Цитирай Първоначално написано от OtherDimension
    Цитирай Първоначално написано от ErinEverly
    Цитирай Първоначално написано от Татио
    Много спешно ми трябва информация по тази тема до вечерта
    Едното "Вето" шибано има Абе президента е за къшмер Нщо не прави, само представя държавата. Тва ти е достатъчно
    тя пита , как е по закон , а по закон и конституция в повечето държави президентът е равносилен на правителството ... той е и върховен главнокомандващ , дори има и участие в БНБ.
    Е, да, върховнокомандващ е, но нашия специално правата му се броят на едната ми ръка

    "It's not a matter of winning or losing. I would like to give back this pain. It doesn't have to be my burden anymore."
    Erin Everly

  5. #5
    Повече от фен Аватара на krisi_l@loka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Видин
    Мнения
    480

    Re: права на президента

    Цитирай Първоначално написано от ErinEverly
    Цитирай Първоначално написано от Татио
    Много спешно ми трябва информация по тази тема до вечерта
    Едното "Вето" шибано има Абе президента е за къшмер Нщо не прави, само представя държавата. Тва ти е достатъчно
    ХаХа

    БебЕтатаа мииии

  6. #6
    Президентът представлява държавата в международните отношения, сключва международни договори, дава и възстановява гражданство, назначава и освобождава от длъжност висши държавни служители, упражнява право на помилване, опрощава несъбираеми държавни вземания, насрочва избори и референдуми, упражнява контрол върху законодателната дейност на Парламента, чрез правото на отлагателно вето (правото да върне на Парламента приет закон за ново обсъждане). Президентът е върховен главнокомандващ въоръжените сили на държавата.



    това достатъчно ли е?

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561

    Re: права на президента

    Цитирай Първоначално написано от krisi_l@loka
    Цитирай Първоначално написано от ErinEverly
    Цитирай Първоначално написано от Татио
    Много спешно ми трябва информация по тази тема до вечерта
    Едното "Вето" шибано има Абе президента е за къшмер Нщо не прави, само представя държавата. Тва ти е достатъчно
    ХаХа
    какво му е смешното ?

    bboy_bunker , ти пък недей копира ...

  8. #8
    тая информация съм я "копирал" от мозъка си... ако има проблеми кажи

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    мозъка ти е запомнил до всяка зепетая 1 към 1 написаното тук и това , в моя учебник . много се съмнявам ?

  10. #10

  11. #11

    Re: права на президента

    Цитирай Първоначално написано от ErinEverly
    Цитирай Първоначално написано от Татио
    Много спешно ми трябва информация по тази тема до вечерта
    Едното "Вето" шибано има Абе президента е за къшмер Нщо не прави, само представя държавата. Тва ти е достатъчно
    Недей да се изказваш така, защото президента както е написано по-горе дава и отнема българско гражданство и има куп други пълномощия и задължения.
    А и да си главнокомандващ не значи, че само във военно време имаш работа.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си