.
Отговор в тема
Страница 5 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 167
  1. #101
    ImmortalSportFreak мерси много за съветите.На 15 съм висока съм 165 см и тежа в момента 49.5/50 кг като се наям обилно :Д. От 3 дена някъде започнах да ям супер калорична храна и странното е, че не съм напълняла с грам дори. Даже имам чувството ,че все още свалям.Не знам.. проблема са ми краката,за задника не ми пука под дрехите изглажда добре,обаче тези гаднии бедраа... попринцип не ми пука ,но вече е лято и искам да ходя с къси панталони,а всички момичета около мен са клечки тка да се каже и се комплексирам.Вече половината ми дрехи са ми големи ,циците ми отслабнаха (и май само там виждам промяна) и вече не знам какво да правя.
    Ще ти бъда много благодарна, ако ми кажеш някъкви упражнения за отслабване на бедрата , а не за мускули.
    Иначе преди ядох мюсли за закуска след това яйце или зелена салата с риба тон много ябълки ,краставици и домати и мнооооого вода поне по 1.5 л. ,вечер ям пъпеш докато гледам Sex and the city .
    А сега каквото ми падне :Д

  2. #102
    Голям фен Аватара на justasmile
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    Sofia
    Мнения
    662
    Ми аз има половината от симптомите на анорексията (сега, преди бяха 85%). Преди около половин месец не ядох почти нищо В тези дни ми беше толкова лошо, направо бях пред прападък.. Добре, че беше майка ми. Преди все й казвах, че не съм гладна/яла съм.По-едно време се опитвах и да повръщам (добре, че не ми стискаше) ... Но просто се замислих, наистина ли искам да съм толкова слаба, наистина ли искам постоянно да ми причернява и да ми се вие свят.... Сега гледам всеки път, когато съм гладна да хапвам нещо... И макар, че искам да отслбна малко (1.75 висока 65кг съм) гледам да спортувам, когато "прегреша"(не само тогава де), но след това да ям нещичко, макар и малко Доста трудно и бавно се оправям, но става
    ..Когато погледна в очите ти.. сякаш светът свършва...

  3. #103
    Форумна Сектантка! Мега фен Аватара на dream1707
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    4 319
    Аз съм до някъде горда от себе си ... Бях толкова комплексирана от страна на другите, че бях стигнала до ниво в което стоях дни без да ям, защото постоянно се мислех за дебела .. Няколко седмици в болницата без почти никаква храна ми дадоха старта на гладуването .. Радвам се от факта, че успях да се осъзная ... и то преди да стига крайното ниво, в което вече щях да приличам на скелет с кожа ..
    Сега все още се смятам за дебела ... Но това, през което минах някак си ме научи, че трябва да се опитвам да приемам себе си, вместо да вредя на тялото си, за да се харесам на околните..

  4. #104
    На 16 съм. Преди повече от година и половина някъде ми беше поставена диагноза Анорексия невроза. Това е заболяване не само на тялото...А и на духа. Практически не бях чак толкова слаба- за ръст 1.68 бях достигнала 39-40 кг. И тогава не се виждах слаба. В огледалото виждах закръглено девойче с поруменели бузенца, което само дето носи детска номерация дрешки. Излишно е да описвам студът, който усещах дори при 30 градуса температура на въздуха. Скъсвах се от физически упражнения, но за активен спорт не можеше да става и дума. Нямах сили. Чувствах се смазана, обезсърчена и исках да изчезна. Хората около мен бързо взеха мерки и благодарение на д-р Светлана Бояджиева успях да изляза от този кошмар (донякъде). Започнах да спортувам, записах се на плуване, на танци, започнах да се храня, заякнах и качих даже малко в повече, но вече това не се превръща в драма за мен. И знаете ли колко тежа в момента? Около 54 - 53 кг. Не се харесвам особено, но поне имам сили да се движа, да дишам, да тичам, да плувам и да се усмихвам. Обичайте себе си момичета и момчета! За да ви обичат и другите! Красотата не е само красиво тяло и лице! Тя е излъчване!

  5. #105

  6. #106
    Възможно ли е човек да страда и от анорексия и от булимия? От едно известно време не се храня нормално .. имах много проблеми и доста забързан начин на живот и това доведе до там, че спрях да се храня. През деня не хапвах нищо- карах го само на кафе и цигари, а когато се приберях на вечеря не се тъпчех, а ядях помалко. Отслабнах 11 килограма.. бях 57, а сега съм 46. От около месец започнах и да повръщам всичко което изяждам. Чета, че при булимията хората погълват огромно количество храна и я повръщат, докато при мен не е точно така, защотото повръщам дори ако изям един сладолед. Та затова се питах възможно ли е чоек да има симптоми и от двете болести?

  7. #107
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от valeriageorgieva1
    Възможно ли е човек да страда и от анорексия и от булимия? От едно известно време не се храня нормално .. имах много проблеми и доста забързан начин на живот и това доведе до там, че спрях да се храня. През деня не хапвах нищо- карах го само на кафе и цигари, а когато се приберях на вечеря не се тъпчех, а ядях помалко. Отслабнах 11 килограма.. бях 57, а сега съм 46. От около месец започнах и да повръщам всичко което изяждам. Чета, че при булимията хората погълват огромно количество храна и я повръщат, докато при мен не е точно така, защотото повръщам дори ако изям един сладолед. Та затова се питах възможно ли е чоек да има симптоми и от двете болести?
    мисля че има случаи, в които булимията е последствие от анорексията, но твойто ми звучи по-скоро като свиване на стомаха ... иди на лекар!

  8. #108
    Искам да попитам дали ако сам 10 килограма под нормата, дали страдам от анорексия..моля къвете ми?

  9. #109
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от murito
    Искам да попитам дали ако сам 10 килограма под нормата, дали страдам от анорексия..моля къвете ми?
    Килограмите не са единствения фактор

  10. #110
    СПОРТА МУ Е МАЙКАТА !


    And our song is playing in my head on and on ..

  11. #111
    от известно време страдам от булемия и днес забелязах , че с храната си повръщам кръв, искам да попитам дали някой е имал същия проблем защото в близките 2 седмици няма да мога да отида на лекар, моля помогнете.

  12. #112
    Леле,хора,докъде стигате вие с тази вманиаченост по това да сте слаби.Разбирам да сте с надвишено тегло и да не се чувствате комфортно и да искате да свалите определени килограми и се заблуждавате с това че да ядете и след това да повръщате е по-ефикастно от някакъв спорт примерно или диета,или просто да се ограничавате в някои храни.Организма ни се нужадае от различни ястия и витамини,недейте да правите такива простотии.
    Wiz Khalifa
    Ke$ha
    Taylor Momsen
    (h) ;;

    * Мъж,който не се влюбва често,обича силно !

  13. #113
    Цитирай Първоначално написано от Anesha17
    Леле,хора,докъде стигате вие с тази вманиаченост по това да сте слаби.Разбирам да сте с надвишено тегло и да не се чувствате комфортно и да искате да свалите определени килограми и се заблуждавате с това че да ядете и след това да повръщате е по-ефикастно от някакъв спорт примерно или диета,или просто да се ограничавате в някои храни.Организма ни се нужадае от различни ястия и витамини,недейте да правите такива простотии.
    АНОРЕКСИЯТА И БУЛИМИЯТА СА НА ПСИХИЧЕСКА ОСНОВА .. не е толкова просто

  14. #114
    Здравей, пак съм аз, който и да съм.. Страдам от булимия от 4 години , преди седмица започнах за втори път терапия, тъй като първия не издържах. Това е проблемът на живота ми. Осъзнавам, че единственият начин да го превъзмогна е да се концентрирам върху задачките си, които до преди месец нямах... Бях изпаднала в ужасна депресивна дупка за 3 години, в които не правех нищо. Не ме питайте с какво точно съм се занимавала, не знам. Сега съм студентка и много се радвам, защото за пръв път от години усещам , че правя нещо смислено. Най-неприятното е, че до такава степен съм свикнала, че дори мисълта, че не го правя не я възприемам. Другото кошмарно нещо е, че в подобно състояние не съм сам , ами забърквам цялото си семейство и близки, които страдат повече и от мен. В крайна сметка диагнозата ми е биполярно разтройство, предполагам и на всички е такава.. Вече съм наясно с медикаментите, програмата, терапиите и тн и не се срамувам, че пия лекарства. Психиатърката ми ми обясни, че това е нещо, което докато не си изпитал не можеш да разбереш и да не се надявам, че някои ще го възприеме дори неутрално ако се опитам да му обясня, затова не го и правя. Работата е там, че ок, болна съм, ок опотвам се да се лекувам, но преди няколко дни след повръщането изкарах и малко кръв. Ужасно много се уплаших, ревах с часове докато говорих с майка ми по телефона(тя и всички от семейството ми знаят, това са 3 години все пак..) Всичките ми близки винаги са ми помагали и страдали с мен, просто аз съм такова говедо, че не допускам никой нищо да ми каже. Не искам да си представям безсилната ми майка каква вина изпитва заради безсилието си в това така УЖАСНО изпитание. Не знам просто, това е най-трудната зависимост според мен, тъй като не е алкохол да спреш и да не близнеш никога пак.. напълно съм размила границата на представите си за правилно и неправилно хранене,нормално.. определено придобивам така наречената Орторексия като пост-стравматичен ефект от булимията. Доколкото знам и това е нормално, ако няма да е едното, ще е другото, на това му се вика порочен кръг... НО това, заради което пиша е че искам да знам някой имал ли е кървене при повръщане и ако може да ми даде съвет, страх ме е да не съм си направила вътрешен кръвоизлив и да не умра. Имам и ужасна склонност към хипохондрични мисли, които обяснявам с това, че много добре осъзнавам, че не живея здравословно. Просто искам да знам, колко е опасно кървенето, не е обилно и дали и на друг се е случвало. Била съм на гастроентероскопия, не искам пак да го правя, много е неприятно. Звънях на лекарката ми, пита ме дали имам кръв в изпражненията, казах и че нямам и тя каза, че е от напъните. Моля, ако някой е преживял подобно нещо да отговори, друго е да чуеш нещо от човек в твоето положение, колкото и да не го пожелавам на никой.. Благодаря

  15. #115
    Повече от фен Аватара на snow__queen
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Между Рая и Ада
    Мнения
    499
    http://www.inspiredfitstrong.com/bg/...се-прев/ Здравейте, аз съм минала през булимия и анорексия. Бях на крачка от това да се сбогувам с живота, но се справих и оздравях, защото го исках! Човек трябва да обича себе си, независимо как изглежда, независимо какво му се случва. Всеки може да преживее всичко стига да иска. Всичко е толкова преходно... не си заслужава, да позволиш на такава жестока болест, да те яде и убива жив, защото си позволил на нещо, да направи света ти по-малко прекрасен. Моята история е дълга, няма смисъл да я споделям, защото всеки е индивидуален, никой не може да види нещата през моите очи или да почувства това което аз съм почувствала, но искам да споделя една мисъл с вас...
    "Една от най-големите тайни на живота се крие в умението да лекуваш душата си с преживяното и да оставиш душата си да те лекува от преживяното."
    *ДЯВОЛСКИЯТ АНГЕЛ* ЗАБРАНЕНО ЗА ХОРА СЪС СЛАБИ НЕРВИ!

  16. #116
    Напоследък съм загубила апетита си,но това може да е защото нямам и време да ям.Сутрин нямам време да закуся,в даскало ям един сандвич и пия кола(менюто ми се състои от шок.изделия и Кока-Кола),а вечер се затворя на компа и не мърдам.Отвикнала съм да ям.Какво да правя,страх ме е!

  17. #117
    Цитирай Първоначално написано от SenaUchiha
    Напоследък съм загубила апетита си,но това може да е защото нямам и време да ям.Сутрин нямам време да закуся,в даскало ям един сандвич и пия кола(менюто ми се състои от шок.изделия и Кока-Кола),а вечер се затворя на компа и не мърдам.Отвикнала съм да ям.Какво да правя,страх ме е!
    Ами.... Яж? Примерно? Какво искаш да правиш? Какво означава "нямам време да ям"?! Не можеш да станеш 10мин по-рано да си направиш нещо за закуска? Не можеш да издържиш половин час без безценния си компютър и да седнеш да ядеш като хората със семейството си? Проблема ти е, че си егоистка, не анорексичка

  18. #118
    Цитирай Първоначално написано от imamkrasivouho
    Цитирай Първоначално написано от SenaUchiha
    Напоследък съм загубила апетита си,но това може да е защото нямам и време да ям.Сутрин нямам време да закуся,в даскало ям един сандвич и пия кола(менюто ми се състои от шок.изделия и Кока-Кола),а вечер се затворя на компа и не мърдам.Отвикнала съм да ям.Какво да правя,страх ме е!
    Ами.... Яж? Примерно? Какво искаш да правиш? Какво означава "нямам време да ям"?! Не можеш да станеш 10мин по-рано да си направиш нещо за закуска? Не можеш да издържиш половин час без безценния си компютър и да седнеш да ядеш като хората със семейството си? Проблема ти е, че си егоистка, не анорексичка
    Ако знаеше как стоят нещата в семейството ми,нямаше да го споменеш.Не съм егоустка,просто не се понасяме,особено мен,и затова не искам да седна с тях.А колкото до 10-теминути,аз си проспивам първите 2 часа,па камо ли 10 мин по-рано да стана!

  19. #119
    Цитирай Първоначално написано от SenaUchiha
    Цитирай Първоначално написано от imamkrasivouho
    Цитирай Първоначално написано от SenaUchiha
    Напоследък съм загубила апетита си,но това може да е защото нямам и време да ям.Сутрин нямам време да закуся,в даскало ям един сандвич и пия кола(менюто ми се състои от шок.изделия и Кока-Кола),а вечер се затворя на компа и не мърдам.Отвикнала съм да ям.Какво да правя,страх ме е!
    Ами.... Яж? Примерно? Какво искаш да правиш? Какво означава "нямам време да ям"?! Не можеш да станеш 10мин по-рано да си направиш нещо за закуска? Не можеш да издържиш половин час без безценния си компютър и да седнеш да ядеш като хората със семейството си? Проблема ти е, че си егоистка, не анорексичка
    Ако знаеше как стоят нещата в семейството ми,нямаше да го споменеш.Не съм егоустка,просто не се понасяме,особено мен,и затова не искам да седна с тях.А колкото до 10-теминути,аз си проспивам първите 2 часа,па камо ли 10 мин по-рано да стана!
    Ами за това си си виновна ти. Няма как да ти помогнем.

  20. #120
    Здравейте!Не знам точно от какво съм болна, но се нуждая от спешно избавяне от страховете ми и тази пуста амбиция. Имам близначка,с която сме като две капки вода, и всичко започна миналата година. И двете не бяхме дебели, напротив всички казваха че имаме перфектните тела,но ние смятахме че имаме малко коремче.Тя започна да отслабва и стана малко по-слаба от мен.Не можех да понасям факта че тя е по перфектна от мен,затова започнах и аз да отслабвам.И така състезанието започна...коя ще изяде по-малко.Целта на деня ми беше да знам че сам победила. Отслабвах все повече и повече, а мен вече не ме интересуваше как изглеждам, беше важно циферблата на кантара да е по-малко от нейния. Разбирах, че вече сам ужасяващо слаба, а продължавах състезанието. И така до ръст 174см бях 40кг,естествено и тя така. Вървяхме и виждахме отвращението на хората. Перфектните тела станаха само кожа и кости.Разбирах, че сам ужасна, и не се възприемах за дебела,никога не сам,но пак смятахме калориите и гледахме чии са по малко.И така решихме, че ще спрем състезанието и ще ядем еднакво.Отчаяно искам да напълнея, да си върна хубавото тяло и не ме е страх от това!!! Но проблема е, че вече ни е страх от храната.Искам отново да мога да седна на масата и да ям спокойно, без да смятам калориите.Знам че с повечето храна само ще стана по-хубава ,но ме е страх. Моля някой ако имал подобен проблем да ни помогне!!

  21. #121
    Супер фен Аватара на ImmortalSportFreak
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София
    Мнения
    1 930
    ^ Психолог+диетолог.Захранва нето трябва да стане постепенно и без проблеми.

    "Вярвам в розовото. Вярвам, че смехът е най – добрият начин да изгориш няколко калории. Вярвам в целувките, в многото целувки. Вярвам, че трябва да останеш силен дори тогава, когато изглежда, че всичко върви на зле. Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."
    Audrey Hepburn

  22. #122
    Фен Аватара на Duvessa
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    Русе
    Мнения
    222
    Интересна лекция относно това как медиите, и по-конкретно рекламите влияят върху представата ни за съвършен образ:
    http://www.youtube.com/watch?v=1ujySz-_NFQ#t=2m20s
    2-ра част: http://www.youtube.com/watch?v=E4-1x...eature=related

    Видеото е на английски, и е пряко свързано с хранителните разстройства и с факта, че повечето жени не харесват телата си. Препоръчвам на всеки да отдели малко време и да го изгледа.

  23. #123
    Повече от фен Аватара на amnessia
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    България
    Мнения
    442
    Аз имам някакви леки съмнения за нещо но не е толкова стряскащо. На 16 години съм 159см. и съм 40 кг , миналата зима бях спаднала и до 39 (впоследствие на често боледуване). Постоянно избивам комплекси , че съм дебела и се ограничавам много в яденето точно поради страха да не напълнея малко.Поставям си сама някакви правила какво трябва да ям и какво не.. не се ограничавам до много висока степен , но все пак..За ръста ми може и да е нормално да съм толкова слаба , но не знам.Имам много слаба имунна система още от малка и боледувам адски често. Мисля да отида на лекар :X
    БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

  24. #124
    Аз съм виждала и по - стряскащи снимки! Изабел Каро беше пуснала нейни снимки, малко преди да умре от анорексия. Тя беше написала и биографична книга за себе си! За тези, които искат да разберат малко повече за тази книга... Името на книгата е "Момичето, което не искаше да надебелее". Лошото обаче е, че я няма в България. Както и да е. Факт е, че на месец умират поне от 4 до 7 супер модела от тези болести. В България има над 200 000 жени болни от АНОРЕКСИЯ и още толкова болни от БУЛИМИЯ. Много е лошо и, това че има сайтове в които те подканват да гладуваш, казват ти, че е страхотно. Модните агенции те задължават да бъдеш слаб повече от нормалното, за да са недостижими. Сигурно някои жени се разболяват точно по тази причина, за да бъдат недостижими, жалкото в това е, че усъзнаването на грешката на тези момичета става много късно. За това се харесвайте такива каквито сте! Не правете грешките на супер моделите! Те са само пионка в този бизнес!

  25. #125
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Germany
    Мнения
    1 267
    Едно клипче което мисля че е много подходящо за тук..Изгледайте го,няма да съжалявате
    http://www.youtube.com/watch?feature...nfp5QttQc&NR=1

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си