.
Отговор в тема
Страница 53 от 233 ПървиПърви ... 34349505152535455565763103153 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 301 до 1 325 от общо 5802
  1. #1301
    Йодасепт не трябва да се използва повече от три дни .Йодта има разяждащ ефект . Баните със Смрадлика -две супени лъжици в 1 литър вода -кипяща.Вариш 5 минути .Престоява 15-20 минути в стайна температура . Съхраняваш течността в хладилник и не я използваш вече след 12 часа .
    При мен отоците са заради вторична рана , предизвикана точно от превръзката .
    Радвам се , че си избрал пълното обрязване .
    Пий Аулин или както те посъветвах - АРНИКА МОНТАНА 15 СН .

  2. #1302
    Денят след операцията.

    Чувствам се добре. Успях да се наспя - около 7 часа сън. Вчера след операцията взех 1 аналгин и от тогава не съм пил никакви лекарства, просто нямам нужда. Болка няма, или е много слаба и непостоянна. Всичко е в рамките на търпимото и продължавам да съм доволен от ръцете на доктора, който даже докато довършваше с конците каза "е, това си е направо безкръвна операция". Така разбирам защо Батко Доки каза, че колкото по- възрастен и с опит е човекът, толкова по-добре.
    Нощта прекарах много леко, събудих се няколко (2-3) пъти. Дори не помня болката да е била много силна. Нямам ясни спомени и относно ерекциите, пенисът ми беше в положение "нагоре" върху корема и явно не съм ги усетил.

    Днес си свалих марлите без проблем и си направих баня с тетра. По време на топенето в купичката потече кръв от гемчето. Иначе изглежда много добре, подут е отдолу под гемчето и от лявата страна, всичко в рамките на нормалното. Сложих си нова превръзка отново с йодасепт, довечера ще направя същото след тетрата. Имах малко проблеми с тубичката йодасепт - при завинтването капачката се отлепи (или счупи) и сега е с капачка от паста за зъби .

    Възнамерявам да го ползвам и утре и след това да слагам само марли, не искам от рано да го пускам свободно в боксерките. Баните с тетра ще ги продължа до около 1 седмица след операцията. Мислех днес да си взема душ, но ще почакам до утре евентуално. Може и да не използвам торбичка, докторът каза, че мога да се къпя нормално, а и новозеландецът е почнал да се къпе още на следващия ден и е махал превръзката под душа. Само не трябва да го запунисвам и предполагам, че всичко ще е наред.

  3. #1303
    Сдве думи - болката е само страхът и вземането на кръв изследвания !
    Това съм го писал вече , но се радвам , че още един участник го споделя .

  4. #1304
    Сега си направих втората баня с тетра, но мисля, че има проблем.
    За разлика от 1вия път, 12.30, сега в началото имах чувство на леко парене от отварата в началото. Не беше много тъмен разтвор и не знам как може с времето да стане по-силен. Банята беше кратка, но след нея главичката ми побеля на места, а 1вия път не беше така. Кажете нормално ли е?
    Надявам се да не съм навредил на малкия приятел.
    Разтвора го приготвих според рецептата с 50 гр, а май не трябваше, много съм объркан. От утре почвам това с 2 лъжици за 1 л и вторият път ще бъде след 8-10 часа.
    Моля, кажете ми, че не съм увредил гланса на главичката, и че всичко ще бъде наред

  5. #1305

    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    64
    не може от киснене в тетра да си увредиш главичката. паренето също е нормално. важно е течността да е хладка, а не гореща.

  6. #1306
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от haidutin1
    Сега си направих втората баня с тетра, но мисля, че има проблем.
    За разлика от 1вия път, 12.30, сега в началото имах чувство на леко парене от отварата в началото. Не беше много тъмен разтвор и не знам как може с времето да стане по-силен. Банята беше кратка, но след нея главичката ми побеля на места, а 1вия път не беше така. Кажете нормално ли е?
    Надявам се да не съм навредил на малкия приятел.
    Разтвора го приготвих според рецептата с 50 гр, а май не трябваше, много съм объркан. От утре почвам това с 2 лъжици за 1 л и вторият път ще бъде след 8-10 часа.
    Моля, кажете ми, че не съм увредил гланса на главичката, и че всичко ще бъде наред
    едва ли има проблем

    травмираните места е нормално да побелеят след смрадликата, изглежда като бял налеп или дори "гной" но всъщност е защитна мембрана. нея НЕ бива да се опиваш да отстраняваш принудително!
    когато подлежащите тъкани се възстановят до нормалното им състояние белите зони ще изчезнат сами, а и без друго главичката ще си смени кожата т.е. ще се обели след известно време.

  7. #1307
    Именно от силният разтвор , понеже съм много учен получих алергична реакция . Трябваха ми три дни за да забележа , че едната рецепнта е за бани и компреси , а другата за вагинални промивки и жабурене ( равносилно на пениса , тъй като предходните са лигавици).
    Това ми костваше много неприятности , от които все още не се отървавам .
    Така , че - две супени лъжици на 1 литър с 5 минути варене , 30 минути на стайна температура , съхранение в хладилник до 12 часа след варенето и всичко ще е о.к.

  8. #1308
    Благодаря, вече съм спокоен
    Този бял налеп на сутринта го нямаше, всичко изглежда наред.
    Вече си правя разтвора по рецептата за вагинални промивки с тетрата, която имаме вкъщи.

    Иначе днес, във втория ден след операцията, нещата са спокойни.
    Наспах се и продължавам да не вземам никакви лекарства за болка.
    През нощта се събуждах 2 пъти от ерекциите, но не болеше особено и съм стоял буден около 30 мин за цялата нощ, което смятам за нормално. Кървенето е вече само спомен . Уринирането ми също е сравнително нормално - не е най- добрата струя, но се справям. Отокът продължава да е там, образувал се е нещо като пръстен, обхващащ долната и лявата част на пениса, точно зад главичката. По този начин конците стоят някак "хлътнали" и на места скрити под кожата, при натиск ме боли, но иначе е добре.
    Като част от оточния "пръстен" се явява и едно подуто образувание, приличащо малко на мехур, но май също е част от кожата.
    Страх ме е да "изследвам" пениса си по-добре, защото главичката е много чувствителна, а там, където са конците, при допир е много неприятно. Като пробвам да дръпна кожата назад (останалата кожа, която е подута) ме боли и затова не го правя. Това е и причината да не изчиствам оттам възможните съсиреци и засъхналия йодасепт (ако има такъв там). Боли ме като търкам по време на банята с тетра, и затова предимно само го топя или леко го мърдам за да се разтворят засъхналите неща и да паднат. Конците са станали почти черни от йодасепта.
    Мисля,че някой по- рано беше писал , че гемчето му е станало черно, предполагам пак от йодасепта. И при мен е така. Надявам се скоро чувствителността на кожата и болката при допир да намалеят, за да махна нечистотиите.
    Нещо не ми се влиза в банята още, притеснявам се за "другарчето", но утре вече ще се изкъпя с торбичка и ластик на него. Вече разбрах защо това приспособление е необходимо .

    Довечера ще сложа йодасепт за последно и от утре продължавам само баните, като след всяка ще продължавам да слагам превръзка.
    Надявам се 1 седмица след операцията конците да започнат да се махат, за да мога да го пускам свободно в бельото. Тогава може и да спра баните с тетра и със сигурност ще си взема някакъв бебешки гел, с който да запазя чувствителността.

  9. #1309
    Ден 3 след операцията.
    Всичко изглежда спокойно, слагам само марли след банята с тетра и единствената съвсем лека болка, или по-скоро неприятно усещане, е когато конец опре някъде в превръзката и започне да опъва. Сега конците изглеждат още по-"скрити" и прибрани под кожата, надявам се да е нормално. Кажете, и при вас ли беше така?
    Спах без изобщо да се събуждам. На сутринта превръзката се беше изхлузила и по това разбрах, че пак е имало ерекции. Те не са ми никакъв проблем.
    Вчера оточният "пръстен" се "затвори", т.е. пенисът ми се поду от всички страни. Отдолу и отляво продължава да е най-подуто, от другите страни е леко.
    Днес най-накрая ще се изкъпя, като за целта съм си приготвил 2 найлонови торбички и 2 ластички (за по-сигурно).

    Георги12, отокът ти оправи ли се напълно? Ако да, на кой ден след операцията, все пак твоята беше през Януари?
    А какви овлажнители (олио, гел) използваш?

  10. #1310
    отокът почти го няма , но той , както съм споменал вече многократно е от вторичната рана , която все още отвътре не е зарастнала . Отдолу, където принципно стои гемчето също имаше вторична рана , тъй като конците там паднаха доста рано и се отвори шева и там също вътрешната рана не е напълно затворена .
    Не се притеснявай за отока . Нормално е 20 дни да го има , дори и повече .Всичко си е до организъм .По принцип моите рани бързо хващат коричка , но трудно заздравяват .
    Кажи ми шевовете на колко милиметра от главичката са .
    Овлажнител - бебешко олио Джонсън & Джонсън с алое .
    след като ти се затворят раните къдено са шевовете ги мажи с дефламол. Аз бях позабравил да ги мажа . Вчера и днес намазах по един път и има огромна разлика .

  11. #1311
    Шевовете мисля че са непосредствено зад главичката. Дори и да не са, така изглежда, може би заради отока. Продължават да са "хлътнали" под кожата. Ако опитам да опъна кожата назад за да ги изкарам оттам ме боли и затова не го правя.
    А за Дефламола - да го използвам чак след като ми паднат конците, не преди това, нали?

    Сега задавам въпрос към тези, които са носили превръзките по-дълго.
    Нормално ли е да ходя с марли една седмица, или докато паднат конците?
    Смятам, че още ми е рано да свиквам с "голата глава" в гащите , предимно заради конците. Ако няма марля при всяко движение ще опират някъде и ще е болезнено.

  12. #1312
    Ден 4 след операцията.
    Отново спах непробудно и вече смятам да не коментирам ерекциите и болките (последните въобще ги няма, стига да не пипам и да не натискам много).
    Отокът от горната, лявата и дясната страна е вече незначителен.
    За сметка на това от долната се е образувала цяла "гърбица" - доста е подуто. Това леко ме притеснява, но дано мине с времето и да не расте повече.

    Искам да попитам, тъй като тук четох за някакви спрейове, трябва ли и аз да си взимам такъв?
    Никой нищо не ми е казал за тях, сега ползвам единствено тетра и се чувствам добре.
    Черните конци и черното гемче доста ме дразнят, но това е временно и очаквам скоро раните да зарастнат и гадостите да паднат

  13. #1313
    Ами почти на 16 съм и установих, че имам късо гемче. Като не съм в ерекция и го забеля главичката малко се навежда, както на 3тата снимка. Та кажете какво да правя, рано ли ми е за лекари и операции и т.н.

  14. #1314
    А в ерекция как е, пак ли опъва и се навежда?
    Щом имаш съмнения рано или късно ще се наложи да се консултираш със специалист, като естествено по-рано е по-добре
    Добре, че гемчето се констатира лесно, за разлика от леката фимоза.

    Успех!

  15. #1315
    Ами аз в ерекция не смея да го опъна много, опъвам го колкото да се покаже главичката , а де да се опъне кожата, защото имам чувството, че ще се скъса и ме боли малко. А още един може би доста неуместен и тъп въпрос, но може ли това да причини забавяне растежа на пениса, защото ми се струва, че моя се бави нещо още не е надебелял

  16. #1316
    Човешкото тяло расте до 21 годишна възраст . Пенисът ти също спада към това тяло .
    Хайдутин , кой те оперира ?Може и на Л.С. да ми пишеш.

  17. #1317
    Ами как да ти кажа, не мисля че ще ти забави разтежа, щом без да дърпаш кожата няма нито опъване, нито болка
    Пък и не знам дали има общо между гемчето и дебелината, по-скоро щеше да е свързано с дължината.
    Може би в случая става въпрос за обикновени физически показатели.
    Все пак знаеш, че няма 2 еднакви пишки - някои са тънки, други- дебели; накои са къси, други- дълги, и това си е в реда на нещата

    Все пак не съм специалист и най- добре ще е да се видиш с уролог или андролог, а другият вариант е да пратиш снимки на Батко Доки. След това, ако се наложи, пак ще отидеш на лекар.Няма защо да се притесняваш, в този форум са писали много момчета със сходни проблеми.
    Решението е да отидеш при личния си лекар, да споделиш оплакванията си и да вземеш направление за специалист. Съветът на всички във форума е НЕДЕЙ ДА ПРОТАКВАШ ИЗЛИШНО, реши си проблема сега.
    Имаш късмет, че само гемчето ти е възможният проблем, защото възстановяването от такава операция е много бързо и леко (така съм чел). При обрязването нещата стоят далеч по-сложни.

    Стискаме палци да се решиш на действие, от теб зависи

  18. #1318
    Ами аз съм от малко градче и тук нещата са малко по-сложни, защото нямам вяра на лекарите, а пък да се оперирам тук не може да става и дума! Та не знам... Иначе мерси за отговорите

  19. #1319
    Цитирай Първоначално написано от haidutin1
    Шевовете мисля че са непосредствено зад главичката. Дори и да не са, така изглежда, може би заради отока. Продължават да са "хлътнали" под кожата. Ако опитам да опъна кожата назад за да ги изкарам оттам ме боли и затова не го правя.
    А за Дефламола - да го използвам чак след като ми паднат конците, не преди това, нали?

    Сега задавам въпрос към тези, които са носили превръзките по-дълго.
    Нормално ли е да ходя с марли една седмица, или докато паднат конците?
    Смятам, че още ми е рано да свиквам с "голата глава" в гащите , предимно заради конците. Ако няма марля при всяко движение ще опират някъде и ще е болезнено.
    Дефламолът има възстановяващ ефект.Както знаеш използва се при изгаряния за възстановяване на кожата . Нямам идея колко дълго да го използваш , но все пак не бива за се прекалява . Аз го ползвам от време на време . Една от състанките е вазелин , който отпуска кожата и мястото на среза омеква .
    Марля носих един ден . При мен чувствителността на главичката не е била проблем . наистина е неприятно когато една лигавица вече е навън , но юзери от форума казват , че за месец време се оправя .
    Някъде в темата между другото се споменаваше за дефламол - да се маже главичката , за да се притъпи малко чувствителността . Време ти е да свикваш с голата глава , защото друго състояние няма да има занапред.
    При мен с конците беше обратно - първо се бяха скрили , после се показаха .
    Спреят се използва за дезинфекция на рани. твоите вече са позаздравяли . Баните съсСмрадлика мисля , че са достатъчни .
    Само го топи в чашка без да пипаш .

  20. #1320
    Цитирай Първоначално написано от haidutin1
    Шевовете мисля че са непосредствено зад главичката. Дори и да не са, така изглежда, може би заради отока. Продължават да са "хлътнали" под кожата. Ако опитам да опъна кожата назад за да ги изкарам оттам ме боли и затова не го правя.
    А за Дефламола - да го използвам чак след като ми паднат конците, не преди това, нали?

    Сега задавам въпрос към тези, които са носили превръзките по-дълго.
    Нормално ли е да ходя с марли една седмица, или докато паднат конците?
    Смятам, че още ми е рано да свиквам с "голата глава" в гащите , предимно заради конците. Ако няма марля при всяко движение ще опират някъде и ще е болезнено.
    Дефламолът има възстановяващ ефект.Както знаеш използва се при изгаряния за възстановяване на кожата . Нямам идея колко дълго да го използваш , но все пак не бива за се прекалява . Аз го ползвам от време на време . Една от състанките е вазелин , който отпуска кожата и мястото на среза омеква .
    Марля носих един ден . При мен чувствителността на главичката не е била проблем . наистина е неприятно когато една лигавица вече е навън , но юзери от форума казват , че за месец време се оправя .
    Някъде в темата между другото се споменаваше за дефламол - да се маже главичката , за да се притъпи малко чувствителността . Време ти е да свикваш с голата глава , защото друго състояние няма да има занапред.
    При мен с конците беше обратно - първо се бяха скрили , после се показаха .
    Спреят се използва за дезинфекция на рани. твоите вече са позаздравяли . Баните съсСмрадлика мисля , че са достатъчни .
    Само го топи в чашка без да пипаш .

  21. #1321
    Цитирай Първоначално написано от haidutin1
    Шевовете мисля че са непосредствено зад главичката. Дори и да не са, така изглежда, може би заради отока. Продължават да са "хлътнали" под кожата. Ако опитам да опъна кожата назад за да ги изкарам оттам ме боли и затова не го правя.
    А за Дефламола - да го използвам чак след като ми паднат конците, не преди това, нали?

    Сега задавам въпрос към тези, които са носили превръзките по-дълго.
    Нормално ли е да ходя с марли една седмица, или докато паднат конците?
    Смятам, че още ми е рано да свиквам с "голата глава" в гащите , предимно заради конците. Ако няма марля при всяко движение ще опират някъде и ще е болезнено.
    Дефламолът има възстановяващ ефект.Както знаеш използва се при изгаряния за възстановяване на кожата . Нямам идея колко дълго да го използваш , но все пак не бива за се прекалява . Аз го ползвам от време на време . Една от състанките е вазелин , който отпуска кожата и мястото на среза омеква .
    Марля носих един ден . При мен чувствителността на главичката не е била проблем . наистина е неприятно когато една лигавица вече е навън , но юзери от форума казват , че за месец време се оправя .
    Някъде в темата между другото се споменаваше за дефламол - да се маже главичката , за да се притъпи малко чувствителността . Време ти е да свикваш с голата глава , защото друго състояние няма да има занапред.
    При мен с конците беше обратно - първо се бяха скрили , после се показаха .
    Спреят се използва за дезинфекция на рани. твоите вече са позаздравяли . Баните съсСмрадлика мисля , че са достатъчни .
    Само го топи в чашка без да пипаш .

  22. #1322
    Цитирай Първоначално написано от DontStare
    Ами аз съм от малко градче и тук нещата са малко по-сложни, защото нямам вяра на лекарите, а пък да се оперирам тук не може да става и дума! Та не знам... Иначе мерси за отговорите

    От кое градче си? Не ми се вярва да няма човек, който да не може да извърши тази операция. Дори да е така, близо до твоето населено място ще има някой по-голям град с добри специалисти. Няма да стоиш много в болницата- час след операцията най-много и ще си тръгваш. Дано да разполагаш с личен транспорт.

    Знам, че докторите наистина не заслужават кой знае каква вяра (в най-общия случай естествено, има си и много изключения като всяко нещо), но все пак поне малко трябва да им се доверяваме. Не знам как ще се оправяме без лекари. Ако всеки тръгне на своя глава да прави каквото му щукне не знам до къде ще я докараме. Може би най-добре е да се допитваме до различни специалисти и живо да се интересуваме за своя проблем, след това да изберем какво да направим и кой ще ни свърши работа. Много хора говорят така, но не знам колко го вършат Аз май не съм от тях

    Не съм сигурен, но май направлението от личния лекар важи за специалистите от цялата страна, работещи със Здравна Каса. Говори с него, вземи направлението и после ако решиш отиди в най-близкия голям град. Естествено, най-добрата гаранция ще имаш, ако хирурга ти е познат, но там вече кой както се вреди

  23. #1323
    batkodoki imam edno pritesnenie
    minal e 1 mesec ot operaciata i mislia 4e ranata ve4e e po4ti zazdraviala, no zabeliazvam 4e v normalno sustoianie, no nai ve4e i pri erekcia ot gornata strana malko pod glavi4kata tam otkudeto minava venata ima nesto kato top4e pod kojata.to se polu4i sled operacijata i mislia 4e ima nesto obsto s venata. ste se opravi li?

  24. #1324
    Здравейте. И Аз от Понеделник (16 март) Съм в Клуба . обаче снощи изведнъж усетих неприятно парене и Видях някво Кървене.. Та да питам Нормално ли е това кървене ?

  25. #1325
    Доколкото разбирам аз е нормално да кърви през първия и втория ден след операцията
    Проблем е може би ако продължи и след това, но не се притеснявай, рано или късно ще зарастне и няма да видиш повече кръв.
    При мен кървя единствено непосредствено след операцията, за първата нощ не съм сигурен, и на следващия ден при баните с тетра кървя малко.
    От тогава не знам що е това кръв, просто раните се затварят и постепенно забравяш всичките си грижи А при нощните ерекции си е напълно нормално да потече през първите 1-2 нощи, както е в твоя случай. Така че спокойно.

    За дневника: Ден 5-ти след операцията
    Вчера не спах много. Гадните конци се промушват през дупките на марлите и като започнат да опират е много гадно. Чудил съм се накъде да се въртя за да ми е по-удобно.
    Видът на Малкият Приятел се подобрява
    Отокът отдолу си стои голям, но не се е увеличавал. Изглежда всичко е станало на корички и заздравява бавно, но сигурно.
    Единствено ако опъна леко кожичката, където са конците, се показва нежна розова тъкан, която тепърва ще заздравява. Вече не ме боли при това опъване, или поне не както преди, но избягвам да го правя заради опасността от замърсяване.
    Продължавам баните с тетра 2 пъти дневно за по около 20-30 минути. Довечера ще изляза за малко за пръв път след операцията



    Имам въпрос относно мазилото ДЕФЛАМОЛ:
    Взех си една тубичка и пише, че се използва само при рани от изгаряне, както и ДА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА ВЪРХУ ОТКРИТИ РАНИ И ЛИГАВИЦИ! Аз ще го използвам чак като ми паднат конците и смятам, че раните няма да са проблем.
    Притеснява ме обаче нежното покритие на главичката, няма ли начин да се увреди чувствителността например? Няма да слагам много, но все пак не е ли рисковано предвид другото предназначение на продукта?



    А някакви мазила против евентуални белези да ми препоръчате? Още ми е рано за тях, но искам от рано да съм наясно.


    Последен въпрос, може би малко глупав:
    Бебешките олио-гелове, с които ще запазвам чувствителността, трябва да ги използвам след всяка баня и по време на секс ДО КРАЯ НА ЖИВОТА СИ, НАЛИ? В смисъл, не само за определен период след възстановяването, примерно 1 месец, а винаги?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си