.
Отговор в тема
Страница 12 от 14 ПървиПърви ... 2891011121314 ПоследнаПърви
Резултати от 276 до 300 от общо 336
  1. #276
    Повече от фен Аватара на meli2001
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Ruse,Bulgaria
    Мнения
    362
    По-малка съм и имам двойно по-големи проблеми от вас!
    Anyone can cook! Angel forever!

  2. #277
    Супер фен Аватара на Wwwooow
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    В театъра
    Мнения
    2 955
    Цитирай Първоначално написано от Harum_Scarum
    Цитирай Първоначално написано от iveto_koteto
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!
    ахах
    В мойта сцена на живота,
    вече ще си публика,
    и от ъгъла ще гледаш,
    как ще блестяя..

    И аплодират ме, по име викат ме.


    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=440091 влез...

  3. #278
    Цитирай Първоначално написано от Fucking_Princes
    амм ... аз много си обичам майката и бащата ... ама като тръгнат да ми се карат за глупсоти много се нервя!!! Или пък днеска .. имам аз 5 на контролното по мат. едниствена петица , най-високата оценка .. и ми се скараха, защото съм имала много глупави грешки и съм можела да имам 6 ....
    Ами не е хубаво да ти се карат но напълно съм съгласен при мене е същото само че с четворка (бел) да не е хубава оценка ето за това има повод за каране

  4. #279
    аз попринцип се разбирам с наще много разбрани хора са се едно на моята вузраст ама понякога са хипер досадни като почнат сас дългите разговори за живота секса и т.н
    just me bratt | majko sam

  5. #280
    труднооо трудно.. абе просто понякога не се издържат, а понякога пък нормално си се държат... понякога се налага да правим компроси и от двете страни

  6. #281
    Повече от фен Аватара на zlatko98
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    420
    Колкото и да не искате да повярвате, те повечето пъти са прави и няма да е зле да се заслушате някой път

  7. #282
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Вярно е , че ни задушават разговорите с тях, когато решат да "почетат" конско и да ни сравняват "преди беше друго" - в 97% (да кажем ) са прави , затова въпреки всичко трябва да се вслушваме в съветите им. Да кимаш покорно , да си седиш мирно и да не им противоречиш на мненията им , са наистина добро решение , за да не избухне скандал между деца и родители.
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  8. #283
    може би след време ще разберем дали са били наистина прави

  9. #284
    то проблемът е, че те са с много остарели виждания за живота

  10. #285
    Аз имам донякъде глупав проблем с нашите, вечно казват да им казваме всичко, а реално когато със сестра имаме проблеми и аз искам да кажа, защо тя се държи така, ми казват да мълча, ако не мълча ме наказват (без компютър, взимат ми бижутата, обикновено отнемат предмета на спора, ако не е жив).
    Майка ми мрънка за всяка глупост, която не и е на кеф- не съм разгадала, че се очаква да изчистя без да ми е казано или нещо от сорта. В същото време неща, които съм казала, че ще направя по определен начин ми обяснява да ги направя точно така както съм казала преди 2 минути.
    Сестра ми е тя е ясна: хоби- да ми съсипва живота и ако се докопа до това кой харесвам, или нещо подобно да се погрижи целият свят да научи.
    В същото време не се чувствам добре да споделям живота си извън вкъщи с тях. До скоро не беше от значение, защото приятелите ми си бяха същите като предишните години. Обаче сега като вмених училището имам и нови приятели и нямам желанието, да говоря за тях или за каквото и да било различно от учебния материал и нещата вкъщи, с тях. Преди около 2 години неумишлено и несъзнателно предадоха доверието ми и от тогава, вече съвсем не споделям вкъщи.

    Как да ги накарам да ме чуят? Как да направя сестра си по-поносима? Как да покажа на майка ми, че само ме изнервя и реално няма как да знам, че иска нещо без да го каже, когато те не ме слушат? Как да съм малко по-близка с тях (стига ми да си напиша списъка за рождения ден без да питат кои са половината от гостите)?

  11. #286
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    460
    Майка ми е много разбран човек.Въобще не ми крещи.
    Когато й казах, че съм преписвала по история и са ме хванали ми каза само:
    Що правиш такива глупости?
    После почнахме да се смеем.
    Мисля че имам късмет с нея.

  12. #287
    Съветите са смислени, но каквото и да кажа баща ми все ми се развиква и си намира причина. Аз не си мълча, защото характера ми е такъв не мога да стоя и някой да ме тъпче. И все пак тяхното оправдание, е че "Ме тресе пубертета"

  13. #288
    Абсолютно! Особено като почнат "Едно време са ми давали по 20 ст. на ден..." Да, но едно време едно кафе е било 5 ст. а сега е 65

  14. #289
    Да и моята майка ми е кзала да и казвам всичко, но ак тръгна да правя секс да и кажа ли иска?! :Д

  15. #290
    Като всички ви и аз имам проблеми. Напоследък нещо с нашите не се разбирам. За всяка дреболия ми се карат. За една 4-ка по физика, която получих майка ми започна да крещи, че не трябва да допускам такива неща, че сега след 7 клас ще остана при простаци, трябвало да си знам приоритетите и т.н. Искам да вляза в хубаво училище, но чак да ми викат, крещят и т.н. ми писна. Сутринта станах малко по-рано и си хапнах един шоколад. Преди малко Ме питат за шоколада и им казах, че съм го изял. Започнаха да ми се карат, че съм бил егоист, че вече ще крият шоколада и т.н. Просто вече не издържам. Сега по химия имам 3-ка на едно домашно и не знам как ще кажа на нашите. Това са малка част от нещата. Примерно уча по някой предмет и решавам да проверя в интернет. Малко след това нашите влизат и почват да ми се карат, че не уча и ми взимат лаптопа. Преди време не можах да реша няколко задачи и майка ми изпадна в истерия. Започна да ми вика, да ме удря, започна да ми се кара за неща, чиято вина не е моя. Че тате по цял ден нищ в къщи не правел, само тя изкарвала парите, как можело да не съм прихванал нищо от нея и т.н. В моето семейство и майка ми и баща ми са един вид истрици. А ако не дай си боже им се опълча става як скандал.... Просто ви моля за съвет. Не мога да издържам повече. Иде ми да се хвърля пред някоя кола.

  16. #291

    темата е доста старичка... но имам нужда да споделя с някой .. :|

    Добре...От както се помня у нас има проблеми.. случва се да се скараш с някой, но нашите не спират.. на 14 години съм и 99% от спомените ми са минали в скандали. Започнах да свиквам, когато кажа нещо - не е твоя работа.. писна ми от тях. Майка ми по едно време започна да ми казва, че се карат заради мен. Специално за днешната случка съм си виновна! Понеже трябваше да излизам с майка ми за някакви дрехи, викнахме баща ми да дойде с нас, но както винаги - не може, имам работа. Все тая. Дойде взе ни и по пътя към центъра ( това е друга тема.. имам един здравословен проблем, не точно.. но не знам как да го обясня.. преди време той започна да говори на масата пред всички за него.. сестра ми..майка ми.. баба ми.. и разбира се ми стана неудобно.. а той не се спря..) и казах, че, ако майка ми му каже всичко пак по този проблем ще им се разсърдя ( моля без хейтърски мнение.. тъпо..детинско.. бла.. ако кажеш на тати - няма да ти проговоря.. така звучи, но не баш... ) и естествено стана скандал ( той се пали много бързо.. ) казах му, че ме е изложил и така.. викове.. псуване.. естествената процедура... спряхме пред мола до банкомата и той пита мама колко пари да изтегли.. следователно, понеже тя не знае колко точно ще ни трябват, стана скандал.. още по-голям.. иии така писъци..викове..псувни.. вече знаете как е.. до вкъщи, слязохме от колата и по пътя към горе думите " - ти си виновна, лайно такова!!" ми се набиха в главата, чувствам ненормална вина.. отново заради мен стана скандала. Майка ми тръгва в други ден за Италия ..отново..да работи ( и това е друга тема..преди 4 години или по-малко..не си спомням вече, тръгна и стоя няколко години.. разбира се, бях по-малка и ..знаете..сълзи...РЕВ РЕВ РЕВ РЕВ... the same everyday.. свикнах с на баща ми курвите и така.. ) вече нямам търпение.. ще седя по цял ден сама, няма да се засичам и с него много много, само вечер... но и това ще отбягвам. Ще готвя през деня и сам ще си слага.. докато не ми мине.. после пък ще има пак рев за мама... и така. Съжалявам, ако има нещо нередно във всичко, което написах.. просто исках да си излея душата.Благодаря

  17. #292
    Цитирай Първоначално написано от DoomShadow Виж мнението
    kak da gi nakaram da mi vzemat ku4e ??????
    mngo e tapo da si ima6 ku4e

  18. #293
    namerete ob6t ezik

  19. #294
    Уф.. Писнало ми е от майка ми.. Както всички и аз си имам проблеми, с които не мога да се справя.. Понеже живея само при майка ми и всичко пада на нея, гледа все да си го искара на някой, а този някой съм аз!.. Постоянно се драчим, обиждаме се, никога не ми позволява дори и най-елементарните неща... Аз съм на 16, и мисля, че вече мога да разсъждавам правилно, и да определям сам действията си.. Когато сестра ми беше на тази възраст, постоянно я пускаше, разрешаваше, а на мен не! Ето тази вечер например: Излизам с приятели, ще се събираме да гледаме филм.. Аз се намирам през 1 блок разтояние.. Става 21:30 и майка ми звъни да се прибирам веднага в нас, защото е станало прекалено късно, и съм нямало да мога да се прибера.. Това не ми се случва за 1-ви път.. По принцип, вечерният ми час е 23:00, но за майка ми е прекалено късно, и ме иска в 21:30 да съм в нас, а то е още светло навън?! Таа.. След като се прибрах се започнаха караниците, че постоянно седя пред компютъра, или че съм навън и изкарвам мн лоши оценки..! А извинявайте, ама да завърша 1-вият срок с точно 5,50 лошо ли е?! Да вземам стипендия лошо ли е?! Нямам ли право и аз да излезя?! Та аз дори не бях на улицата, а бях в един приятел..! Постоянно се гледаме на кръв с майка и винаги съм в готовност да ми се развика за щяло и нещяло.. Винаги когато я попитам за нещо, каквото и да е било ми вика - о не ме занимавай с глупусти!.. Когато спорим за нещо, и се окажа аз прав, ми вика: Прави каквото искаш, мен не ме интересува.. Когато отида на село или на екскурзия, винаги ме прави за смях пред другите - идва да ме изпраща, а др. деца идат сами.. През 45-50 мин. ми звъни.. Да де, но аз съм в края на 9-ти клас.. Не мога ли сам да се оправям?! И най-важното: НЯМАМ ЛИ ПРАВО НА ИЗБОР И СОБСТВЕН ЖИВОТ БЕ МАМКАМУ!

  20. #295
    Интересно!!

  21. #296
    досега винаги обвинявах родителите ми за кавгите помежду ни, но очевидно проблемите идва от мен
    иначе мн готина темичка, трябва една такава

  22. #297
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Цитирай Първоначално написано от CrazyTo96 Виж мнението
    Уф.. Писнало ми е от майка ми.. Както всички и аз си имам проблеми, с които не мога да се справя.. Понеже живея само при майка ми и всичко пада на нея, гледа все да си го искара на някой, а този някой съм аз!.. Постоянно се драчим, обиждаме се, никога не ми позволява дори и най-елементарните неща... Аз съм на 16, и мисля, че вече мога да разсъждавам правилно, и да определям сам действията си.. Когато сестра ми беше на тази възраст, постоянно я пускаше, разрешаваше, а на мен не! Ето тази вечер например: Излизам с приятели, ще се събираме да гледаме филм.. Аз се намирам през 1 блок разтояние.. Става 21:30 и майка ми звъни да се прибирам веднага в нас, защото е станало прекалено късно, и съм нямало да мога да се прибера.. Това не ми се случва за 1-ви път.. По принцип, вечерният ми час е 23:00, но за майка ми е прекалено късно, и ме иска в 21:30 да съм в нас, а то е още светло навън?! Таа.. След като се прибрах се започнаха караниците, че постоянно седя пред компютъра, или че съм навън и изкарвам мн лоши оценки..! А извинявайте, ама да завърша 1-вият срок с точно 5,50 лошо ли е?! Да вземам стипендия лошо ли е?! Нямам ли право и аз да излезя?! Та аз дори не бях на улицата, а бях в един приятел..! Постоянно се гледаме на кръв с майка и винаги съм в готовност да ми се развика за щяло и нещяло.. Винаги когато я попитам за нещо, каквото и да е било ми вика - о не ме занимавай с глупусти!.. Когато спорим за нещо, и се окажа аз прав, ми вика: Прави каквото искаш, мен не ме интересува.. Когато отида на село или на екскурзия, винаги ме прави за смях пред другите - идва да ме изпраща, а др. деца идат сами.. През 45-50 мин. ми звъни.. Да де, но аз съм в края на 9-ти клас.. Не мога ли сам да се оправям?! И най-важното: НЯМАМ ЛИ ПРАВО НА ИЗБОР И СОБСТВЕН ЖИВОТ БЕ МАМКАМУ!
    Говори с нея, бе човек.
    Не знам какво е станало, че се държи така, но определено това оправдание пада върху нея, не ми се струва правилни, а безсмислено. Възможно е да има проблеми, а ти вместо да дигаш скандали - седни и поговори с нея. Обясни й как се чувстваш. Накарай я да разбере.

  23. #298

  24. #299
    Цитирай Първоначално написано от iveto_koteto Виж мнението
    be spored men edinsteniqt na4in da se razbira6 s roditelite si e da kima6 pokorno!!!
    Абсолютно вярно! Казваш "Да, добре" и си правиш каквото искаш! Стига да е в рамките на разумното, разбира се. А после, че ще ти се карат..голяма работа! Кимаш и казваш "Да, добре" и всичко се върти в един омагьосан кръг.

  25. #300

    Unhappy

    Цитирай Първоначално написано от Seducti0n Виж мнението
    С настоящата тема,целя да бъда полезна за по-голямата част от тийнейджърите,които имат проблеми със семейството си,в частност с родителите.От лични наблюдения съм забелязала,че не е никак малък броя на тийнейджърите,които са се озлобили към родителите си,заради така наречената-,,Дупка между поколенията,,която пречи в общуването.Тийнейджърите,ч есто пъти се чувстват пренебрегнати и неразбрани от по-възрастните-не визирам единствено родителското тяло.Потиска ги факта,че по-големите не възприемат на сериозно тяхното лично мнение или пък се отнасят с тях,като с малки деца,неспособни да взимат самостоятелни решения.Склонни са да навлизат в излишни спорове,защото родителите не винаги ги разбират или просто не са в състояние да погледнат на обстоятелства през техните очи.Често пъти са пускани теми в,които открито се изразява недовлство от неразбирателстовото между родители-деца .Изчитала съм множество редове,пропити с очевидно озлобление,границещо с омраза,заради перманентната наличност на проблеми от семейно или битово естество.
    Родителите от своя страна също не отстъпват,а отдават всичко на възрастта,бощуващите хормони и прекомерната емоционалност в децата си.Улисани в ежедневието си,те не успяват да отделят,необходимото време,а после недоволстват,че децата им допускат основни и възлови грешки.
    В следващите редове,Ви представям,част от най-често срещаните пробеми и малко съвети как да ги преодолеете.
    1.Вечер час-Ядосвате се понеже родителите не позволяват да стоите до късно навън,а това ви кара да се чувсвате малки...Спокойно,има време да осъмвате по купони,нощни дискотеки и т.нНормално е ваще да се притисняват,още повече,ако сте от голям град.
    2.Не ме пускат по купони,дискотеки и други подобни мероприятия-Ако не познават нито един човек от компанията ви,са до някъде в правото си да не ви позволят или да го правят с предварителни уговорки и безкрайни молби.Погрижете се нещата да се променят,запознай ги с приятелското си обкръжение,така ще бъдат по-спокойни.
    3.Домашните задължения-На родителите също не им е леко,достатъчно са напрегнати в службата.Нищо няма да ти стане,ако помогнеш малко вкъщи,да пуснеш прахосмукачка,да измиеш чиниите или пък да изгладиш прането са чудесни поводи да зарадваш ваще.
    4.Не ми гласуват достатъчно доверие-Погрижи се да го спечелиш и да го доказваш,когато е необходимо.Винаги дръж мобилния си телефон включен и се постарай да е със заредена батерия.Ако предварително знаеш,че ще си на място,където няма да можеш да говориш,уведоми ги,така те ще са спокйни всичко ще е на ред.Също така,когато те помолят да направиш нещо го изпълни,а когато дадеш обещание,отстоявай до край думите си.
    5.Противоречия заради музиката и стила на обличане-покажи на родителите си,че имаш своя индивидуален вкус.Дори той да не сходен с техния не е коректно да ти създават проблеми за това.Не говорим за твърде оскъдно или фрапиращо облекло в конкретни случай.За музикато важи обощо взето същото-важното е на теб да ти оставя удоволствие.Хубаво би било,ако родителите са широко скорени хора и разберат това.Ти от своя страна също бъди коректен,като не изразяваш твърде високи претенции към музикалните им предпочитания и стилистически усет.
    6.Дребнава работа-Някои родители имат склоността да се захващат,на пръв поглед за съвсем дребни неща.Като това,че не си изхвълил боклука,не си изтупал покривката или не си измил добре чиниите.За да избегнеш подобни глупави поводи за кавги,се постарай да бъдеш изряден.Така те няма да имат основателен повод да ти правят заБележки.
    7.Ученето-Вашите изискват от теб това да си отличник и да се ползваш сздобро име в училището.Е реално погледнато в това няма нищо лошо.Научи се се успешно да съчетавате обрзованието с удоволствията,ще бъде чудесно да си добър ученик и същевременно,душата на компанията.Отделяй време и за книгите.Сега може да не осъзнаваш тяхната полза,но с времето,ще разберетш колко добре ще повлияят на речника ти и колко врати ще ти отворят.
    8.Консервативни родители-Е и това го има.Просто хората с а с по-остарели възгледи към живота и общо взето не пропускат взможност да не идзкажат негативно мнение към съвременната младеж.Покажи им,че ти избираш сам как да живееш,те могат единствено да ти помогат и да те напътстват към това да не излизаш от правия път.
    9.Тривиалната фраза-,,Ех,едно време беше...,,-Да,но ти живееш тук и сега,а не в миналто,колкото и прекрасно да е било то,за твоите родители.Научи се да си гъвкав,лесно да се адаптираш към ситуацията и да си способен да взимаш своевременни иотговорни решения.Само так,с тези възможности,ще можеш да си осигуриш едно перспективно и обещаващо бъдеще.
    Надявам се да съм помогнала поне малко да се подобрят отношенията между родители-тийнейджъри.Знам,че понякога е трудно да се сдържат натрупалите се емоции,но това може би единствения начин да се избегнат излишни скандали,които не водят до нищо добро.Научете се да се поставяте на мястото на родителите си и да погледнете на нещата от тяхната позиця.Раздавайте го по-спокойно и се радвайте на живота.Стремете се към това да сте в нормални отношения с родителите се,защото те винаги искат най-добро за вас.


    Важна!
    .: machoka :.
    Това е много полезно за тийнеджърите, но аз имам въпрос в последната година успехът ми се понижи, а съм 7-ми клас и всичко започна със това.Карам се с родителите ми постоянно, заради помощта вкъщи, която НЕправя, заради ниските ми оценки и т.н.
    Съветвала съм се с баба ми най-добрата ми приятелка(8-ми клас) и т.н., и всички ми казваха :"просто трябва да се стегнеш','хвани се в ръце' и т.н., и аз го осъзнавам,Но просто не мога да преодолея ск***ния мързел! ПОМОГНЕТЕ мИ

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си