iskam da znam kolko vreme se zadurjat v organizma anfetaminite i kude mogat da se otkriqt v kravta ili v orinata ?
Ето ти малко и достатъчно за да знаеш поне нещо от обща култура:Първоначално написано от maafac
Амфетамините са психо-стимулиращи синтетични вещества, предназначени за медицински цели. Много употребявани през Втората световна война, по време на войната във Виетнам и от хипитата. В първите години на използване са предписвани при депресивни състояния и като средство за отслабване.
Описание: получават се изцяло синтетично. Към тях спадат: бензедрин, фентамин, векамин. Често употребявани амфетаминови производни са : метиламфетанин, метедрин, первитин. Същите са познати под различна форма: таблетки и инжекционно.
Действие: предизвикват еуфория, възбуда с усещане за енергичност, повишен тонус, повишено настроение, супер активност, маскиране на умората, повишена работоспособност.
Преките физиологични и психични ефекти са: сухота в устата, разширени зеници, повишено кръвно налягане, ускорен пулс, повишена температура, учестено дишане, прилив на енергия.Продължителната употреба води до увреждане на мозъчните клетки,параноидно състояние, безпокойство, тревожност; психични симптоми, които могат да прераснат в агресия; повишено кръвно налягане; кожни обриви и инфекции.
Последици: бързо развиване на толерантност и покачване на дозата, апатия, безсъние, депресия, дезориентация, тревожност, загуба на апетит, конвулсии, понякога смърт. Развива се силна психична зависимост.
Екстази
- психо-стимулант от рода на амфетамините.Първоначално е било разработен като средство за потискане на апетита. През 1985 г. е обявено за незаконно вещество.
Описание: Този наркотик е много разпространен под формата на разноцветни таблетки с различни миниатюрни рисунки върху тях.
Действие: поражда желание за скачане и неудържимо движение, за спокойствие и щастие, ето защо е употребяван в дискотеки, купони и партита. Употребата на таблетките в комбинация с алкохол може да завърши с кома и смърт.
Преките физиологични и психични ефекти:
Независимо от начина на приемане, ефектът е много силен и настъпва изключително бързо - около 20 мин. Води до: ускорен пулс, гадене, загуба на апетит; повишена активност на нервната система; повишено кръвно налягане и температура; загуба на чувството за умора.
Последици: бързо привикване, сърдечни и мозъчни смущения, преумора, дисбаланс на целия организъм, отслабване, обилно изпотяване и дехидратация на организма, остри психози и трайни промени в психиката.
Продължителната му употреба води до психични затруднения - объркване, депресия, нарушения на съня, понякога параноидни изживявания; напрежение в мускулите, гадене, замъглени образи, треска, изпотяване, конвулсии.
Не е важно какво говорят зад гърба ти , важното е като се обърнеш всички да млъкнат!!!
аре първо се научете как се пише бе дееба...пубери гадни...една ли такава дебилна тема беше...
![]()
и В кръвта и в урината се откриват, в урината се чистят за месец някъде,3 седмици може би , в кръвта стоят повече време, не знам колко точно ,а и е индивидуалнодеба пишлеметата, друсате нещо което 1. не знаете кфо е. 2. не знаете що го друсате. 3. не знаете как се пише и 4. после пускате хииипер глупави теми щото сте мишки и ви е стра от ваште. Хубаво,че предният пост(ако изобщо го прочетеш) ше е полезен за тебе...поне ше знаеш с кфо си тровиш организма...
амфети sux...яжте бонбони
...само отбелязвам
![]()
Ем, съжалявам, но тази информация е напълно невярна.и В кръвта и в урината се откриват, в урината се чистят за месец някъде 3 седмици може би , в кръвта стоят повече време
Урина
Амфетамин: 1-3 дена
Метамфетамин: 3-6 дена
Кръв
Амфетамин: 1-3 дена
Метамфетамин: 1-3 дена
еми може и така да е, не мога да споря за кръвта , но на приятелят ми му правиха отдавна такъв с урина и го хвана и след 3 седмиции не само веднъж .Не мислиш ли че 1-3 дни е доста малко
![]()
Ох, поне се научете как се пише - аМфети![]()
Чувала съм за тях, че не се чистят толкова лесно от кръвта, но може и да бъркам. Със сигурност остават някакви вещества, които и след години могат да бъдат открити.
bae iskam da znam ne 44e na6te 6a me proverqvat ami 6te izlizam ot stranata i na leti6toto razbrah 4e praeli nqkvi burzi testove za tva puk ne sum drusal mn predi 2 sedmici sam zemal nqkude polovin gram ?! iskam da znam ako nqkoi moje da mi kaje kak moje da se iz4isti ot kruvta .......![]()
![]()
не летището не вярвам да ти правят кръвен тест....иначе за урината,най-добрто сега е да ядеш много диня![]()
celta e da pikaq kolkoto se moje pove4e nali \/ puk v taq jega ...... \
/
Целта е да четеш, когато хората ти говорят точни неща! Колко пъти да казвам след колко време може да се засече мета в организма?
Ако пък толко ми не вярваш, прочети това:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...RVAbstractPlus
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...RVAbstractPlus
за "аНфети" нищо не знам, за аМфетамини знам, 4е се задържат до 3-4 ДНИ, и се пише "Урина", а НЕ "Орина", разбираш ли???Първоначално написано от maafac
как ше разбираш, нали си ми неграмотен... такива като тебе не бива да пипат дрога, тя понася добре само на представители на интелигенцията!