.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 33
  1. #1

    Затъпяваме ли заради многочасовото висене пред компютрите ?

    Тъй като доста голяма част от нас прекарваме определено не малка част от времето си в нет-а,пред компа,не мислите ли,че това донякъде е вредно за нас? По някакъв начин не ни ли ограничава,не затъпяваме ли? Не знам,някак си само с тва писане по тая клавиатура и облъчването и взирането в тия плоски монитори(като са плоски,е по-добре,но има хора работят и със стари компютри)... вместо да правим нещо друго,ние си губим доста от времето Каква ви е позицията-вредно ли е прекомерното седене,пречи ли ни,спира ли определени неща у нас...каква е вредата според вас?

  2. #2
    Супер фен Аватара на Barbie
    Регистриран на
    Jun 2003
    Мнения
    1 828
    ДА! Абсолютно! Ето, аз цял ден тука се правя, че уча пред компютъра, и в момента съм абсолютно изтрещяла! Съвсем неадекватна!
    Освен това съм в Италия и приятелят ми ми липсва! А не съм го чувала...от два дена като хората...за мен това е много. И наистина си е мъчение да се комуникира през skype. Слава Богу, че след 5 дена пак си пътувам към България и 2 седмици няма да погледна компютър! Изнервя ме и ме подлудява!

    (Вероятно си и личи Имам за учене и момчето ми липсва - пиша го за стотен път в последния час в тоя форум. Ша ма прощавате, не съм в кондиция.)

  3. #3
    Не мисля, че затъпявам. Даже напротив. Докато седя на компютъра чета и научавам доста нова информация.

  4. #4
    Супер фен Аватара на Shadow_Walker
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    2 425
    Цитирай Първоначално написано от Забавно ми е
    Не мисля, че затъпявам. Даже напротив. Докато седя на компютъра чета и научавам доста нова информация.
    Подкрепям.И аз докато съм на компа научавам доста неща из нета
    хъхъ..

  5. #5
    Да се надяваме,че е така,както казаха последните 2ма Обаче силно ме съмнява всичкото това кибичене да ни учи само на нова и полезна информация...взема си своето ;/

  6. #6
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Аз ужасно много изтъпявам с тоя компютър... ПОчти не чета вече, не ми се учи, защото съществува великия НЕТ... И когато не изляза специално защото имам да уча за някакъв изпит, се лепвам за компа, и естествено, после ставам с главоболие и си лягам направо...

    След 5 години в съжителство с великия компютър, сложих отново очила след 7-8 години освобождаване от тях...

    Да не говорим как яде свободното време...
    Че се научават нови неща, научават се... Но не знам струва ли си да се губи толкова много време... Минимум 2-3 часа на денонощие отиват в пулене в монитора...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  7. #7
    Не си струва,бе,хора! Можем да научим полезна информация и от други места ! Ама навика си е навик Тва е лошото,но с повечко воля всичко е възможно !

  8. #8
    Forslor
    Guest
    На едни им действа силно затъпително (цял ден безмислени чатове и висене по още по-безмислени сайтове) , а на други ( търсят информация , научават как се прави това или онова, правят различни проекти, учат се ) с една дума уползотворяват си времето.
    Интернет е много мощно информационно ( а и не само) средство със което едни умеят да боравят, други се учат ,а трети не го разбират и не им пука.

  9. #9
    Супер фен Аватара на ABSOLUTme
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    вввдотайемапигдотком
    Мнения
    2 690
    меи би.. ама аз докато пиша и чета глупостите във форума,си препрочитам и 'Алхимикът'

    които желае - да заповяда.


    http://borislav.free.fr/mylib/author/
    Feel my sin..Feel my sound..So baby,come on in...

  10. #10
    Супер фен Аватара на rosskata
    Регистриран на
    May 2003
    Град
    Варна, Морето, Сините Вълни...
    Мнения
    2 265
    Цитирай Първоначално написано от Forslor
    Интернет е много мощно информационно ( а и не само) средство със което едни умеят да боравят, други се учат ,а трети не го разбират и не им пука.
    КОето обаче не променя факта, че какато всяко хубаво нещо, води до пристрастяване... И тогава негативните ефекти стават повече от позитивните...
    1. Човек се ражда изморен и живее за да си почине.
    2. Ако видиш някой да си почива помогни му.
    3. Работата е свещена. Не я докосвай!
    4. Когато изпиташ желание да работиш,седни и чакай да ти мине.

  11. #11
    Ако се балансира стоенето пред компютъра с нещо полезно не се затъпява. Ако стоиш пред компютъра и само чатиш с плиткоумни чатъри или играеш глупава игра много ясно че ще затъпееш.

  12. #12
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Аз лично не смятам, че затъпявам пред компютъра. Чета си полезно инфо, разни други интересни неща и така... Съвсем отделно нещо е, че вреди- на очите..наа всичко..ако стоя по повечко време вечер на ПЦ-то, после не мога да спя, ударена съм като с мокър парцал, абе..определено не е здравословно но не е и затъпяващо... Е, зависи какво се прави на него де, аз говоря от свое име.

  13. #13
    И да и не!
    Интернет е целия свят ако се ограничаваш само до един два форума и Скайп!
    Тогава да затъпяването е неизбежно!
    Ако обаче разнообразяваш влизаш на много места четеш много нова информация!
    Е полезно но това пък го правят много малко хора за съжаление.
    Light The Universe

  14. #14

    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    In The Heart of Darkness
    Мнения
    314
    Нее! Поумняваме!
    Cold was my soul
    Untold was the pain
    I faced when you left me...


  15. #15

    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    София
    Мнения
    400
    както каза valar - и да и не!

    Аз си го знам тва,че се занимавам повече с някви глупости в нета и после все не ми стига времето за нищо...
    обаче какво да направя...

    internet is like drugs...
    i'm addicted...

  16. #16
    напротив! откакто имам нет се чувствам по-умна. 80% от всичко, което научавам е през компа, а не в школото (примерно).
    Ще ти подаря ядрена глава,
    влажен динамит, тротил, цветя!
    Ако бях това, което си сега,
    мой приятелю, бих се взривил...



  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от пор
    напротив! откакто имам нет се чувствам по-умна. 80%
    Да, да. И пишките са по 22 см.

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Duffer
    Да, да. И пишките са по 22 см.
    факт.
    ако щеш вяврвай.
    Ще ти подаря ядрена глава,
    влажен динамит, тротил, цветя!
    Ако бях това, което си сега,
    мой приятелю, бих се взривил...



  19. #19

    5644

    тея дет само си чатят ... ест затъпяват ... но има някои които искарват пари от това (от компа ... не от чатенето)

  20. #20
    zavisi ot 4oveka.. ako dadeniq 4ovek ottdelq vreme i za po umstveni neshta moje i da ne stane.. ama sq kat sedish mn`pred kompa i ne praish drugo prosto nqma kak.. pone az taka go razbiram...

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от пор
    напротив! откакто имам нет се чувствам по-умна.
    Ами като ползваш за сравнение юзърите на тийнпроблем е нормално да се чувстваш такава.

  22. #22
    Супер фен Аватара на KiLLeR_InSTiNkT
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    На седмото небе...
    Мнения
    1 485
    Полезна информация, но въпреки всичко усещам как все повече и повече затъпявам...
    Човек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата...

    Кликни тук

  23. #23
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Не е задължително. Аз лично си набавям много интересна и полезна информация от Интернет. Аз чета на компютъра, пиша на компютъра, уча на компютъра. Естествено го ползвам и за развлечение, но не мога да отрека приноса му.

  24. #24
    Голям фен Аватара на n1ght_shadow
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    там някъде
    Мнения
    840
    opredeleno ne zatapqvam... ot internet sam nau4il mnogo ne6ta koito edva li bih gi nau4il ot drugade a i bez tfa ne sa ograni4avam s 2-3 sait4eta i skype/mirc/ICQ a prez golqma 4ast ot vremeto si razcakvam nqkoq igri4ka.... se pak sam gamer pak i kato mi dostavq udovolstvie nema na4in da zatapeq ot tova
    Do the impossible.
    See the invisible.
    Fight the power.

  25. #25
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Мнения
    313
    дАм,определено...седенето пред компютъра е супер вредно...пълна загуба на време,ненужо хабене на зрението

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си