.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Цигарите.....

    Цигарите убиват по четири начина
    Всяка година близо 150 000 души умират в резултат на тютюнопушенето.



    1. Никотинът - отровата, която съблазнява
    Самият никотин е отрова, която първоначално стимулира мозъка и централната нервна система, но впоследствие понижава нервната активност.
    Точно заради това цигарите действат едновременно като стимулант и релаксант. Първоначално реакцията е възбуждаща, а след няколко минути се постига отпускане. Именно този парадоксален ефект прави тютюнопушенето така желано. То се оказва добро средство за всичко, в смисъл, че ще ви стимулира, ако се чувствате отпаднала и апатична; и ще ви отпусне, ако сте нервна и напрегната. Какво страхотно средство! Само ако междувременно не ограбваше години от живота ви.

    2. Цигареният "катран"
    И така, какво причинява целия този дискомфорт, изброен така прецизно от 1 до 8?
    За съжаление, отговорът не е нито чист, нито прост.
    "Катранът" в цигарения дим е съставен от няколко хиляди химични съединения, сред които киселини, гликол, алдехиди, кетони, както и такива разяждащи и отровни газове като водороден цианид и въглероден оксид.

    3. Отровата въглероден оксид
    Въглеродният оксид съставлява относително голямото количество от 4 процента от дима и щом навлезе в белите дробове, се насочва към червените кръвни телца, изтласквайки настрани кислорода, който в противен случай би се намирал там. Това вещество лишава сърцето и другите тъкани от жизненоважния кислород и засилва отлагането на холестерола в артериите.

    4. Сто и петдесет хиляди души умират от рак годишно
    Сякаш това не е достатъчно лошо, но и повечето съставки на цигарения дим са канцерогенни. Има твърдения, че 30 % от всички случаи на смърт от ракови заболявания се дължат на тютюнопушенето, най-вече от рак на белите дробове, на ларинкса, на устата и на хранопровода. То допринася и за рака на пикочния мехур, на панкреаса и на бъбреците.
    От всички видове рак най-фаталните са ракът на белите дробове и на панкреаса.


    Намаляването на цигарите не е достатъчно, за да се премахне риска от ранна смърт, причинен от пушене, предаде Ройтерс. Учени от Осло, Норвегия, провели 20-годишно проучване, в което включили 51 000 мъже и жени – ценители на вредния навик.

    Резултатите от него показали, че почти няма разлика между хората, които пушат и тези, които са намалили количеството цигари на половина. Изводът, до който са стигнали авторите на изследването е следният: "Експертите не трябва да дават неоправдани надежди на хората, съветвайки ги да намалят цигарите. Единственият начин да се намали рискът, е пушачите напълно да се откажат от порока си”.

    Успоредно с това австралийски учени установили, че изборът човек да е пушач или не, се формира още в майчината утроба. Специалисти от университета на Куинсланд уточнили, че бременните жени, които пушат превръщат бъдещите си отрочета в потенциални пушачи.


    Ако сте решили да отказвате цигарите, е по-добре да го направите постепенно, а не да отсечете „От утре няма да пуша“, защото при „планираното“ отказване вероятността да не успеете е много по-голяма, показва ново британско проучване.

    Специалисти от лондонски университет са изследвали 918 пушачи и 996 бивши пушачи.

    Участниците в изследването е трябвало да опишат опитите си да спрат да пушат, дали са обмисляли дълго решението си, колко усилия им е коствало и т.н.

    Резултатите категорично доказват, че хората, които са определили дата за отказване от цигарите са се провалили в опита си да оставят вредния порок.

    Лекарите обясняват това с изключителното напрежение, което пушачите изпитват при мисълта, че това е една от последните им цигари.
    „Непрестанното следене на календара и стремежът на пушача да си се представи като „непушач“ намаляват силно шансовете за успех“, обяснява д-р Робърт Уест.

    http://www.vbox7.com/play:07f63df3

    Цигарите пречат на зачеването
    Неотдавна проведените изследвания показват, че жени, които продължават да пушат докато се опитват да забременеят може да почакат за своята бременност доста по-дълго от непушачките.
    Учени от Института по здравеопазване при Оксфордския университет сравнили времето за настъпване на бременност при 569 жени пушачки, бивши пушачки и такива, които никога не са пушили.
    Резултатите от изследването, публикувани в “Списание за биосоциални науки” показали, че пушачките опитващи се да забременеят постигат своята цел средно с два месеца по-късно от непушачките.

    Обаче, пушачки, отказали цигарите една година преди опитите да заченат са забременели толкова бързо, все едно никога не са пушили.



  2. #2
    нямам воля да ги откажа...пък и не ми се живее много....

  3. #3
    Пуша си, кеф ми е, не ми пука дали ще умра на 30 или на 80 (всъщност предпочитам да умра преди да се разложа), нямам никакво намерение да спирам цигарите и адски се дразня когато някой ми обяснява колко зло било пушенето
    Всеки да си гледа в своята паница

  4. #4

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    607
    Цитирай Първоначално написано от IGNGN
    Пуша си, кеф ми е, не ми пука дали ще умра на 30 или на 80 (всъщност предпочитам да умра преди да се разложа), нямам никакво намерение да спирам цигарите и адски се дразня когато някой ми обяснява колко зло било пушенето
    Всеки да си гледа в своята паница
    Аз съм на същото мнение освен това за "не ми пука дали ще умра на 30 или 80" ,щото на мен ми пука кога ще умра и мн добре знам, че няма да умра на 30, понеже всички които са били пушачи от нащо семейство са доживяли 70-80 а сегашните пушачи прехвърлят 60! Освен това знам вредите от цигарите ама ми харесва и няма да спра! Иначе благодарности на BebeTooOoo, щото тези които сега почват да пуша трябва да знаят всички недостатъци, които честно да си призная са повече от хубавите неща в цигарите! Но на кой му пука, веднъж живеем!
    ...Its just one of those days
    Feelin' like a freight train
    First one to complain
    Leaves with a blood stain
    Damn right I'm a maniac
    You better watch your back
    Cuz I'm fuckin' up your program...

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    i kvo kato mi e nepodhodq6t razmera na avatara :D
    Мнения
    318
    Цитирай Първоначално написано от IGNGN
    Пуша си, кеф ми е, не ми пука дали ще умра на 30 или на 80 (всъщност предпочитам да умра преди да се разложа), нямам никакво намерение да спирам цигарите и адски се дразня когато някой ми обяснява колко зло било пушенето
    Всеки да си гледа в своята паница
    Така така!
    Admin-Coki:
    неподходящ размер на аватар!

  6. #6

    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    София
    Мнения
    262
    AAAAAAAAAARe molq vi se ovci zaspali (sori 4e obijdam ovcite) NE MI SE JIVEELO NE MI DREME KOGA 6TE PUKNA BL BLA BLA, mnogo qsno 4e jivotecut vi e skup, nqma 4ovek na koito da ne e vseki si pazi jivota i ne iska da umira... BAHTI SLABVOHARAKTERNITE JENKI STE ZAKLEVAM SE! NQMAM VOLQ NE MOGA D A SPRA BLA BLA BLAAAAAA putkata ti nqma volq ti imat, deba kolko ste jalki ot strani!@
    So if you are in sight and the day is right
    She’s a hunter you’re the fox
    The gentle voice that talks to you
    Won’t talk forever
    It’s a night for passion
    But the morning means goodbye
    Beware of what is flashing in her eyes
    She’s going to get you

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си