.
Отговор в тема
Страница 12 от 12 ПървиПърви ... 289101112
Резултати от 276 до 280 от общо 280
  1. #276
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Не е вредно.
    Нормално е.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  2. #277
    Цитирай Първоначално написано от batkodoki Виж мнението
    Поради битуващите в този форум невероятни мнения от типа "спермата живее една минута в кислородна среда.." (вероятно се предполага че в женската полова система цари космически вакуум), "спермата ми изглежда като смес от топченца и течност..." и други сходни твърдения показващи никаквото познаване на материята реших да пусна тази тема. Ако някой правоимащ я намери за значима - нека я закрепи като важна, биейки свободен да изреже увода.

    I. ОБРАЗУВАНЕ НА СПЕРМАТОЗОИДИТЕ /сперматогенеза/

    Сперматозоидите /остарял термин, означаващ буквално "семенно животинче", защото на първите изследователи видели го под микроскоп е изглеждал като "животинче", докато всъщност е само семенна клетка и би следвало да се говори за СПЕРМИИ, а не за сперматозоид/ се образуват в ТЕСТИСИТЕ приблизително след 11, 12 година на мъжа и този процес продължава без прекъсване на практика до края на живота на мъжкия индивид.

    1. ТЕСТИСИТЕ /мъжки семенни жлези/ са чифтен орган с разностранна функция. Произвеждат хормони, като и спермии.
    Големината на тестиса е различна през различните периоди на живота, както и при различните индивиди. Усреднените стойности за новородени в см са: дължина/д/ =1, височина/в/=0.5, ширина/ш/=0.3-0.4. при момчета на 16-17год: д=3, в=2, ш=1.6. при възрастни мъже: д=4-5, в= 2.5-3-5, ш= 2-2.7.

    Размерът на тестиса НЕ дава информация за половата мощ на индивида!

    Левият тестис при около 70% от мъжете обикновено е малко по-голям от десният и лежи по ниско от него. В останалите 30% е обратното. И двете ситуации са нормални.

    Всеки тестис е разделен на отделни делчета /200-300/, всяко от тях съдържа по 1-3 извити семенни каналчета /с обща дължина над 180метра/ те завършват с малки изходи в главата на НАДСЕМЕННИКА и оформят неговия канал.

    Образуването на спермиите се извършва в семенните каналчета на тестиса под контрола на сложни хормални биохимични процеси. Първичните семенни клетки преминават дълъг и сложен процес на различни степени на зрялост.

    Целият процес - от създаването на първичната семенна клетка до узряването и протича за средно СЕДЕМДЕСЕТ И ДВА ДНИ.

    Зрелият спермии има строеж отговарящ на функционалното му предназначение. Под микроскоп ясно се различават: главичка - носител на генетичния материал, снабдена с ензими разтварящи обвивката на яйцеклетката; шийка - със спираловидно подредени митохондрий носители на енергията; опашка с микрозоми.

    В тялото на момчето спермийте се придвижват САМО пасивно. Самостоятелното им движение започва едва след еякулацията, когато се смесят със секретите на семенните мехурчета и простатната жлеза.

    2. НАДСЕМЕННИК /епидидим/ - от тестиса спермийте преминават в надсеменника, който лежи върху тестиса, изграден е от глава, тяло и опашка и преминава във СЕМЕПРОВОДА. В епидидима спермийте окончателно узряват, натрупват се предимно в опашната част и налягането което оказват тук стимулират желанието за сексуална активност на момчето.

    3. СЕМЕПРОВОДА започва от надсеменника и се отваря в пикочопровода.
    При срез има звездообразна форма и е обвит с трипластов мускулен слой, който при свиването си осъществява всмукващи и изтаскващи въздействия върху съдържимото си.
    Точно при контракцията на този мускулен слой индивида преживява върховото усещане на оргазменото преживяване.

    4. СЕМЕННИ МЕХУРЧЕТА - чифтен орган, разположени са под пикочния мехур и представляват издънки на семепроводите с многобройни извивки. Имат средни размери от 5см дължина и 2см широчина. Много дълго време се е смятало, че семенните мехурчета са резервора за сперма.
    Днес знаем, че това не е така.
    Основния резервоар на сперматозоидите е в опашката на епидидима, а семенните мехурчета произвеждат секрет, който наред с този на простата образува еякулата.
    Секрета, който отделят е с белезникав цвят, рН = 7.3, с желатиноподобна консистенция.
    В него ВИНАГИ СЕ НАМИРАТ ОТДЕЛНИ СПРМАТОЗОИДИ попаднали тук при препълване на ампулите на семеотводящите каналчета или при полова възбуда без еякулация!
    text to speech
    5. БИЛБОУРЕТРАЛНИТЕ ЖЛЕЗИ са двойка големи колкото грахово зърно жлези разположени от двете страни на пикочопровода, отделящи стъкловиден алкален слузест секрет "прочистващ" пикочопровода от остатъчна урина и подготвящ пътя на еякулата.
    mortgage calculator
    6. ПРОСТАТНАТА ЖЛЕЗА е единична жлеза с кестенообразна форма отделяща секрет със сложен състав, важна част от еякулата.
    На практика жлезата отделя секрет непрекъснато, което е дало повод активността и да се раздели на две фази: на покой и на активност.

    Секрета отделян във фаза на покой е по-малък като количество и по-беден като качество, отделя се чрез урината и не надхвърля 0.5 милилитра за 24 часа.
    Секрета отделян при полова възбуда /фаза на активност/ е до 2 милилитра за час, като колкото по-голямо е възбуждането по време - толкова по-голямо е количеството на простатния секрет отделен с последващата еякулация.

    II. ЕЯКУЛАЦИЯ / изпразване, изхвърляне/ При човека няма напълно рвфлекторен характер и е зависима от висшите корови /съзнателни/ функции на мозъка. Еякулацията на анатомично ниво зависи от еферентни симпатикови влакна /за разлика от ерекцията, която се осъществява от парасимпатиковата инервация/.


    [/i][/b][/color]
    Благодаря за тази прекрасна информация!
    Последно редактирано от AlvinGraham : 09-18-2020 на 05:04

  3. #278
    Цитирай Първоначално написано от boy Виж мнението
    искам да питам нещо значи от седмица след като свърша цялата ми главичка става с една лигава прозрачна смес... нормално ли е и какво е това аз съм на почти на 13 години...остават 3 месеца до 13...и започнах да свършвам доста по бавно...
    American Express Saving Account Review: Investing in it and earning money is the trick that makes you rich. However, saving money in the high-yield savings account provides lifestyle advantages. Having a cash cushion, you have the liberty to fund investment opportunities, take advantage of purchasing opportunities, or change professions. That said, I think it’s important to be smart about selecting your savings account. Right now, the American Express Personal Savings account checks all the right boxes for an ideal savings account. Due to these advantages.click here

  4. #279
    Зравейте, не знам дали темата е точно за тук, моля да ме извините. Да ви попитам- момче на 13 съм и вчера мастурбирах. Леко си натиснах тестиса, и днес при натискане и стискане ме боли. Нормално ли е?

  5. #280
    Цитирай Първоначално написано от dna1 Виж мнението
    Зравейте, не знам дали темата е точно за тук, моля да ме извините. Да ви попитам- момче на 13 съм и вчера мастурбирах. Леко си натиснах тестиса, и днес при натискане и стискане ме боли. Нормално ли е?
    Направих си една и болката почти спря, до колкото знам може да е когато много си се превъзбудил а не си направил нищо...? Пу-пу! Остана в долната част съвсем леко, възможно било да е от пубертета.
    Последно редактирано от dna1 : 08-11-2021 на 16:40

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си