.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: Ваксина

  1. #1

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Sofiq
    Мнения
    84

    Ваксина

    Zdraveite,iskam da vi popitam nqkoi znae li neshto otnosno vaksinite protiv grip zashtoto iskam da si napravq takava no nishto ne znam po vaprosa,kade trqbva da si q napravq edna vaksina li e,ili nqkolko kakvo predstavlqva i vinagi li deistva...?I imali vaksina za povishavane na iminnata s-ma?Blagodarq predvaritelno za vseki kompetenten otgovor po vaprosa.

    Редактирано от ^npocTo^a3^f^
    Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!
    Neshtoto koeto nqmash ti prechi da ocenish tova koeto imash.

  2. #2
    Супер фен Аватара на thefreak
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Пловдив
    Мнения
    2 720
    Тия лични лекари за какво са измислени според тебе?
    Иди питай своя
    - Всички авто-части на едно място!

  3. #3
    Аз всяка година си правя такава ваксина.Една медицинска сестра ми я бие.Ваксината е само една и се поставя веднъж годишно.Струва около 12-15лв.Определено има ефект.Миналата зима не съм се разболявала .В аптеките можеш да попиташ кой са най-ефикасни.Аз не си спомням името на тази,която използвам

  4. #4

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Sofiq
    Мнения
    84
    Mnogo blagodarq za otgovora ti.
    Neshtoto koeto nqmash ti prechi da ocenish tova koeto imash.

  5. #5
    На мен ми я слага личния лекар.

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Понякога ваксината има обратен фект. Мой (вече бивш) съученик се ваксинира и изкара грипче, а след това и пневмония. Така че е нож с две остриета. Досега не съм се ваксинирала и ме хваща само хрема *чукам на дърво*.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Понякога ваксината има обратен фект. Мой (вече бивш) съученик се ваксинира и изкара грипче, а след това и пневмония. Така че е нож с две остриета. Досега не съм се ваксинирала и ме хваща само хрема *чукам на дърво*.
    невъзможно е да се случи човек да "изкара грипче" от същия щам наличен във ваксината освен в случай момчето да е било на имуносупресори твърде продължително време или да е било контаминирано с вируса преди преди поставянетона ваксината.

    в БГ са регистрирани и популярни VAXIGRIP, INFLUVAC, INFLEXAL.
    първите две са на приблизително = цени. третата на + 2 или 3 лева.

    сравнение м/у тях по имуногенност и реактогенност няма да правя, защото би било реклама

  8. #8

    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    Sofiq
    Мнения
    84
    MNOGO BLAGODARQ ZA OTGOVORA! [/b]
    Neshtoto koeto nqmash ti prechi da ocenish tova koeto imash.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си