.
Отговор в тема
Страница 52 от 233 ПървиПърви ... 24248495051525354555662102152 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 276 до 1 300 от общо 5802
  1. #1276
    Естествено, че ще го сменя при първа възможност, а доколкото знам това ще стане през юни. Дотогава се надявам да не му виждам много физиономията. Иначе в понеделник отивам при уролога и дано се окаже разбран човек и да не се протака процедурата, че да се възстановявам бързо. Дано всичко да стане този месец, все пак съм абитуриент и не искам като ходя на екскурзията в Турция да се движа като патица.

  2. #1277

    късо гемче

    Здравейте.Да напиша и аз за моя проблем.Преди 2 месеца си напраявих операция от късо гемче и нищо не се промени.Члена ми продължава да изглежда по абсолютно същия начин и кожичката продължава да опъва по същия начин,и дискомфорта и болката при секс си остават.Искам да попитам мога ли въобще да го махна това гемче,че иначе няма да стане.Някой от вас подлагал ли се е на такава процедура.

  3. #1278
    Интересно каква е била тази операция , след като гемчето не е премахннато?
    Да не би да си имал слепване на препуциума към главичката ?
    За пръв път чувам за операция на френулум и след това да няма разлика .

  4. #1279
    имаше една ципа между гемчето и главичката те го разделиха и го зашиха на същото място и сега пак си е късо и при ерекция кожата стига да ръба на пениса и не може да се забели по надаолу.с други продължава да опъва по същия начин и дисконфорта при секс е същия

  5. #1280
    Не знам каква е била тази операция .
    Може би батко Доги би могъл да обясни . Не разбирам и каква е била тази ципа между гемчето и главичката , но разбирам , че този , който е трябвало да си свърши работата май не я е свършил.

  6. #1281
    Аз съм виновен,че обеснявам като индианец.Беше се просто операция от късо гемче,но след операцията продължава да е цъщото.В еректирало състояние не може да ми се забели под ръба на главичката.За това мисля че ако го махна ще е най добре.Само гемчето.Не искам да се обрязвам.А при мен положението беше като на 3-те снимки които са дадени за късо гемче в темата

  7. #1282
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от haidutin1
    Цитирай Първоначално написано от batkodoki
    Цитирай Първоначално написано от haidutin1
    Тази седмица казах на баща си, а другата ще ходя при личния за направление. Искам да попитам нещо: защо непосредствено преди операцията трябва да се бръсна/депилирам? Полето на действие на хирурга е далеч от окосмената част и предполагам, че дори да не съм се обезкосмявал 1 седмица няма да е проблем. Все пак е въпрос на дни да свикна след това и да се обръсна когато сметна за добре.
    не винаги е задължително обезкосмяването (зависи какво точно ще се прави, по каква методика и с каква техника), но то винаги е желателно.

    съображенията са няколко: в нормално състояние винаги има спонтанно опадащи косми и макар и минимален съществува риск те да попаднат в оперативното поле.
    същото важи и за началният етап на възстановителният период. никак не е желателно някое косъмче да врастне в раната...

    хубаво е самото обезкосмяване да стане ден-два преди самата манипулация, като смисълът на това е кожата да има време да реагира, да затвори отворените пори, които биха мохли да станат врата на входна инфекция. след обезкосмяването къпането с антибактериален сапун/шампоан/гел е желателно точно а с тази цел. не бива да се допуска появата на "малки бели гнойни пъпчици".
    някой беше споделил едно добро решение: депилация с кремче вместо стържене с бръснач при който винаги има микротравми по кожата.

    НО ако решите да ползвате химически епилатор /крем, гел и прочие/ ВИНАГИ предварително проверете дали не сте алергични към него и дали самият той не предизвиква възпаление!

    Добре. Точно преди операцията ще се депилирам с някакъв крем и задължително след това - антибактериален сапун! Обаче имам един друг въпрос. По начало съм си обилно окосмен по цялото тяло, а обезкосмявам само интимните части, подмишниците и лицето. Искам да попитам: Ще пречи ли при операцията като съм се обезкосмил старателно отдолу, а краката ми си стоят космати? Все пак пенисът е между тях и се чудя дали няма опасност да попадне някой косъм където не трябва. Разберете ме, нямам нервите да обезкосмявам цялото си тяло.Това по този въпрос.

    Сега ще споделя какво стана вчера, когато отидох до личния си лекар за направление.
    Влизам аз в кабинета и казвам, че имам лека форма на фимоза. Той ми казва "сваляй гащите " при което аз почнах да му обяснявам, че формата е лека и в нормално състояние не личи и извадих телефона си за да му покажа снимки в еректирало състояние. Той каза "бе махни го сега тоз GSM, сваляй гащите да видим к'во имаш" и аз ги свалих. Каза ми да го забеля и аз го направих, при което каза "никаква фимоза нямаш, струва ти се" , а аз започнах да му обяснявам как в еректирало състояние го правя трудно и ме боли и настоях да му покажа снимките. Той не пожела и каза, че нямам фимоза, но ако искам може да пише, че имам, и ЗОРЛЕН може да ме оперират и ми заобяснява как решението е обрязване. Продължих да поддържам своята теза и му казах, че няма да е ЗОРЛЕН, а трябва, защото наистина имам проблем. ТОГАВА ТОЙ СТИГНА ДО ГЕНИАЛНОТО УМОЗАКЛЮЧЕНИЕ, ЧЕ ИМАМ ПАРАФИМОЗА И ЧЕ ТОВА НЕ НАЛАГАЛО СПЕШНА ОПЕРАЦИЯ И МОЖЕ ДА НЕ БЪРЗАМ!!!! Добре, това означава, че или аз не мога да чета, или той е АДСКИ НЕКОМПЕТЕНТЕН лекар, който по-рано дори е практикувал като ХИРУРГ! Можете ли само да си представите в каква държава живеем!?! Не спорих с него за да не помисли, че му се правя на отворен. Тръгнах си. Другата седмица ще отида пак да взема направление за уролог, защото говорих с един такъв, който е познат на баща ми. Стискайте палци операцията да стане този месец и да мине леко. А за тези, които не разбраха за какво говоря, ето какво е писал Батко Доки за парафимозата:


    ПАРАФИМОЗАТА Е СПЕШНО СЪСТОЯНИЕ!
    Получава се, когато момче с фимоза принудително, насилствено - при мастурбация или полов контакт - оголи, забели главичката и тесният отвор на препуциума /кожичката/ се изтегли зад сулукс коронариус /ръбчето, периферията, короната/ на главичката и не може да се върне обратно. Образувалият се тесен пръстен ЗАД главичката притиска съдовете и смущава кръвната циркулация. От застоя се получава бързо увеличаващ се ОТОК на тесния пръстен и главичката и той изключва връщането на кожичката. Главичката и пръстена добиват синкав цвят, което показва че клетките страдат от кислороден глад понеже няма обмяна на кръв. Скоро след това започва некроза, гангрена - клетките на главичката умират от недостиг на кислород. Един глупак беше писал: "по добре ОТРЯЗАН, отколкото обрязан" - е точно това чака всеки с фимоза направил парафимоза и чакал "да се оправи само"! ЗАПОМНЕТЕ: заклещи ли се кожичката зад главичката НЕЗАБАВНО ОТИВАЙТЕ ПРИ ДЕЖУРЕН ХИРУРГ! ВЕДНАГА!!! Въпрос на минути до часове е дали ще имате изобщо пишка или след като направи гангрена ще я отрежем за да ви спасим, ако че за какво ви е такъв живот след това не знам! Ето ТАКА изглежда парафимозата и нейното лечение.



    На Батко Доки мога само да кажа БРАВО и БЛАГОДАРЯ за помощта му в този форум, а за този самозван мой лекар -

    ЖИВОТЪТ Е КРАТЪК, ПРОСТОТИЯТА - ВЕЧНА!!!!!!!!!!!!!!!!!

    виж, това с обескосмяването става нещо като "камък за препъване", а е абс без никакво значение! просто е анахронизъм от стари правила важащи при стари техники и презастаховка на оператора. лошо няма, но когато се превърне в "кондицио сине ква нон=условие без което не може" - имаме проблем. нека видим какъв.
    по-горе вкатце съм изложил принципните съображения за бръсненето, те са верни и валидни, но ХИЧ НЕ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ! зависи от страшно много неща, и на практика ти щом си добре окосмен няма защо да се тревожиш, че ще трябва цялостно да се обезкосмяваш.

    мн пъти съм писал, че хирурзите сме "темерути", мълчим, сумтим, не обясняваме - но когато на 20 годишен 95килограмов мускулест здрав мъж му пратиха лелка-санитарка да му обръсне "патката и задника" на сухо (в една клиника преди мн години) - пациента с прав десен счупи долната челюст на завеждащият отделението и отпори ухото на лекуващата си лекарка
    шум се вдигна, но нямаше повод за съд - момчето беше право. бяха нарушени основни човешки права.



    за господина по нещастно стечение явяващ се твой ОПЛ:

    - какво да кажа....защо си мислите, че ако някой има красиво изписана Диплома е наистина Лекар?!
    тя му дава право да носи бялата престилка и да продава етикета "здраве" на наивници....това е толкова тъжно...преди дни си говорихме с една Колега на тема "как ги даваме тези специалности..." уви, заключението е песимистично....

    а конкретно по ситуацията - НЕ batkodoki, медицинската наука е ситуирала Парафимозата там където и е мястото.

    за неразбралите в коя да е търсачка напишете: paraphimosis

  8. #1283
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429

    Re: късо гемче

    Цитирай Първоначално написано от Gost321
    Здравейте.Да напиша и аз за моя проблем.Преди 2 месеца си напраявих операция от късо гемче и нищо не се промени.Члена ми продължава да изглежда по абсолютно същия начин и кожичката продължава да опъва по същия начин,и дискомфорта и болката при секс си остават.Искам да попитам мога ли въобще да го махна това гемче,че иначе няма да стане.Някой от вас подлагал ли се е на такава процедура.
    ми естествено, че нищо няма да се промени!

    ВЪЗРАСТ момко + история!

  9. #1284
    На 18 съм.Оперирах се от късо гемче защото в ерекция кожата не можеше да се забелва под главичката и опъваше много гадно.След операцията гемчето беше зашито на същото място и просължава да опъва по същия начин

  10. #1285
    Благодаря за успокоението.
    Днес бях при уролога. Беше много любезен, а за него баща ми каза, че е чувал само добри отзиви. Каза, че няма смисъл да се прави частично обрязване заради естетичния вид на пениса и възможността от рецидив. Каза да отида в петък (13-ти! ) за операцията и че няма да стоя много там. Попитах го за хапчета против ерекцията и той ми написа рецепта, като поясни да пия едно или най - много две хапчета на ден САМО АКО ИМА НУЖДА! Иначе ми каза, че процеса по заздравяването протича 20-30 дни и ме попита дали искам да бъде сега или чак ваканцията. Поисках сега. Каза още, че след операцията трябва да се спазва изключителна хигиена. Също така го попитах дали ще попречи при операцията по някакъв начин това, че всяка година горе - долу по това време имам проблеми свързани с хрема и възпалено гърло (не знам каква алергия е точно, алергологът ми каза от прах, но не му вярвам много) , защото мислех, че за операцията трябва да съм 100 % здрав и да нямам много вредни бактерии и микроби в тялото си . Той ми отговори, че с местната упойка няма да е никакъв проблем. Спомена ми и за марлите, с които ще ходя известно време и за баните с тетра или калиев перманганат, както и за йодасепта. Реших да напиша подробно какво ми е казал, защото, макар да го има писано вече на много места, пак ще е полезно за момчетата, които тепърва се сблъскват с проблема.

    Това за днес, ще ви държа в течение относно самата операция и всичко след нея . Ще отговоря на всеки открито или на ЛС ако има въпроси.

  11. #1286
    Аз превръзка носих само един ден .
    Бани със Смрадлика , не с кариев перманганат .Йодасепт не ти трябва .Ако го използваш - не повече от 3 дни .
    Добре е , че този лекар те е посъветвал да избереш пълното обрязване .За болките - аз използвах Арника Монтана 15 СН .Това е хомеопатичен продукт , който не влияе по никакъв начин отрицателно .

    Понеже спомена алергии - имах гъделичкане в носоглътката , хрема , конюктивит , асматичен задух сърбежи по тялото , сибна кашлица , излизаща от дробовете . Свирене в гърдите при дишане и т.н.
    Всичко това повлиях с хомеопатия - Сабадила - това е извлек от билка . Все още имам остатъчни симптоми , но като цяло състоянието ми е в пъти по-добро .
    При такъв проблем лечението е индивидуално и не може да се каже за теб например какво ще ти повлияе добре.
    Ако си склонен да повярваш на хомеопатията - трябва да направиш събеседване с хомеопат .

  12. #1287
    Сега се сетих, че преди две седмици изкарах някакъв грип или настинка, не знам точно. Свикнал съм да ги лекувам "на крак" с разтворими прахчета, изключение не направи и този път. Може би няма да е проблем за операцията, но реших да попитам за по - сигурно. Някой ако може да ме успокои и за това , защото съм твърдо решен да си я направя в петък и не искам нещо да попречи.

    Относно този "грип или настинка" и гореспоменатата "алергия или нещо подобно" питах за това дали няма по някакъв начин да окажат неблагоприятно влияние върху това, което става по време на самата операция и на възстановяването. Един вид, трябва ли човек да е напълно здрав когато го оперират?

    П.С: И аз ще се посъветвам с хомеопат, но не сега.

  13. #1288
    http://circumcisiondiaryphimosis.blogspot.com/
    Дневник на един мъж , обрязан заради фимоза . Статията е на английски , има и препратки към снимки .

  14. #1289
    Прочетох целия дневник на новозеландеца. Полезно беше, видях всички снимки и първите няколко албума бяха малко гадни гледки. Ще свикна с мисълта, че и мен ме очаква нещо подобно. Наистина доста подробен разказ, препоръчвам го и на другите с цел психическа подготовка.
    Направи ми впечатление, че той още на 2-рия ден е бил под душа и там е свялял превръзката и всеки ден е взимал душ без проблем, а мислех, че пенисът не трябва да се мокри около седмица (с изключение на баните с тетра), примерно къпане с торбичка. Описал е подробно как на 7-мия ден САМ си е махнал конците от нетърпение, което НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОГО, съдейки по изпитанието, през която е минал. Е, ако човекът е лекар може.


    Инак все още очаквам отговор по въпроса с операцията и общото здравно състояние на организма в уречения ден. Операцията е в ПЕТЪК все пак.

  15. #1290
    Като отидеш в болницата ще ти направят няколко изследвания и като всичко е наред ще те оперират. Ако си питал за болка - болката е страхът.
    Всичко минава за секунди , даже като свърши ще искаш да продължи , защото по време на операцията е забавно.

  16. #1291
    Добре тогава. Днес си купих смрадлика от аптеката, макар да имаме и вкъщи. Взех си още депилиращ крем АР*МА и антибактериален сапун Б*ЛКА, и вярно, че интимните сапуни са само дамски, но се използват и от момчета (в случай, че някой вече не го е прочел в този форум). Взех си и една кутийка *** 5 мг, но не възнамерявам да ги пия. Прочетох листовката и разбрах, че всъщност са някакви антидепресанти с много силно действие и куп ВЪЗМОЖНИ странични ефекти, сред които е НАРУШАВАНЕ НА ПОЛОВАТА ФУНКЦИЯ (и затова ми ги предписаха). Е, вярно е, че ако ги приемам няма да е продължително, но все пак ми се виждат рискован медикамент, предназначен предимно за хора със шизофрения и повлияващ силно паметта, мисленето и координацията. Моля ви, някой да ми напише на ЛС лекарството против ерекция, което е приемал след операцията и дано да е нещо, влияещо по възможност САМО върху ерекцията.
    Изглежда, че във форума останахме да пишем само Батко Доки, Георги12 и аз, но поне сме си редовни .

  17. #1292
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от Gost321
    На 18 съм.Оперирах се от късо гемче защото в ерекция кожата не можеше да се забелва под главичката и опъваше много гадно.След операцията гемчето беше зашито на същото място и просължава да опъва по същия начин

    мгхммм....аз никога няма да спра да се удивлявам, как може момче да подхожда лековато към проблем свързан с пениса му и да отива на някакъв вид оперативна интрервенция БЕЗ да отдели час време да поне да ПРОЧЕТЕ ВСИЧКИ страници на нишката коментиращи темата в този форум?!

    в нишката на темата многократно, включително и по повод примери сходни на твоят е обяснявано: много често "късо гемче" е част от проблема, но се случва той да не се изчерпва само с него, а да е резултата на един комплексен проблем - късо гемче+релативна фимоза.

    съвсем наясно сум, че всяко момче със този проблем, задължително винаги намира и твърди, че има "само късо гемче", което е обусловено от разбираемият страх и нежелание за евентуално обрязване.
    пак в нишката не темата е обяснено, че евентуалното късо гемче може да се диагностицира сравнително лесно в покой от лекар с опит, но евентуалната релативна фимоза, която се проявява в ерекция - НЕ може да се види при преглед на пениса в покой! това и стои в основата на маса диагностични грешки, за това и съм съветвал да обяснявате, да настоявате, да тикате снимки под носа на глупака на който сте попаднали, да викате и да удряте с юмрук по бюрото ако трябва докато ви чуят какво казвате

    сега конкретно: от твоето описание НЕ става ясно какво точно и защо е било правено при теб.
    преди да направя коментар, моля - иди пак на първата страница в основната тема и пак внимателно разгледай примерните снимки в раздела "късо гемче"!
    там съм подбрал фотоси на "чисто късо гемче". виждаш ли някъде тесен фимозен пръстен впит в корпуса на пениса след главичката му в ерекция? - НЕ, нали?!
    е това е когато САМО късо гемче е проблема! няма фимозен по-тесен впит пръстен, няма "натрупване на кожа" зад гланса, няма усилие за оголване на гланса.

    ако при теб има в ерекция по-тесен пръстен зад главичката - значи проблема не е САМО в късото гемче.

    не е ясно какво точно е правено при теб, инфото е малко и вс е въпрос на догадки, но твърдиш, че след "операцията" гемчето отново е на мястото си. това означава, че най-вероятно ти е била направена някоя от много модерните пластики със съхраняване на гемчето, според мен крайно неефикасна процедура, понеже в 90% от случаите води до нова операция.

    при истинско късо гемче - то просто се отстранява, слагат се няколко кончета, те падат мн бързо, раната лесно и бързо заздравява и пишока добива максималната си "проектна мощност" бързо и безпроблемно, като при това външният му вид не се променя. т.е обрязване няма.

    когато обаче късото гемче е съчетано с фимоза - рано или късно се стига до обрязване.

  18. #1293
    Ще ти пратя снимки на лс понататък.Мисля,че така най-точно можеш да добиеш представа за какво говоря.

  19. #1294
    Цитирай Първоначално написано от haidutin1
    Добре тогава. Днес си купих смрадлика от аптеката, макар да имаме и вкъщи. Взех си още депилиращ крем АР*МА и антибактериален сапун Б*ЛКА, и вярно, че интимните сапуни са само дамски, но се използват и от момчета (в случай, че някой вече не го е прочел в този форум). Взех си и една кутийка *** 5 мг, но не възнамерявам да ги пия. Прочетох листовката и разбрах, че всъщност са някакви антидепресанти с много силно действие и куп ВЪЗМОЖНИ странични ефекти, сред които е НАРУШАВАНЕ НА ПОЛОВАТА ФУНКЦИЯ (и затова ми ги предписаха). Е, вярно е, че ако ги приемам няма да е продължително, но все пак ми се виждат рискован медикамент, предназначен предимно за хора със шизофрения и повлияващ силно паметта, мисленето и координацията. Моля ви, някой да ми напише на ЛС лекарството против ерекция, което е приемал след операцията и дано да е нещо, влияещо по възможност САМО върху ерекцията.
    Изглежда, че във форума останахме да пишем само Батко Доки, Георги12 и аз, но поне сме си редовни .
    Кремът , който използвам е ЕЛЕА.Арома не съм ползвал , но мисля , че няма никакво значение .
    Недей въобще да се притесняваш от ерекциите . Моето обрязване е пълно - дори малко повече от пълното .Аз също се притеснявах от ерекциите , но не беше толкова страшно . е , малко поопъва , понаболява но не е някаква силна , неистова болка , която да не се търпи . Лично мен повече ме е боряло като си порежа пръста , отколкото при обрязването . Сега единственият ми проблем са отоците , които все още не са се разнесли , заради постоперативна рана , причинена навярно от превръзката , която поради алергична реакция стана дълбока и трудно зарастна .

  20. #1295
    Относно лекарството, чието име изтрих по молба на Батко Доки, НЕ ГО КУПУВАЙТЕ ЗА НИЩО НА СВЕТА, И В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ГО ПРИЕМАЙТЕ!!!!!! Батко доки обясни, че в наши дни НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА ВЕЧЕ С ТАКИВА ЦЕЛИ И ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ НЕГО МОГАТ ДА БЪДАТ МНОГО ЛОШИ!!!!! Ако някой го е видял и е записал името, моля да НЕ ГО ВЗЕМА!

    Иначе операцията ми все пак ще се състои утре. Един приятел ще ме кара.

    Щях да пращам и снимки на Батко Доки, но телефонът ми се скапа и не мога да ги кача в компютъра. Тези дни мога да измисля нещо и ако успея предоставям на Батко Доки възможността да ги качи някъде, където ще ги видят повече момчета с подобен проблем. Това е засега, ще ви държа в течение.
    Благодаря още веднъж на Георги12 и на Батко Доки за загрижеността!

  21. #1296
    Еми успех и дано всичко да мине като по вода

  22. #1297
    Благодаря за пожеланието.

    За пръв път използвах депилиращ крем и имах малко проблеми (явно съм си малко сакат ), но след това минах и с ножчето и криво - ляво се обезкосмих. Е, не е на 100 % гладко, но не би трябвало да е проблем, пък и урологът нищо не ми каза за това. Днес е големият ден, след 8 часа ще ме взимат с колата и дано да се наспя.

  23. #1298
    Очаквам всеки момент да дойде превоза. Стискайте палци, защото външно не ми личи да съм притеснен, но организмът ми си знае своето - разстройство . Дано на операционната маса ми няма нищо, защото не искам докато ме оперират да стане някой гаф .

    Веднага след събитието очаквайте подробен репортаж!

  24. #1299
    И АЗ СЪМ ВЕЧЕ В ОТБОРА НА РЯЗАНИТЕ КАРАБИНКИ!!!

    Ето го и обещания разказ.

    Бях в болницата към 10.45 и чаках да дойде докторът. От там нататък беше чакане и разкарване по кабинетите заради различните изследвания - ЕКГ, кръв, урина и рентгенова снимка. Добре, че приятелят, който ме закара, беше с мен през цялото време (освен по време на операцията и 1 час след нея), защото щеше цялото това чакане да ми е скучно и щях да се сдухам съвсем преди най-важния момент. Самата операция започна някъде 14.30 и продължи всичко на всичко около 10 минути. През цялото време имаше шеги и закачки и наистина беше готино преживяване . Лично според мен вземането на кръв болеше повече от иглата в пениса, което почти не усетих. Най-неприятните и болезнени моменти бяха съвсем други. В началото ме намазаха обилно с някакъв дезинфектант и ми пареше ужасно , може би заради депилирането предната вечер. Изглежда трябваше да го направя по-предната вечер, но нищо, все пак отмина.
    Другият също много болезнен момент беше силното стягане в основата на пениса, което не разбрах с каква цел беше. Имах чувството, че се опитват да ми го откъснат . Но все пак и това отмина, а по време на самата операция, когато казах "ох" , ме попитаха дали не усещам болка. Казах им, че сестрата ме натиска по тестисите, а докторът каза "е, ми сестрата няма м*де и не знае какво е да те натискат по тях" , при което избухнаха в смях. Аз се въздържах, защото се опитвах да бъда спокоен и да не мърдам много, въпреки закрепените ми за операционната маса крака. Втората сестра дори ме попита защо треперя и краката ми са толкова стегнати, при което аз се поотпуснах малко и продължих да се наслаждавам на раздумката им, която наистина ми подейства разведряващо. Колкото и да се въздържах не можах да не се разсмея, когато докторът ми каза "виж колко много кожа ти резнахме" и размаха пред мен отрязания препуциум . Наистина обстановката беше много предразполагаща от самото начало и аз останах доволен. Всъщност още в началото ме започна с шегите: "ще ти правим ли т*рска пишка" , при което аз казах, че между другото ще ходя лятото до Турция и той добави "е, на границата като събуеш гащите няма да ти искат паспорт" .

    След операцията легнах в една стая за да отмине напълно действието на местната упойка и евентуално да свикна с болката. Лежах 2 часа и след това ме закараха вкъщи. Бях си у нас някъде към 17.30 и имаше търпима болка, която сега май не усещам заради Аналгина, който изпих. Какво ще кажете, подходящо обезболяващо средство ли е Аналгинът? А Парацетамолът?

    Махнах допълнителните марли, които ми сложиха за да не цапа много. Сега ще сложа други отгоре, защото основните са пропити с Йодасепт.

    Утре сутринта ще си направя баня с тетра (смрадлика), след което ще си сменя превръзките и на новите също ще сложа Йодасепт.

    Въпросче: Ако си правя бани 2 пъти на ден и двата пъти ли трябва да си слагам Йодасепт, в смисъл трябва ли през цялото време да имам Йодасепт на пениса?

    Разбрах, че някои не са го използвали повече от 1-2 пъти, но на мен докторът ми каза, че трябва. Все пак нещо трябва да убива бактериите.

    Още 1 въпросче:
    На опаковката на тетрата пише: за бани и компреси- 50 гр в 2 Л вряща вода да ври 20 мин и да стои към 60 мин на стайна температура. При съхранение в хладилник отварата има трайност 12 часа. При тези условия ли използвахте билката?


    Колко дни правихте бани? А Йодасепта колко дни да го слагам?

    Щях да питам доктора по тези въпроси, но си беше тръгнал докато аз лежах в стаята. Знам, че вече е писано подробно по-рано, но и без това във форума с малки изключения всички случаи се припокриват и всичко ново в общи линии е забравеното старо. Затова ви моля ако може пак да споделите как да се грижа за малкия (най-важното в общия случай, знам, че за всеки възстановяването е различно) и ви благодаря предварително . Все пак тази информация, написана няколко пъти на различни места, ще се окаже много полезна за начинаещите по темата (както и за мен в момента).





    Сега по същество.
    След операцията пенисът ми беше 2-3 пъти по- голям от обикновено. Сега отокът е по-малък и преди около час уринирах що-годе нормално. От време на време изпитвам моментна остра болка, както и други бяха писали. Иначе не бих казал, че е най- комфортното усещане, но се търпи. С нежелание очаквам нощта, защото не знам как ще са евентуалните ерекции. Надявам се Батко Доки утре или в неделя да ми подскаже хапченца за това .
    Надявам се също да ми препоръча и гел, с който да си мажа пениса след възстановяването .


    След всички тези въпроси искам да напомня, че вече като човек с опит съм готов да помогна на следващите, които пишат във форума.
    Не възнамерявам "да си плюя на петите" след като се оправя, както правят повечето хлапетии като мен или по- малките. Ще следя редовно мненията и ако мога ще давам скромните си съвети.
    Само да намеря начин, ще кача и снимките си, като междувременно може да направя цял албум. Искам да помогна на тези след мен както ми помогнаха тези преди мен .

  25. #1300
    Цитирай Първоначално написано от georgi12
    Аз превръзка носих само един ден .
    Бани със Смрадлика , не с кариев перманганат .Йодасепт не ти трябва .Ако го използваш - не повече от 3 дни .
    Добре е , че този лекар те е посъветвал да избереш пълното обрязване .За болките - аз използвах Арника Монтана 15 СН .Това е хомеопатичен продукт , който не влияе по никакъв начин отрицателно .

    Понеже спомена алергии - имах гъделичкане в носоглътката , хрема , конюктивит , асматичен задух сърбежи по тялото , сибна кашлица , излизаща от дробовете . Свирене в гърдите при дишане и т.н.
    Всичко това повлиях с хомеопатия - Сабадила - това е извлек от билка . Все още имам остатъчни симптоми , но като цяло състоянието ми е в пъти по-добро .
    При такъв проблем лечението е индивидуално и не може да се каже за теб например какво ще ти повлияе добре.
    Ако си склонен да повярваш на хомеопатията - трябва да направиш събеседване с хомеопат .


    Не съм сигурен, но мисля, че бавно спадащият ти оток и бавното възстановяване се дължат на това, че си носил превръзка само 1 ден и не си мазал (мисля) с йодасепт. Все пак превръзката ограничава взаимодействието между нежната и ранена тъкан и външния свят. А Йодасептът убива евентуално попадналите вредни микроорганизми и според мен е трябвало да се лекуваш по- дълго по начина, посочен от лекарите.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си