ot kakvo se polu4avat kamyni v bybrecite ?
Нормално в урината не се образуват камъни,макар че урината е наситен разтвор,поради ролята на вещества наречени защитни колоиди,но при промяна в нормалната й концентрация и киселинност, възникват условия за кристализация около възпалителни клетки,чужди тела,бактерии,излющени епителни клетки,фибрин и кръвни съсиреци. Болетстта с нарича нефролитиаза!
За възникване на нефролитиаза голямо значение има наследсвения фактор! Ако някой от родителите ти има тази болест, много вероятно е да я имаш и ти. Получава се при промяна на рН-то на урината!
От голямо значение е и храната, която консумираш, както и напитките!
В зависимост от това от какъв произход са камъните.. се избягват някои храни - шолокад, кафе, патлажани, тлъсти меса и др. газираните напитки също!
Но ако пиеш достатъчно количество течности (вода, чай).. по 2-3 литра на ден, можеш да предотвратиш появата на камъни и песъчинки
"...И все пак, всичко е Истина..." - казала Лъжата!
На този адрес подробно е описана болестта...
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80514010.htm
...Всички лъжат....но това е начин да спечелиш войната...
Oт Първопричината на всички болести.Първоначално написано от Nina90
Това съм аз.Първоначално написано от deem unregistered
Blagodarq na vsi4ki !
za ni6to
"...И все пак, всичко е Истина..." - казала Лъжата!