.
Отговор в тема
Страница 7 от 8 ПървиПърви ... 345678 ПоследнаПърви
Резултати от 151 до 175 от общо 193
  1. #151
    Може ли някой, кандидатствал с литература в 1000 стипендии, да сподели, в най-общи линии, какво са го питали на интервюто?
    Аз преди две години кандидатствах с езикознание и горещо ви препоръчвам да не избирате тази област, прехвалиха ми есето, а на интервюто ме застреляха без да гръмнат и така ми взеха страха, че чак сега се навих да пробвам отново.
    When you awaken in the morning’s hush
    I am the swift uplifting rush
    Of quiet birds in circling flight.

    I am the soft starlight at night.
    Do not stand at my grave and cry,
    I am not there; I did not die.

  2. #152
    Относно 1000 стипендии... В началото на интервюто ме помолиха да разкажа нещо за себе си, имаше въпроси относно защо съм решила да участвам в проекта, какво мисля за него. Интересуваха се от това дали зная какво точно печеля, ако стана стипендиант (тук трябва да споменеш не само самата стипендия и ваучера за книгите, но и възможността да поещаваш форума и консултациите с хора от предмета, с който участваш). Пита ме също за любимото ми произведение от изучените през миналата година и така разговорът се насочи към старогръцката литература... бях споменала, че пиша, така че известно време ме разпитва какви са основните теми, които разглеждам в творбите си и от сорта. Трябваше също да назоа шестте ми любими книги и да обясня какво ми харесва в тях. За есето ме пита накрая и от въпросът `и останах с впечатлението, че изобщо не го е прочела. В общи линии това е. Интервюто хич не беше приятния разговор, който аз очаквах. Интервюиращата по литература беше доста строга и на места сякаш ме пдлагаше на разпит, след интервюто и аз бях като гръмната.. в крайна сметка взех поощрителна стипендия и се колебая дали да не участвам отново. Харесват ми темите за есе, но не ми се иска отново да преминавам през подобно интервю.
    Последно редактирано от MiLGaR0sSa : 02-08-2012 на 17:19
    Now hush little baby, don't you cry
    Everything's gonna be alright
    Stiffen that upper lip up little lady, i told ya
    Daddy's here to hold ya through the night
    It may seem a little crazy, pretty baby
    But i promise momma's gon' be alright

  3. #153

    Wink

    Аз пък попаднах на една томболка, както са я обявили от сайта и наградата е на стойност до 50 лв от техния сайт, а пък имат интересни нещица вижте ако ви интересува http://namaleno.exsitee.com/%D0%BD%D...BF%D0%B8%D1%8F

  4. #154
    Голям фен Аватара на bog4eto
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    София
    Мнения
    905
    Интересно ми е дали някой е участвал в 1000 стипендии с информатика и ИТ?
    Странно ми е как оценяват там(по-специално измисленото им портфолио) и какво биха питали на интервюто, хах.

  5. #155
    Може ли някой да ми каже, дали има скоро конкурс или състезания по ИТ Благодаря

  6. #156
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от FoolofRemorse Виж мнението
    Може ли някой да ми каже, дали има скоро конкурс или състезания по ИТ Благодаря
    Олимпиадата май мина вече.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  7. #157
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    334
    мм за състезанията по ИТ по принцип се подготвяш година преди тях : )

  8. #158
    Тук гледам някаква реклама варви на някакав конкурс за задружен клас - това за мол Сердика ли става дума? Някой играе ли там и дали е ок тоя конкурс??? Мерси много за информацията.
    Любовта е вечна!

  9. #159
    Имаше едно състезание в Девин преди няколко седмици. Брат ми участва и беше много яко - ходиха 3ма от класа и се запознаха с доста деца. Сега сега се готви за едно в Монтана (пак национално състезание)
    Любовта е вечна!

  10. #160
    Banned
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    48
    Ето моя "проект" Цък

  11. #161
    Лятото дойде, но все още има конкурси, състезания и проекти, които чакат нашите творчески умове! Кажете ако чуете за някои!!!
    Приятно лято!!!

  12. #162

  13. #163

  14. #164
    Голям фен Аватара на Barbie47
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    547
    Вчера ми се обадиха от "1000 стипендии", за да ми насрочат дата и час за интервюто. Ако може някой да сподели впечатленията си от него.. дали е твърде стресиращо и горе-долу колко време трае самото интервю?

  15. #165
    Голям фен Аватара на Barbie47
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    547
    И моето интервю мина преди час. Беше супер..

  16. #166
    И моето интервю мина днес, беше екстра, в пъти по-забавно и приятно от стреса, който изживях преди две години. Кандидатствах с литература и може би защото се чувствах уверена в това, което говоря ли, не знам, но според мен беше доста добре.
    When you awaken in the morning’s hush
    I am the swift uplifting rush
    Of quiet birds in circling flight.

    I am the soft starlight at night.
    Do not stand at my grave and cry,
    I am not there; I did not die.

  17. #167
    Голям фен Аватара на Barbie47
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    547
    А някой участвал ли е в конкурса "Най-добър разказ за 2012"? )

  18. #168
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Конкурс - Елия е моето име






    04 Април 2012




    В Никопол има паметник на любовта- чешмата на Елия, надживяла векове и събития, любимо място на хората за срещи и раздумки, студена и бистра вода. Името Елия е разпространено не само в Никопол, но и по цяла България. Разкажете защо носите името на Елия, защо кръстихте дъщеря си с това прекрасно име? Разкажете за момичето и жената Елия която познавате, обичате и уважавате.


    Център "Приятели на краезнанието и пазители на историческата и културна памет на родния край" изграден по проект на сдружение АГОРА – «Активни граждански общности чрез читалищата в България» и Библиотечен информационен център изграден по Програма «Глобални библиотеки» към „НЧ Напредък 1871" гр.Никопол обявяват конкурс с награди за разказ/документален разказ/стихотворение на тема - „Елия е моето име" с условия:

    1.Възраст – без ограничения;

    2.Обем за разказите - не повече от 2 стр.- А4;

    3.Произведенията на автори под 18 г. да бъдат преподписани от родител, удостоверяващ неговата истинност и авторство;

    4.Кандидатстващите произведения да бъдат придружени съсснимки в подкрепа на съдържанието, автора и героинята на разказа/стихотворението;

    5.Краен срок за представяне на материалите – 1 октомври 2012 г. на адрес:5940 гр.Никопол ул."Христо Ботев" №6, „НЧ Напредък 1871" или на e-mail: napredak1871nl@abv.bg

    Конкурсните материали ще се оценяват от жури!
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  19. #169
    http://www.npc-bg.org/%D0%9F%D1%80%D...li3chG-gZ.html - списък на всякакви конкурси със сроковете

  20. #170
    Голям фен Аватара на Barbie47
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    547
    Темата нещо замря..

  21. #171
    Голям фен Аватара на notlike
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    801
    Цитирай Първоначално написано от Barbie47 Виж мнението
    Темата нещо замря..
    Причините са три, знаеш - няма конкурси, на хората не им се иска да имат конкуренция и третата причина включва и мен - твърде много странични занимания Мисля, че имаше един на Зайо Байо във Фейсбук, където просто трябва да харесаш и може да спечелиш нещо, но това не знам дали е конкурс, или по-скоро томбола.
    Прощавам, но не ЗАБРАВЯМ.

  22. #172
    Mnogo xubavo. Az vinagi kogato ima takivi ychastvam.

  23. #173
    Цитирай Първоначално написано от Momo_ cacata Виж мнението
    Mnogo xubavo. Az vinagi kogato ima takivi ychastvam.
    ти не разбра ли най после че тъка са пише на кирица

  24. #174
    Голям фен Аватара на Kaena Smith
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    620
    Литературен конкурс: Когато хората пораснаха :
    http://knigite.bg/konall.php?bid=269

    НАЦИОНАЛЕН ДЕТСКИ КОНКУРС ЗА АВТОРСКА ПРИКАЗКА :
    http://knigite.bg/konall.php?bid=272

    конкурс за фантастичен разказ :
    http://bnt.bg/bg/news/usernews/83205...stichen_razkaz

  25. #175
    JustaLittleKid
    Guest
    Гледах, че сте коментирали "1000 стипендии". Аз кандидатствах тази година, минах първия кръг, но на интервюто меко казано се ИЗЛОЖИХ. :Д Просто се притесних, оплетох се и стана една пълна каша. Иначе при мен хората бяха изключително мили и разбрани, беше по-скоро разговор, отколкото интервю. Кандидатствах с литература, говорихме за есето, за книги, за поезия, за разни такива неща (аз пиша стихотворения и това, разбира се, също го споменахме). Ако не се бях притеснила (първият въпрос, който ми зададоха, беше: разкажи ни за себе си. При което аз изобщо не знаех какво да кажа и изпаднах в пъълно мълчание, последвано от объркан опит да кажа нещо.:Д), та, ако не се бях притеснила, може би щях да съм сред финалистите. Но нищо... догодина!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си