- Форум
- По малко от всичко
- Спорт и здраве
- Чуждестранни съдии- за или против?
В последно време много се заговори за викането на чуждестранни судии за отделни мачове от първенството. Какво е мнението ви по въпроса?
Чувам, че БФС пускат млади и все още неопитни български съдии, което е главната причинта за много допускани грешки. Но това причина ли е да се викат чуждестранни? Ако те свирят мачовете, как нашите ще добият нужния опит?
Еми тия в България ,като са корумпирани и некадърни трябва да се викат чуждестранни съдии...
Нали знаеш, че парите за чуждестранните съдии ще бъдат давани от клубът, който иска даден мач да бъде свирен от такъв. Това няма ли малко или много да породи някакво пристрастие, да го наречем, в съдията?Първоначално написано от Елин-ТопузакоВ(Топчо)
Ако не се даде шанс на младите български съдии, няма да има как да се развият.
Еми само да не са мишки ,като тоя дето свири цС*ка-Черно мореПървоначално написано от p4elata_brumze
Определено в дерби мачовете трябва да свирят чуждестранни съдии.
За най-важните мачове от шампионата, които може да решат титлата или местата за купата на уефа трябва да са чужди. Български съдии да се пускат на мачовете без значение.
бан по ип и профил
заобикаляне на бан + нови нарушения
Не съм съгласен с теб.Първоначално написано от Мo6nо
Хубаво, ще викнат чуждестранен съдия, но каква е гаранцията, че той ще свири по-добре от един български?
Според мен, на чуждестранните съдии трябва да им плаща БФС, а не клубовете.
Въобще как ще се развият младите български съдии, след като биват пренебрегвани, заради чуждестранните им колеги?![]()
За
Защо?Първоначално написано от XePouH`
Твърдо за
ще дам един пример
мача Черноморец (Бургас) - Левски (София)
знам че има много левскари тука,но ако не беше Ристосков, Левски бяха пътници....
отмени гол щото имало засада...5 жълти картона за Играчи на Черноморец, тези картони бяха за глупави фалчета, даже някои дори не съществуваха, бях пряк наблюдател на мача...Левски имаха много повече и много груби фалове а само 2 жълти картона.Страничния съдия който дигна флага за засада го целихме с бутилки...
Първоначално написано от m0rb1d
![]()
![]()
![]()
![]()
[-o<
Как очакваш да има, след като на младите съдии не им се дава шанс да се развият до нужното ниво?Първоначално написано от _Becko_
![]()
Чакай малко, това да не ти е занаят? Какво значи да се развият? Съдията или може да свири или не може да свири...Първоначално написано от p4elata_brumze
ouuu boje [-o< ... fani se grumni s NOj beПървоначално написано от m0rb1d
Спри да спамиш!Първоначално написано от niki000
За.