.
Отговор в тема
Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 167
  1. #26
    tva e mn gadno... po dobre ne spazvaite nikakvi dieti...osven ako ne sa vi opredleni ot dietolog....

  2. #27
    Това са комплекси.

  3. #28
    xx .. aз май имам някакво такова нещо,но незнам дали е анорексия булимия или нещо др .. не започвайте или се осазнайте докато не сте стигнали твърде далечe !!

  4. #29

    :)

    Здравейте... Някой който страда от булимия може ли да ми каже какъв е ефектът? За колко време можеш да отслабнеш... Благодаря предварително

  5. #30
    az nqmam dymi po temata,kaka mi e bolna ot bylimiq,daje ako ne se laja ve4e e anoreksiq,kvo da vi kaja tpo par4e e spored men....ne si pri4inqvaite tova,a i na drygite okolo vas
    P.S. ellenrivers ili si maloymna ili ne osuznava6 serioznostta na problema...
    Someone,somewhere dreams of your smile

  6. #31
    Много неща знам не се притеснявай! И не забравяй, че сестра ти има нужда от подкрепа тъй че надявам се да не и казваш и на нея "малоумна си"... хах в много форуми съм писала за първи път виждам такъв случай някой да напише на някого който не познава че е малоумен или... А другото което е че просто си личи колко си наясно с нещата... Започва се лесно... ядеш - повръщаш. Щом започнеш да виждаш резултата не можеш да спреш, всъщност грешка! Не искаш... Точно както стана и при мен... След цялостния ефект когато вече наистиан станеш с нормални килограми и например намериш волята и силата да спреш тогава започваш да пълнееш и осъзнавах, че връщане назад няма. ТИ изпитала ли си ги тези неща ? Това да гледаш отстрани не означава да си запозната с проблема! Само тези, които го изпитваме можем да твърдим. Така, че да малоумна сам за това че започнах Успех !

  7. #32
    ужасно е но ако се съветваме с приятели и близки дали наистина имаме нужда от отслабване или просто си въобразяваме, може да намалим размерите на това заболяване
    [imghttp://breathe.blog.bg/photos/26135/red_heart.gif[/img]

  8. #33
    Аватара на zai4ety13
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Там някЪде...
    Мнения
    486
    О,това е мн гадно Май и аз развивам анорексия...нещо такова.ВИНАГИ се чувствам виновна като ям или като се гледам в огледалото.Просто е ужасно.А тъпото е че мога да си преброя ребрата,или пък това че грабначния ми стълб се очертава(нз дали се изразявам правилно) Майка ми незнае.Понякога ми се кара че съм ядяла малко.Тя дори незнае какво ям.Тя се връща в 5 часа така че...това което ми го е оставила за обят го хвърлям в таолетната,пускам водата и готово Как искам всичко това да свърши,да не се чувствам гадно като ям...Затова,момичета незпочвайте! Почнете ли веднъж,в главата ви се набива това че сте дебели, и си остава...виждате всички слаби и финни,а вас ОГРОМНИ!
    Има про-ана и мия общества,и аз още съм от тях просто се едно неискам да призная проблема си....Там има трикове,как да заблуждаваш хората,неща за храната, и твой АНА или МИЯ приятелки,който те подкрепят и ти казват как ти ТРЯБВА да отслабнеш.Просто взаимно всички си промиват мозъците.....МОмичета НИКОГААА не започвайте!НИКОГА

  9. #34
    ^имаш нужда от помощ и то навреме докато нещата не са станали непоправими малък е процента на оцелелите след анорексия и все пак предполагам, че не си в напреднал стадии
    [imghttp://breathe.blog.bg/photos/26135/red_heart.gif[/img]

  10. #35
    Аватара на zai4ety13
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Там някЪде...
    Мнения
    486
    нз дали съм в "напреднал стадий" тва е от...може би 3 години.За Анорексията и тея про-ана и мия сайтове знам от около една година и полувина.Просто винаги съм се чувствала дебела,макар и според някои други хора да съм слаба...Косата ми е тънка,много тънка;ръцете и краката ми винаги са студени,дори и през най-горещите дни;Винаги,винаги като ям се чувствам ужасно,се едно съм обила човек,дори понякога се случва да се самонаранявам заради това;понякога мн ми се вие свят. Чела съм че това са някои от симптомите...и аз ги имам
    Но просто в главата ми е набито че съм дебела отдавна...Гадното е че живея в малък град,немога да отида на някой психоаналитик или психолог(нз кое от двете) а и няма лекари,които да помагат за такива болести.немога да кажа на майка ми,защото първо,до края на живота ми ще ме упреква и ще ми се кара (майка ми е мн строг човек) И също така,като и кажа ще трябва да ме заведе да се лекувам в някой голям град...например Варна...а това е мн далеч.Макар и майка ми да е строга аз немога без нея....а сигурно ще трябва да се лекувам с месеци.Ще пропусна мн от училище,ще съм мн далеч от семеиството и приятелите си,а и затова ще трябват мн пари,а ние не сме от най-богатите....

  11. #36
    все още проблема ти не е се е превърнал във физически, това е само в ума ти, нямаш ли поне малко апетит
    [imghttp://breathe.blog.bg/photos/26135/red_heart.gif[/img]

  12. #37
    Аватара на zai4ety13
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Там някЪде...
    Мнения
    486
    .....

  13. #38
    проблемът не е физически защото нямаш проблем с теглото имаш страхотни килограми даже малко, но там е работата че ти си мислиш, че си дебела а на практика не си
    [imghttp://breathe.blog.bg/photos/26135/red_heart.gif[/img]

  14. #39
    колко сте дволични само.мн ви е лесно просто да кажете на момичетата и момчетата "ооо горкия/горката.дано се оправиш",а всъщност вие всички сте тези които ги мачкате,които ги обиждате по улиците,по коридорите в училище.Спомнете си за това следващия път когато си отворите устите с намерение да обидите човека срещу вас.Представете си същото това 'същество'(каквото са те за вас-просто 1 същество)в тоалетната,плачейки и повръщайки.Той/тя го правят заради вас,за да могат да се впишат,за да покрият критерийте ви.ТЕ УМИРАТ ЗАРАДИ ВАС!!!!
    пожелавам ви от все сърце никой от вашите приятели да не тръгне по този път и никога да не изпитате чувството,че той/тя си отива,защото повярвайте ми чувството никак няма да ви хареса!

  15. #40
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    Смятам,че и медиите са виновни за това.Навсякъде,по всичко модни канали дават скелети,които рекламират дрехи,това комплексира момичетата и те искат да бъдат като тях на всяка цена.

  16. #41
    Аватара на zai4ety13
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Там някЪде...
    Мнения
    486
    Цитирай Първоначално написано от SoFarSoG00d
    Смятам,че и медиите са виновни за това.Навсякъде,по всичко модни канали дават скелети,които рекламират дрехи,това комплексира момичетата и те искат да бъдат като тях на всяка цена.
    Ахам,много си права.И аз д/г заради това почвам понякога да се чувствам гадно...

  17. #42
    Аватара на zai4ety13
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Там някЪде...
    Мнения
    486
    Цитирай Първоначално написано от anyway
    колко сте дволични само.мн ви е лесно просто да кажете на момичетата и момчетата "ооо горкия/горката.дано се оправиш",а всъщност вие всички сте тези които ги мачкате,които ги обиждате по улиците,по коридорите в училище.Спомнете си за това следващия път когато си отворите устите с намерение да обидите човека срещу вас.Представете си същото това 'същество'(каквото са те за вас-просто 1 същество)в тоалетната,плачейки и повръщайки.Той/тя го правят заради вас,за да могат да се впишат,за да покрият критерийте ви.ТЕ УМИРАТ ЗАРАДИ ВАС!!!!
    пожелавам ви от все сърце никой от вашите приятели да не тръгне по този път и никога да не изпитате чувството,че той/тя си отива,защото повярвайте ми чувството никак няма да ви хареса!
    Дааа.ти също си мн права.Например,аз тва за про-ана почна по да ми се натрапва в мозъка след пети клас.На първия учебен ден сички момичета събрани и там нещо си приказваме,едно от момичетата ме помоли да се обърна и аз го направих,после тя ми вика 'Пами напълняла си' имаше предвид дупето.на мене ми стана гадно...А един път същото това момиче си играеха на една игра,"вярно или грешно" и тая същата пита 'памела дебела ли е' а другата се обърна лекичко към мене да види дали слушам и видя че слушам,тогава се обърна с гръб към мене и показа нещо...сигурно е показала "вярно" на мене ми стана гадно...такива неща се помнят заминаги.Аз до пети клас са ме смятали за слабичка ама после лятото малко напълнях(сигурно 2-3 килца0 и те венага...тва те кара да се чувстваш ужасно...тва момиче ако пише в нета,и то ще напише "о скъпа дано се оправиш" или пък 'уфф лигла,кво се прайш на тъпа' ама неразбира че 50% тя е виновна за анорексията на някое друго момиче...ама сигорно дори не го осъзнава...както съм казвала мн пъти,хората са 50% от проблема заради които се развива анорексия,а понякога дори и мн повече...

  18. #43
    Аватара на SoFarSoG00d
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Wonderland
    Мнения
    2 090
    В моя клас имаше само момичета ,всяка една от тях гледаше другата и гледаше само как да я засегне,да и направи намек за фигурата и прочие.Ама вижте не трябва да се ангажираме с мнението на другите.Ако вие се погледнете я огледалото,защото искате,а не сте провокирани от мнението на някого,че сте дебели,тогава,ако не ви хареса ,това което виждате в огледалото,тогава може да предприемете мерки.Всичко останало,копиране на манекенки от FTV,певици,актриси,това си е чиста манипулация и неуважение към тялото.Просто трябва да разграничите полезното,естетичното и крайностите.



  19. #44
    Аз заради една моя приятелка отслабнах с 5 килограма, да и е_а майката селска

  20. #45
    Повечето от нещата които прочетох до тук са ми до болка познати, защото страдам от булимия вече 2 години. Толкова е ужасно и толкова бързо те вкопчва в мрежите си тази болест, че времето неусетно минава и когато осъзнаеш сериозността на нещата е вече късно.
    При мен всичко започна с хиперфагия (като булимията, но без повръщане), тъпчех се и не можех да се взема в ръце, бях пълничка и единственото ми желание беше да отслабна. Дойде и моментът, в който ми хрумна "гениалната" идея да повръщам всичко прието. В началото бях много доволна от "постиженията" си, защото свалих около 10 килограма за по-малко от година, чувствах се добре, много красива, много щастлива, вече можех да си позволя да облека всяка готина парцалка, без да се безпокоя че ще приличам на клоун. И именно това е най-гадния етап на булимията, когато виждаш, че можеш да си хапваш всичко колкото искаш и в това време да слабееш. И залисана от това аз забравих за факта, че може би това е много опасно, че може би след време нчма да ми е толкова добре, а и нямаше кой да ми даде съвет, защото просто никой не знаеше. С всеки изминал ден си казвах "само още няколко килца и спирам"... Ето, че това продължава вече 2 години, появиха се и проблемите(косопад, чувствителни зъби, проблеми с половата система, с бъбреците, с дишането....), общо взето се превърнах в една развалина и сега почти нямам здрав орган в тялото си. Да все още съм красива, но тази помия която е отвътре все някога ще избие и в обвивката и точно от това ме е страх най-много. Не искам да казвам за това на нашите, защото знам че ще се съсипят и се надявам да успея да си върна живота, да си върна нормалното същетвуване. Мечтая животът ми да не се върти около кантара, хладилника, и тоалетната чиния...
    Може би това, което написах би изглеждало на някой пресилено или брутално, но е ИСТИНА. Написах го за всяко заблудено момиченце, което е избрало привидно лесния начин да бъде слабо, но същност това е най-мъчителният начин от всички други. Няма по-лошо от това да се чувстваш като нищожество и да се криеш зад една много лъскава корица, която скоро ще се изтрие.

  21. #46

    Re: :)

    Цитирай Първоначално написано от ellenrives
    Здравейте... Някой който страда от булимия може ли да ми каже какъв е ефектът? За колко време можеш да отслабнеш... Благодаря предварително
    МОЛЯ ТЕ НЕ СЕ ОПИТВАЙ ДОРИ!!
    Булимията в много от случаите не кара хората да отслабнат. Просто разрушава органите, най вече се получават сърдечни проблеми.
    Аз страдах от булимия от 15-19 години. Сега съм на 20 и с помощта на психиатър и диетолог спрях да повръщам...Надявам се никога повече да не ми се случва...
    Много от хората които пишат че това са комплекси и че трябва просто да не ни пука колко тежим просто не могат да разберат колко е сериозна тази болест...И аз не бих знаела ако не бях го изпитала. Всеки един който страда от това знае че не би трябвало да му пука за теглото, че здравето е по-важно. Повечето хора са много на ясно че се само убиват по този начин. Но, пак не могат да спрът. Получава се затворен кръг, много подобен на човек със зависимост към наркотици.
    И да отговоря на вапроса- Аз си останах с наднормено тегло през цялото време макар че повръщах...Но- накрая ми стана лошо, сърцето ми биеше прекалено бързо и ми се виеше свят. Мислех че ще получа инфаркт. Тогава отидох на лекар и си признах всичко. Докторката ми потвърди че наистина имам много високо кръвно и много бърз пулс и ми предписа хапчета..Ако бях продължила така сигурно щеше скоро да получа инфаркт. Сега след 1 година спрях да повръщам и започнах да се храня правилно, и без да правя нищо си възвърнах нормалното тегло за ръста ми (преди това бях с 5 кг отгоре)

  22. #47
    някой може ли да поустне няква таблица за нормалното тегло при различни височини?
    ay caramba

  23. #48
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Кажи колко си висок/а Нямам таблица ,но ако ми кажеш ръстта си ще се ориентирам за нормалните ти килограми.

  24. #49
    Мога да ви препоръчам да видите в vbox предаване което е направил Карбовски за Отечествен фронт, казва се "Диагноза анорексия"
    Сигурна съм че ако има момичта който са решили да правят експерименти с тялото си ще се откажат.

  25. #50
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Гледала съм го... мн е тъжно ... горкото момиче ...... била е много хубава .... защо се е захванала с тия диети..........

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си