Влизали ли сте в кланница ? В приют ? А зад кулисите на цирк ? Лаборатория за експерименти ? Ами, влезте - http://video.google.com/videoplay?do...9&q=earthlings
Документален филм за животните и нашата експлоатация над тях. Филмът е повече от брутален и наистина не е много препоръчителен за девойки в прекомерна възраст и нестабилно емоционално състояние(не че ще ги спра с това изречение, даже обратното сигурно).
Незнам дали ще станете вегитарианци(аз лично ще продължа с пържолките) или по-хуманни, но няма да е лошо малко да се замисли всеки един.
Официалното резюме: ЗЕМЛЯНИ (EARTHLINGS) е пълнометражен документален филм за абсолютната зависимост на хората от животните (за домашни любимци, храна, ... all » облекло, забавление и научни изследвания), но освен това илюстрира нашето пълно неуважение към тези "донори." Филма е озвучен от награденият Joaquin Phoenix (ГЛАДИАТОР) и включва музиката на Moby.
С дълбок поглед в магазините за любимци, фабрики за кученца и подслони, както и фабриките за развъждане, търговията на козина и кожа, спортната и развлекателната индустрия, и накрая медицинската и научната професии, ЗЕМЛЯНИ използва скрити камери и не показвани досега кадри за да опише ежедневните практики на някои от най-големите индустрии в света, всички от които разчитат изцяло на животните за печалба. Мощен, информативен, и провокиращ размисли, ЗЕМЛЯНИ е най-обширния продуциран до сега филм за връзката между природата, животните, и човешките икономически интереси. Има много значими филми за правата на животните, но този ги надминава. ЗЕМЛЯНИ плаче да бъде видян. Препоръчваме ви го!