.
Отговор в тема
Страница 4 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 101
  1. #76
    Цитирай Първоначално написано от SexyTka
    Цитирай Първоначално написано от Nu[m
    b]

    Въпрос: Каква е разликата м/у "държавата ти" и "родината ти" ?
    'Родина и държава са пресичащи се, но не и покриващи се понятия. Степента на сходство зависи от географските координати на територията, конкретните исторически условия и качествата на самия индивид.
    Забелязвам, че у някой форумци "родина" се отъждествява само с "месторождение", което с удоволствие биха прикрили, когато имат такава възможност.'


    Незнам дали от цитата които следва ще схванеш разликата но е нещо много смислено което си заслужава да се прочете според мен ...


    Изпитвам неприязън към държавата България. Гадно звучи, нали? Всъщност е редно да поясня, че съм патриот и силно обичам Родината си, а неприязънта ми е само към институцията, наречена “държава”, но който е решил да ме разбира едностранчиво, едва ли ще схване тънката разлика между държава и Родина и със сигурност ще ме обяви за национален предател. Кухите кратуни обикновено не четат нищо, но се намират и някои които четат. Предимно в Интернет. Не обичам държавата си, защото тя харчи огромни средства за депутати, при положение, че повечето хора не са гласували изобщо за тях. Харчи безумно много за свои военни контингенти в чужбина, присъединява се към разни военни пактове и става двайсет и незнам коя република на ЕС, без някой, който я управлява, изобщо да е благоволил да пита народа си. Тази държава кажи-речи няма своя армия, но пък без да пита нас, нейните жители, пуска чужда държава да има военни бази на нейна територия. В тази държава учителите взимат три пъти по-ниски заплати от ватманите, и десет пъти по-ниски от депутатите. Тази държава убива децата си. В тази държава родителите на болни деца, които са и плащали години наред здравни осигуровки, нямат право да лекуват децата си. Защо да я обичам?
    Игра на думи...

  2. #77

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    PLOVDIV
    Мнения
    30

    олеле

    Абе хора каква е тая злоба ? Специално към sexyTka се обръщам.Няколко пъти те попитаха защо си противоречиш така и ти пак не отговори?Уж хулиш България,пък изведнъж се изкара най-големия патриот.Каза и,че няма повече да говориш по темата?Говореше също така,че на другите няма да им е лесно без мама и тате и тогава щели да видят това и онова,че ти без тях ли си?Не.Тогава защо поучаваш хората на нещо,което дори ти не си изпитала?sexx_na_exx виж пич,като не ти харесва - махай се.Защо обаче трябва така да изразяваш позицията си?Еми ако си учил ще успееш по 1 или друг начин.Верно е,че малко трудно се става това,за което си учил,но с повече упоритост и вяра всичко става.То е най-лесно да обвиниш България за всичко,но като е така защо не се вземем в ръце и не направим нещо?Евала на хората,които са си уредили живота било в България,било в чужбина,но защо е тази злоба от вас?Като сте всички такива патриоти защо не се обичате като всички сме братя и сестри?(отписвам хората,които са такива песимисти,че абсолютно нищо хубаво не виждат вече в България).
    LOKOMOTIV PLOVDIV FOREVER !!!
    OBICHAM IVAN TASKOV !!!

  3. #78

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    PLOVDIV
    Мнения
    30

    и преди да забравя

    Госте,ти този който пусна тая тема да те питам ти какво искаш да ни убедиш,че всички трябва да се махнем от България ли?Ами ако всички мислим като теб то тя повече няма да съществува!Вземи ги тия 1300 долара и мога да ти кажа само да си ги навреш в гъза!Парите трябва да са средство,а не цел!Без тях не може,не отричам,те са важна част,но не и НАЙ-важната!Такива хора като теб,които са забравили родината си и всичките прелести в нея са загубили душата си!Ти летиш в небесата момче.Ти си се самозабравил изцяло,затова си изгубил и себе си.Няма какво повече да говоря,мога само да се дразня,че такива копелета като теб живеят добре,а сирачетата по домовете гледат по витрините за сладки нещица,се едно е злато и е толкова недостижимо...!
    LOKOMOTIV PLOVDIV FOREVER !!!
    OBICHAM IVAN TASKOV !!!

  4. #79
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от quench
    ми аз съм левъл 1 и изкарвам по 1500 чисто - без осигуровките, които са на 1000 лева, без премиите за прехвърляне на минимума работа на месец

    имам си жилище, имам си всичко, сега само трябва да реша какво искам да правя с парите, които изкарвам там - около 800 лева, след данъците и плащането на сметки, поддържане на домакинството, текущи ремонти и т.н.

    ти иксаш нещо да ни се скараш ли, кво? щото от 97-ма година насам винаги съм бачкал лятото, като съм си купувал сладолед от машнка и някоя баничка, спал съм на морето в палатка на 10 метра от заведението, в което съм работел, за да не давам пари за квартира, работил съм като общак на строежи и досега правя перфектни измазки на стените!

    и всички пари, които съм изгладувал, докато връст5ниците ми са били насам натам и са си веляи опашките, съм ги харчел през годината

    защото майка ми ми е казвала "дай да ти дам пари за онея маратонки, които си си харесал", но аз съм си харчел парите, които съм си изкарал

    в университетите, в които уча, си плащам таксите със студентски кредит и стипендия, като кредита изплащам в момента и ще го плащам още поне 10 години

    виж, аз си дръжа живота в ръце, а ти след 10 години, когато в Америка ти гръмне атомна бомба под гъзъ, аз ще съм на екскурзия в Тайланд

    На мен ли ще ми гръмне бомба бе? Сега правя по 1300 на месец на 16 години, имам собствена кола (тук можеш да караш на 16), купувам си всичко което ми трябва сам и си правя кеф. А чета в форума как някои имали по 1 лев на ден и нямали пари за даскало в България. Айде, щом мислиш че в България е същото като в Америка се замисли защо толкова много хора се местят там.

    А ако мислиш че и в България работиш като луд ако си се изучил като хората можеш да работиш навсякъде.

    А тва че нямало по-хубаво от България само го мислите защото смятате че там човек няма приятели и тъй подобни.

    Аре печете си задниците на строежи в България щом ви е толкова кеф, аз ще издържам моето семейство и ще осигурявам бъдеще за моите деца а пък нека ваще да строят къщи за богатите.
    Така,значи,ти изкарваш по 1300 на месец,имаш кола,правиш си кефа,приятели там си си намерил и т.н. и въпреки това ти киснеш в някакъв български форум и се опитваш да хм...да се похвалиш?!Или да си изкараш комплексите от нещо тук?Гледай си гъзарския живот и това е,какво се занимаваш с нас невежите и прости юде?


    Аз за мене си си представям много трудно как ще напусна България след като тук съм се изградил като личност,тук имам приятели,дом и уют,което е важно за мен.
    Всеки сам си прави изводите и си преценява,вярно,че живеем един живот и можеш да заминеш там да си живееш като можеш.Обаче не се ядосвай на хората дето ти пишат ,че си "предател" ,след като ти едва ли не ни приравняваш с някакви животни ,глупци и т.н. , и т.н.
    Гледай си живота,кротни се там,карай ,ако иска и 30 коли на 16 години...
    или биеш,или те бият...
    Законите са едни!

  5. #80
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    Цитирай Първоначално написано от ANTIHUMAN
    А бе отговори ми кво ти харесва в БГ ве? Кво толкова си се хванал за БГ като муха на лайно ........ немога да те разбера! Еми супер грешно мислиш поне според моето виждане.
    Аз си мисля правилно просто немога да те разбера пфф .... Ако ти харесва живота в БГ имам две обесенения
    Или си ТУРЧИН или ЦИГАНЕН
    Какво ни харесва на нас-българите в България ли?
    И да-ще се хващаме за БГ като муха за лайно. Да, защото това е нашата родина! Тук се изграждаме като личности, приятелите ни са тук, семействата ни! Ти явно не оценяваш факта, че си българка/ако си изобщо../

    Като замина някъде в чужбина и след няма и седмица очите ми се насълзяват при мисълта за България.
    Има някои неща, които не могат да се заменят за нищо на света!
    What you give is what you get!

  6. #81
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Цитирай Първоначално написано от sexx_na_exx
    ае българия е най шибаната страна
    нищо нема в нея
    нито работа
    нито качествени стоки
    нито хуави магазини
    всички се прайте на големите българи а знаете че бг е боклук
    Комплекси...

  7. #82
    Аватара на hooliganka89
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Димитровград-Eggenfelden
    Мнения
    2 703

    otg

    Sujelqm,che shte pisha na latinica,no nqmam kirilica.Nadqvam se,che nqma da me hulite za latinicata tai kato vsichkite pishete na kirilica,ama na skoro hvanah kofti virus i sega nqmam kirilica.Prochetoh cqlata tema mnogo mi e interesna,az sashto sam v chujbina ne zaradi pari ne zashtoto jivota tuk e lesen,nqma takova ponqtie jivota e lesen.Doidoh tuk zaradi priqtelqt mi da moga da buda s nego,ta kato se opitahme da jiveem v BG no neshto ne se poluchi ne zashtoto darjavata e skapana prosto qvno nqmahme kasmeta.Tuk e razlchno krasiva strana blabla ama ne e kato BG otnachalo tuk mi se stori prikazka,no s vseki izminal den vijdam tolkova nedostataci v obshtestvoto neshta koito v BG sa mnogo po nared otkolkoto tuk.V BG ucha za arhitekt obache nqmam predstava izobshto nishto ot tova koeto me uchat v uchilishte ne,che sam malumna sigorno nqkoi tova shte kaje prosto ne me vleche stroitelstvoto...shte popitate zashto sam se zapisala tam...beshe mi vse edno prez puberteta napravila sam greshen izbor za koeto e kasno tai kato sam 12 klas.Oshte rabotia po vaprosa dali izobshto tuk shte mi priznaqt diplomata...znaeli se.Ta za tezi koito sa napusnali i za tezi koito ne sa napusnai BG vseki si tarsi kasmeta nqkoi naistina prosto imat poveche vazmojnosti izvan BG,a drui v BG.Vseki ima pravo na izbor kakvo da pravi s jivota si,a drugite okolo nego koito sa na razlichno mnenie ne trqbva da si go nalagat taka.

  8. #83

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Dresden
    Мнения
    185
    hooliganka89, не се притеснявай за у4илището. В на4алото си е ебало мамата. Все пак тва е друга система, друг на4ин на мислене, друг манталитет, изобщо вси4ко е разли4но. Просто от самото на4ало 1ци да се изкарват НЕ СТАВА, то и за местните е адски трудно, нищо 4е пове4ето не си признават, то нали се вижда в тефтерите им. Така 4е просто дръж го и не се предавай, успеха задължително ще дойде.


    А на тоя автора мога само да го поздравя за избора му. Браво пи4, по шибан обществен строй просто няма другаде.

  9. #84
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Цитирай Първоначално написано от Desi_etnies
    Цитирай Първоначално написано от ANTIHUMAN
    А бе отговори ми кво ти харесва в БГ ве? Кво толкова си се хванал за БГ като муха на лайно ........ немога да те разбера! Еми супер грешно мислиш поне според моето виждане.
    Аз си мисля правилно просто немога да те разбера пфф .... Ако ти харесва живота в БГ имам две обесенения
    Или си ТУРЧИН или ЦИГАНЕН
    Какво ни харесва на нас-българите в България ли?
    И да-ще се хващаме за БГ като муха за лайно. Да, защото това е нашата родина! Тук се изграждаме като личности, приятелите ни са тук, семействата ни! Ти явно не оценяваш факта, че си българка/ако си изобщо../

    Като замина някъде в чужбина и след няма и седмица очите ми се насълзяват при мисълта за България.
    Има някои неща, които не могат да се заменят за нищо на света!
    ANTIHUMAN написа:

    Като замина някъде в чужбина и след няма и седмица очите ми се насълзяват при мисълта за България.[/b]

    А дали наистина очите ти се насълзяват при мисълта за България?
    Или при мисълта за приятелите ти... Smile

    Я си помисли? Стига де! Неможе да продължаваме така! Яд ме е не за друго защото хората са се били 500 години за да спасят Родината ни ,а ние я губим за 20! Колко тъжно Но такъв е живота. Ако народа се дигне надявам се да се оправим! Докога българите ще ни мачкат ?
    Да поясня БЪЛГАРИН СЪМ!
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  10. #85

    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Dallas, Tx
    Мнения
    12
    koito kakwoto iska da kazwa, no wsichki znaem, che w Bulgaria e pulna mizeriq..da obicham Rodnata si durjawa..no taka si e.. Horata rabotqt za po 10 leva na vecher..malki dechica kupuwat alkohol po 5 godishni..pushat..golemite guzeta..

    a dori da si schupish gurba ot bachkane..kolko pari shte poluchish..i 2 pyti po-malko pari..

  11. #86
    Аватара на m0nkataa
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Пловдив-Лондон
    Мнения
    31
    Едно единствено нещо ме радва в тази тема - На повечето млади хора им пука за България! Браво!
    Има и друго нещо, не изчетох всичко, което беше изписано, но повечето плюеха автора на темата...Ако има значение аз съм на 21, не съм в България, а в Англия!
    От голям град съм, завършила съм си образованието в България, оставила съм си приятелите и семейството в България, да тъжно ми е, мъчно ми е...плаче ми се...!!! Нарочно не исках да записвам висше, по простата причина, че то само се води висше...а всъщност си го плащаш или го изкарваш по други начини. Работих една година в родния ми град, заплатата първоначално ми беше 200 лв. (лятото на 2006г.), след като се реших, че ще заминавам...по простата причина, че това което получавам в България не ме удовлетворява, та това стана лятото на 2007г...за една година заплатата ми се беше вдигнала с 50 лв!!! работодателя ми беше частник, според него аз нямах право на отпуска ако нямам стаж в неговата фирма 1 година, а евентуално след тази година имам право на 5 или 6 дена платена отпуска!!! По закон след 8мия месец - 2 седмици платена отпуска!!! Държа да отбележа, че работата ми беше доста отговорна!
    Та дойдох тук в мрачната Англия...Да много от хората са прави извън България може да печелиш много, но и разходите са ти двойни! Намерих си работа, която е доста по-приятна от тази, която работих в България, пак се работи с клиенти, но не получавам по 200 лв. на месец, а по
    You don`t need to know everything in life just the things you need to be happy!

  12. #87
    Супер фен Аватара на air_J
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    Свищов Town
    Мнения
    1 860
    Аз само не разбрах, ако не парите, то тогава кое е най-важното?
    Левски шампион але але!

  13. #88
    zdraveite i ot men .. emii az jiveq v chicago ot izvestno vreme taa reshih da si napisha i moeto nadqvam se shto gode obektivno mnenie .. na 17 godini sym i shto gode moga da govorq ezika ta predi da doida bqx s mnenieto che vischko shte mi e lesno v smisyl tova ne mi e za 1vi pyt da sym izvyn bg s cel chujbina i imax na predstava kakvo e no kato doidox se okaza drugo .. pyrvo da izqsnq prichinite zaradi koito doidox .. v bulgariq maika mi i bashta mi nikoga ne sa me lishavali ot nishto .. ne bqxme bogati ne bqxme bedni .. v smisyl imashe kakvo da qdeme vinagi sym bil chisto oblechen telefon gluposti kafe i tn tn .. priqteli malko poznati kolkoto iskash kafenca vseki den diskoteki prez den kato moga da kaja che go sychetavah s uchilishteto ( profilirana gimnaziq edna ot nai dobrite za nashiq grad zavyrshih s 6.00 ) ii takam .. stanax az na 17 vsichko e rozovo vsichkoe hubavo macki priqteli i tn tn .. nooo stana taka che edin svetyl den mi kazaha che sa reshili da patuvame za chujbina .. seshtate se kakyv udar mi beshe .. okaza se che neshtata v bg v smisyl razhodite i tn tn sa se uvelichili i ako ne zamineme edva li shte imam vyzmojnosta da hodq v universitet i seshtate se neshtata koito sa nujni za vseki edin chovek .. taaaaa doidoxme v amerika .. sega za vsichktie koito si mislite che e mnogo lesno v chujbina che pari se izkarvat i syshtevremenno ni psuvate kak sme vi predali edva li ne kak ne sme bylgari i tn tn .. znaete li kakvo e da vleznete v klasa vi koito e samo s amerikanci koito znaete che sa 100 pyti po typi ot vas da pishete kontrolnoto i tn tn i nakraq da imate 4ka pri polojenie che vsichko vi e vqrno a nekyv typak da ima 6ca s polovinata kontrolno cherveno .. da ne iskat da vi obyrnat vnimanie poneje ne ste ot amerika .. da vi mislqt za 3 niva pod tqx poneje pak ne ste amerikanci .. nikoi da ne iska da te pozdravi nikoi nishto .. da vi mislqt za smotanqk predi da sa si razmenili edna duma s vas i da vi obryshtat gryb moleiki gi za pomosht .. bashta vi da patuva na suma si kilometri da ne go vijdash 1naj v meseca priqtelite ti v bg da te mislqt za predatel .. za gadjeta i tn tn nqma da govorq .. mislite li che e lesno vsichki da vi smqtat za bokluk no ti da vyrvish napred misleiki za bydeshteto si .. da si mislish za kafetata kuponchetata i s koe gadje da se ebesh na drugiq den tova li vi e trudnoto ?? .. a maika vi i bashta vi da sa s po 2 visheta i bashta vi da kara kamion a maika vi da izhvyrlq bokluci v hotel pri polojenie che predi tova e hodila na tokcheta s pola v syda znaete li kakvo e ?? .. haide pomislete si malko .. obicham rodinata mi ne obicham dyrjavata ili kakto tam beshe .. tova e edinstvenata svestna misyl v tazi tema .. a za toq hosta deto nz kvo se opitva da ni dokaje kato polovinata ot tuk sme v chujbina s teq 1300 dolara na mesec .. epa da ti kaja evala che rabotish evala ti za kolata ama she ti pikam na 1300tata dolara .. 12 na chas epa chudo golemo minimum 200 sa ti za benzina mesechno da slojime za qdene kym 6-7 dolara na den pak 200 plius 1naj sedmichno kino ili neshto drugo i ti otidoxa polovnata .. che ne iskam da govorq za diskoteka 1naj sedmichno sig shte ti izliza poveche ot 50 dolara .. a oshte si na 16 i ne si hodil predpolagam .. taaaaa taka .. opitval sym i ot 2ta jivota i ot kuponite v bg i ot tova nqkoi da te psuva zashtoto si bylgarin .. obicham bylgariq i vijdam bydeshte v neq no ne mislq da se vryshtam skoro .. znaete li zashto ?? zashtoto vsichktie ste licemeri smotani i zavijdate na chujdoto vmesto da se radvate na uspexite na nqkoi vie go psuvate poneje si skysva gyza ot rabota iskaiki da postigne neshto .. kompleksirate se che nqkoi moje da poluchi neshto poveche ot vas .. poglednete mneniqta vyv foruma vseki se psuva .. momichetata se systezavat koq shte se fane s po golqm i na 12 godini se ebat s 20 godishni samo za da pokajat kolko sa golemi .. mislite si che imate priqteli .. teq priqteli shte vi zaebat za tochno 2 rakii .. kyv priqtel ti e nekoi koito sedi na sreshta i te psuva ... otidete vednyj na diskoteka i vijte kakvo e.. pa to te e strah da ne te prebie nekoi .. a seki ti se pravi na myj poneje si izpil samo 1 portokalov sok i ne iskash da si trovish zdraveto s alkohol .. vseki te zavlicha na dolu .. bei nadqvam se pone nqkoga da razberete che chovek e sam .. vseki edin priqtel bi te zaebal zaradi neshto .. "kucheto e nai dobriq priqtel na choveka" e koito go e kazal e bil umen .. sledvashtiq pyt kato poiskate pari ot mama i tati si pomislete kolko trud im e kostvalo da gi spechelqt .. pomislete si i sled vreme kato vashtie deca vi iskat taka pari vie kolko shte mojete da im dadete .. i preceneta kyde e po hubavo .. koito mu haresva v bylgariq pri ciganite i "priqtelite" s koito se napiva i tn tn i koito mu haresva v chujbina pri meksikancite i tntn .. prosto pomislete za decata vi i kakvo shte ostavite sled vas .. zashtoto az mislq za tezi neshta i iskam moite deca da sa gordi s tova che bashta im e uchil i e rabotil i e postignal neshto v jivota si .. syshto taka iskam jena mi da e gorda s tova che ne sym izebal 1000 kurvi zashtoto sym iskal da se dokaja na nqkoi "priqtel" .. no koi ti misli za tova .. predpolagam samo komplekasri i smotanqci kato men .. e neka sym kompleksar neka sym smotanqk no iskam da postignan eshto .. za tova sym v chujbina za da moga da otgledam edno semeistvo koeto da ima nujnite sredstva za edin hubav i kachestven jivot ... i nqkoi den sym si obeshtal che shte se vyrna zaedno s tqx v bulgariq za da vidqt nai hubavata strana na sveta s nai smotanite hora koito sami q pogrebvat .. zashtoto vseki e licemer zashtoto vseki e zavistliv zashtoto vseki mrazi .. mersi na tezi koito sa procheli celiq mi post ( predpolagam sa malko ) .. tova e moeto obektivno nadqvam se mnenie chao chao ot men

  14. #89

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Brussels,Belgium
    Мнения
    55
    Taka i ne razbrah koe huli6?: Balgariq ili USA,ili 4e vsi4ki sme kompleksardi deto sme i izvan BG.

    Merci predvaritelno
    BULGARIA FOREVER!

  15. #90
    advokata_87 : amm az Bylgariq ne moga da q hulq .. tq e moqta rodina i si q obicham dala mi e mnogo no prosto horata sa pod vsqkakva kritika .. v smisyl moeto pokolenie si e malko ili mnogo propadnalo .. idolite na klasovete sa teq momcheta deto piqt nai mnogo i ebat nai mnogo momicheta .. kato gledam nicka ti i ti si ot moeto pokolenie ta znaesh po dobre ot men ... ot druga strana i chujbina ne moga da hulq .. tuk nqma jivot kato nashiq no vsichko im e podredeno zakonite se spazvat i ako si nahalen naporist i tn tn mojesh da probiesh .. imash vyzmojnosti da osushtestvish mechtite si ... az sym v chujbina kakto vseki edin bulgarin za budeshte .. zashtoto nashata rodna strana se upravlqva ot mushennici i mutri .. inache ako nqkoi den se opravi bulgariq bix se vyrnal .. no bix se vyrnal s amerikansko obrazovanie !!! v momenta 75% ot bulgarite se pritesnqvat za budeshteto si .. amm az iskam da sym ot 25-te procenta koito kato sa bili po mladi ne sa visqli po kafencata bez rabota oplakvaiki se kolko e truden jivota im .. taa ne hulq nito 1noto .. znaesh i chujbina ima predimstva i bulgariq .. i dvete imat i nedostatyci i ne opredeleno ne sme komplekasri horata napusnali chujbina tyrseiki po-kachestven i po dobyr jivota za sebe si i svoite semeistva .. za bulgarite koito sa v bg ne mi haresva tova che si mislqt che vsichko ni e lesno i edva li ne gi predavame otivaiki v chujbina
    nejno : mersi pyrvo da kaja uspex i na teb v chujbina i da postignesh vsichktie si mechti !! pisheiki tozi post se setix za edna sluchka onq den v walmart-a .. znachiiiii otivam si az da si vzimam gelche nekvo za brusnene nali i otivam na kasata .. i izvednyj gledam pred men myj na okolo 40 godini jena syshto na okolo 40 i malko detence na okolo 7-8 godini govoreiki bulgarski .. i az nali vednaga si pomislix da se zapoznaq s tqx no posle gi slusham kak govorqt " da ti eba maikata kolko si smotana kak si zabravila da zemesh pismoto" .. i jenata otgovarq "ama ei prostak smotan nema da mi vikash che sym smotana be kelesh" ... i v tova vreme momichenceto gi gledashe s 2 okokoreni ocheta vse edno e neshto normalno .. v takava sreda jiveqt decata na bulgariq ... tova e ot men uspex na vsichki v chujbina i v bulgariq i kysmet .. toi e nyjen navsqkade

  16. #91

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Brussels,Belgium
    Мнения
    55
    Merci za mnenieto ti.Istinata e 4e nqkoi svestni hora kato nas si ostanha 4ujdenci v sobstvenata si strana taka i v 4ujbinata.Kolkoto do tova 4e roditelite ti ba4kat za 1300 dolara na mesec tova e naistina e malko,za6to ti i tvoeto semeistvo ne se premestite v druga strana,kato Kanada,Avstraliq ili Noza Zelandiq.Kolkoto za tui ba4kane po 12 4asa i ogromnite razstoqniq tova e normalno za Amerika,tova e 4Ast ot tehniq na4in na jivot.Na men li4no ne bi mi ponesal.Kolko do tova 4e sa ti pisali 4-ka kakto vsi4ko znae6 a te 6-ci bez ni6to da znaqt mi e predelno qsno kakvo e.Za sajelenie tova e 4Ast ot jivota i tova e 4ast ot u4astta na balgarskiq emigrant.Kato 4uqt balgari i saznanieto im po4va da izklu4va i pravqt vzevazmojni gadosti.I mi e interesno dali ti haresva v Amerika?Ako moje6 pi6i

    Pozdravi
    BULGARIA FOREVER!

  17. #92
    amm advokata_87 po princip nashite bachkat za baq poveche ot 1300 na mesec .. no kato smetnesh 1100 mi e naema ... benzina e mn skyp mnogo trqbva da se patuva zaradi razstoqniqta i tn tn .. a za amerika mi haresva tova che ima vyzmojnost za razvitie i che zakonite se spazvat poveche .. ne moga da ti otgovorq na vyprosa s da ili ne .. nqkoi neshta mi haresvat nqkoi neshta ne mi haresvat.. no kato cqlo sym s naglasata che shte izkaram edno obrazovanie i shte otida v evropa pozdravi ot men

  18. #93
    Ние сме граждани на света вскеки има правото да прави каквото иска,и да живее там където пожелае. Всичко зависи от това какви са целите в живота ви и заради какво се будите сутрин. В България може да се живее,и то добре. Защо си мислите,че в чужбина е по-добре!? По-високият стандрт означава не само по-високи приходи,но и разходи. Всъщност всичко това няма значение....

    Важното е как виждате и възприемате света около вас.

    "Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."


    П.П. И другия път си хвърляй боклука в кошчето мишка!

  19. #94
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Скоро заминавам за Франция...Майка ми ще получава заплата от 3500 евро най-малко ... при минимални усилия .. такава работа я работешеш тука и вземаше 200 лева .. Сега работи по цял ден, съжалявам я .. и взима 1000 лева .. Да, вижда се много .. Но жена с две деца .. не че сме зле .. но все едвам ни стигат парите, въпреки че и баща ми праща пари от Гърция .. Е, това живот ли е? Ще имам ли аз някаква възможност за образование? За извън България абсурд ... А ако искам да продължа в България ще трябва да работя и уча .. Обичам България, но тук просто не може да се живее .. малко са хората, които честно изкарват наистина добри пари .. Наистина силно се надявам един ден да си дойда в България и хората да не те псуват от колите, а да ти се усмихват (дори и изкуствено) .. да няма боклуци по тротоарите, да няма разбити тротоари ... да има добро заплащане за хората, които го заслужават и т.н. .. Просто искам един ден да разбера, че България е членка на ЕС ..

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  20. #95

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Испания
    Мнения
    56
    Привет на всички!
    От известно време чета този форум и ми е доста интересно.Да пиша ме провокира точно тази тема,заради спора в нея.
    Аз живея в Испания от 6 години.Твърде голяма съм/не ме питайте на колко,жените не обичаме този въпрос / за да знам,че човек се чувства у дома си там,където му е добре.Живяла съм в Родината в много трудни за нея времена и съм се борила за оцеляването си там.Поради финансови причини не можах да завърша висшето си образование и да изпълня мечтата си да бъда учителка.После работих доста неща-бях продавачка,шивачка...Никога не съм се срамувала нито от работата си,нито от националността си.Срамувах се от държавата си,от начина й на управление,от това,че едва свързвах двата края и се трепех за жълти стотинки.Не обвинявах никого,дори съм си мислила,че такъв ми е късмета.Но съм авантюристка и човек на риска и един ден реших да замина и да пробвам късмета си в чужбина.Все казвах-"Тръгвам,за да не се върна!"...Освен,че исках да избягам от мизерията си имах и лични причини да тръгна.И ето ме вече толкова време тук.Съжалявам за някогашните си думи,защото наистина от 2003г насам все става така,че не мога да се прибера,поне за малко.Когато работя нямам време,когато не работя,все не стигат парите.За път имам,но нали всички като си отида ще ме гледат в ръцете?!Защото си мислят,че като съм тук едва ли не съм милионерка.Доволна съм от живота си тук.Борих се много за да мога да остана и днес да мога да си позволявам нещата,които обичам!Не е лесно,никак дори,но усилията си заслужават.Знам защо работя!А когато не работя,надеждата,че скоро ще имам нова работа са много по-големи!Какво съм работила тук ли?Чистила съм къщи и офиси,гледала съм деца,работела съм в интернет зала.Не съм вземала големи заплати.Най-високата ми е била 500е,нищо работа,но защото съм работила без договор.Но понякога съм работила на 2 места.И се справям.От няколко години е тук и майка ми.Сега с нея делим всички разходи и така е по-леко.
    Не е лесно никъде,нито тук,нито в България!Но аз не се връщам там не защото не обичам Родината,не защото ми е безразлична,а защото виждам бъдещето си тук!Защото тук се разхождам спокойно по улиците дори нощем,мога да намеря хиляди възможности за реализация,харесва ми начина на живот,позволявам си неща, за които в България само си мечтаех,мога да помогна на приятел в нужда,мога....хиляди неща!А,да-по-топличко ми е и хората по улиците и на обществените места ми се усмихват!
    Не разбирам злобата и препирните между българите в България и българите в чужбина! Нали сме все българи,защо се обиждаме взаимно така?!Всеки търси своето място под слънцето и където и по света да живее може да се чувства горд от това,че е българин и да милее за Родината си!Ние,които сме по света не сме предатели.И ние се борим за живота си!И ние обичаме България-и с хубавите й и с лошите й страни!И нас ни боли,че положението там е тежко за много от хората!Аз специално не съветвам никого-дали да остане там или да избяга,всеки прави избора си сам.Всеки има своето мнение и е хубаво да сме толерантни един към друг!С плюене по България или по българите навън едва ли ще стигнем далеч...Това си е моя поглед към нещата.Знам,че темата няма еднозначен отговор-къде е по-добре и на кого е му е по-лесно.Навсякъде е добре или зле по различни причини.
    Благодаря,че прочетохте мнението ми!

  21. #96
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Наистина ми става тъжно когато чета тази тема, именно за това и се регистрирах. Гледам колко много хора бягат в чужбина и после почват да злобеят срещу другите Българи, започват да се срамуват да се нарекат българи. И защо ? За да не кажат случаино Великите американци или другите, че ние сме селяци и т.н. От кои да се срамувам, че съм българин от Американците ли които не са преживели и една хилядна от това което нашия изстрадал народ и държава са преживели. Да аз с гордос бих предпочел да живея в българия и да вземам 1000 до 2000 лв отколкото да стоя в ЧУЖДА държава и да получавам по 4000 евро. Не ми казваите, че не знам какво е в Чужбина , защото по една или друга причина съм обиколил 90% от Европа и съм видял много. Да ние не сме мн развита държава, но как ще се оправи нашаата държава като всеки бяга от нея ?
    Нима не е по лесно да избягаш от проблема ? Отивате в Америка да речем кофти ви е от началото 1-2-3г. после вече не щете и да се връщате в българия. Ще кажа едно освен, че съм потресен от това което мислят младите. Не забравяите корените си, защото вие никога няма да станете американци или немци. Дори да имам възможността да работя и живея в Америка бих отказъл, наи-вече защото обичам държавата си и се надявам тя да се оправи, а това няма да стане ако всеки бяга от нея защото е по лесно.

  22. #97

    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    Brussels,Belgium
    Мнения
    55
    Draid,

    Evala za mnenieto ti radvam se 4e ima takiva kato tebe.Imam samo 4E dva vaprosa:Koi v Bg polu4ava 1000-2000 lv.I drugiqt vapros koi v 4ujbina polu4ava 4000 evro?

    Merci
    BULGARIA FOREVER!

  23. #98
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Ами един добър юрист или компютърен специалист положително може да си докарва заплата над 1000 лв а относно чужбина там заплата от 2юоколо 3000 евро е нормална

  24. #99

    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Испания
    Мнения
    56
    В коя чужбина и за коя професия 3000 евро е нормалната заплата?
    Надеждата умира последна!!!

  25. #100
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    nikita29 майка ми ще работи във Франция като лекар във Кръвен център и ще получава 3000 евро .. това е начална заплата, за минимална работа (тука вземаше 200 лева) .. И двете като сметнахме ще ни стигат и без парите от детските, и без парите на приятеля й. 3000 евро стигат перфектно за трима човека. Всъщност зависи в кой град си. В малък град като нашия ще стигат, защото наемите са много малки. Но в Париж наемите са страшно големи и едва ли ще стигат. Но както казах това е начална заплата, а там бързо се вдига. Приятелят на майка ми е започнал като продавач в Мак Доналдс, сега е управител там...

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си