.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 41
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826

    Цел и смисъл

    В други топици прочетох интересни мнения по тази тема. Ето го въпросът- какви са смисълът и крайната цел в живота ви? Може би някои тук сме млади да си задаваме този въпрос, но ми е интересно да науча как си е отговорил всеки от вас...
    http://images.encyclopediadramatica.com/images/c/cd/Chris_Hansen_Says_Hi.gif[/img]

  2. #2

    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    sofia
    Мнения
    311
    celta mi e da si pojiveq,a smisula - jivota mi da e osmislen

  3. #3
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Аз си мисля, че няма човек който със сигурност да може да отговори на този въпрос.
    За смисълът- смисълът е в това, че живея и че не съм мъртва... Какво по- хубаво от това. Смисълът е да дишаш, да се бориш, да страдаш и да се радваш. Не вярвам в Бог, нито в това, че след смъртта съществува нещо друго. Самият факт, че живея осмисля всичко.

    КОлкото до цел- нямам си никаква. Живея за да видя какво ще стане утре...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  4. #4
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Смисълът на човешкият живот се крие в израстването. Духовното. Учим се от грешките си, падаме и ставаме, изпитваше щастие и мъка.

    Моите цели...Да бъда добър човек, да имам хубаво семейство, здрави деца и със съпруга ми много да се обичаме, да сме си опора един на друг, да няма интриги и злоба...Да имам истински приятели и да уча и работя това, което искам. Просто да постигна целите си. Смисълът виждам във всеки слънчев лъч, който ми дава нова надежда...въпреки трудностите, които съм изпитвала. Всеки изпитва. Не трябва да губим светлината в себе си.
    Ако ме прогониш, ще изгасна.
    Ала доближиш ли се, ще се стопя.
    Да те имам е така опасно!
    (Да те нямам значи да умра.)

  5. #5
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Да се боря с инстинктите си за смаосъхранение ми е почти невъзможно,иначе отдавна д асъм си теглил ножа. Ха,сега някои ще кажата,че това е депресарско - но не е така! В действителност живота няма смисъл,а целите са мотивирани от първичните инстинкти на индивида. На практика обач няма значение дали ще умреш утре или след 50 години.
    И така,аз се водя от приципа на удоволствието - стремя се да съм финансово осигурен - затова се мъча сега - после да си харча парите и да се отдам на саморазрушителен гуляй
    Принципа е да си добре,за да не ти се обажда подсъзнателната незадовлоеност - иначе става лошо за теб самия!
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 046
    нямам никава идея чесно казано хаха какво по-хубаво от това - просто си живееш безсмислено и се наслаждаваш на всеки един миг от жалкия си животец.. усещането е прекрасно само по себе си

    Само след като изгубим всичко сме свободни да направим каквото и да е.

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Да се боря с инстинктите си за смаосъхранение ми е почти невъзможно,иначе отдавна д асъм си теглил ножа. Ха,сега някои ще кажата,че това е депресарско - но не е така! В действителност живота няма смисъл,а целите са мотивирани от първичните инстинкти на индивида. На практика обач няма значение дали ще умреш утре или след 50 години.
    И така,аз се водя от приципа на удоволствието - стремя се да съм финансово осигурен - затова се мъча сега - после да си харча парите и да се отдам на саморазрушителен гуляй
    Принципа е да си добре,за да не ти се обажда подсъзнателната незадовлоеност - иначе става лошо за теб самия!
    Добре го каза, Куенч, кефиш ме, човече... It is true that we are made just to wrinkle and to fade and the only thing we leave are some memories and grief.... Но замисляйки се над откъс от трактата Хуа Ху Дзин, стигнах до извод, че най-смисления смисъл на живота е развитието и благото на цивилизацията...
    http://images.encyclopediadramatica.com/images/c/cd/Chris_Hansen_Says_Hi.gif[/img]

  8. #8
    Мега фен Аватара на ThePainIsReaL
    Регистриран на
    Jun 2005
    Град
    зад ей онова дърво ;)
    Мнения
    3 737
    Смисъл и цел .. сега съм затънала до гуша в собствената си простотия и се влача от ден на ден .. така че .. нямам днес и вероятно утре пак няма да имам отговор на този въпрос .

    .. I`m just a kid .. a kid in love ..

  9. #9
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Няма един основен смисъл засягащ всички хора. Всеки трябва да си има негови си виждания за живота и е нагло да насаждаш в другите, твоите разбирания. Ако някой цели световен мир, щастие и любов - аз не. Съжалявам.

  10. #10

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    ..във един измислен свят..
    Мнения
    1 159
    Цитирай Първоначално написано от rosskata
    Аз си мисля, че няма човек който със сигурност да може да отговори на този въпрос.
    За смисълът- смисълът е в това, че живея и че не съм мъртва... Какво по- хубаво от това. Смисълът е да дишаш, да се бориш, да страдаш и да се радваш. Не вярвам в Бог, нито в това, че след смъртта съществува нещо друго. Самият факт, че живея осмисля всичко.

    КОлкото до цел- нямам си никаква. Живея за да видя какво ще стане утре...

  11. #11
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Цитирай Първоначално написано от 182+44_4adel
    да не пуши коз ,но да е тревоманка...
    Да е пияница, но да не пие алкохол. Ще си ги записвам вече тези бисери някъде...

  12. #12
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Винаги има време да се докажеш в обратното

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    The halls of Lorien.
    Мнения
    826
    Цитирай Първоначално написано от LunaTriCk
    Няма един основен смисъл засягащ всички хора. Всеки трябва да си има негови си виждания за живота и е нагло да насаждаш в другите
    Веднъж да съм съгласна с теб...
    http://images.encyclopediadramatica.com/images/c/cd/Chris_Hansen_Says_Hi.gif[/img]

  14. #14
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Цитирай Първоначално написано от LunaTriCk
    Няма един основен смисъл засягащ всички хора. Всеки трябва да си има негови си виждания за живота и е нагло да насаждаш в другите
    Веднъж да съм съгласна с теб...
    Да де, но по принцип оцеляването е цел ако не на всички, поне на голямата част от хората... Инстинкт е.
    всеобщ е също стремежът към щастие...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от IlLuSi0nS`
    нямам никава идея чесно казано хаха какво по-хубаво от това - просто си живееш безсмислено и се наслаждаваш на всеки един миг...от животеца си.. усещането е прекрасно само по себе си
    Това ми хареса.

  16. #16
    Целта ми е власта. Целта ми е да умра , но да имам колкото се може повече власт , над нещата около мен. Целта ми е да бъда запомнен , целта ми е живота ми да не се ограничи само до "учене-работа-жена-деца". Целта ми е името ми да не остане забравено , след като умрат внуците ми , искам то да се помни. Желая непрехдоност.
    180- бан на профил 2 т.

  17. #17
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Да се боря с инстинктите си за смаосъхранение ми е почти невъзможно,иначе отдавна д асъм си теглил ножа. Ха,сега някои ще кажата,че това е депресарско - но не е така! В действителност живота няма смисъл,а целите са мотивирани от първичните инстинкти на индивида. На практика обач няма значение дали ще умреш утре или след 50 години.
    И така,аз се водя от приципа на удоволствието - стремя се да съм финансово осигурен - затова се мъча сега - после да си харча парите и да се отдам на саморазрушителен гуляй
    Принципа е да си добре,за да не ти се обажда подсъзнателната незадовлоеност - иначе става лошо за теб самия!
    Добре го каза, Куенч, кефиш ме, човече... It is true that we are made just to wrinkle and to fade and the only thing we leave are some memories and grief.... Но замисляйки се над откъс от трактата Хуа Ху Дзин, стигнах до извод, че най-смисления смисъл на живота е развитието и благото на цивилизацията...
    Развитието на обществото води до създване на нов живот,който е все така безсмислен. Истината е,че всичко се свежда до физическото оцеляване - стремежа на клетките ти да се хранят,растат и делят.
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  18. #18
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Цитирай Първоначално написано от Muse_of_Madness
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Да се боря с инстинктите си за смаосъхранение ми е почти невъзможно,иначе отдавна д асъм си теглил ножа. Ха,сега някои ще кажата,че това е депресарско - но не е така! В действителност живота няма смисъл,а целите са мотивирани от първичните инстинкти на индивида. На практика обач няма значение дали ще умреш утре или след 50 години.
    И така,аз се водя от приципа на удоволствието - стремя се да съм финансово осигурен - затова се мъча сега - после да си харча парите и да се отдам на саморазрушителен гуляй
    Принципа е да си добре,за да не ти се обажда подсъзнателната незадовлоеност - иначе става лошо за теб самия!
    Добре го каза, Куенч, кефиш ме, човече... It is true that we are made just to wrinkle and to fade and the only thing we leave are some memories and grief.... Но замисляйки се над откъс от трактата Хуа Ху Дзин, стигнах до извод, че най-смисления смисъл на живота е развитието и благото на цивилизацията...
    Развитието на обществото води до създване на нов живот,който е все така безсмислен. Истината е,че всичко се свежда до физическото оцеляване - стремежа на клетките ти да се хранят,растат и делят.
    Ааааа!Ето това е типична черта на един комунист
    Цтцттцтцт интернационалност

  19. #19
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Другари!
    Биологичното е смисъла на живота - всяка друга цел или отив,който човек си поставя,е по своята същност илюзия - производно на вродените инстинкти,чието създаване е опосредено от разума - който също е приспособителен механизъм!
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  20. #20
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Другари!
    Биологичното е смисъла на живота - всяка друга цел или отив,който човек си поставя,е по своята същност илюзия - производно на вродените инстинкти,чието създаване е опосредено от разума - който също е приспособителен механизъм!
    Механизъм на комунизма

  21. #21
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Добре,а според теб какъв е смисъл на живота - или си типично славянски мърморко?
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  22. #22
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Добре,а според теб какъв е смисъл на живота - или си типично славянски мърморко?
    Азсъм арийски дърдорка

  23. #23
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    Yeah,I forgot - the flood thing,eh? :P
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  24. #24
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от quench
    Yeah,I forgot - the flood thing,eh? :P
    ХАХА Поне си по-умен от Сталин или ТАТО
    Смисъла на живота е да умреш в името на България

  25. #25
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Цитирай Първоначално написано от rosskata
    Да де, но по принцип оцеляването е цел ако не на всички, поне на голямата част от хората... Инстинкт е.
    всеобщ е също стремежът към щастие...
    Е, то съмнявам се някой да има за цел да е нещастен

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си