.
Отговор в тема
Страница 10 от 14 ПървиПърви ... 67891011121314 ПоследнаПърви
Резултати от 226 до 250 от общо 336
  1. #226
    Цитирай Първоначално написано от acework
    Вие сте яко в грешка...Покланяй се на родителите си, бъди им доброто дете за да ти е всичко наред . След 3,4 години ще си станал "Пут^о" с извинение.Родителите са "Т^по нещо .Аз мисля, че българския народ е просто нещо.ВСИЧКИ СА ХОРА, РОДИТЕЛИТЕ СЪЩО СА ХОРА, КОЙТО МОЖЕ ДА ВИ ЗВУЧИ ГРОЗНО, ЛЪЖЛИВО И ГЛУПАВО, но по-лошите родители завиждат, че времената се изменят, изпитват чувство да се карат и им става кеф като се вземат за лидери .""Не знам дали си забелязала,но ВИНАГИ ама ВИНАГИ,родителите са прави.""-Какви са тия филми бре .Айде отговори ми на това "Всеки човек греши".
    Най-гадното е да имаш глупа^а майка и втори баща.В моя случай, майката не е възпитателна, а е НЕПОНОСИМА! Няма начин, човек се оправя само с бой (След толкова години търпение).Неможе един родител да възпитава детето си, чрез бой, насилие, обиди и пренебрежение )Ако приемният ми родител беше по-мекошаф, досега щях да имам досие на побойник над настойника си .Шокиращо а ? Такъв е живота.Моля ви недейте да живеете в измислен свят.На 16 години мами, тати айде това и това.Ще се отзари на живота ви.Може някой процент от вас да станат истински хора, но по-голямата част не ми се говори.Промяна на мисленето ???С какво толкова размишляват повече от мен, та аз знам кое е добро и лошо в случая.Има случки, в който трябва да се продължи по пътя на лошото, за да ти е добре .Но се вкарах в МНОГО философия .
    Само един пример.Децата на възрастта ми излизат до 2 часа, а аз до по-ранно, което скоро ще се промени.Децата са 20 да речем.15 от тях излизат до 2 часа.Всяко дете (от тези 15) има по 2 родитела.30 човека мислят и стигат до извода, че детето трябва да се забавлява до по-късно.5 от децата до 10-11 часа.10 родитела са на друго мнение, айде да видим кой е прав и кой крив.Преди малко бях заплашен.Баща ми все още не се беше прибрал от работа и тогава майка ми нищо, само си четеше глупостите както винаги, но нищо.Прибра се и с влизането ми вика нали знаеш, че още мога да те набия .Жена на 30 години заплашва детето си на 16 години от бой.Как си мисли тя, дали ще дойде и ще успее да ме набие.Ще и вкарам 3 бързи да се опомни малко и ще съм по-щастлив.Скоро ще стане и това.ЕДИН съвет от мен.
    Никое по-умно дете не харесва приятел, който се "мазни" ЯКО на родителите си.Бъдете хитри и действайте бързо, че няма време.Дразнят ли ви, няма друг начин освен бой - ТОГАВА ДАВАЙТЕ !
    Ти нещо кви си ги въобразявваш,че всичко знаеш ли бе ?? лелее и аз преди бях така мислих си "аз знам кое е добро,кое е лошо мога да си взема решение" и т.н. Квото и да си мислиш,че знаеш повече не е така повече са прежевяли от тебе може да си мислиш ,че не знаят ама 90% е шанса да са го прежевели.И кво ако те ударят ще ги удариш ли ?? ти така ли им благодариш,че са ти мили лайната от гъза поне 3-4 години,че сса ти хранили и гледали.Мисля,че правила ,който поставят са защото искот до те предпазят а не шот им е кеф да ти търпят вкъщи. Да бъдем реалисти и да не витаем в облаците с мислите,че знаем повече от човека срещу нас щото не сте му в главата и не знаете всичко ,коета е преживял и ,което го е научил живота.

  2. #227
    Цитирай Първоначално написано от Nowa
    Ти нещо кви си ги въобразявваш,че всичко знаеш ли бе ?? лелее и аз преди бях така мислих си "аз знам кое е добро,кое е лошо мога да си взема решение" и т.н. Квото и да си мислиш,че знаеш повече не е така повече са прежевяли от тебе може да си мислиш ,че не знаят ама 90% е шанса да са го прежевели.И кво ако те ударят ще ги удариш ли ?? ти така ли им благодариш,че са ти мили лайната от гъза поне 3-4 години,че сса ти хранили и гледали.Мисля,че правила ,който поставят са защото искот до те предпазят а не шот им е кеф да ти търпят вкъщи. Да бъдем реалисти и да не витаем в облаците с мислите,че знаем повече от човека срещу нас щото не сте му в главата и не знаете всичко ,коета е преживял и ,което го е научил живота.
    Аз мисля, че това мнение беше написано от 12 годишно дете.Просто не мога да разбера смисъла му :X.Някой изречения напълно се преплитат.НЕ знам защо хлапе с недоразвит мозък ще ме упреква в коментарите си.А бе ей сульо ти не знаеш къде си още бе.От това мнение съдя, че ти си много несигурен ""Да бъдем реалисти и да не витаем в облаците с мислите,че знаем повече от човека срещу нас щото не сте му в главата и не знаете всичко ,коета е преживял и ,което го е научил живота"".АЗ ТЕ УВЕРЯВАМ, ЧЕ ТОВА КОЕТО СЪМ ПРЕЖИВЯЛ, МОЖЕ БИ Е НИЩОЖНО, НО Е МНОГО ЗА ВЪЗРАСТТА МИ.

    Да съм благодарен, че са ми мили гъза 3-4 години.Ами един човек е раждан, да бъде отгледан и да продължи да живее, като създава поколение .НО ВСЕКИ ЧОВЕК СИ ИМА "права", независимо дали той е 5 годишен, 35 годишен или 80 годишен.Всеки човек си живее живота, по начина, по който той е решил и смята за добре.Един човек пуши, защото му харесва, на околните не и те се опитват да го променят.Така е и с родителите, но е по-навътре в обстоятелствата.С наказания нищо не се постига, детето става още по агресивно и е склонно да прави простотий.Все едно да си си купил нови бутонки отиваш да риташ и родителите ти те наказват да не играеш повече футбол .Не ми се е случвало, но на мой приятел се случи преди няколко месеца.
    Благодарен съм им, че са ме родили, но не съм им благодарен, че се отнасят така с мен.

  3. #228
    Голям фен Аватара на Otero
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    945
    така може ли и аз да си задам въпроса?
    (така де въпроса беше риторичен така че не ми пука ако отговора е " НЕ " )
    ам майка ми ме надуши вече за 6ти път ,че съм пушил ии всеки път повтаря " още един път и ще те кажа на баща ти " но просто явно е страх какво ще стане тогава .. писна ми да се крия и нон стоп да си купувам дъвки за да прикривам факта ,че пуша .
    Кога ще се примирят ,че пуша .. поне майка ми пак ще съм доволен???

  4. #229
    До някъде съм съгласна с dinkisa ...всичките са различни , с различни характери ,различни разбирания за късен час, различни методи за наказване и т.н ..трябва просто да познаваш много добре родителите и да им влизаш лесно под кожата...пък и да си мълчиш също е добра тактика - разно или късно ти се разминава

  5. #230

    Регистриран на
    May 2010
    Град
    montana
    Мнения
    42
    tova bqha hubavi saveti
    kisSsS...

  6. #231
    Цитирай Първоначално написано от Fucking_Princes
    амм ... аз много си обичам майката и бащата ... ама като тръгнат да ми се карат за глупсоти много се нервя!!! Или пък днеска .. имам аз 5 на контролното по мат. едниствена петица , най-високата оценка .. и ми се скараха, защото съм имала много глупави грешки и съм можела да имам 6 ....


    Хах,това да ти е проблема...

  7. #232

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    софия
    Мнения
    52
    Наще искат да имам хубави оценкки .. и ще ме пускат навсякъде .. (по думите на тате ) простто се трябва да направя нещо по въпроса .. на 16 съм и ме пускат до 21:30 .. а преди няколко дена се прибрах в 3 .. сега ми нямат грам доверие за ниищо


    Пламен

  8. #233
    Мега фен Аватара на Claymore
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    София
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от mimi_blonde
    Наще искат да имам хубави оценкки .. и ще ме пускат навсякъде .. (по думите на тате ) простто се трябва да направя нещо по въпроса .. на 16 съм и ме пускат до 21:30 .. а преди няколко дена се прибрах в 3 .. сега ми нямат грам доверие за ниищо
    Аз ако бях на мястото на родителите ти и дъщеря ми се прибере в 3 през нощта щях да направя следното: Ще те пребия от бой докато не извикаш толкова силно, че да разбера, че някои от крайниците ти или нещо друго ти е счупено. Щях да те завържа за един стол, до ти оставя един леген под г*за, едно 2-литрово шише с вода и дълга сламка и един куп учебници да те видим дали няма да искаш да се прибереш не в 9 и 30 ами в 8 вече ще си вкъщи, да си си изчистила стаята и сготвила на родителите си.
    I believe that time destroys everything. You can take one beautiful apple, red. After a while, it becomes shrivelled and full of worms, just like what happens to us.
    -M.B.

  9. #234

    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    софия
    Мнения
    52
    Цитирай Първоначално написано от Claymore
    Цитирай Първоначално написано от mimi_blonde
    Наще искат да имам хубави оценкки .. и ще ме пускат навсякъде .. (по думите на тате ) простто се трябва да направя нещо по въпроса .. на 16 съм и ме пускат до 21:30 .. а преди няколко дена се прибрах в 3 .. сега ми нямат грам доверие за ниищо
    Аз ако бях на мястото на родителите ти и дъщеря ми се прибере в 3 през нощта щях да направя следното: Ще те пребия от бой докато не извикаш толкова силно, че да разбера, че някои от крайниците ти или нещо друго ти е счупено. Щях да те завържа за един стол, до ти оставя един леген под г*за, едно 2-литрово шише с вода и дълга сламка и един куп учебници да те видим дали няма да искаш да се прибереш не в 9 и 30 ами в 8 вече ще си вкъщи, да си си изчистила стаята и сготвила на родителите си.
    грубо .. мерси за съвета все пак просто така се случи че бях с приятели на 300 км от софия а шофьора беше пиян .. и се прибрах на късмет .. но няма значение а и ако за тебе с бой се възпитава според мен не става


    Пламен

  10. #235
    не е тръдно да си в добри взаимоотношения с родителите си .. само трябва да се стараеш да изпълваш максимално техните искания ... :P мене например ме мързи малко да въра работата вкъщи , но няма как ... за всичко се иска усилие

  11. #236
    Мега фен Аватара на sapphire5
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    някъде там...
    Мнения
    5 482
    аз имам много големи проблми с моята баба .. тя е с много странен характер .. за най-малкото се караме . Тя е ммного против да излизам вечер .. смисал - дори веднъж бях пред вкъщи [около 10 .. 10:30 вечерта] и тя постоянно ме викаще да се прибирам, защото била неспокоина .. какво му е неспокоиното по дяволите .. аз съм си ПРЕД НАС ..... Винаги когато излизам с момчета, тя започва .. ` Пази се .. нз си кво ` аа попринцип компанята ни е И от момчета ..
    Дали е това причината за да не е толкава спокоина, когато сме с мамчетата .. или ми няма доверие ??! много пъти съм я питала дали ми има доверие и тя винаги казва ДА .. ами тогава .. ?? Защо не ме пуска с доверие и спокоиствие да ИЗЛИЗАМ .. .. а винаги трябва да се караме, и накрая да излизам скарана с баба ми .. и в лошо настроениеееее ............
    awerw


  12. #237
    Защо трябва да се справям с тях. Те никога не ми правят проблеми. Аз съм си от добрите деца, които се държат нормално и не излизат с луди. Те вече всички на мояна възраст 13 и половина вършат лоши неща, а аз не. Седя си кротко вкъщи и си уча уроците. Както казах с мама много се разбираме и уважаваме взаимно. Ест случва ни се да се скараме за няква глупост, но е много рядко. Ние много се и обичаме. Така съм възпитана да уважаваме мнениат си взаимно. Те ми казаха, че няма да пуснат на една екскурция с преспиване, защото беше пролет, а аз имам астма и през този период не ме пускат, защото мога да направя пристъп. Аз кипнах и се съгласих. Те ме питаха дали се сърдя и аз отвърнах - Не ест. Просто трябва да има взаимно уважение.

  13. #238
    Според мен всичко ще си дойде на мястото ако просто говорите по-често с родителите си!Знам,че звучи тъпо за някои от вас,но те също са били тийнейджъри,сблъсквали са се със същите неща с които и ние,даже и по-големи.Възприемайте си родителите като приятели.Ще ви позволяват повече неща ако се държите отговорно,разговаряте спокойно с тях и с времето ще видите,че ви имат повече доверие!
    If my heart had a face,it would be smiling...

  14. #239

    .

    Ако си мислите,че това да не ти дават да си вземеш куче,да си сложиш обица по лицето или това да не ти дават да стоиш до късно навън е проблеми..
    Незнам и на колко сте години,но не ми изглеждате достатъчно големи и достатъчно видели от живота..Не казвам,че и аз съм,защото винаги има какво да се види и да се усети в живота! Има много по големи проблеми от вашите кучета,обеци и незнам какви още неща! Неискам да обидя никой просто има деца,на които родителите им са разделени от малки,на които бащите им са алкохолици или изоставят семейството си и не се връщат с дни,месеци и т.н.. Не се интересуват от синовете/дъщерите си! За това не си мислете най-дребните неща от всекидневието и детския живот за проблеми! Научете се да уважавате родители си и да се вслушвате в съветите им,защото рано или късно ще съжелявате,за това как сте им крещяли,обиждали..и т.н

  15. #240

    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    253
    Понеже родителите ми са разведени можех да си права,каквото си искам.Дори и да ми забранят нещо си го правех.Майка ми уж ме наказваше,но въобще не я слушах.Не давах отчети къде отивам и защо,а когато ме навиква си увеличавах музиката така,че да не мога да я чувам,но се чувствах свободен да го правя,защото на практика сам се гледах:пране,гладене,готве е...В крайна сметка се примириха и ме оставиха на мира
    Same shit,different day .

  16. #241
    Най-добрият начин е да ги слушаш.Колкото и да ти се карат е за хубаво
    така , че ги слушайте , но не винаги понякога се карат за смотани работи
    .. нищо

  17. #242
    Абее..аз отдавна мразя баща си.С майка ми са скарани отпреди 2/3 години а се разедоха чак тази.Аз съм от Варна на 12 съм и принципно обичам само мака ми но окакто сатанах пети клас почти всичко се промени.Тя започна да се интересува само и единствено от оценките и училището аз ходя в the center от 11 месеца и 1 ден ;д и днес не ме пусна на едното участие защото нямало да ми дадат бележка а те мн ясно си ми казаха че ще си ми дадат аз и го казах и тя ми вика че на предното не са ми били дали амаа..те си ми дадоха и тя бележката си е в госпожата тя ме пита що не съм и била казала и аз и викам че ти не си ме питала че да ти кажа и затова спорихме цял ден докато накрая не се разплаках(естествено не пред нея де) затова че не ме пусна а според мен е било само за да не изпусна последният час а той беше музика представяте ли си и тя го знаеше и ме пита кога съм и била казала за участието тя знае от една седмица напред и ме пита направоо..мн се ядосах.И все ми се кара за дреболии напоследък мн и се ядосвам понякога(тоест често де амаа..меме вече ме е срам да си кажа за оценките и за всичкото щото тя само ми се кара а и аз никога не съм я мислила за приятелка защото ас само със приятелките си споделям а с нея НИКОГА е тоест с малки изключения де но това е друг въпрос така чее не ми говорете вий кой да мразя щото много им се нервя понякога

  18. #243
    А пък и на всичкото отгоре не стига че живея с майка ми доколкото разбрахте надявам се ами и баща ми си мисли че може да решава какво да правя и какво не.Аз от 2-ри клас искам куче а сега съм 6-ти мислете само за какво става дума и тя мама чак миналата или по-миналата година се съгласи така чее ся баща ми ме води на почивка в турция лятото и ми каза че ако имам само 6-тици и най-много 4 5-ици до рожденния ми ден 6те ми вземе йорки(любимата ми порода да поясня мн много саа сладкии) обаче това няма как да стане щото аз вече и 4-ки имам даже така чее.!Амаа..то да беше само това постоянно е така веднъж с едни фр бяхме направили една беля(няма да пояснявам какваа амаа ГОЛЯМА) и той моляти се искаше да ми се кара по телефона добре че мама не му даде и не ми даде телефона и после ми каза какво е станало,и той сега си мисли че може да ме контролира от разстояние при положение че той живее в София с жена си(НОВАТА) а аз във Варна и той постоянно ми купува някфи си праисторически дрешки и после си мисли че ще ги нося и ми се сърди кат не ги а пък инъче иска да му казвам йкат не ми харесват!А пък такаа искам майка като класната(г-жата по природаа0.До пети клас си мислех че е невъзможно да споделяш с госпожи както казват някой,амаа..сега старата ми класна(по български кат офейка и съвсем си промених мнението)Тя е много яка госпожаа..най-яката!В час по природа ни се кара както си му е редът амаа..друг е въпросът че ние сме най-палавият клас от 6-тите обаче всяко междучасие идва при нас и въпреки че е загрижена за нас досега не е казвала на родителите ни за нито една от глупостите които сме правили(при положение че някой пушат и тя го знае,при това с доказателства и те си признаха)ние нея си я чувстваме като приятелка и споделяме и искаме съвет от нея за всичко..ооу боже толкова е якаа и по същия начин се държи и със сина си тя ни е разправяла


    Амаа моля ви се помогнете как да се оправя баща ми

  19. #244

    Регистриран на
    Nov 2010
    Град
    Dobrich
    Мнения
    3
    Аз бих ви посъветвала да се опитвате да поддържате възможно най-добри отношения с родителите си.Имала съм адски скандали с нашите, не можех да ги понасям, докато и двамата не заминаха в чужбина. Радвайте се колкото можете повече на семейството си.Накрая остават само спомени.Вие си избирате добри или лоши да са.Не винаги зависи от децата атмосферата вкъщи, но не създавайте излишни грижи, защото когато един ден си дадете сметка за детинското поведение на моменти ще си кажете "Колко съм бил прост..." Няма нищо по-хубаво и по-важно от семейството и дома!
    Po-sladko e ot shokolad...

  20. #245
    Здравейте, аз също имам проблем с родителите си.Сега съм 9 клас и смятам да се местя в друго училище и след като казах на майка ми тя беше против.Много караници ставаха.Та тя не искаше нищо да направи.Затова днес се обадих до училището и ми обясниха най-подробно какво трябва да направя, казаха ми че имат свободни места и ще ме приемат.До тук добре, докато не разбрах че трябва с родител да отида до там за докумантите и т.н. .Та казах и какво са ми казали, обясних и подробно причините заради който искам да се преместя и и казах че така ще е по-добре за мен защото сегашното ми училище ми влияе негативно и нямам желание да ходя в него (аз поринцип харесвам да ходя на училище защото уча това което смятам да стана в бъдеще) И тя след като ме изслуша, единственото което каза беше - Майната ти - и аз стоя и я гледам и се чудя какво да кажа.Та малко след това започна да вика.И само пуши и продължава да си говори сама на балкона.Заплашва че ще отиде да си живее сама (и всичко това само защото искам да се преместя в друго училище) Та аз се изнервих и така 10 мин по-късно се успокойх и я попитах защо не иска да се местя и тя пак каза точно същите 2 думи - Майната ти - и ме изгони от балкона.Та така ако може някой да каже дали е трябвало да подходя по друг начин или пък да бях казал на баща ми а не на нея ??

  21. #246
    Wafflemaker ако бях на твое място щях да търся сякакви начини да се изнеса от нас. Да я видим майка ти как ще ти вика майната ти. Предполагам, че ще ме нападнеш да защитиш майка си, но мен това не ме интересува изобщо. Така според мен майка ти е адски алчен човек и почти не и пука за теб. За нея е важно да да дишаш до 18 а пък после каквото ще да става. Никакво уважение не заслужава от твоя страна и ти трябва да и го покажеш. Не знам на колко си години, но е време да се събудиш и да и покажеш, че и ти си личност и няма да търпиш такова отношение. Ако наистина изобщо не и пука за теб не се панирай. Изгради себе си като личност изчакай 18 и си живей живота. Обърни се към баща ти за помощ, но ако и неговото отношение е такова късмет в живота. Нека се мести да живее сама бе.. Като не я интересуваш, защо теб трябва да те интересува за нея.
    За баща ти има няколко вероятности:
    1 - С майка ти са комбина и не ги интересува за теб
    2 - Отношението на майка ти е същото и към него, но го е страх без нея (тя носи парите или нещо такова)
    3 - Грижа го е само за себе си и може би малко за теб. Подържа горе доло добри отношения с майка ти, но не и казва нищо за държанието и към теб. А теб може би те е страх да му се опълчиш и да му кажеш, че е такъв страхливец и като мълчиш на него му е изгодно.

    А може и проблема да е в теб...
    Мнението ми е с цел да ти помогна и да те накарам да се замислиш и да си направиш сам изводите и решенията. Всяко мнение за майка ти/ баща ти е на базата, на това което си написал. Предполагам, че не съм прав защото не съм запознат с всички детайли. Немога да ти предложа какво да направиш, защото не съм запознат с ситуацията.

  22. #247
    Аватара на a4oni
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Sofia
    Мнения
    11
    Трудно намирам общ език с баща ми.

    Заповедническия и наставнически тон ме дрзни. Много!

  23. #248
    Аватара на Lexyy
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    28
    s ba6tata se razbiram perfektno no s maika seki den se karame bien i psuvame napravoo ve4e ne moga da q tarpq no za da nqmate problemi s va6te prosto im spodelqite i govorete s tqh za kakvoto iskate i ako napravite nqkoq prostotiq po dobre da im akjete makar 4e e po trudno da kaje6 istinata po dobre e za6toto kato razberat 4e si gi izlagal stava mn koftii i te nakazvat o6te pove4e aide uspeh na si4ki s roditelite samo nig ne vi pojelavam polojeniety v koeto s1m az...
    My beautiful demon is calling for you...

  24. #249

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    NяkuDЭэЭ
    Мнения
    126
    Мойте пък се държат сякаш съм 1 клас,а съм почти на 12!!! Егати,втръсна ми вече!
    Никога не казвай никога,но ако някога кажеш никога на някого,то тогава никога не казвай на никого,че някога си казал никога на някого.

  25. #250

    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    NяkuDЭэЭ
    Мнения
    126
    Цитирай Първоначално написано от Wafflemaker
    Здравейте, аз също имам проблем с родителите си.Сега съм 9 клас и смятам да се местя в друго училище и след като казах на майка ми тя беше против.Много караници ставаха.Та тя не искаше нищо да направи.Затова днес се обадих до училището и ми обясниха най-подробно какво трябва да направя, казаха ми че имат свободни места и ще ме приемат.До тук добре, докато не разбрах че трябва с родител да отида до там за докумантите и т.н. .Та казах и какво са ми казали, обясних и подробно причините заради който искам да се преместя и и казах че така ще е по-добре за мен защото сегашното ми училище ми влияе негативно и нямам желание да ходя в него (аз поринцип харесвам да ходя на училище защото уча това което смятам да стана в бъдеще) И тя след като ме изслуша, единственото което каза беше - Майната ти - и аз стоя и я гледам и се чудя какво да кажа.Та малко след това започна да вика.И само пуши и продължава да си говори сама на балкона.Заплашва че ще отиде да си живее сама (и всичко това само защото искам да се преместя в друго училище) Та аз се изнервих и така 10 мин по-късно се успокойх и я попитах защо не иска да се местя и тя пак каза точно същите 2 думи - Майната ти - и ме изгони от балкона.Та така ако може някой да каже дали е трябвало да подходя по друг начин или пък да бях казал на баща ми а не на нея ??

    Ужассс...Как може майка ти да се държи така с теб?!
    Никога не казвай никога,но ако някога кажеш никога на някого,то тогава никога не казвай на никого,че някога си казал никога на някого.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си