.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415

    самостоятелност-или пък може би не =)

    Привет.Какви според Вас,са условията за да бъде един човек,наистина САМОСТОЯТЕЛЕН и Вие,възприемате ли се като такива
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  2. #2
    Фен
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    City of Sofia
    Мнения
    147
    Самостоятелност означава независимост. Тук едва ли има напълно независими от родителите си, така че можем да си говорим за степен на самостоятелност.
    Bring it! What?
    We right here
    We're not goin anywhere
    We right here
    This is ours and we don't share
    We right here
    Bring your crew cuz we don't care
    We right here
    Uh, uh, uh

  3. #3
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Само да си изкарваш прехраната и наема за покрива над главата си. Сам да правиш изборите си.

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320

    Re: самостоятелност-или пък може би не =)

    Цитирай Първоначално написано от ЦвЕтИт0
    Привет.Какви според Вас,са условията за да бъде един човек,наистина САМОСТОЯТЕЛЕН и Вие,възприемате ли се като такива
    Най-накратко - да си върши нещата сам и да не разчита нон-стоп на другите да му вървят подир гъза.

    "На вълкът вратът му е дебел, защото си върши работата сам."

  5. #5
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Предполагам не става дума за национално, геостратегическо или геополитическо равнище.

    В по опростения смисъл - да изкарваш сам парите, които са ти необходими за да живееш, да имаш поставени ясни цели и да се стремиш към тяхното осъществяване без да позволяваш чужда намеса.
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  6. #6
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Ми тва ти викам - " да си изкарваш сам парите които са ти необходими за да живееш" . Тва че изкарваш някои пари, които харчиш за глупости, а живееш на гърба на вашите естествено не означава самостоятелност.
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  7. #7
    Ами зависи за каква самостоятелност става дума...материално съм напълно зависим от родителите си, но имайки предвид, че не съм ги виждал от 6 месеца и живея общо взето сам, мисля, че съм доста самостоятелен хаха
    На който му се убива време...

  8. #8
    Супер фен Аватара на Barbie
    Регистриран на
    Jun 2003
    Мнения
    1 828
    Не съм самостоятелна. Живея в друга държава, но семейството ми поема всички разходи по живота и образованието ми. Изобщо не съм независима.

  9. #9
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    Цитирай Първоначално написано от Sevt
    Ми тва ти викам - " да си изкарваш сам парите които са ти необходими за да живееш" . Тва че изкарваш някои пари, които харчиш за глупости, а живееш на гърба на вашите естествено не означава самостоятелност.
    не, не живея на гърба на родителите си, но живея в техния апартамент, въпреки че пазарувам и плащам сметки...

    независим е човек, който има собствено жилище и доход...
    А човекът , който живее под наем не е така ли ?
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  10. #10
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Цитирай Първоначално написано от exploitedteen
    под наем се води за собствено жилище...

    юридически и нотариално принадлежи на друг, но ти си основен ползвател, който заплаща наем/възнаграждение за ползването...
    Именно.
    По твоите думи у вас си плащаш сметки, даваш пари за храна и тн => твойто е повече или по-малко равностойно на ситуацията под наем. При това положение + факта че работиш и изкарваш пари си самостоятелен ?
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  11. #11
    Аватара на Sevt
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    София
    Мнения
    945
    Ми тука идваш на втората част от първия ми пост " имаш поставени ясни цели и да се стремиш към тяхното осъществяване без да позволяваш чужда намеса."
    и в крайна сметка за кво беше целия безсмислен спор
    1. България е еднонационална, монолитна държава, неподлежаща на разделяне по нито един от следните принципи: верски, етнически, културен.

  12. #12
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Каквото и да означава самостоятелността- Аз не съм.. Живея с родителите си, не работя, дори малко се срамувам да си кажа някои неща които не правя(ще ги спестя..). Абе за сега съм голям "паразит", но има време. Пък аз съм на 19 с някакво средно-специялно(което ще го взема след 2седмици даже).. Какво да работя, за да бъда поне малко независима...? Знам, че няма срамна работа, но не искам да съм сервитьорка примерно... Пари, пари.. Всичко се свежда до тях....

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    София
    Мнения
    4 803
    Еми условиата не са много,но пък са съществени.
    Порвото и може би най-важното е средата и обкръжението ,в които е живял като дете.Тогава се формира характера,средата доста повлиява эа това.Ако те направят мамино детенце ще е трудно да станеш самостоятелен...но раэбира се не и невъэможно.А ако си отгледан ,така че да е трябвало сам да се оправяш е по-лесно.Абе навикът си е страшна работа.
    И второто е как ще се стече животът ти.Може да си отговорен и принципен,но ако срещнеш някого ,които да ти предложи всичко...самостоятелността отива на кино.Тук вече е въпрос на воля,ама нали энаете-големите неща блаэнят...
    Относно вторият ти въпрос: Да ,мисля че съм самостоятелна.Поне доколкото е въэможно...пък ,че родителите ми ме иэхранват-това е ясно.
    [size=7][b][u]fosse cos

  14. #14
    Как дойде!
    Light The Universe

  15. #15
    Мега фен Аватара на sherry
    Регистриран на
    Jan 2005
    Град
    ~KisS ThE RaIn~
    Мнения
    3 851
    Самостоятелност...Да може що - годе да се издържа със свои собствени средства, да може да справя сам с проблемите, които животът му поставя. Да е отговорен и оправен.

    На този етап не съм самостоятелна, изключително мнгоо завися от семейството си, не само във финансов план. Много си ги обичам, не мога без тях дълго време и все още не мога да се откъсна от тях...

  16. #16
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Хахах е добре де аз пуснах темата и не отговорих сама на нея.Видях и че леко спорче се получи,което ме радва защото именно в такива моменти се раждат най големите истини.Та така за мен самостоятелност е -да си напълно независим от околните в това число и родители,близки и т.н.Да можеш да се издържаш матрлиално без чужда помощ.Доходите ти да са въз основа на честни и почтении дела, а не на измами и мушеничество.Да си способен самостоателно да взимаш важни решения,които предопределят твоето развитие като човек в бъдещето.Има още много други неща,но за момента,само за това се сещам.И на въпроса-не съм самостоятелна,зависима съм от родителите ми и това,понякога ме натъжава.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 046
    хах зависима съм от супер мн хора, не само семейството.. всъщност не мога да си представя да се оправям самичка.. а и не искам..

    Само след като изгубим всичко сме свободни да направим каквото и да е.

  18. #18
    Мега фен Аватара на koalka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    16 147
    За мен независим човек е, който се издържа сам и живее сам.Така е и самостоятелен.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си