.
Отговор в тема
Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 101
  1. #1
    Guest

    Много ви е лесно на вас

    Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

    Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

    Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

    Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.

  2. #2
    Guest
    Сега какво искаш да ни кажеш?
    Колко е хубаво в Америка? Колко си трудолюбов/а? Колко пари изкарваш?
    Да си жив/а и здрав/а!

    При това не умирам от желание да се разхождам из "чужбина". Екскурзиите в красивата ми България са ми напълно достатъчни и достъпни

  3. #3
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    ми аз съм левъл 1 и изкарвам по 1500 чисто - без осигуровките, които са на 1000 лева, без премиите за прехвърляне на минимума работа на месец

    имам си жилище, имам си всичко, сега само трябва да реша какво искам да правя с парите, които изкарвам там - около 800 лева, след данъците и плащането на сметки, поддържане на домакинството, текущи ремонти и т.н.

    ти иксаш нещо да ни се скараш ли, кво? щото от 97-ма година насам винаги съм бачкал лятото, като съм си купувал сладолед от машнка и някоя баничка, спал съм на морето в палатка на 10 метра от заведението, в което съм работел, за да не давам пари за квартира, работил съм като общак на строежи и досега правя перфектни измазки на стените!

    и всички пари, които съм изгладувал, докато връст5ниците ми са били насам натам и са си веляи опашките, съм ги харчел през годината

    защото майка ми ми е казвала "дай да ти дам пари за онея маратонки, които си си харесал", но аз съм си харчел парите, които съм си изкарал

    в университетите, в които уча, си плащам таксите със студентски кредит и стипендия, като кредита изплащам в момента и ще го плащам още поне 10 години

    виж, аз си дръжа живота в ръце, а ти след 10 години, когато в Америка ти гръмне атомна бомба под гъзъ, аз ще съм на екскурзия в Тайланд

    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  4. #4
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    106
    В България много хора над 15 работят(ако ще и сладолед да продават) и не се оповават на мама и тати, както ти си представяш...може би говориш от личен опит?
    Инче като ви е кеф в чужбина и мислите,че там се изкарват пари по-лесно - прав ви път.

  5. #5
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от quench
    ми аз съм левъл 1 и изкарвам по 1500 чисто - без осигуровките, които са на 1000 лева, без премиите за прехвърляне на минимума работа на месец

    имам си жилище, имам си всичко, сега само трябва да реша какво искам да правя с парите, които изкарвам там - около 800 лева, след данъците и плащането на сметки, поддържане на домакинството, текущи ремонти и т.н.

    ти иксаш нещо да ни се скараш ли, кво? щото от 97-ма година насам винаги съм бачкал лятото, като съм си купувал сладолед от машнка и някоя баничка, спал съм на морето в палатка на 10 метра от заведението, в което съм работел, за да не давам пари за квартира, работил съм като общак на строежи и досега правя перфектни измазки на стените!

    и всички пари, които съм изгладувал, докато връст5ниците ми са били насам натам и са си веляи опашките, съм ги харчел през годината

    защото майка ми ми е казвала "дай да ти дам пари за онея маратонки, които си си харесал", но аз съм си харчел парите, които съм си изкарал

    в университетите, в които уча, си плащам таксите със студентски кредит и стипендия, като кредита изплащам в момента и ще го плащам още поне 10 години

    виж, аз си дръжа живота в ръце, а ти след 10 години, когато в Америка ти гръмне атомна бомба под гъзъ, аз ще съм на екскурзия в Тайланд

    На мен ли ще ми гръмне бомба бе? Сега правя по 1300 на месец на 16 години, имам собствена кола (тук можеш да караш на 16), купувам си всичко което ми трябва сам и си правя кеф. А чета в форума как някои имали по 1 лев на ден и нямали пари за даскало в България. Айде, щом мислиш че в България е същото като в Америка се замисли защо толкова много хора се местят там.

    А ако мислиш че и в България работиш като луд ако си се изучил като хората можеш да работиш навсякъде.

    А тва че нямало по-хубаво от България само го мислите защото смятате че там човек няма приятели и тъй подобни.

    Аре печете си задниците на строежи в България щом ви е толкова кеф, аз ще издържам моето семейство и ще осигурявам бъдеще за моите деца а пък нека ваще да строят къщи за богатите.

  6. #6
    Мега фен Аватара на quench
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    4 215
    добре, ти ми помни думата, fashio captialista
    Be proud in your arrogance

    http://vbox7.com/play:eca29fe0

  7. #7
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    106
    Твоите деца като тръгнат да си търсят корените обаче ще ти заврат кол в гъза, госте от америка.Само гледай

  8. #8
    Guest
    Много си зле. Всички вие мислите че ние щом сме отишли да живеем някъде другаде значи не искаме да сме българи и такива ми. Ако искат да се върнат в България те са свободни. Бих им дал пари и да се кефят там и да видят разликата.

    Стига сте плюли по българите извън България, ние сме там за по-хубаво бъдеще, и до сега то е наистина по-хубаво.

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    дианабад
    Мнения
    688
    Мда, бягате от проблемите. То така е най-лесно!
    Аз специално не исках да уча извън България, защото знам, че е хубаво, че е по-хубаво и няма да се върна в родината си.
    "Приятелите са тези, който те познават, но въпреки всичко те обичат". И всъщност не искам децата ми да мецат и клецат българския език. Да ме дават по "Другата България", аз българка, мъжът ми българин и синът ни на 19 години да обяснява как сега започва да учи български!!!

  10. #10
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    106
    Госте,ти отвори тема за да хулиш българите в България и положението в България,сега не ми се прави на жертва.

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    584
    Кой те гони ,че бягаш.Какво си тръгнал да ми обясняваш положението в България,при условие че дори не си тук.Стой си там и си мълчи,защото всеки си е избрал начина на живот.Искарвай си 1300 като щеш на седмица.Аз смятам че quench го каза най-добре и наистина му помни думата.
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace

  12. #12
    Guest
    Смешно ми е как всички вие смятате че щом замине някой за чужбина то тои забравя всичко българско и вече не е българин. Що да не знаят децата ми български, всяко лято и зима в България, има частни учители, и подобни. Кои е казал че щом са в чужбина не може да знаят български.

    Аз спирам, но вие ще видите след няколко години и ще си патите, помнете това.

  13. #13
    Фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    106
    От кво ще си патим?

  14. #14
    Най - важното на старини да си вееш задника насам - натам из света? Аз изобщо не мисля да доживявам до тогава

  15. #15
    Добре, бе, тея 1300 (за долари може би говориш?) за какво ти стигат в Америка? Тука на 16г. може да работиш за 300-400лв., ама поне цигарите и кафето не са ти по 10 долара!

  16. #16
    Guest
    samo da vi kaga tuka ne sa tolkova skupi ne6tata kolkoto mislite za avtora ne znam ama za drehi az mn kupuvam ot ebay i mn eftino izlizat markovi hubavi a da se naqm tuk kato horata ot makdonalds ili drugi takiva e kum 5 dolara

    az sum v kanada tuk poprincip e napraveno taka 4e da moge6 da se izdurga6 sam na 16 godini no 4uvam 4e v evropa e mn po skupo

  17. #17
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708

    Re: Много ви е лесно на вас

    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

    Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

    Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

    Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.
    Ох Господи,ти ако си на 16 аз ще си отрежа топките и ще си ги забия в ушите!Просто не вярвам,че човек на 16 може да е толкова тъп!
    И тия 1300 за кво ти стигат?

    Къде в България ще ти вземат 1000 долара,че си викнал линейка?Къде в България ще те заставят да платиш по 35-40 000 долара за ремонт на сградата,в която живееш?Къде в България ще те одрусат с 2000 долара за 12 шева?Тъп си като градинска лейка,кола карал,и кво като караш кола?За колко я купи,за 2000 долара?Всеки втори пикльо в България кара кола за толкова!Я информативно ходи питай колко ще ти струва смяна на масло и маслен филтър и след като се отърсиш от шока ела да го споделиш тук!

    Не е важно колко изтарваш а колко ти остават бе,пенис!И явно си прекалено малък да мислиш за неща като здравни осигуровки,училища,наеми и тн!
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  18. #18
    Guest

    Re: Много ви е лесно на вас

    Цитирай Първоначално написано от Ziezi
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

    Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

    Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

    Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.
    Ох Господи,ти ако си на 16 аз ще си отрежа топките и ще си ги забия в ушите!Просто не вярвам,че човек на 16 може да е толкова тъп!
    И тия 1300 за кво ти стигат?

    Къде в България ще ти вземат 1000 долара,че си викнал линейка?Къде в България ще те заставят да платиш по 35-40 000 долара за ремонт на сградата,в която живееш?Къде в България ще те одрусат с 2000 долара за 12 шева?Тъп си като градинска лейка,кола карал,и кво като караш кола?За колко я купи,за 2000 долара?Всеки втори пикльо в България кара кола за толкова!Я информативно ходи питай колко ще ти струва смяна на масло и маслен филтър и след като се отърсиш от шока ела да го споделиш тук!

    Не е важно колко изтарваш а колко ти остават бе,пенис!И явно си прекалено малък да мислиш за неща като здравни осигуровки,училища,наеми и тн!
    Хахахахахаха! И къде ги чу тия глупости ти?

  19. #19
    Здравейте, само исках да ви обърна вниманието към форум за българите в Канада. Ако разгледате там ще намерите много информация за това защо те са там, как живота им е станал по-хубав и подобни. Разбирам защо някой от вас смятат че не си заслужава да се живее в чужбина но ако беше така нямаше толкова много хора да напускат.

    Но наистина, като имигрант в началото може да е много трудно.

    http://www.bgcanada.com/phpBB2/viewforum.php?f=2

  20. #20
    Аз живея в ОАЕ...в момента съм в България и прекарвам най-прекрасните моменти в живота си тук...онова място съм го намразила и всеки път като отида там го намразвам още повече ,ако го нямаше щях да съм тук при всичките си приятели не с мама и тате там.

  21. #21
    Голям фен Аватара на Ziezi
    Регистриран на
    Aug 2006
    Мнения
    708

    Re: Много ви е лесно на вас

    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Цитирай Първоначално написано от Ziezi
    Цитирай Първоначално написано от Анонимко
    Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

    Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

    Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

    Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.
    Ох Господи,ти ако си на 16 аз ще си отрежа топките и ще си ги забия в ушите!Просто не вярвам,че човек на 16 може да е толкова тъп!
    И тия 1300 за кво ти стигат?

    Къде в България ще ти вземат 1000 долара,че си викнал линейка?Къде в България ще те заставят да платиш по 35-40 000 долара за ремонт на сградата,в която живееш?Къде в България ще те одрусат с 2000 долара за 12 шева?Тъп си като градинска лейка,кола карал,и кво като караш кола?За колко я купи,за 2000 долара?Всеки втори пикльо в България кара кола за толкова!Я информативно ходи питай колко ще ти струва смяна на масло и маслен филтър и след като се отърсиш от шока ела да го споделиш тук!

    Не е важно колко изтарваш а колко ти остават бе,пенис!И явно си прекалено малък да мислиш за неща като здравни осигуровки,училища,наеми и тн!
    Хахахахахаха! И къде ги чу тия глупости ти?
    Уча в Санта Моника в Калифорния....Ако искаш мога да продължа?

    Навиксо,не е баш така!Всичко се крепи на едни комплекси и на заблуждаване!Ако същите закони се приложат в България ще почне едно "ебати държавата","българска работа","тия луди ли са" и тн.,но тъй като те са в сащ няма такива приказки..Тъй като всички знаят къде е сащ,всички са гледали филми за Холивуд,за прекрасните,великолепни сащ,всеки е чувал как приятел на приятел на неговия приятел бил живеел много добре там и затова им се вдига самочувствието,че те видиш ли живеят там,че вече са американци,тия които всички ги знаят!Ето тва е целата работа,а в същото време не могат да осъзнаят,че се намират в най-голямата възможна машина за събиране на пари от народа!В сащ ЗА ВСИЧКО трябва да плащаш,буквално ЗА ВСИЧКО!Сега се сещам за един случай,когато спорехме с майката на една приятелка именно по тези въпроси...И тая същата,ми разправяше колко по-хубав и е живота в сащ,докато зашиваше бели чаршафи на пердетата си,защото мениджърът на сградата,в която и се намира СОБСТВЕНОТО жилище,я беше предупредил за последно,че цветът на пердетата трябва да е бял!Съвсем отделно стои въпросът,че всеки може да научи всичко за теб срещу двайсетина долара в интернет(къде си живял/живееш,женен ли си,бил ли си в затвора,за какво,какво работиш/си работил,адрес,телефонни номера,коли и тн.) както и за новия закон на чичо Сам,с който могат да те подслушват без разрешително(не че досега не са го правили)...Сеш'се просто хората не могат да проумеят,че това е целта на занятието - да те докарат тук да им работиш за без пари шибаната работа,като в същото време си убеден,че това е по-добрият живот за теб,тъй като в България няма такива палми по улиците(примерно)...
    2, 3 и 13 т. системно / неподходящ подпис/ !

  22. #22
    lol na 16 godini i ve4e se misli za velik abe pi4 az sm sig 4e ti za 2 meseca bez mama i tati 6te gledah kato zagubveno ku4e na bulevard bulgaria ama trugnal da se pravi na velik mn mrazq takiva

  23. #23
    Зиези верно си е, но в другата тема която запитва форумците дали искат да напуснат България много от тях са отговорили да.

    Според мен при всеки е различно, може нещата да станат много по-зле или по-добре за човек.

    Засега аз си живея, работя, и уча тук но в същото време се ореждам за това да се върна и да правя това в България. В Канада нещата са горе-долу по евтини от Америка, но например ако не плащаш наем за апартамент а притежаваш един спестяваш много пари на месец които иначе отиват на вятъра.

    В Америка нещата не вървят на добро. Заради лошо правителство не стига че самата страна е в дупката с билиони долари но също така цените на всичко се вдига.

    Причината защо аз съм тук е че в България наистина бяхме много бедни, и има разлика, но сега, когато имам възможност да работя като хората и да правя толкова пари че да издържам цяло семейсто сам ще се върна. Хубавото е че ако нещо стане в България и е по-прецакано от колкото тук мога да се върна по всяко време.

    Но все пак чужбина си има и плюсове, например обучението, причината която ти си там, а някой път за такива неща си заслужава да бъдат направени компромиси.

  24. #24
    Към автора

    Само псуваш и нареждаш наред без да обясниш целта на темата. Дали е да кажеш, че другите нямат право да те обвиняват, че си заминал/а или просто ей така, щото ти се иска да ги напсуваш. Всичко можеше да се каже с по-приличен тон.

    Иначе не упреквам хората, които са заминали. Щом някой не може да си намери късмета но едно място, некъ го търси на друго. Въпросът е да не забравяш кой си, от къде си дошъл, да не хулиш родното си място и да обясняваш, че там за нищо не ставало и как сега изкарваш по 1300 $. Да ти кажа честно 1300 за България може да са мното, но за там, където си ти, едва ли са.

    Не бъди толкова груб/а, уважавай себе си и хората около теб.
    Be happy,that's my secret

  25. #25
    Господин госта да си завре темата в гъза. Щом майка ми и баща ми имат пари да ме издържат - мен и още две по-големи деца - брат и сестра и на нито един от нас НИКОГА нищо не ни е липсвало, значи в България може да се живее. Защо си мислиш, че ме интересуват тъпите 12 долара на час. Ако не знаеш, нека да поясним, че в Гърция хляба е едно евро, а тук е 60 стотинки. Разбираш ли разликата, драги? Получавате двойно повече, ама и харчите двойно повече. Или получавате малко повече мизерни парички и се мислите за мегавелики. Не, не ми е лесно да си скъсвам гъза от учене с българкста образователна система. Не ми е лесно да имам по седем или осем часа на ден, докато на запад имат 5-6. Обаче после няма да остана тъпа като децата в чужбина, където ги галят с перце. На мен ми е ммного добре ТУК. Мога да кажа същото за родителите си. Защото те, въпреки всичко, което са изтъпяли НЕ искат да напуснат страната и никога някой от нашето семейство няма да го направи. Възпитана съм в национален дух и любов към родината. За мен няма нищо по-важно от семейството и татковината. Парите не са цел, която ще гоня. Нито ми трябват скъпи дрехи, нито искам голямо жилище - искам да имам пари да ям и не вмирисано място, където да не тече, за да може да се къпя и да спя. Ще завърша висше тук и положително след това оставам и продължавам да работя ТУК. Никой не ти е виновен, ако си си направил живота сам труден, нали - ти си заминал. Нашия живот също не е лесен - тънем в мизерия уж, но душата ни е огрята от много ярка светлина - тази на любовта и това, че винаги до теб има скъп родинина или приятел, на който може да споредлиш. На това, че всеки ден говориш на езика, на който мислиш, това, че го чуваш по улиците. Това, че ти говорят колко е хубаво, че си българин. Радвам се на тези малки и простички нещица. Когато бях в Гърция, разбрах колко много ми липсват и разбрах, че са много по-стойностни от всичките пари и имане на света.
    Memento moriendum esse!


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си