.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 62
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561

    Новата наркомания..

    днешните проблеми със Скайп ме накараха да се замисля..
    една програмка, която имат повечето потребители само от около 1 година се превърна бързо в нещо, от което зависят много хора
    то не са псувни, то не са тръшкания
    но това е само един от примерите, да не говорим за мобилните телефони
    днес се замислих, какво аджеба съм правил без телефон, как съм се разбирал с приятели, какво съм правил по цял ден без компютър и интернет

    как смяташ ти?
    зависим ли си от мобилния си телефон, компютъра, телевизията..?

  2. #2
    Guest
    Oh da zavisima sam...Vse pak vsi4ki nie sme otrasnali s razvitieto na tehnikata i sme sviknali s neq!!

  3. #3
    Определено съм зависим. Преди няколко дни имаше няква авария или и аз нз кво и нямаше ток поне 1-2 часа, а аз си бях у нас... направо откачих! А при нас и водата е на ток и отоплението е на ток (беше студен ден), няма телевизия, няма комп и интернет.. ад. А без телефон просто не мога... няма как.. на ден пиша сигурно по 20 смс-а нааай-малко....

    Определено хората в днешно време са много зависими от техниката. Това може да бъде много лошо за човек, защото не може да се оправи без тях...
    And now I make a spell,
    "forget I've ever been here"!
    Don't ask, I won't tell,
    may all of our pain dissapear!


    ^Sam90^ съм

  4. #4
    Супер фен Аватара на Shadow_Walker
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    2 425
    Ам..зависим съм...
    абе изкарах 10 дена без комп и без тв, ама ако не ми бяха плейъра и джи-ес-ем-а щях да се гръмна...
    хъхъ..

  5. #5
    Супер фен Аватара на radito
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Варна
    Мнения
    1 517
    Аз немога без тях... абсурд
    Let The BEAT Control Your Body

  6. #6
    То всички са зависими - това е ясно. Въпросът е колко? Аз също не издържам много без GSM - голямо удобство е наистина. Но за компютъра, интернет или телевизията - не бих казала, че съм чак зависима. Мога да изкарам и 2 и 3 седмици без тях. А точно това и ще трябва да стане - заминавам за вилата си, която е in the middle of nowhere буквално. Единственият ми проблем е че там много скучая, защото няма набори там, но както и да е. Та мисълта ми беше, че не съм чак толкова зависима. Освен това си спомням преди години имаше много голяма буря и токът бе прекъснат. Съответно имаше много жертви заради студа. Експерите тогава казаха, че ако тази буря е била преди 200 години нямало да има толкова жертви. Просто с напредването на технологиите изнежват и разглезват прекалено много хората. Аз спирам, че бая се отплеснах...

  7. #7
    Супер фен Аватара на HopeLesss
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    В. Търново/София
    Мнения
    2 748
    Абе и аз се изнервих заради скайпа, но не защото съм пристрастена, ами защото цял ден се чудех какво да правя. Иначе без компютър и телевизор мога, но виж без телефон се чувствам адски зле... не мога да се обадя на никой, сякаш съм с вързани ръце и изоставена на края на света.

  8. #8
    Супер фен Аватара на evil_lady_in_black
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    извън всякаква реалност
    Мнения
    1 057
    Определено зависим и то много . Ако нямаш пари в телефона ще ползваш изтернет , за да се свържеш с някого . А като ти е тъпо в вас гледаш телевизия или пак си пред компютъра . Аз примерно не излизам от нас без телефон , защото той ми е всичко : връзка с приятели , часовник , МП3 , камера и всичко останало . Понякога дори не си представям какво ще е ако нямам мобилен , ами ако закъсам с нещо някъде незнам как ще се оправя

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    в килера
    Мнения
    1 276
    Аз съм зависима и то доста... но бъгавия скайп не ме интересува и без това се скарахме с единствените хора, с които си пишех...
    От една страна съм зависима защото вкъщи издивявам когато няма ток или нет... а от друга искам да отида някъде в планината без никой да ме закача за нищо, без компютър и някаква връзка със света, само мп3-то бих си взела... а колкото до гадните мобилни телефони мразя ги! Мразя изобщо всякакви телефони и GSM-a ми почти винаги е изключен.

  10. #10
    Супер фен Аватара на HopeLesss
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    В. Търново/София
    Мнения
    2 748
    Цитирай Първоначално написано от evil lady in black
    Определено зависим и то много . Ако нямаш пари в телефона ще ползваш изтернет , за да се свържеш с някого . А като ти е тъпо в вас гледаш телевизия или пак си пред компютъра . Аз примерно не излизам от нас без телефон , защото той ми е всичко : връзка с приятели , часовник , МП3 , камера и всичко останало . Понякога дори не си представям какво ще е ако нямам мобилен , ами ако закъсам с нещо някъде незнам как ще се оправя
    Идеята е точно в това, че си седим по къщите. Аз едно време като бях малка не се застоявах в нас изобщо. Особено лятото. Като изляза в 10 сутринта се прибирах чак в 8-9, сядах да хапна с нашите, гледах Спешно отделение и айде в леглото. Така ми е минавало почти цялото детство. Не ми е трябвал нито компютър, нито телефон, нито телевизор. Т.е едно време децата определено си губеха времето доста по-ползотворно... или поне бяха на въздух, а не между четири стени.

  11. #11
    zavisima sum
    koItO nQma KLaSa nIkoGa NqmA dA q PrIdoBiE

  12. #12
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    в килера
    Мнения
    1 276
    И аз като дете нямах нужда от нищо... само допреди 1 година нямах интернет на моя компютър и го ползвах само за да слушам музика и от време на време някоя игричка... общо взето най-много се застоявах по 3 часа... а през останалото време бях навън с приятели... а сега ако не стоя поне 8 часа пред компа (лятото) просто няма да съм аз...

  13. #13
    Да, определено съм зависима и не само аз, а и вс останали, които имат мобилни телефони и интернет. Как инъче, аджеба, да си уговоря среща, с телепатия ли? Или просто да си поговоря и т.н. Не, че преди да ги е имало хората са мрели на поразия, ама в днешно време явно са необходими. Какво ще правя без телефона си?! Не говоря за някакви специални екстри, а просто за възможността да говоря навсякъде и по вс време. Или ако ми трябва инфо, каквото и да е, добрия чичко Google винаги е на среща. Улеснява ни се живота максимално, ако можехме да се грижим така и за душевното си състояние, мн щяхме да постиигнем.
    It's like I can't breathe
    It's like I can't see anything
    Nothing but you
    I'm addicted to you...

  14. #14
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    от телефона и телевизията - не

    компютъра ми е голяма слабост обаче...
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  15. #15
    Аватара на Mooo6no
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Варна, морето, сините вълни...
    Мнения
    2 039
    ...

  16. #16
    Ми зависим съм си от компа, и от музиката ми
    Но пък днес не съм се тръшкал за скайпО, някакви тихичко ми е сега
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Извън границите
    Мнения
    3 213
    Da zavisium sum i ne mi dreme!
    Ako sqdam da se zamislqm v/u vsichko losho na toq svqt.. po-dobre naprao da si reja venite!

    Тази вечер тръгвам на лов...
    Като хищник доближавам те
    Ти си жертва - подчини се
    и прави каквото искам аз...
    Хайде, драскай и хапи ме!



  18. #18
    Аватара на find_m3
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    2 063
    Ооо чак сега видях ,че тука е писано за проблема със скайп ,а аз пуснях цяла тема.Хмм и аз съм доста пристрастена.По цял ден седя пред компа.Изперквам.Особено лятото като всички са по селата и няма къде да ходя .Днеска видях ,че скайп нещо се бъгва ама не съм се косила много щото бях заета тия 3 дена и почти не съм сядала.Абе щом човек има какво да прави не мисли чак толкова много за техника до такъв извод поне стигнах

  19. #19
    Мега фен Аватара на RoyTheReaper
    Регистриран на
    Nov 2005
    Мнения
    3 133
    Ооо днес осъзнах колко зависим съм бил от скайп. Дори трябваше да звънна няколко телефона.

    И от компютъра и мобилния телефон съм много зависим. Не го виждам като проблем. Освен, че ако стане някаква катастрофа ще бъда сериозно засегнат.

    Без телевизор обаче няма проблем. Дори в дупката ми в София нямам такъв и не ми е притрябвал. Както и стационарен телефон. От поне 2 години почти не ползвам такива неща.

  20. #20
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Мобилния и телевизията са нещо без които мога. Даже мобилните ги мразя защото са машинки за разваляне или поне промяна на срещите
    Компютъра обаче, дори и без интернет си е голяма работа. Въпреки че аз не го ползвам за кой знае какво. Ако няма нет, най-много музичка, а и игри не играя от 1-2 години. Всъщност, даже се гордея че мога без тех, но ми липсват, дори когато имам всичко останало. Една седмица в гората и издивявам. Май вече започва и на мен бързо да ми се приисква в цивилизацията, но като видя какъв ужас е тука...пак стягам разницата и изчезвам.

  21. #21
    Мега фен Аватара на koalka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    16 147
    Естествено, че съм зависима.Всеки ден искам да се седя пред компютъра, макар че в момента само по един час на ден. Като свикнеш нещо и то е по-лесния вариант не се отказваш трудно, както мобилните телефони.Определено е улеснено доста.Например нещо лошо стане, веднага може да се обадиш или се изгубиш някъде можеш да се обадиш на твой познат да те упъти.Абе, много неща, които са си от полза.Но и са вредни, все пак.

  22. #22
    Голям фен
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    665
    Свиква се с машинките.. аз лично без компютър и телефон мога да живея не е болка за умиране. Даже преди не си носех телефона с мене и си го оставях в нас Така родителското тяло не може да ме намери

  23. #23
    понякога искам да съм си инкогнито,без телефон,без комуникация...Получавам топлина в ушите ...За нета и по-точно Skype...Предавам се ,зависима съм до някаква степен.
    Just Married

    'Тогава бе светът. Изглеждаше огромен.
    В самия край на лятото, тъй сладостно
    беше открилото се време, неотменна светлината..'

  24. #24

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    В страната на чудесата
    Мнения
    495
    Без компютър не мога да изкарам....От него съм зависим и си го признавам....Но без телефон и телевизия определено мога....От тях не съм....Правил съм го...2 месеца и не изпитах нужда нито от едното нито от другото....За съжаление днешното развито общество в някои случаи налага употребата ....
    Но да от комп съм зависим , но не и от другото....

    Първата стъпка е да признаеш проблема....

    Поздрави...
    ...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...

  25. #25
    Голям фен Аватара на techCandy
    Регистриран на
    Oct 2003
    Град
    София
    Мнения
    904

    Re: Новата наркомания..

    Аз пък мога да се похваля, че не съм зависима точно от тия неща.
    Обаче всеки луд с номера си. За тези проблеми със скайп сега от вас научавам, никога не съм го харесвала, никога няма да го харесвам...виж, ICQ е друга тема. Както и да е, често си оставям телефона в нас, кога нараочно, кога просто го забравям, и не ми е гадно....някво не ми пука изобщо. Без щайга карах цели 6 месеца, и ми беше малко тегаво, но свикнах. Иначе, откровено и аз мноол се вбесявам на разни такива "несправедливости" когато се срине с-мата, ама случва се. Но не съм зависима въпреки всичко, зависима съм от книгите, е това е вече нещото, без което не мога да преживея....

    Give me your best shot motherfucker!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си