.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1
    Наборника
    Guest

    Военна комисия (поредната тема)

    Та значи сега съм на 17, и миналата година вече получих повиквателна за военен отчет и там си попълних каквото трябва.

    Тая година обаче наново почнаха да викат и доста от съучениците ми си минаха по пореда. Обаче доста се оплакаха че бая опипвали там долу, и то с един и същ чифт ръкавици на всички, бъркали им дето им бъркали и т.н.
    Та аз бая "омацах", че напрвао ми текна по крачолите , и взех че не се явих.

    След време ми се обади някаква жена и ми казва да съм идел еди къде си на военна комисия. Аз и казвам че имам работа и тя ми са развика и ми затвори.

    Днеска злизам да си проверя пощата и виждам 3 повиквателни, пръснати на произвола в някака отворена кутия. Отивам аз да ги разгледам, да видя кой ще гаврят и гледам моито си име. Едната е за 31.01.07 написана с много неграмотен почерк.
    Другата е за 07.03.07г и вече написана с приличен червен почерк, а на третата пише "Веднага".
    На първите две пише отпред "СПЕШНО-СЛЕДВА ГЛОВА" , а на третата "3-то известие. За неявяване следва акт по чл.307, от ЗОВС".


    Та въпроса ми е, те въобще имат ли каквото и да е било право да ми налагат каквито и да е глоби и т.н. ?

    До колкото съм запознат , по закон повиквателната трябва да се връчи лично на наборника спещу подпис.В противен случай неможе да се докаже че е получена.

    Също така, взех че се поразрових за този "Чл.307" и намерих следното -
    Чл. 307. (1) Пълнолетен младеж, който не е бил повикан на наборна комисия и без уважителни причини не се яви в тримесечен срок във военното окръжие по местожителството си, се наказва с глоба от 375 до 750 лв." - Това че съм на 17 означава ли че нямат право да ме глобяват...?

    Благодаря предварително

  2. #2
    Guest
    И простете ме за достата правописни грешки, не съм свикнал да пиша на кирилица

  3. #3
    Голям фен Аватара на n1ght_shadow
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    там някъде
    Мнения
    840
    ae bace ti tap li si da ne otide6 e ..... nqma takova ne6to iskam ne iskam otiva se
    viknat li ta prosto e ZADALJITELNO ina4e 6e ovehne6 s nqkoi lef
    i tfa det si go pro4el ot4asti e vqrno no ko kat si na 17.. pak mogat da ti lepnat 1 globa za 500 lv za tfa det ta marzi da otide6 za polovin 4as raota
    a tfa s baraneto otdolu ve4e e na 3to povikvane zatfa ako samo 1 put sa te vikali nqma ko da sa pritesnqq6
    Do the impossible.
    See the invisible.
    Fight the power.

  4. #4
    Guest
    a ve i az polu4ix takava xartika xvarlena v po6tata mi. I se 4udq da hodq li? razpitax tam poznati i mi kazaha,4e mom4etata koito navar6at 17 se qvqvat tam na voeno okrajie.nqmam si predstava kav 6te e 6ibaniqt pregled.A i nemoga da razbera za kvo ni vikat kato sled nqkolko godini kazarmata 6te otpadne i 6te stane platena.iI koito iska moje da hodi v kazarma.

  5. #5
    Голям фен Аватара на n1ght_shadow
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    там някъде
    Мнения
    840
    ae 4oek 6tom si polu4il povikvatelno zna4i TRQBVA da otide6
    tfa 4e sa te viknali ne zna4i 4e 6te hodi6 v kazarma
    a otnoso pregleda edva li e koi znai ko tolkos edva li 6e ti burkat otzad
    pak i moje6 da si spe4eli6 1 svoboden den ot daskalo zaredi tas komisiq
    Do the impossible.
    See the invisible.
    Fight the power.

  6. #6
    Guest
    pi4 otivai si plashtai globata i sa qvqvai zashtoo ste ima voenen sud i otivasash v zatvora , puk tam znaesh kakvo te 4aka

  7. #7
    Голям фен Аватара на n1ght_shadow
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    там някъде
    Мнения
    840
    pi4 otivai si plashtai globata i sa qvqvai zashtoo ste ima voenen sud i otivasash v zatvora , puk tam znaesh kakvo te 4aka
    saglasen
    Do the impossible.
    See the invisible.
    Fight the power.

  8. #8
    Guest
    dori i kazarmata da otpadne tezi komisii ste ostanat zashtoto tam te naceslqvat kum armiqta..... i po vreme na voina ste budesh povikan da se biesh za rodinata i tn

  9. #9
    Guest
    Никога не съм чувал да пращят някои в затвора заради неявяване на военна комисия , а военния съд си е само за военните.

    А N1ight_Shadow, ти си бил по-омацан и от мене

  10. #10
    Guest
    ami qvno ti maluk krugozora ama nedei otivai i ste se ubedish v domite mi mnogo burzo

  11. #11
    Мега фен Аватара на katttto3
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    В тайните на нощта
    Мнения
    3 156
    mom4eta 4estno vi kazvam po-dobre e da hodite kato vi povikat na komisiq,za6toto ako ne otide6 tam 6e doidat da te zemat s voenna policiq(taka pribraha priqtelq mi)
    Притискаш ме. Изтръгваш със страст ръцете ми разголени...

  12. #12
    Супер фен Аватара на brain_stew
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    [Мразим кифли ООД]
    Мнения
    2 293
    Бе...трябва да си много тъп за да не идеш на военна комисия!Кво толкова ти праят?!Всички приятели дет са били са казвали, че само си събуват гащите понавеждат се леко и туй то!Няма да ти праят неква клизма!Не им тряа!Просто проверяват дали си с всички екстри там долу и за хемороиди (доколкото съм информирана), плюс тва ти дават бележка да си отсъстваш цял ден от даскало....абе зле си за да не се явяваш!Тва ти е задължение, а не концерт по желание ебаси!
    Tell me ya lie on your bed of nails
    Tell me you're losing control
    Nightmares in ecstacy ya need
    A razorlike crown of thorns

  13. #13
    Guest
    brain_stew - Проблема ми е че е безсмислено. От какъв зор някакъв дърт комунист ще ма бара и то по един ужасно нехигиеничен начин? Нито аз нито никой от моя набор ще ходи в казармата. Целта на цялата тази система се върти около наборната военна служба която вече я нама. Просто от тази промяна на воените им е прецакана документацията и единственият начин да е оправят е като хората просто си минат по реда на система.

    Аз питам как да заобиколя тази бюрократична издънка, пък вие даже ми се "карате" дето не ходя да оправям оклепаното на военнте. Ми много благодаря за support-а.

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456
    Следват ти няколко административни наказания, и накрая те съдят по члена за дезертьорство и те вкарват в затвора .
    2т. системно

  15. #15
    Супер фен Аватара на brain_stew
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    [Мразим кифли ООД]
    Мнения
    2 293
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    brain_stew - Проблема ми е че е безсмислено. От какъв зор някакъв дърт комунист ще ма бара и то по един ужасно нехигиеничен начин? Нито аз нито никой от моя набор ще ходи в казармата. Целта на цялата тази система се върти около наборната военна служба която вече я нама. Просто от тази промяна на воените им е прецакана документацията и единственият начин да е оправят е като хората просто си минат по реда на система.

    Аз питам как да заобиколя тази бюрократична издънка, пък вие даже ми се "карате" дето не ходя да оправям оклепаното на военнте. Ми много благодаря за support-а.
    епа искаш съпорт, коагто не си изпълнил задълженията си!Тва за дъртия комунист беше адски кухо, да отбележа!А за хигиената...чувала съм митовете, че бъркат в задника ама едно 10 човека казаха, че не е имало такова нещо!
    Не те питат дали е смислено или не...викат те, отиваш, работа за час-два-три и готоу!Проверяват ти ЕКГ, уши-нос-гърло и всеки други неща!Приеми го като вид преглед!Както споменах вече, ти си длъжен да идеш на комисията, независимо дали ще ходиш в казармата!

    (А за съпорта...много ми е чудно, ква подкрепа очакваш, когато си направил нещо нередно?!)
    Tell me ya lie on your bed of nails
    Tell me you're losing control
    Nightmares in ecstacy ya need
    A razorlike crown of thorns

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456
    Първата боленена среща на невръстен граждадин със суровата административна уредба на Р България. Блягодарим ви че избрахте нашата страна.
    2т. системно

  17. #17
    Guest
    Ъм...Amayo какво дезартиорство те гони , какъв затвор, какви са тия филми?

    Само аз ли съм запознат със закона в тая държава?
    Единствения вид "наказание" е чисто и просто една глоба.

    Пък айде ако толкова им са бара ше отида да ма барат, ама само при условие че дойдат да ми връчат поканата на вратата ми, срещу подпис както е по същия закон според който трябва да се явя.

    Ама това няква лелка да ми звъни по обяд да ми вдига скандали по телефона после да ми пращят поканите 1 ден преди да изтекат, така няма да стане.

    Пък ако лелката ми се прави на интересна аз нея мога да я съдя по същия този закон, че не си изпълнява административните задължение а именно лично известие а по пощенската лелка.

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    2 456
    КАкто ти знаят телефона така и утре ше ти се вяснат двама отредени от закона да ти бръкнат на същото място ама по милиционерски.
    2т. системно

  19. #19
    Guest
    Ами нека да дойдат. Тъкмо ще ме закарат и ще ми спестят транспортните.

  20. #20
    Guest
    Първо на първо има разлика между срам и погнуса

    Второ, може ли да ми дадете само един линк или извадка където пише че при неявяване на военна комисия пращат 17-годишния младеж на военен съд с обвинение в дезартиорство.
    Само да видя нещо такова и добре ще склоня и ще отида веднага.

    Но докато цялата "заплаха" е центрирана около една подивляла леличка дето заради мен неможе да си оправи документацията , мисля че е доста комично.

  21. #21
    Супер фен Аватара на brain_stew
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    [Мразим кифли ООД]
    Мнения
    2 293
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Първо на първо има разлика между срам и погнуса

    Второ, може ли да ми дадете само един линк или извадка където пише че при неявяване на военна комисия пращат 17-годишния младеж на военен съд с обвинение в дезартиорство.
    Само да видя нещо такова и добре ще склоня и ще отида веднага.

    Но докато цялата "заплаха" е центрирана около една подивляла леличка дето заради мен неможе да си оправи документацията , мисля че е доста комично.

    ъх...все някога ше станеш на 18 и тогава ше ти ебат майката анално!

    А подивялата леличка не го прави от собствено удоволствие, или щот на нея си й спешен, тя го прави по заповед на МО (министерство на отбраната)!От тва й зависи работата!Ех,че си зле бееее....
    Tell me ya lie on your bed of nails
    Tell me you're losing control
    Nightmares in ecstacy ya need
    A razorlike crown of thorns

  22. #22
    Guest
    Покажете ми само къде го пише това за военния съд , затвора и за майка ми е ще прегъна коляно. Просто искам някакво доказателство а не бабини сплашвания.

  23. #23
    Фен
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    Pico-Union District
    Мнения
    288
    Такива като автора на темата трябва да служат по 2-3 години, аман от мамини синчета, които за едната комисия вдигат врява до царството небесно.
    Тези "повиквателни" (всъщност не са повиквателни, а известия, повиквателната се дава, когато трябва да влизаш в казарма, нея трябва да подпишеш) не се дават току-така, просто трябва да отидеш и това е. Няма пенсионери, комунисти и пр, отиваш без да мрънкаш. Сложно става, ако не си се явил след тази с червения печат "ВЕДНАГА", обикновено резултата е шефа на военното окръжие + кварталния + сержант Иванов в 9 часа сутринта на вратата.

  24. #24
    Guest
    aareeee stiga ste govorili gluosti be.....kvo pla6ite 4oveka....
    Kato ne ide6 6te te hvanat za kura..hahhahhahhha
    AZ SUM NA 21 I SUM HODIL SAMO VEDNAJ.IMAM OKOLO 20 POVIKVATENI SAS VSQKAKVI ZALAHI I KAKVO OT TOVA.6TE DOIDAT DA ME VZEMA DRUG PAT.A KO STANE VOINA SATO 6TE ME HVANAT ZA KURA...NQMA DA SE BIQ KATO IDIOT SAMO ZA6TOTO NA NQKOI NA6 POLITIK MU E HRUMNA DA PRAVI VOINA....NIKOI NE MOJE DA ME ZADALJI

  25. #25
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Eric Draven
    aareeee stiga ste govorili gluosti be.....kvo pla6ite 4oveka....
    Kato ne ide6 6te te hvanat za "мъжкия полов орган"..hahhahhahhha
    AZ SUM NA 21 I SUM HODIL SAMO VEDNAJ.IMAM OKOLO 20 POVIKVATENI SAS VSQKAKVI ZALAHI I KAKVO OT TOVA.6TE DOIDAT DA ME VZEMA DRUG PAT.A KO STANE VOINA SATO 6TE ME HVANAT ZA "мъжкия полов орган"...NQMA DA SE BIQ KATO IDIOT SAMO ZA6TOTO NA NQKOI NA6 POLITIK MU E HRUMNA DA PRAVI VOINA....NIKOI NE MOJE DA ME ZADALJI
    Ти вече си мои човек! ^^

    Цитирай Първоначално написано от Psychno Realm
    Такива като автора на темата трябва да служат по 2-3 години, аман от мамини синчета, които за едната комисия вдигат врява до царството небесно.
    И ти ся за много мъж ли се имаш?

    Цитирай Първоначално написано от Psychno Realm
    Сложно става, ако не си се явил след тази с червения печат "ВЕДНАГА", обикновено резултата е шефа на военното окръжие + кварталния + сержант Иванов в 9 часа сутринта на вратата.
    Ти май много филми гледаш. Живеем в българия все пак. Никои не дава и един чеп за другия, камо ли "Сержант Иванов" да трябва да си прекъсне закуската с баничка и боза и да се дотътри да накара някво си пишлеме да ходи там дет не иска, все едно е детска градина.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си