.
Отговор в тема
Страница 1 от 12 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 279
  1. #1

    Вярвате ли в Господ Исус

    Ако не вярвате моля дайте ми шанс да докажа че Исус е жив.Знам че малко хора като нас teen се интересуват от това но моля не ме отхварляите нека поне обясня.

  2. #2
    ми да вярвам

  3. #3
    само ми кажете възражението си и ще се опитам да го опровергая моля пишете само ако сте сериозни

  4. #4
    h
    Guest
    kato e jiv zashto nikoi ne go e vijdal?na nebeto li jivee,mhm da...

  5. #5
    Възражения? Аз лично нямам, макар че гледам на Библията повече като исторически сведения.. по - скоро вярвам на теориите, че там, горе, наистина има някой, но не е задължително да е с човешка форма.. не знам дали ще ме разберете, но наскоро прочетох "Дванайстата планета" и имам съвсем друго виждане на нещата... А за Исус мога да кажа, че за мене е бил просто посредник, изпратен от горе, за да повярват пак хората в тази висша сила.. прочети "Дванайстата планета" и ще разбереш за какво ти говоря Мммм не съм много религиозна, ако мога така да се изразя

  6. #6
    сектантите на кафевО
    ше докаже...
    Just Married

    'Тогава бе светът. Изглеждаше огромен.
    В самия край на лятото, тъй сладостно
    беше открилото се време, неотменна светлината..'

  7. #7
    Guest
    wqrwam, i w towa, 4e e nadruswal horata s trewa sa6to wqrwam

  8. #8
    Според мен не е много добре да се доказва това но.. ок:
    1-има толкова много работи които не могат да се обяснят примерно:изцелявания на болни
    2-еволюцията е лажа ако искате ми пишете за да жи докажа по задалбочено
    3-само се огледаите наоколо погледнете навън .... как си представяте си4ко което виждате да се е формирало случаино особено нещо толкова сложно устроено като човешкото тяло.

    ако се интересувате и разбирате англииски вижте това http://www.youtube.com/profile_videos?user=VenomFangX

    ако не разбирата англииски и се интересувате пишете ми и ще отговоря защото тези 3 примера са едни от многото.

  9. #9
    sektaaaa
    Guest
    muhahaha jesus is good ahahahahaha
    are pokaji snimka na isus i na sre6ni s nego,da naprai malko vince ot vodata,da piinem,da pogovorim,a?

  10. #10
    библията сама по себе си е доказателство 4е е от Господ
    1-предсказания
    2-има неща които не могат да бъдат написани от хора
    3-в библията се споменава за динозаври "не разбира се директно" но описва огромни животни
    4-предсказанията в книгата Откровение в момента се збъдват

  11. #11
    molq!?
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    Според мен не е много добре да се доказва това но.. ок:
    1-има толкова много работи които не могат да се обяснят примерно:изцелявания на болни
    2-еволюцията е лажа ако искате ми пишете за да жи докажа по задалбочено
    3-само се огледаите наоколо погледнете навън .... как си представяте си4ко което виждате да се е формирало случаино особено нещо толкова сложно устроено като човешкото тяло.

    ако се интересувате и разбирате англииски вижте това бла бла бла

    ако не разбирата англииски и се интересувате пишете ми и ще отговоря защото тези 3 примера са едни от многото.

    1.Това беше най-тъпата обосновка,която съм чувала някога
    2.Коя еволюция е лъжа?!?!?!
    3.Изцеляванията на болни могат да бъдат обяснени,не знам дали си чел на скоро разни стратии,учените имат горе-долу логични обяснения и на това.
    3.Всичко това,което виждаме около себе си не е случайно да,но аз ако ти опонирам и ти кажа,че е следствие на вселенското развитие и човешката еволция?!
    Що за доказателства,тъпи и повърхностни даде?Обясни ми,моля ти се

  12. #12
    Сега не намесвай Библията с Исус, ако обичаш... не си сменяй мнението сега... нали беше за Исус.. прочете ли ми предишното мнение? Много по - склонна съм да вярвам в извънземни вместо за доброто на Исус, зачото.. абе не ми се обяснява, прочети "Дванайстата планета" и ще ти се разясни...

  13. #13
    дарвин е казал че ако теорията му за еволюцията е вярна трабвада се намерят милиони форми на живот които са преход между видовете
    демек: щом на гущера са му пораснали крила и е полетял каде има полу гущери полу птици????
    дарвин се е отказал от теорията си преди смърта си и е казал 4е ако тези изгубени звена не са намерени еволюцията е ГРЕШКА!
    а за около 200 години археолгия няма 1 скелет на изгубено звено оркрито!

  14. #14
    моля?!ко
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    библията сама по себе си е доказателство 4е е от Господ
    1-предсказания
    2-има неща които не могат да бъдат написани от хора
    3-в библията се споменава за динозаври "не разбира се директно" но описва огромни животни
    4-предсказанията в книгата Откровение в момента се збъдват
    1.Библията сама по себе си е написана от хора,никъде не се споменава,че Исус или Господ(които между другото са различни,не си личи от първия ти пост май,май,а?)са я писали.Това какво са написали вътре тези въпросни хора може да е приказка,измислица,мит,мож и да е истина.Как ще ми докажеш какво е!??!
    2.Много,даже повечето ,от текстовете са завоалирани,ако щеш абстрактни...Тия предсказания половината нали се сещаш,че не са се сбъднали,а ако са не сме разбрали май
    3.Кои са тия неща,не можещи да бъдат написани от хора,мамка му?!?
    4.Обясни като не са споменти тия динозаври директно,как тогава?И плюс това нормално е да са споменти след като са съществували преди да бъде написана Библията!
    4.Книгата Откровение част от Библията ли е?

  15. #15
    а да и ми е мн чудно как еи така може да се излекува чове с тумор само с молитва или 2 пати да ти спре сърцето и пак да трагне и да си сляп и да прогледнеш или да си инжалид и да проходиш с вара.

  16. #16
    моля?!
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    а да и ми е мн чудно как еи така може да се излекува чове с тумор само с молитва или 2 пати да ти спре сърцето и пак да трагне и да си сляп и да прогледнеш или да си инжалид и да проходиш с вара.
    Моля ти се спри да пишеш глупости.Излагаш се,не за друго.Като си тръгнал да доказваш нещо поне бъди максимално информиран и подготвен.

  17. #17
    откровение е последната книга света е на около 6000 години еволюция не саществува големия потоп или Ноевия ковчег има толкова док за потоп.Билията се доказва с археологиа.
    Чувала ли си за Содом и Гомор 2 града с много насилие и сякви работи и пише че Господ накарал да вали огнен дажд варху градовете и в последствие наскоро намериха град пален и разрушен от топки сияра...

  18. #18
    Не е сляп, защото не го и виждал човека.. нито пък ти си го виждал, просто си мислиш, че си много остроумен да разглеждаш Библията... и ако смея да попитам.. на колко си години??

  19. #19
    моля?!
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    откровение е последната книга света е на около 6000 години еволюция не саществува големия потоп или Ноевия ковчег има толкова док за потоп.Билията се доказва с археологиа.
    Чувала ли си за Содом и Гомор 2 града с много насилие и сякви работи и пише че Господ накарал да вали огнен дажд варху градовете и в последствие наскоро намериха град пален и разрушен от топки сияра...
    И?

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от моля?!
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    откровение е последната книга света е на около 6000 години еволюция не саществува големия потоп или Ноевия ковчег има толкова док за потоп.Билията се доказва с археологиа.
    Чувала ли си за Содом и Гомор 2 града с много насилие и сякви работи и пише че Господ накарал да вали огнен дажд варху градовете и в последствие наскоро намериха град пален и разрушен от топки сияра...
    И?

    И е изригнал вулкан Какво чудо, а?

  21. #21
    моля?!
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от KiFy
    Цитирай Първоначално написано от моля?!
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    откровение е последната книга света е на около 6000 години еволюция не саществува големия потоп или Ноевия ковчег има толкова док за потоп.Билията се доказва с археологиа.
    Чувала ли си за Содом и Гомор 2 града с много насилие и сякви работи и пише че Господ накарал да вали огнен дажд варху градовете и в последствие наскоро намериха град пален и разрушен от топки сияра...
    И?

    И е изригнал вулкан Какво чудо, а?
    Да...
    Много добро доказателство хаха

  22. #22
    na 15 sam.Има 1 реплика : Мнозина са призвани,малцина са избрани
    очаквах такива отговори сиа ще си формулирам вси4ко в 1 саобщение и това е от мен.Ще видите но тогава ще е тварде касно.Най големия тест е да варваш без да виждаш

  23. #23
    Аватара на mid_get
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    ^In the ObscurE FuturE^
    Мнения
    909
    Ок, спорът е дали Библията и събитията, описани в нея, са наистина случили се или не... Ами реално няма живи, които да потвърдят или отхвърлят която и да е от двете тези, така че нека приемем вероятността за едното или другото като 50/50.
    По същия начин стои въпросът с историите на Древна Елада, Вавилон, Египет, Финикия и други древни нации и култури. Голяма част от тях може би са плод на "фолклора", но наистина повече са доказателствата в полза на това, че са съществували /множеството археологически разкопки най-вече, иначе аз, лично, приемам всички други исторически факти като полулъжа/полуистина.../.

    (Малко, дори доста, се отдалечих от конкретната тема, но се сетих и за тоя въпрос)

    Излишно е, мисля, да спорим и да налагаме мнението си, след като е ясно, че винаги ще има хора, които ще отхвърлят Библията, както и такива, които вярват в нея и в Бог.

    А ти, авторе, наясно ли си каква е позицията ти, в крайна сметка??

  24. #24
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Jesus_is_good
    na 15 sam.Има 1 реплика : Мнозина са призвани,малцина са избрани
    очаквах такива отговори сиа ще си формулирам вси4ко в 1 саобщение и това е от мен.Ще видите но тогава ще е тварде касно.Най големия тест е да варваш без да виждаш
    Това да вярваш без да виждаш не е тест!1.Ако има Бог,нека да изкажа мнение,че той определено дава свободата на всеки дали да вярва в него или не.И Това какво виждаш,в какво вярваш,какво мислиш и т.н. не е тест!ТОВА Е ГЛЕДНА ТОЧКА!НИЕ НЕ СМЕ ЖИВОТНИ И НЕ НИ ПОДЛАГА НИКОЙ ОТ ГОРЕ НА КАКВИТО И ДА Е ТЕСТОВЕ!
    Не сме подчинени на никому!
    И тва с кой е призван и избран...Е много широко понятие и може да бъде тълкувано многозначно...на 15 си..Имаш още много книги да прочетеш и много неща да видиш.Бог не е само в Библията,като си толкова вярващ дали не трябва да го знаеш това?

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от mid_get
    Ок, спорът е дали Библията и събитията, описани в нея, са наистина случили се или не... Ами реално няма живи, които да потвърдят или отхвърлят която и да е от двете тези, така че нека приемем вероятността за едното или другото като 50/50.
    По същия начин стои въпросът с историите на Древна Елада, Вавилон, Египет, Финикия и други древни нации и култури. Голяма част от тях може би са плод на "фолклора", но наистина повече са доказателствата в полза на това, че са съществували /множеството археологически разкопки най-вече, иначе аз, лично, приемам всички други исторически факти като полулъжа/полуистина.../.

    (Малко, дори доста, се отдалечих от конкретната тема, но се сетих и за тоя въпрос)

    Излишно е, мисля, да спорим и да налагаме мнението си, след като е ясно, че винаги ще има хора, които ще отхвърлят Библията, както и такива, които вярват в нея и в Бог.

    А ти, авторе, наясно ли си каква е позицията ти, в крайна сметка??


    Съгласна съм и аз не отричам Библията, просто ми е по интересно да гледам на нея като исторически сведения, не като разкази за "магии и чудеса"... просто мисля разумно, все пак съм козирог

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си