.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    CheSterR
    Guest

    Морско Свинче

    Така искам да си взема морско свинче за това искам да ви задам няколко въпросчета

    На какфа температура да го държа
    С какфо да го храня
    С какфо да НЕ го храня
    През колко да му сменям талаша
    Колко голяма да му бъде клетката
    Само вода ли да му давам да пие
    Честър хубаво име ли е за мъжко свинче

  2. #2

    Re: Морско Свинче

    Цитирай Първоначално написано от CheSterR
    Така искам да си взема морско свинче за това искам да ви задам няколко въпросчета

    На какфа температура да го държа
    С какфо да го храня
    С какфо да НЕ го храня
    През колко да му сменям талаша
    Колко голяма да му бъде клетката
    Само вода ли да му давам да пие
    Честър хубаво име ли е за мъжко свинче
    1.na staina,ne na prqka slyncheva svetlina,za da ne pregree
    2.ima specialni hrani v kutii za ne poveche ot 2-3 kinta,plius tva moje da mu davash qbylki..plodowei i zelenchuci izobshto
    3.hahaa ami ..primerno sys spageti
    4.na sedmicata vednyj
    5.vzemi mu akvarium,v magazina vij kolko golqm bi svyrshil rabota,za da ne mu e mn tqsno
    6. haha..ne i vino..razbira se,che samo voda
    7.amii ..stoycho zvuchi po-blagozvuchno
    обичкам си наскоОо!!

  3. #3
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151

    Re: Морско Свинче

    Цитирай Първоначално написано от CheSterR
    Така искам да си взема морско свинче за това искам да ви задам няколко въпросчета

    На какфа температура да го държа
    С какфо да го храня
    С какфо да НЕ го храня
    През колко да му сменям талаша
    Колко голяма да му бъде клетката
    Само вода ли да му давам да пие
    Честър хубаво име ли е за мъжко свинче
    Имах морско свинче, което живя доста добре при мен 7години.

    Държах го на стайна температура
    Храни го със много плодове и зеленчуци. На моето му давах магданоз, марули, брокули, малко картофче(не му беше любимо), зеле, цвекло(от него пишка розово, да не се стреснеш), ябълки, моркови и всякакви такива. Ще разбереш какво му харесва. Давах му и овесени ядки и белени слънчогледови семки(не печени разбира се), хляб... Вода не му давах, набавяше си я от плодовете и зеленчуците.
    Какво да не му даваш.... Ами.. отрова за мишоци..
    Като се изцапа. На няколко дена... 3-4-5....
    Моето го гледах в голям аквариум... По-добре вземи аквариум, че са големи мърльовци и през решетките на клетката ще направи голяма кочина.
    На въпроса с водата отговорих. Не съм му давала, набавяше си я от плодовете и зеленчуците.
    Сладко е.


    ПП. Обожавам морски свинчета...

  4. #4
    морските свинчета могат да живеят и на фотосинтеза,не го мисли толкова

  5. #5
    Az imam morsko svin4e ot godina i 1-2 meseca temperaturata e staina ne trqbva da e na prqka slun4eva svetlina ,no ne trqbva i da e mnogo studeno! hrani go s hrana ot zoomagazinite-estestveno za morski svin4eta i sus zelen4uci-domati,krastavici,morkovi i zele.mnogo obi4at i liuspite ot krastavici plodove-portokal,qbulka,banan,pupe6,binq,praskova,qgoda,ma lina,slivi a we..... mnogo sa NO NE MU DAVAI V NIKAKAV SLU4AI GROZDE ILI KRU6I
    aa i soleti no bez sol!! ne go hrani s meso,ne mu davai ne6ta sus sol i zahar ne mu davai mandja,kakto spomenah grozde i kru6i nre trqbva :P !
    az ot na4aloto go smenqh prez 1 den no tova e mnogo bezsmisleno,za6toto te sa 4isti jivotni i e nujno nai-malko prez 4-5 dena do nai-mnogo 6-7 dena da se smenq za kletkata si re6ava6 ti,no ne e dobre da sa v stuklen akvarium a vuv kletka sus plastmasvo duno i jelqzna re6etka osven voda e dobre da se dava ot vreme na vreme bilkov 4ai-bez zahar ii moje prez lqtoto da mu iztiskva6 sok ot plodove a we du6o nai-dobre az ti predlagam da otdeli6 40 lv posle hodi6 do magazina da si izbere6 nai-golemiq bude6t 4estur i da mu kupi6 tam ne6tata i da si kupi6 knijka za morski svin4eta koqto q ima po vsi4ki zoomagazini

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от -=SonIchka=-
    Az imam morsko svin4e ot godina i 1-2 meseca temperaturata e staina ne trqbva da e na prqka slun4eva svetlina ,no ne trqbva i da e mnogo studeno! hrani go s hrana ot zoomagazinite-estestveno za morski svin4eta i sus zelen4uci-domati,krastavici,morkovi i zele.mnogo obi4at i liuspite ot krastavici plodove-portokal,qbulka,banan,pupe6,binq,praskova,qgoda,ma lina,slivi a we..... mnogo sa NO NE MU DAVAI V NIKAKAV SLU4AI GROZDE ILI KRU6I
    aa i soleti no bez sol!! ne go hrani s meso,ne mu davai ne6ta sus sol i zahar ne mu davai mandja,kakto spomenah grozde i kru6i nre trqbva :P !
    az ot na4aloto go smenqh prez 1 den no tova e mnogo bezsmisleno,za6toto te sa 4isti jivotni i e nujno nai-malko prez 4-5 dena do nai-mnogo 6-7 dena da se smenq za kletkata si re6ava6 ti,no ne e dobre da sa v stuklen akvarium a vuv kletka sus plastmasvo duno i jelqzna re6etka osven voda e dobre da se dava ot vreme na vreme
    bilkov 4ai-bez zahar ii moje prez lqtoto da mu iztiskva6 sok ot plodove a we du6o nai-dobre az ti predlagam da otdeli6 40 lv posle hodi6 do magazina da si izbere6 nai-golemiq bude6t 4estur i da mu kupi6 tam ne6tata i da si kupi6 knijka za morski svin4eta koqto q ima po vsi4ki zoomagazini
    ne sym syglasna s taq kletka az imam dve ve4e sa po4ti na godinka i na skoro ba6ta mi im napravi akvarium <na duljina 1metyr na 6iro4ina 35sm kakto i na viso4ina 35sm i sq im e mn qko vsi4ko vijdat kvo stana ne se v KLETKA i te sa jivotnivmesto da gi puskam na poda da mi bqgat i da mi opikav kelima si stoqt na 6iro i im e mn got>
    H!LfT M!R Fl!eGeN

  7. #7
    Аз пък като гледах едно морско свинче, докато си бях вкъщи то беше по цял ден свободно из стаята, само запушвах някъде някои местенца, където може да се промуши и да не мога да го изкарам, и като излизах го слагах в клетката. До такава степен вече бяхме свикнали заедно, че като го пуснех се пъхаше в крачола на анцунга ми или се катереше по мен. Тия животинчета си е чисто мъчение да се държат само в клетка или аквариум. ;/
    Разорена съм, но щастлива
    Бедна, но мила
    Висока, но здраво стъпила на земята
    Нормална, но обсебена
    Загубена съм, но пълна с надежда.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си