.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 44
  1. #1
    Супер фен Аватара на HopeLesss
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    В. Търново/София
    Мнения
    2 748

    За софиянци (НЕ е поредната тема за провинция с/у София!!!)

    Живот и здраве след няколко месеца ще бъда студентка в София. Още нищо не е сигурно де, но най-вероятно съм приета в НБУ. Майка ми иска да ми търси квартира в Овча купел, за да сме близо до университета, но няколко човека ми казаха, че квартала не ставал. Айде ако може някой да каже за квартала и ако евентуално наистина не е хубав, да ми препоръча някой който е близо до него. Мерси предварително

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Мнения
    796
    Аз не съм от София .. но съм ходила до НБУ ии се потресох сред какво се намира най-скъпият им университет .. За студентски живот -> студентски град .. имам познати които имат приятели живеещи в Овча купел и нямат коли и следователно трудномогат да се доберът до студенски град ..
    А м/у другото колко точки искара и какво искаш да учиш там ?

  3. #3
    Супер фен Аватара на HopeLesss
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    В. Търново/София
    Мнения
    2 748
    Мен студентския живот не ми е основна цел в живота, така че с радост бих пропуснала напиването и т.н. Още повече че в Студентски град пари да ми дават не се набутвам.
    60 т., 98%, а на първо желание Политически науки

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Мнения
    796
    Не става дума за напиване и т.н. ами просто да си сред млади хора .. Не знам в кой град живееш и какъв е начинът ти на живот .. И аз искам да уча в НБУ , но когато видях Овча купел се разочаровах ..

  5. #5
    Супер фен Аватара на HopeLesss
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    В. Търново/София
    Мнения
    2 748
    Не съм имала големи очаквания и заради това не съм се разочаровала. Мисля, че в университета ще имам възможност да бъда сред млади хора. Определено не ми се живее на общежития и дори Студентски град да е квартала с най-много млади хора, пак не бих живяла там. Живота ми тук в Търново е напълно спокоен и нормален, така че ако отида някъде, където е тотална лудница, със сигурност ще изперкам

  6. #6
    Мега фен Аватара на hamilcar
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София/Банкя и на луната за Dragon Stones
    Мнения
    5 317
    Atika -> Какво му има на квартал Овча Купел ?
    Същия като другите в София, има своите добри и лоши страни.

    Правила на форума!
    Стар ник: xaxo_xixi

  7. #7
    Супер фен Аватара на HopeLesss
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    В. Търново/София
    Мнения
    2 748
    Цитирай Първоначално написано от xaxo_xixi
    Atika -> Какво му има на квартал Овча Купел ?
    Същия като другите в София, има своите добри и лоши страни.
    Точно това искам да разбера Кои са добрите и кои лошите страни. И според мен квартала си е напълно нормален

  8. #8

    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Sofia
    Мнения
    455
    Цитирай Първоначално написано от Atika
    За студентски живот -> студентски град .. имам познати които имат приятели живеещи в Овча купел и нямат коли и следователно трудномогат да се доберът до студенски град ..
    Само да питам, щом нямат кола и не могат да се доберат до студентски град, как биха могли да живеят в студентски град и да се доберат до НБУ който е в Овча Купел?
    Ама като пишете се замисляйте какво пишете.
    Иначе на овча купел, кофтито според мен е , че е от крайните квартали и е малко страшничко нощем да се прибираш самичка до квартирата
    Голям размер на картинката! /machoka/

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Мнения
    796
    Хах .. самата София си е тотална лудница.. аз лично не изгарям от желание да живея там ..
    А относно какво му има на Овча купел .. Аз съм от Бургас .. живея в центъра и съм свикнала всичко да ми е наблизо .. не съм си представяла че ще плащам 1200 лв на семестър и ще трябва да бъда толкова отдалечена от студенстки град .... Едва ли някой обича да пътува с автобуси по час , час и половина .. Аз не гледам над нещата така , че най-важното е образованието и майната му на всичко друго .. искам да ми е удобно и приятно .. да съм сред приятелите и познатите си които живеят в София ..

  10. #10
    Хаха, естествено, че нищо му няма на квартала. Почти навсякъде в София е така, така че...без глупави изказвания, моля.

    Ще чакам Atika да се обоснове.

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Мнения
    796
    Цитирай Първоначално написано от love_girls
    Цитирай Първоначално написано от Atika
    За студентски живот -> студентски град .. имам познати които имат приятели живеещи в Овча купел и нямат коли и следователно трудномогат да се доберът до студенски град ..
    Само да питам, щом нямат кола и не могат да се доберат до студентски град, как биха могли да живеят в студентски град и да се доберат до НБУ който е в Овча Купел?
    Ама като пишете се замисляйте какво пишете.
    Иначе на овча купел, кофтито според мен е , че е от крайните квартали и е малко страшничко нощем да се прибираш самичка до квартирата
    През деня когато ще се налага да ходя до НБУ нали се сещаш че има атобуси ..

  12. #12
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Atika
    Хах .. самата София си е тотална лудница.. аз лично не изгарям от желание да живея там ..
    А относно какво му има на Овча купел .. Аз съм от Бургас .. живея в центъра и съм свикнала всичко да ми е наблизо .. не съм си представяла че ще плащам 1200 лв на семестър и ще трябва да бъда толкова отдалечена от студенстки град .... Едва ли някой обича да пътува с автобуси по час , час и половина .. Аз не гледам над нещата така , че най-важното е образованието и майната му на всичко друго .. искам да ми е удобно и приятно .. да съм сред приятелите и познатите си които живеят в София ..
    Е аз съм от Бургас и там е лудница. Е, по-сопкойно е от София, но можеше и по-добре.

  13. #13
    Ами, има таксита.

    А дали е краен квартал или не няма никакво значение. Всичко е според зависи къде ти се намира квартирата. Аз като живея на главния булевард от нищо не ме е страх, защото има денонщни магазини, навсякъде всичко свети (включително и онази досадна реклама на една банка, която може сама да освети без проблеми националния стадион ) и има супер много хора дори през нощта. От какво да ме е страх?

    А от друга страна случвало се е да съм в Иван Вазов и да съм на купон в толкова забутан блок, около който дори няма нощни лампи, така че... ?!

  14. #14
    Мега фен Аватара на hamilcar
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София/Банкя и на луната за Dragon Stones
    Мнения
    5 317
    http://www.nbu.bg/index.php?l=45

    Във връзка с превоза.

    Правила на форума!
    Стар ник: xaxo_xixi

  15. #15
    Guest
    На мен пък си ми харесват следните квартали: "Хаджи Димитър", "Стефан Караджа", "Сухата Река", "Бояна", "Киноцентъра" и "Хладилника". Първите три са тихи, спокойни, има много зеленина и междублокови пространства. Евтини са, и при това не са далече от центъра. Другите два са луксозни квартали - едва ли студент би си ги позволил, а и са на Витоша - пътува се много. Но просто ми харесват като за нестудентски живот. Последният е много близо до "Лозенец", но повече ми харесва от него, а и там е зоологическата.

  16. #16
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Започвам с това, че не съм чела останалите постове..

    Да. Овча купел е голяма кочина. Страшно много цигани(махалата е отсреща) и боклуци. Имам приятелка от там. Страх я е да се пробере към 11-12 на 300м по главната. Не е за само момиче(или сами 2 момичета във вашия случай). По-добре го изключи като вариянт. Гадно е. Освен това повечето блокове там са старички и има и хлебарки.

    За хубаво кварталче мога да ти препоръчам Красно село и около него Борово, Хиподрума, Лагера, Бели брези, Стреблище и разни такива(там някъде съм и аз ) . Няма да ти е до задните части, но на мен до НБУ ми е около 20мин.

    И така... Добре дошла

  17. #17
    Овча Купел старата част!
    Той сега се застрои с хубави малки блокчета
    На около половин час пеша е от НБУ!
    А отделно от там минава и реис 73!
    С който може и да стигнеш за 15-тина минути!

    Единствения му недостатък е малкото магазини!
    Light The Universe

  18. #18
    Супер фен Аватара на KiLLeR_InSTiNkT
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    На седмото небе...
    Мнения
    1 485
    Не съм живяла в Овча Купел, но съм наблизо и определено е страшно вечер да се прибираш сама - има много цигани /една приятелка живее там и ми го е казвала/. Мога да ти препоръчам Борово или Бъкстон - не са далеч и са приятни квартали.
    Човек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата...

    Кликни тук

  19. #19
    Цигани и боклук колкото тук, толкова и навсякъде по София.

    Защо се изказвате "компетентно" от 2-ро и 3-то лице?

  20. #20
    Мега фен Аватара на malka_sladuranka
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 151
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^
    Цигани и боклук колкото тук, толкова и навсякъде по София.

    Защо се изказвате "компетентно" от 2-ро и 3-то лице?
    Ако имаш предвид мен... Живяла съм там достатъчно време, за да го кажа и за да се радвам, че не съм там, и да не искам да си помислям да се върна. Освен това го казвам, защото мисля, че не е подходящо място за момичето.

    Да. Старата част е доста добро местенце. Не се бях сетила. Свежо е кварталчето, пък е и близо.

  21. #21
    Супер фен Аватара на KiLLeR_InSTiNkT
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    На седмото небе...
    Мнения
    1 485
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^
    Цигани и боклук колкото тук, толкова и навсякъде по София.

    Защо се изказвате "компетентно" от 2-ро и 3-то лице?
    Не бих казала, че отговорът ми е некомпетентен, защото съм ходила там и през деня и през нощта и знам какво е. Не го казвам само, защото съм го чула от някой. Пък и веднъж бях с някакъв приятел там дето за малко да го наръгат /не че това не става и в другите квартали, но.../.
    Човек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата...

    Кликни тук

  22. #22
    Аз съм от Овча Купел и мога да ви кажа, че в първата част в момента е адски добре... Всичко около бул. Монтевидео е облагородено и т.н.
    ООО съседе!
    Light The Universe

  23. #23
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от KiLLeR_InSTiNkT
    Не съм живяла в Овча Купел, но съм наблизо и определено е страшно вечер да се прибираш сама - има много цигани /една приятелка живее там и ми го е казвала/. Мога да ти препоръчам Борово или Бъкстон - не са далеч и са приятни квартали.
    Дискриминация на малцинствата!

  24. #24
    От 2-ро и 3-то лице значи вече минаваме на минало време и претендираме за достоверност?

    Но както и да е. Естествено, че всеки ще си защитава своето и ще плюе чуждото.

    Съгласна съм с exploitedteen и нямам какво повече да добавя.
    А който не е идвал от 1-2 години, да замълчи.

  25. #25
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ^npocTo^a3^f^
    От 2-ро и 3-то лице значи вече минаваме на минало време и претендираме за достоверност?

    Но както и да е. Естествено, че всеки ще си защитава своето и ще плюе чуждото.

    Съгласна съм с exploitedteen и нямам какво повече да добавя.
    А който не е идвал от 1-2 години, да замълчи.
    Скъпа, аз съм ходил преди повече от 6 години и си беше свястно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си