.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1
    Guest

    химия-сяра

    Хора моля ви кажете ми химични съединения със елемента сяра и сичко което знаете за сярата за 7клас е търсих в търсачката но не намерих точно това което ми трябваше и моля без заяжданици \/

  2. #2
    Guest
    Виж в учебника

  3. #3
    Guest
    Ами проблема е че съм го изгубила а книжарницата не работи та ще ми помогнете ли?

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    V kluba na Bros fenovete
    Мнения
    687
    makar 4e ve4e sam dosta golemi4ka,no se se6tam za sqrnata kiselina samo v momenta H2SO4 - 2 i 4 sa malki cifri dolu

  5. #5
    Химичен знак S
    Ar=32
    Z = 16

    Взаимодействие с КИСЛОРОД: S+O2--->SO2
    Взаимодействие с МЕТАЛИ : Fe+S--->FeS
    Взаимодействие с ВОДОРОД : H2+S--->H2S

    Сярата е елемент с неметален характер.От алотропните форми най-устойчива е ромбичната сяра.Простото вещество сяра е типичен неметал.Тя е по-слабо активен неметал от хлора (Cl)

    Надявам се , че съм помогнал

  6. #6
    Guest
    много ти благодаряя обичъм те \/ \/

  7. #7
    Ако искаш можеш да ми пратиш сайпа си на ЛС

  8. #8
    Guest
    на колко си годинки

  9. #9
    Да минем на ЛС, а ?
    П.П. 7клас съм. Ако можеш пиши на v_g_v@abv.bg

  10. #10
    Guest
    е мързи ме да се регвам сорру но ми помогна ногу химията е тъмна индия за мен ма...поне ниещо не прайм в часувете

  11. #11
    Guest
    и съжалявам за правописа

  12. #12
    Rammstein
    Guest
    При стайна температура сярата е меко светложълто твърдо вещество. Въпреки че тя е известна с миризмата си (често сравнявана с миризмата на развалени яйца), миризмата всъщност е характеристика на сероводорода (H2S). Чистата сяра има слаба миризма, подобна на тази на кибрита. Гори със син пламък, който отделя серен диоксид, известен с особената си задушаваща миризма. Сярата е неразтворима във вода, но е разтворима в серовъглерод и до по-малка степен в органични разтворители като бензен. Обичайни степени на окисление на сярата са −2, +2, +4 и +6. Тя образува стабилни съединения с всички елементи, освен с благородните газове.

    В твърдо състояние сярата обикновено съществува под формата на затворени коронообразни S8 молекули. Освен тази, сярата има много алотропни форми. Отстраняване на един атом от пръстена дава S7, която е отговорна за характерния жълт цвят на сярата. Правени са и други пръстени като S12 и S18. За контраст, нейният по лек съсед, кислорода, съществува само в две алотропни състояния: O2 и O3. Селенът, по-тежкият аналог на сярата, може да образува пръстени, но по-често съставя полимерни вериги.Кристалографията на сярата е сложна. В зависимост от специфичните условия, алотропите на сярата образуват няколко различни кристални структури, като ромбичната и моноклинната са най-разпространени.

    Заслужава да се спомене, че вискозитетът на разтопената сяра, за разлика от повечето течности, се увеличава с увеличаване на температурата поради образуването на полимерни вериги. След като бъде достигната определена температура, обаче, вискозитетът пада, защото енергията е достатъчна, за да разкъса веригите.

    Аморфна сяра може да се получи чрез бързо охлаждане на разтопена сяра. Рентгеново-кристалографични изследвания показват, че аморфната форма може да има спирална структура с осем атома на стъпка. Тази форма е метастабилна при стайна температура и постепенно се връща обратно в кристална форма. Този процес продължава часове и дори дни, но може да бъде катализиран.

    При нагряване се изменят цветът и агрегатното състояние на сярата: 120°C — лимоненожълта стопилка; 160°C — кехлибареножълта стопилка;вишневочервена стопилка; тъмнокафява стопилка; 200°C — гъста смола; 400°C — лесноподвижна течност. Сярата започва да кипи при температура от 444,6°C.

    Заповядай пич!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си