.
Отговор в тема
Страница 1 от 14 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 336

Hybrid View

  1. #1
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415

    Малко съвети,как да преодолеете проблемите с родителите

    С настоящата тема,целя да бъда полезна за по-голямата част от тийнейджърите,които имат проблеми със семейството си,в частност с родителите.От лични наблюдения съм забелязала,че не е никак малък броя на тийнейджърите,които са се озлобили към родителите си,заради така наречената-,,Дупка между поколенията,,която пречи в общуването.Тийнейджърите,ч есто пъти се чувстват пренебрегнати и неразбрани от по-възрастните-не визирам единствено родителското тяло.Потиска ги факта,че по-големите не възприемат на сериозно тяхното лично мнение или пък се отнасят с тях,като с малки деца,неспособни да взимат самостоятелни решения.Склонни са да навлизат в излишни спорове,защото родителите не винаги ги разбират или просто не са в състояние да погледнат на обстоятелства през техните очи.Често пъти са пускани теми в,които открито се изразява недовлство от неразбирателстовото между родители-деца .Изчитала съм множество редове,пропити с очевидно озлобление,границещо с омраза,заради перманентната наличност на проблеми от семейно или битово естество.
    Родителите от своя страна също не отстъпват,а отдават всичко на възрастта,бощуващите хормони и прекомерната емоционалност в децата си.Улисани в ежедневието си,те не успяват да отделят,необходимото време,а после недоволстват,че децата им допускат основни и възлови грешки.
    В следващите редове,Ви представям,част от най-често срещаните пробеми и малко съвети как да ги преодолеете.
    1.Вечер час-Ядосвате се понеже родителите не позволяват да стоите до късно навън,а това ви кара да се чувсвате малки...Спокойно,има време да осъмвате по купони,нощни дискотеки и т.нНормално е ваще да се притисняват,още повече,ако сте от голям град.
    2.Не ме пускат по купони,дискотеки и други подобни мероприятия-Ако не познават нито един човек от компанията ви,са до някъде в правото си да не ви позволят или да го правят с предварителни уговорки и безкрайни молби.Погрижете се нещата да се променят,запознай ги с приятелското си обкръжение,така ще бъдат по-спокойни.
    3.Домашните задължения-На родителите също не им е леко,достатъчно са напрегнати в службата.Нищо няма да ти стане,ако помогнеш малко вкъщи,да пуснеш прахосмукачка,да измиеш чиниите или пък да изгладиш прането са чудесни поводи да зарадваш ваще.
    4.Не ми гласуват достатъчно доверие-Погрижи се да го спечелиш и да го доказваш,когато е необходимо.Винаги дръж мобилния си телефон включен и се постарай да е със заредена батерия.Ако предварително знаеш,че ще си на място,където няма да можеш да говориш,уведоми ги,така те ще са спокйни всичко ще е на ред.Също така,когато те помолят да направиш нещо го изпълни,а когато дадеш обещание,отстоявай до край думите си.
    5.Противоречия заради музиката и стила на обличане-покажи на родителите си,че имаш своя индивидуален вкус.Дори той да не сходен с техния не е коректно да ти създават проблеми за това.Не говорим за твърде оскъдно или фрапиращо облекло в конкретни случай.За музикато важи обощо взето същото-важното е на теб да ти оставя удоволствие.Хубаво би било,ако родителите са широко скорени хора и разберат това.Ти от своя страна също бъди коректен,като не изразяваш твърде високи претенции към музикалните им предпочитания и стилистически усет.
    6.Дребнава работа-Някои родители имат склоността да се захващат,на пръв поглед за съвсем дребни неща.Като това,че не си изхвълил боклука,не си изтупал покривката или не си измил добре чиниите.За да избегнеш подобни глупави поводи за кавги,се постарай да бъдеш изряден.Така те няма да имат основателен повод да ти правят заБележки.
    7.Ученето-Вашите изискват от теб това да си отличник и да се ползваш сздобро име в училището.Е реално погледнато в това няма нищо лошо.Научи се се успешно да съчетавате обрзованието с удоволствията,ще бъде чудесно да си добър ученик и същевременно,душата на компанията.Отделяй време и за книгите.Сега може да не осъзнаваш тяхната полза,но с времето,ще разберетш колко добре ще повлияят на речника ти и колко врати ще ти отворят.
    8.Консервативни родители-Е и това го има.Просто хората с а с по-остарели възгледи към живота и общо взето не пропускат взможност да не идзкажат негативно мнение към съвременната младеж.Покажи им,че ти избираш сам как да живееш,те могат единствено да ти помогат и да те напътстват към това да не излизаш от правия път.
    9.Тривиалната фраза-,,Ех,едно време беше...,,-Да,но ти живееш тук и сега,а не в миналто,колкото и прекрасно да е било то,за твоите родители.Научи се да си гъвкав,лесно да се адаптираш към ситуацията и да си способен да взимаш своевременни иотговорни решения.Само так,с тези възможности,ще можеш да си осигуриш едно перспективно и обещаващо бъдеще.
    Надявам се да съм помогнала поне малко да се подобрят отношенията между родители-тийнейджъри.Знам,че понякога е трудно да се сдържат натрупалите се емоции,но това може би единствения начин да се избегнат излишни скандали,които не водят до нищо добро.Научете се да се поставяте на мястото на родителите си и да погледнете на нещата от тяхната позиця.Раздавайте го по-спокойно и се радвайте на живота.Стремете се към това да сте в нормални отношения с родителите се,защото те винаги искат най-добро за вас.


    Важна!
    .: machoka :.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  2. #2
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Мненията по тази тема бяха истрити,и се извинявам ако някой е останал недоволен от това нещо.Радвам се,че постигнах основната идея,а именно да помогна с каквото мога на тийнейджърие.В скоро време ще се постаря да обогатя темата.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  3. #3
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!
    ZdR,Az S1m IvEtO_KoTeTo

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от iveto_koteto Виж мнението
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!
    Абсолютно вярно! Казваш "Да, добре" и си правиш каквото искаш! Стига да е в рамките на разумното, разбира се. А после, че ще ти се карат..голяма работа! Кимаш и казваш "Да, добре" и всичко се върти в един омагьосан кръг.

  5. #5
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!
    ZdR,Az S1m IvEtO_KoTeTo

  6. #6
    mssweet
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от iveto_koteto Виж мнението
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!
    съгласна съм на пълно

  7. #7
    Аз имам страшно големи ядове в нас. На 15 съм, момиче, 10 клас. Та така исках да кажа : година, ако не през ден, поне през 3-4 дни проблеми с нашите. Едва ли не постоянно. Миналата година ходих на театър, и заради късните репетиции трябваше да се прибирам в 22 - 22:30 максимум ( имало е изключения когато сме ходили на турне, по големи участия и т.н. но това позволяваха). И от тогава тати започна да ми следи телефона, защото си мислеше, че не ходя на репетиции и си имам гадже и прекарвам цялото си време с него. Той е страшно много против всички видове момчета в живота ми, било то близки приятели, познати, братовчеди и тем подобни. Каза също, че на бала ми ще бъда сама или с някоя приятелка и няма да имам кавалер и на всичкото от горе ще ми звъни през час за да види дали съм се напила. (И против пиенето е, надявам се само да ме плаши с тези неща за бала ) Лятото по-късно от 21:30 НЕ съм се прибирала .. Сега щом почнахме училище понеже съм 2-ра смяна иска да излизам в 13:00 от нас и като свърша в 19:10 в 19:30 максимум да съм си в нас.. Е то се търпи, търпи, обаче до едно време. Сопнах му се малко оня ден и той каза, че от другата седмица почва да ме следи било то с колата, по телефона, в училище или където и да било. И понеже му се сопнах съм наказана до края на учебната година без никакво излизане и един вид "без да имам рожден ден". За компютъра се договаряме. Миналата година свърших с 5.30 успех, но имах 390 извинени отсъствия заради турнета и участия и той нямаше нищо против тях. Но напуснах групата и на тати му стана нещо : не ми дава да се записвам в никакви клубове и проекти в училище, не иска да отсъствам от училище дори и да съм болна и иска от мен не по-малко от 5.80 успех за годината . Е вече не издържам. Ревях, виках, какво ли не правих и нищо. Само става по-зле. Мама пък не взима никакво отношение и седи като аутсайдер и не се меша. Като изключим това, че и тя си идва изнервена от работа и крещи за всичко и ме дразни адски много. А по принцип си върша всички видове задължения - пране, чистене, оправяне на стаята (понеже мама е на работа и няма кой друг) а тати готви. Забравих да спомена - той е безработен. Освен това разбивал ми е паролата във Фейсбук няколко пъти за да види какво и с кой си пиша. И не знам какво да правя вече.

    Ако има някоя добра душица, която има някаква идея как да си оправя отношенията и по какъв начин да ги накарам да ми имат доверие ще съм много благодарна. ( Ще съм благодарна ако поне прочетете романа, който изписах и дадете някакво мнение )

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Друг начин е да казва добре на всяка дума на вашите,a всъщтност да си правите каквото сте си науимили,така и двете страни ще бъдат доволни

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от iveto_koteto Виж мнението
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!
    Ти сериозно?

  10. #10
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Burgassssss
    Мнения
    173
    много тъпи савети при всеки си има цака ако си на 15-16 години и още не си отрил цакат а на ваще не си заслужил да излизаш до късно и т.н.
    неподходящо съдържание на текст в подпис!

  11. #11
    съгласна съм с мението на iveto_koteto.За да се разбираш с родителите си трябва просто да си тяхното добро дете и това е всичко!

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    765
    kak da gi nakaram da mi vzemat ku4e ??????
    Лошо е да си пиян и да няма кой да те подпре, но по-лошо е да си влюбен и да няма кой да те разбере!

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от DoomShadow Виж мнението
    kak da gi nakaram da mi vzemat ku4e ??????
    mngo e tapo da si ima6 ku4e

  14. #14
    Sexylexie
    Guest
    Ами и аз исках куче и накрая го получих.Аз постоянно им говорех затова ама аз направо не спирах да мърморя за кученце и на тях им писна и се съгласиха, но при ословие че се грижа за него.Напоследък ме е мързел и много много не му обръщам внимание което е лошо такаче помисли си добре дали ще се грижиш за него!

  15. #15
    wolf19999
    Guest
    Така...не знам точно за какво куче говориш и не знам в какво живеете...къща/апартамент...Ние живеем в къща преди време се сдобих и с Чихуахуа ) Не знам как ги навих, просто казвах, че всичко аз ще върша, но не заради това...Добре е ако има как батко или кака ако имаш, те да ги накарат...да кажат, да се радва детето, така стана с нас..Късмет, но те съветвам да не си взимаш ако не си поне на 16-17, защото те ще се грижат за него, ПОВЯРВАЙ МИ ;д УСПЕХ )

  16. #16
    za da nqmate problemi v ka6ti ne lajete va6te. doverqvaite im se - ako ne dai si boje ne6to stane samo te mogat da vi pomognat. povqrvaite - v beda nqma priqteli. moje da pogovorite s va6te da ystanovite nqkakvi pravila y doma i da nalojite sankcii i za dvete strani pri nary6avaneto im. umnata i uspeh!

  17. #17
    Супер фен Аватара на prettyIdeath
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Somewhere in the deaths of your dirty imagination...
    Мнения
    1 206
    Цитирай Първоначално написано от DoomShadow
    kak da gi nakaram da mi vzemat ku4e ??????
    Ами на мене лично ми отне около половин година..Молих ги ..молих.. и накрая приятела ми ми уреди едно много сладко кученце..и наще нищо не казаха..Само майка ми каза че ще трябва аз да чистя след него и хигиената в нас трябва да е 2-но по-голяма !
    МОМИЧЕ СЪМ !
    PEACE ||//
    Suzuki - Way of life!

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от iveto_koteto
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!
    Да те смазват от бой и ти да си кимаш спокойно?

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от iveto_koteto
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!

  20. #20
    Ами сорри...амЪъЪ к'ви пък тоолкожа големи проблеми може да имаш с родителите ти...?? Освен ако не те пускат да излзиаш до по късно,..или пъък някви такива нещица...ами има си начини за да постгнеш вс. това.. :P просто бъди искрен с тях, споделяй, говори с тях, усмихвай се,..просто едно прилично държание прави ЧУДЕСААА ! :P
    [[..-*Половiната от нашiте грешкi в жiвота iдват от чувства там,където сме длъжнi да мiслiм и от мисли там, където трябва да чувстваме!*-..]]

  21. #21
    Ами сорри...амЪъЪ к'ви пък тоолкова големи проблеми може да имаш с родителите ти...?? Освен ако не те пускат да излзиаш до по късно,..или пъък някви такива нещица...ами има си начини за да постгнеш вс. това.. :P просто бъди искрен с тях, споделяй, говори с тях, усмихвай се,..просто едно прилично държание прави ЧУДЕСААА ! :P
    [[..-*Половiната от нашiте грешкi в жiвота iдват от чувства там,където сме длъжнi да мiслiм и от мисли там, където трябва да чувстваме!*-..]]

  22. #22
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    botevgrad
    Мнения
    732
    Цитирай Първоначално написано от shoko_girl
    Ами сорри...амЪъЪ к'ви пък тоолкова големи проблеми може да имаш с родителите ти...?? Освен ако не те пускат да излзиаш до по късно,..или пъък някви такива нещица...ами има си начини за да постгнеш вс. това.. :P просто бъди искрен с тях, споделяй, говори с тях, усмихвай се,..просто едно прилично държание прави ЧУДЕСААА ! :P
    Оууу..мога и по-големи да имам ! Вчера си пробих веждата,майка ми знае,ама как да кажа на баща ми като знам че веднага ще каже "махай го това от лицето ти !" и аз ако кажа "няма!" ще почнат"..няма да излизаш,няма да правиш тва,няма да правиш онова... " как да му обесня че на мен това ми харесва,маниячка съм на тема пиерсинг и не ми пука как ме възприемат околните с обиците ми(защото баща ми си мисли че само от това колко обици имам и колко грим имам хората ме преценяват като човек )Обеснете ми как да се разбера с тоя човек

  23. #23
    амм ... аз много си обичам майката и бащата ... ама като тръгнат да ми се карат за глупсоти много се нервя!!! Или пък днеска .. имам аз 5 на контролното по мат. едниствена петица , най-високата оценка .. и ми се скараха, защото съм имала много глупави грешки и съм можела да имам 6 ....
    Не виждаш ли как в очите ми вали...

  24. #24
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Fucking_Princes-Радвай се,поне на това, че родителите ти, се интересумат от това, което учиш....
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от ЦвЕтИт0
    Fucking_Princes-Радвай се,поне на това, че родителите ти, се интересумат от това, което учиш....
    Е да ... ама проблема е , че те се интересуват само и единствено от оценките ... когато приятелките ми ми разправят как излизат с майките си , как си говорят на всякакви теми ... на мене ми иде да се разплача
    Не виждаш ли как в очите ми вали...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си