.
Затворена тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Guest

    Монитори - Овреждане

    Привет на всички , значи всички занем че мониторите вредат на очите , искам да попитам как мога да на намаля това вредно излъчване.Например вярно ли е че на колкото повече Hz ти работи монитора , толкова по малко вреди(става дума за CTR монитор).Или па че като има светната лампа и тя намялява овреждането

  2. #2
    Най-доброто е да си купиш предпазно стъкло или очила за комютър и да прекарваш възможно най-малко време пред компютър. Ако обаче ти се налага да работиш пред компютър на всеки час си взимай 10-15 мин. почивка.
    И преди да те срещна... пак теб ОБИЧАХ!
    И дори един ден да не съм до теб... пак теб ще обичам!


  3. #3
    Guest
    Нещо повече искам да знам

  4. #4

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Свищов
    Мнения
    102
    Колко повече Херци - толкова по-добре.
    Бързото опресняване на екрана не дразни окото, защото то не вижда самото опресняване. Ако си на 60 херца се едно гледаш ТЕЛЕВИЗОРА!! от 1 метър разстояние (и по-малко понякога). Стойности между 72/75 до 85 херца са в нормите, а 100 Херца са рай за окото. Както и настройките на цветове/осветеност на монитора са важни, направи ги така,че да не ти дразнят очите, когато са по-силни се отваря зеницата и вредните лъчи навлизат по-лесно в окото.
    Айде и да почерпиш \/

    П.П. : Предлагам ти в най-скоро време на минеш на LCD монитор, защото с тея кашони лошо третираш зрението
    Kill one person and you're a murderer, kill thousands and you're a conqueror, kill everybody and you've become a GOD!
    Skype : fNatiC3R

  5. #5
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    С отговорът над мен темата се изчерпа напълно

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си