.
Отговор в тема
Страница 2 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 101
  1. #26
    Цитирай Първоначално написано от ThunderGoddess
    Господин госта да си завре темата в гъза. Щом майка ми и баща ми имат пари да ме издържат - мен и още две по-големи деца - брат и сестра и на нито един от нас НИКОГА нищо не ни е липсвало, значи в България може да се живее. Защо си мислиш, че ме интересуват тъпите 12 долара на час. Ако не знаеш, нека да поясним, че в Гърция хляба е едно евро, а тук е 60 стотинки. Разбираш ли разликата, драги? Получавате двойно повече, ама и харчите двойно повече. Или получавате малко повече мизерни парички и се мислите за мегавелики. Не, не ми е лесно да си скъсвам гъза от учене с българкста образователна система. Не ми е лесно да имам по седем или осем часа на ден, докато на запад имат 5-6. Обаче после няма да остана тъпа като децата в чужбина, където ги галят с перце. На мен ми е ммного добре ТУК. Мога да кажа същото за родителите си. Защото те, въпреки всичко, което са изтъпяли НЕ искат да напуснат страната и никога някой от нашето семейство няма да го направи. Възпитана съм в национален дух и любов към родината. За мен няма нищо по-важно от семейството и татковината. Парите не са цел, която ще гоня. Нито ми трябват скъпи дрехи, нито искам голямо жилище - искам да имам пари да ям и не вмирисано място, където да не тече, за да може да се къпя и да спя. Ще завърша висше тук и положително след това оставам и продължавам да работя ТУК. Никой не ти е виновен, ако си си направил живота сам труден, нали - ти си заминал. Нашия живот също не е лесен - тънем в мизерия уж, но душата ни е огрята от много ярка светлина - тази на любовта и това, че винаги до теб има скъп родинина или приятел, на който може да споредлиш. На това, че всеки ден говориш на езика, на който мислиш, това, че го чуваш по улиците. Това, че ти говорят колко е хубаво, че си българин. Радвам се на тези малки и простички нещица. Когато бях в Гърция, разбрах колко много ми липсват и разбрах, че са много по-стойностни от всичките пари и имане на света.
    Само да питам, майка ти и баща ти какво работят, колко им плащат и имат ли те някакви заеми.

  2. #27
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708
    Цитирай Първоначално написано от Navixo
    Само да питам, майка ти и баща ти какво работят, колко им плащат и имат ли те някакви заеми.
    Виж са шефе,глупаво ми се струва да убеждаваш хората колко е гадно да се живее в България!На теб явно ти харесва извън нея,добре,чудесно,приятен живот,но не мисля,че говори добре за теб фактът,че се опитваш да изкараш България кофа за боклук!И леко глупаво ми се вижда да засягаш темата със заемите,щото поне половин америка живее на заем,не знам как е в Канада,но в сащ е определено така!Повечето хора изплащат колите си по десетина години,а къщите/апартаментите поне 30-40 години!

    Начи нагледал съм се достатъчно на хора,като тоя гост,дето разправяше,че взимал по 1300 долара и е горд с това.Само,че тия пари са еквивалент на не повече от 250 лева в България...
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  3. #28
    И сега какво се получи,че всички тия дето живеем и работим в чужбина сме ебати малоумниците...
    A qui

  4. #29

    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    385

    Re: Много ви е лесно на вас

    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

    Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

    Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

    Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.

    Абе на тебе като толкоз ти харесва в чужбина.. кво те бъркат наще проблеми тогава, а????
    Много мразя такива всезнайковци като тебе!!
    Както виждаш още сме 6 милиона.. или колкото там бяхме ( )
    Не сме 6 000 че вече да го праиш на сериозен проблем всеки сам избира своя път в живота... а ти си някъв мухльо дето се бърка където не му е работата!!!!
    Щом си живееш толкоз добре, си гледай своя живот, защото няма човек без проблеми
    is my religion

  5. #30

    Re: Много ви е лесно на вас

    Цитирай Първоначално написано от #Gravity Of Love#
    а ти си някъв мухльо дето се бърка където не му е работата!!!!
    Щом си живееш толкоз добре, си гледай своя живот, защото няма човек без проблеми
    Да точно така!

  6. #31
    Цитирай Първоначално написано от SexyTka
    Кфо сте застанали да спорите с хора които не са излизали за повече от месец от България?!?! Кфо?? И аз искам да съм в България!!! И на мен ми харесва да се размотавам по дискотеките и да си вея шапката насам натам!!! Обаче искам къщата дето ми е тука да е в България, искам и тия пари дето наш'те взимат да ги взимат и в България!! Искам като ходя по улицата да не треперя че ще излезе зад някой ъгъл някой циганин да ме изнасили или ограби!!! Искам да виждам хора които ходят редовно на даскало а не класните стаи да са празни а кафетата пълни!!! Вие кфо си мислите че ние не искаме да сме си в България!!! Ами ако се намери някой там да ни издържа веднага си събирам багажа!!! А като завършите в БГ после къде ще ви зачетат образованието освен там?? Никъде!!! Е да БГ си е БГ!!!! Родината ама само временно е хубаво!!! Като се върнеш с пари и ги похарчиш!!! Тфа е хубавото!!!
    napulno sum suglasen s teb i az ako mojeh da polu4a v bg tova koeto polu4avam tuk shtiah da se vurna!!! no prosto za sega ne vijdam na4in po koito tova moje da stane nadiavam se 1 den da e vuzmojno zashtoto nastinia obi4am si rodinata no mrazia durjavata zashtoto zaradi neia az ne sum si v rodinata!!!(opletoh se )
    M2O Musica allo stato puro!

  7. #32
    Пич, не си мисли, че е лесно да си чужденец. От друга страна: защо да не се възползвам от възможностите, защо да не си дам шанс за по-добър живот и защо да не дам шанс и на децата си? Всичко си е от егоистична гледна точка, и все пак, кажи ми, защо не?

  8. #33
    Абе престанете да говорите пълни глупости. Никаде и на никой не му е лесно. Според мен България се оправя и то на много . А доколкото до автора ами мили мой ти с тази твоя заплата можеш само наема да си платиш такаче няма какво да се хвалиш. А пък колата ти мама и тати ти са я купили ако е по-хубава иначе не вярвам да караш нещо кой знае колко "модерно". Няма да е зле ако слезеш малко на земята защото имам чувството че няма да стигнеш до никаде защото хората който се трудят успяват а не тези който се хвалят.

  9. #34
    Супер фен Аватара на HePeAJIeH
    Регистриран на
    Jul 2007
    Мнения
    1 252
    Като човек живял извън пределите на родината ще ти кажа че от България по-хубаво няма! Животът тук може да е всякакъв-гаден несправедлив изпълнен с много повече трудности от живота на хората от другите държави! Спор няма че в чужбина се печелят много помече пари.Но има неща които те карат да милееш за родината а именно приятелите родния ти град и роднините! Казах това на майка ми и се прибрахме в България.Когато преминахме българската граница и усетих българския въздух камък ми падна от сърцето и се почуствах по-щастлив от всякога! Мисълта ми е че рано или късно и ти ще изпиташ носталгия и ще искаш да се върнеш в родината.Парите не са всичко на този свят! Лека вечер!

  10. #35
    И защо реши, че родината не те иска?

  11. #36
    В Турция има новини на турски по националната телевизия Работа има, за които си търси, децата никъде не са под контрол и слава богу, за политиците само мрънкаме нали, ама нищо не правим - я кажи на колко протеста си ходила? Пред копютъра на топло най - сладко се мрънка... точно това е проблема. И моля ти се, ходил съм в чужбина - България изобщо не е такава черна Индия каквато я изкарвате.

  12. #37
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от SexyTka
    ...

    Даммм ... BG - THE BEST!!!!
    За теб може да не , но за други хора е. Остави всеки да направи своя личен избор...както ти предполагам си направила твоя.

  13. #38
    Еее Бръмзьо, с тия лични избори не оставаш място за спор - ще умра от скука така

  14. #39
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от Fuckin'Hostile
    Еее Бръмзьо, с тия лични избори не оставаш място за спор - ще умра от скука така
    Винаги можеш да пуснеш нова тема.

    Идея- "Имате ли бъдеще и шансове за реализация в България?".

  15. #40
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Съгласен съм със sexytka!
    А Fuckin'Hostile просто ще продължа да споря с теб на всяка тема защото просто в никоя ТЕМА не си ПРАВ!
    Кво ти харесва в БГ ве? Кво се правиш на националист ,невиждаш ли кво става в БГ ве?! Еми като искаш да те убие циганин да те убива ! Толкова ли си сляп ,че да видиш ,че циганите и турците имат повече права от НАС БЪЛГАРИТЕ ! Има ТУРСКИ НОВИНИ по БНТ това нормално ли е ве галфон! В коя друга страна ще допусне да има новини на чужд език в НАЦИОНАТА ИМ ТЕЛЕВИЗИЯ! ПРЕСТАНИ ДА МЕ НЕРВИШ ,ПРИЕМИ ГО НЕ СИ !!! ПРАВ !!!
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  16. #41
    Във всяка тема ли? Че кой си ти бе? Дори не те помня... И мисля, че трябва да спреш да гледаш СКАТ тв - обезателно. Дори няма за какво да споря с теб - говориш неадекватно.

  17. #42
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Не гледам СКАТ ,защо си мислиш че го гледам! Ти зле ли си! А бе отговори ми кво ти харесва в БГ ве? Кво толкова си се хванал за БГ като муха на лайно ........ немога да те разбера! Еми супер грешно мислиш поне според моето виждане.
    Аз си мисля правилно просто немога да те разбера пфф .... Ако ти харесва живота в БГ имам две обесенения
    Или си ТУРЧИН или ЦИГАНЕН
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  18. #43
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от ANTIHUMAN
    ...супер грешно мислиш поне според моето виждане.
    Аз си мисля правилно просто немога да те разбера пфф ....
    Малко си противоречиш...

  19. #44
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Еми Ядосва ме! Много добре знае ,че не е прав!
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  20. #45
    Знам, че си много счупен човек... Дори нямам желание да се опитвам да те убеждавам в мнението ми, защото честно ти казвам - дано емигрираш!

  21. #46
    Майка ми е работила като учителка и ме е отгледала САМА, мен и сестра ми... Сега работи като PR на голяма фирма, но аз пак работя. И какво са видяли невинните ти детски очички? Не харесвам България, обичам я, защото ми е родина, това е напълно достатъчно, най - малкото приятелите са ми в България...

  22. #47
    На мен ми лазят по нервите 15 годишни пикли с профили в Импулс, Сладур, Флиртче и не знам си още къде... Не съм богаташ, казах, че работя!

  23. #48
    За справката съм на 19 съм, пиши си емоционалните глупости - няма проблеми, обаче да ми цитираш някакви откъсчета извадени от контекста и да си ги интерпретираш в твой вариант няма да стане тоя ред защо го пропусна
    Майка ми е работила като учителка и ме е отгледала САМА, мен и сестра ми
    4 години с учителска заплата малко ли са? После още толкова секретарка? И сега какво да се чувствам гузен, че майка ми се издига в професионален план, а твойте не са успели? От доста неща съм лишаван, не се оплаквам. И не, богаташчетата не работят или поне не като ВиК Държавата ни е далеч от прекрасна, но не е толкова ужасна.

  24. #49
    Цитирай Първоначално написано от SexyTka

    Даммм ... BG - THE BEST!!!!
    Прекрасна ни е държавата!!! Умирам за нея и за тъпите и лекари!!
    Не си измислям, ти ги пишеш тези думи

    Родителите ти може и да успели, но не в България, това беше смисъла.

    Един съвет, когато спориш не вкарвай толкова емоция, пречи ти на преценката. Мисля да прекратим, все пак си на 15 и нямаш избор освен да си с родителите си, обичаш не обичаш това е половжението.

  25. #50
    Абе ти изобщо спомняш ли си какво си писала преди 5 минути -
    Цитирай и къде съм казала че държавата ни е ужасна или там кфото си измисляш!!
    И ти цитирах най - съвестно опитите ти за ирония

    Аз к'во ли си раздавам съветите като не ми ги искат, извинявам се. Такова нещо като обективно мнение няма, и не знам как все така става, че се аргуметираш чрез лични нападки към мен, което е смешно - първо бях циганин или турчин, после богаташче(ограничено!), сега не съм излизал в чужбина - ама пак не оцели, излизал съм, че чак и точно в Австрия, Виена съм ходил. Аз пък не обичам с лека ръка, след 40 година ако България е дори малко по -добро място ще съм горд, че съм бил част от това поколение, което е останало, а ти си обикаляй света... с госта и с Антихюмън. Не, че не уважавам - иска се някакъв смелост за да отидеш в чужбина, просто не сте ми симпатични.

    Последен въпрос - Защо си горда, че си българка?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си