.
Отговор в тема
Страница 3 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 167
  1. #51
    Здравейте момичета! Много се интересувам от проблемите на страдащите от анорексия и булимия. Това е един много сериозен проблем, за който трябва повече да се говори. Тези хора имат нужда от специални грижи!!! Правя изследване за заболяванията. Чувала съм за pro-ana и pro-mia общества и форуми, където момичетата се подкрепят и си дават съвети как да продължават да гладуват. Много ви моля, ако знаете за такива да ми препратите линкове. Ще съм ви безкрайно благодарна, а и се надявам да съм по някакъв начин полезна

  2. #52
    Супер фен Аватара на Glamour92
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    1 885
    Вярно е,има про ана и про мия сайтове.Шокиращи неща съм виждала вътре-съвети как по-лесно да повръщаш храната,която си изяла(про миа),съвети за по-бързо изгаряне на калории(да се къпеш с леденостудена вода например ) или как да скриеш от вашите,че тежиш 37кг.Ужас...Има и снимки даже...Сайтовете мн лесно се намираха преди-написваш в гугъла pro ana nation например и ти изскачат поне 4-5.Сега обаче повечето са изтрити(разбираемо защо) и трябва доста да поровиш,докато намериш някой

  3. #53
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    много момичета са тези;които са нормални;а се мислят за дебели
    убеждавам се с всеки изминал ден;защото познавам много такива
    просто ми става жал;защото никак не мога да им помогна... казвам им;че изглеждат страхотно;подцещам ги за последствията след тази изкривена представа за себе си и строгите мерки за безмислено отслабване.......................
    просто не става.... колкото и да им го говориш....

  4. #54
    Здравейте Наскоро писах във връзка със сайтовете, които са про-анорексия и про-булемия. Работя в телевизия и подготвям репортаж по темата. Мисля, че тези сайтове са много вредни и причиняват голяма вреда. Гоорих и с психолози, те са на същото мнение. Много се надявам, някой от вас да ми съдейства с личната си история. За да е силно посланието към момичетата, които за първи път влизат в такива сайтове имам нужда от лична история. Много ще съм благодарна, ако някой ми разкаже опита си с тези сайтове. Благодаря предварително за съдействието

  5. #55
    ami mai az imam simptomi na anoreksiqta naposleduk postoqnno mi se povru6ta i teja 25 a sum na 13 ama az sum sviknala da qm po edin put na den awe nezn mojebi samo si vuobrazqvam
    tfa 4e sum tolkova slaba ne zna4i 4e sum bolna, mojebi gena si mi e takuv, samo se filmiram, no vse pak 6te se radvam da spodelite mneniqta si po vuprosa
    ms
    Daite si skypovete pls

  6. #56
    И аз замалко да стана анорексичка,ама се опазих
    you know my name.
    NOT MY STORY.

  7. #57
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от rabbit13
    ami mai az imam simptomi na anoreksiqta naposleduk postoqnno mi se povru6ta i teja 25 a sum na 13 ama az sum sviknala da qm po edin put na den awe nezn mojebi samo si vuobrazqvam
    tfa 4e sum tolkova slaba ne zna4i 4e sum bolna, mojebi gena si mi e takuv, samo se filmiram, no vse pak 6te se radvam da spodelite mneniqta si po vuprosa
    ms
    колко си висока?

  8. #58
    Голям фен Аватара на elito6754
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    855
    Наистина много жени в днешно време страдат от анорексия или булимия. Не мога да разбера момичета, пък и жени, които изглеждат напълно нормални, но са се побъркали че трябва да отслабват. Извинете, но в едно списание, преди някобко месеца майка ми си го купи, беше сниман един модел и тя се хвалеше как била вискоа 1,75 пък тежала 37 кг. Едно момиче, което се мисли за дебела, чете тази статия и си казва: "Тя колко е сескси, колко е слаба и висока и нищо и няма, хайде и аз така!" надявам се никога да не се срещам с тази болест.

    П. П. rabbit13, според мен си слаба. Но наистина си зависи височината, пък и от вида на костите - дали са по-леки или по-тежки.

  9. #59
    Цитирай Първоначално написано от clever
    Цитирай Първоначално написано от rabbit13
    ami mai az imam simptomi na anoreksiqta naposleduk postoqnno mi se povru6ta i teja 25 a sum na 13 ama az sum sviknala da qm po edin put na den awe nezn mojebi samo si vuobrazqvam
    tfa 4e sum tolkova slaba ne zna4i 4e sum bolna, mojebi gena si mi e takuv, samo se filmiram, no vse pak 6te se radvam da spodelite mneniqta si po vuprosa
    ms
    колко си висока?
    160
    Daite si skypovete pls

  10. #60
    ama ne smqtam 4e sum bolna mojebi prosto takuv si mi e gena
    Daite si skypovete pls

  11. #61
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    е ако не се мислиш за дебела значи си здрава
    имаш хиперметаболизъм сиг. ...
    то това си е психическо заболяване

  12. #62
    Аватара на zai4ety13
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Там някЪде...
    Мнения
    486
    О, не rabbit13 просто не е възможно ти да си 1,60 и да тежиш 25кг! Да не кажа, че 100% съм сигурна, че лъжеш!
    Ти ако беше толкова, 101% съм сигурна, че щеше да си или в болница или в ковчега!
    Кажи чесно колко кг. си защото ако си 25 няма да можеш да се движиш (имам предвид да ходиш на училище или да извършваш каквато и да е физическа дейност) а и родителите ти няма да са толкова слепи да не те видят.
    Аз имах про-ана приятелка дето тежеше 34-5кг. и беше висока 1,62 , и преди да влезе в болница припадаше почти всеки ден от преумора(тоес от избягани 2-3км.) Така че съм сигурна, че не тежиш 25кг.

  13. #63
    Голям фен Аватара на elito6754
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    855
    Нистна 160 не може да си 25 кг. Просто няма как са се дъриш на крака.

  14. #64
    [i] Истината е просто че в България не се говори за това..но явно е наистина сериозен проблем.Мене лично ме е срам да си призная..незнам не искам примерно това да го причинявам на майка ми и сега вече се опитвам малко по малко да се излекувам..но ми е ужасно трудно и дори понякога не издаржам и пак се наяждам но при мене различното е че аз не ям по толкова дори не ям и сладко(опитвам се и се справям сравнително добре)но все пак аз повращам всичко след като съм се наяла ноо го повращтам защото и малко да ми се надуе корема и мисля че ще надебелея 8 кг които свалих но се справям малко по малко вече като заначало се храня по добре и по бавно и така поне не ми се издува корема ....не е както преди ям нещо и аиде да се поварне .! това е ужасно и живота човек не може да си изживее както трябва защото постоянно ми е в главата това което съм яла и тн...но тарся начини и се опитвам да се отарва защото може би вече усазнах колко е сериозен проблем (а аз страдам горе долу от 1 година и малко) но се чувствам ужасно когато след повращане започне да ме боли гарлото и тн предпочитам да ям нещо по здравословно и да не се мача после искам да спра в заради майка ми незнам но тя вече ме е питала дали правя нещо че съм отслабнала толкова но аз естествено отричам не искам да я лажа и от това се чувствам много гадно УСПЕХ на всички момичета които са болни и дано да се оправите дано да се усъзнаем всички колко ОПАСНО е това ..

  15. #65
    Не мисля,че трябва да оправиш, само заради майкати.
    Оправи се защото ти го искаш.

  16. #66
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    прочетох цялата статия, но не схванах каква е разликата м/у анорексия и булимия. едното е да си хипер слаб, а другото дебел, така ли. и не ми викайте че съм малоумна като не съм го разбрала...

  17. #67
    Повече от фен Аватара на LittleFashionista
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    472
    Цитирай Първоначално написано от ameli
    прочетох цялата статия, но не схванах каква е разликата м/у анорексия и булимия. едното е да си хипер слаб, а другото дебел, така ли. и не ми викайте че съм малоумна като не съм го разбрала...
    при анорексията не хапваш нищо, при някои болни може да се каже, че мразят храната, а болните от булимия ядат(а след това го повръщат...) Има и много други разлики...

  18. #68
    Голям фен Аватара на akinom
    Регистриран на
    Jun 2008
    Мнения
    889
    Цитирай Първоначално написано от ameli
    прочетох цялата статия, но не схванах каква е разликата м/у анорексия и булимия. едното е да си хипер слаб, а другото дебел, така ли. и не ми викайте че съм малоумна като не съм го разбрала...


    При анорексията си вманиачен в храната, която поемаш, броиш калориите на всяко хранене, спортуваш неуморно минимум 2 часа на ден, някои и по цял ден само спортуват, докато не укапят. А булимиците ядат като ненормални или си ядат ( в ранната фаза) нормално, но после го повръщат и накрая има един сок които също повръщат и не са дебели, представи си какво става като за 1 месец се свалят 25кг.
    http://vbox7.com/play:dd4b6909
    Цената на истината -[м.ю.з.ii.к]-` (h)

  19. #69
    Хора имам въпрос.Не мога да разбера дали развивам симптоми на анорексия или не . Висока съм 1.67,а тежа 43 кг. Изключително слаба съм .. даже мисля,че съм прекалено слаба за височината си незнам.Майка ми също е нисичка и доста слаба и за това се чудя дали не е от гена . Не изпитвам ужас от храната - напротив ям си в обилни количества дори се случва да преяждам,но не мога да кача много ми е трудно,а много ми се иска . Не мисля,че съм дебела обаче като се погледна в огледалото не ми харесва това,което виждам-демек,че съм прекалено слаба и това започва да ми става нещо като комплекс.
    Е,развивам ли анорексия или не .. аз мисля,че не . НЕзнам .
    .. любовта ни с теб,лудата цял живот ще ни държи!

  20. #70

    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    807
    ^^ нищо ти няма.

  21. #71
    Голям фен Аватара на melinor
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    538
    Цитирай Първоначално написано от Assshley
    Хора имам въпрос.Не мога да разбера дали развивам симптоми на анорексия или не . Висока съм 1.67,а тежа 43 кг. Изключително слаба съм .. даже мисля,че съм прекалено слаба за височината си незнам.Майка ми също е нисичка и доста слаба и за това се чудя дали не е от гена . Не изпитвам ужас от храната - напротив ям си в обилни количества дори се случва да преяждам,но не мога да кача много ми е трудно,а много ми се иска . Не мисля,че съм дебела обаче като се погледна в огледалото не ми харесва това,което виждам-демек,че съм прекалено слаба и това започва да ми става нещо като комплекс.
    Е,развивам ли анорексия или не .. аз мисля,че не . НЕзнам .
    Имаш бърз метаболизъм. За да имаш анорексия трябва да се мислиш за дебел... А ти очевидно не се мислиш за такава
    Боса по асфалта минавам,
    знам че няма мода такава -
    просто детски навик още в мен живее.


  22. #72

    ;

    това е ужасна болест на никой не го пожелавам
    sSSsSS

  23. #73
    Голям фен Аватара на FlowerPower
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    582
    Хора,ако ще отслабвате,правете го БАВНО и предпазливо,не се оставяйте на "лесния на4ин",защото накрая може да ви струва и живота.А и бавният на4ин излиза доста по-бърз и ефикасен накрая!!!
    Айде,courage!
    Никога не казвай никога, защото ти се връща.

    Смехът е заразен. Бъди преносител!

  24. #74
    Глупаво е. Не мога просто да приема как някой ще вземе да си бърка с пръст в гърлото, за да повръща. Тъпизъм.
    Като искате да не сте дебели - яжте в умерени количества, спрете хамбургери/пици и т.н. И спортувайте!!! Спорта си е най-сигурният начин да се поддържаш в добра форма ;] Хем си слаб, хем не си отпуснат.
    Не става само с неядене, трябва и спорт.

    Аз лично нямам проблеми, не съм манекенка ма не ми и пука особено xD

  25. #75
    Здравейте.На 15 години съм и имам следния проблем-диария почти всеки ден .Мисля си, че е от притеснието което имам... понеже всяка година е едно и също-ваканцията нямам никакви проблеми, обаче като почне даскалото и става лошо.Идей ?

    П.П Момче съм и това се повтаря за 2ра година

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си