.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Хранителни Добавки

    Въпросът ми е имат ли реална вреда хранителните добавки?
    Питам защото един мой приятел ми каза, че баща му е взимал протейни и е ходел на фитнес редовно, но след като е спрял е натрупал рязко подкожна мазнина. И сега се ровя в нета и виждам Л-карнитин, че е подходящ за по-бързо изгаряне на мазнините (тоест по-бързо отслабване, каквото всички искат ), но си мисля да няма някаква вреда? Искам сигурни отговори...

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Имам :)
    Мнения
    715
    Всеки медикамент, създаден по изкуствен път, който приемаш може да ти нанесе вреда.
    А колкото до бащата на приятеля ти - не си ли поддържаш формата е нормално тя да се разваля.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Ами специално за тоя Л-Карнитин на един приятел майка му, която е лекарка, вика, 4е ужасно бил вреден за сърцето. Само тва мога да ти кажа

    Робинята на Quench

  4. #4
    Guest
    HIMIQ SUX!!! ako iska6 na 40 da ovisne6 kat na pensioner mudite zimai..

    Moderated by ^npocTo^a3^f^
    6 точка от правилника!

  5. #5
    Повечето хранителни добавки представляват това, което не можеш да си набавиш в необходимите количества от поетата храна.
    Вреда от Л-Карнитина няма!

    НАКРАТКО:

    Какво е това?
    Л-карнитинът, или накратко- карнитинът е аминокиселина, която тялото ни произвежда от аминокиселината лизин, като за това е нужно наличито на витамините В6, ниацин, С , както и желязо, и аминокиселината метионин.

    Какво е основното му физиологично въздействие?
    Основната функция на Л-карнитина е да служи като "совалка", която пренася мастните киселини с дълга верига през клетъчната мембрана, за да достигнат митохондриите, където служат като "гориво" за енергия, нужна на тялото. Това е необходимо, тъй като мастните киселини трудно могат да преминат тази мембрана, понеже тя е непропусклива. Преминаването става лесно когато молекула на мазнината се свърже с молекула на L-Карнитина. Предимството на L-карнитина обаче не приключва дотук. След като молекулата мазнина бива изгорена, от нея се получават отпадъчни продукти, тогава карнитина се свързва с тях и ги прекарва обратно през клетъчната стена на клетката. Така действието на L-Карнитина е двойно веднъж -вкарва мазнината в клетката и веднъж - извежда ненужните продукти.

    Какви са оптималните дози?
    За средностатистическия човек дозата е около 5-6 грама дневно (това са 5000-6000 милиграма - обърнете внимание на съдържанието на препарата, който ползвате) - разбира се, за спортистите те са малко по-високи, но прием по-голям от 10 грама дневно е вреден за здравето. За съжаление тялото се адаптира към приема на L-карнитин и поради това само след няколко седмици той вече не "работи". Затова се препоръчва прием не по-дълъг от 3-4 седмици, в противен случай бихте харчили парите си за нищо. Полуживотът на L-карнитина е само 17 часа, което означава, че се изхвърля бързо от тялото. Като прибавим и факта, че достига върхови стойности на 3 до 6 часа след приема му, за да извлечем максимална полза е нужно да го приемаме 3-4 часа преди тренировка.

    Какви са възможните вредни/странични въздействия при приема му?
    L-Карнитинът е доста добре поносим от тялото, но все пак се срещат странични ефекти предимно при по-продължителна употреба. Те се изразяват в гадене, повръщане, стомашни крампи и диария.

    Кои са препаратите, които са основен източник на L-карнитин?
    Обичайно L-карнитина се продава като самостоятелна хранителна добавка, или като съставна част на препаратите, намаляващи телесните мазнини (фет-бърнъри). Освен L-карнитин, възможно е карнитин да се предлага и под друга форма - Ацетил L-Карнитина. Според някои публикации, ацетила разгражда мазнините дори по добре от самия карнитин. За съжаление, при детайлно разглеждане на Цикъла на Кребс това е било опровергано. Ако видите пък добавки, в които има DL-Kарнитин е добре да знаете, че това е карнитин смес от двете си форми. DL-Карнитинът е много по-лесен за произвеждане и съответно по-евтин, но той не само не е ефективен толкова, колкото L-карнитина, но е и много по-опасен. В последните няколко години интензивно текат разработки по производство на L-карнитин, който е свързан с определени аминокиселини - изследователите твърдят, че неговата усвояемост и ефективност ще бъде многократно по-висока. Въпрос на време и на личен опит е да видим дали ще се окажат прави.

    В ДОПЪЛНЕНИЕ:

    Какви са допълнителните физиологични въздействия на L-карнитина?
    L-карнитинът участва в окислението на аминокиселините с разклонена верига, пречи на образуването на млечна киселина в мускулите ни, блокира вещества, които нарушават клетъчната стена. Освен това чрез него се повишава доставката на кислород до мускулите и се осигурява енергия, без да се разграждат така ценните протеини.

    Кои са храните, които съдържат L-карнитин в най-голямо количество?
    L-Карнитин има най-много в червеното месо, в малки количества се среща в млечните продукти, а в още по-малки в плодовете и зеленчуците. При здрав човек 75% от необходимия L-карнитин би следвало да се осигури от храната, а останалите 25% да се синтезират от тялото.

    Взето от: http://www.bb-team.org/

  6. #6
    lool elkarnetina nqma nikva vreda!oba4e edno dobro kol. na den ti lqga 20lv a i tova ne e himiq! nqma ni6tu ob6to sus steroidite ! toi prosto gori mazninite i stqga muskulite
    Неподходящ размер на снимка в подпис!

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^
    Вреда от Л-Карнитина няма!
    Цитирай Първоначално написано от SINDEL
    лекарка вика, 4е ужасно бил вреден за сърцето.
    Обърках се сега...
    А й наистина останах с впечатлението, че Л-карнитин, аминокиселини, протеини и т.н. нямат нищо общо с "химията" както каза live2beCooL

  8. #8
    Guest
    razbira se te sa fizika....... si4ko koeto nese zima po estestven put e HIMIQ! qj qica kiselo mlqko meso a ne preparati!!!

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    SF
    Мнения
    3 355
    Цитирай Първоначално написано от ff7
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^
    Вреда от Л-Карнитина няма!
    Цитирай Първоначално написано от SINDEL
    лекарка вика, 4е ужасно бил вреден за сърцето.
    Обърках се сега...
    А й наистина останах с впечатлението, че Л-карнитин, аминокиселини, протеини и т.н. нямат нищо общо с "химията" както каза live2beCooL
    Ееми не знам... Само ти казвам какво съм 4увала..

    Робинята на Quench

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си