.
Отговор в тема
Страница 16 от 18 ПървиПърви ... 612131415161718 ПоследнаПърви
Резултати от 376 до 400 от общо 439
  1. #376
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Мдааааааааааааааааааа, психотропниииииииииииииии иии, тъпа патка.
    Ае, преди да ми се правиш на умен, да се образоваш. Родителите ти сигурно са горди с теб.
    Последно редактирано от Evjenq : 04-02-2014 на 22:30

  2. #377
    Мега фен Аватара на skatew
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    3 711
    козка all the way
    http://www.teenproblem.net/teenid/skatew
    I know God is higher than we are, but not higher than we are, get it? (:
    who’s gonna stop the war when the same ones who start the war
    are the ones who profiteer when they shoot a rocket there it fills up their pockets here
    who’s gonna try and stop the diseases when the stockmarket value increases
    on their patented medication the vatican’s miseducation turn this planet into patients
    who is gonna lead us the right way when all our leaders gone a stray
    how long we’re gonna wait for our bright day when it already feels too late...

  3. #378
    Ай да не се правите всички ! 100% от вас са пробвали ТРЕВА ! И кво , който иска да се трови да се трови . Да кажем "НЕ" на тъпите ви коментари , ай гледайте си работата ! Всичко знаете да ви се не види... Буквално никой от вас нищо не знае ! Всеки ден употребявате вредни за човека вещества . Кафето също е наркотик и кво пак си го пиете... Пфф професори без бъдеще ай ся не пишете глупости !

  4. #379
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Пък аз даже не съм виждал наркотици на живо. И въобще не се оплаквам

  5. #380
    Винаги ще има ЗА и ПРОТИВ. Хората са различни и харесват различни неща които им доставят различни удоволствия и преживявания, най-общо казано обаче доказано вредните субстанции трябва да са забранени и те са, в момента.
    Най-големите наркотици от които ежегодно умират хиляди даже десетки хиляди хора и то по жесток начин, това са цигарите и алкохола. Те обаче са легални...

    Аз съм ЗА това човек да има свободата и правото САМ да реши какво и колко да употребява. Има наркотици и "наркотици".
    За тревата и за хероина се дава ако не се лъжа все затвор и то не се прави разлика, в България няма леки наркотици и тежки наркотици както е в другите страни.
    Аз съм ПРОТИВ тежките наркотици, които ти увреждат организма като хероин, кокаин, амфети и подобни синтетики. ПРОТИВ съм и защото те пристрастяват, правят те зависим и ти вредят - съсипват ти живота и накрая умираш.
    ЗА съм халюциногените известни още като психеделици или ентеогени, тези от натурален растителен произход, голяма част от които са билки и растения познати по света от стотици години. Те не вредят и не предизвикват зависимост.
    Разбира се и с тях може да се злоупотреби като се мине мярката. Човек трябва да си знае мярката.

    Хубаво е човек, да опита, безвредните леки наркотици, като трева, гъби, кактуси,, салвия дивинорум, кратом, хавайска роза и др. преди да се изказва за или против. Те няма да те направят зависим нито пък ще ти разсипят органите, но ще се запознаеш с ефектите от тях и ще натрупаш малко личен опит с което на голяма част от опиталите ще им мине мерака и така няма да станат жертва на кварталните дилъри продаващи хероин и другите боклуци.

    Все пак лаици и неопитали да се изказват против тревата е смехотворно. Вярно е, че вреди но тя вреди единствено на мотивацията и на организираността на човек и то ако е податлив към това, прави го лежерен и щастлив. И т.н.

  6. #381
    Няма смисъл !

  7. #382
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от igaydarov Виж мнението
    Хубаво е човек, да опита, безвредните леки наркотици, като трева, гъби, кактуси,, салвия дивинорум, кратом, хавайска роза и др. преди да се изказва за или против. Те няма да те направят зависим нито пък ще ти разсипят органите, но ще се запознаеш с ефектите от тях и ще натрупаш малко личен опит с което на голяма част от опиталите ще им мине мерака и така няма да станат жертва на кварталните дилъри продаващи хероин и другите боклуци.


    Все пак лаици и неопитали да се изказват против тревата е смехотворно. Вярно е, че вреди но тя вреди единствено на мотивацията и на организираността на човек и то ако е податлив към това, прави го лежерен и щастлив. И т.н.
    Ти чуваш ли се?! LSD е синтезирано от гъби...
    Кокаина също е от растение, познато на хората от хиляди години, значи ли, че е безвреден?

  8. #383
    Специално за гъбите съм чувала, че са всичко друго, но не и леки и безвредни.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  9. #384
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    ЩО?!



    Гъбите помагат при едно заболяване, при което изпитваш много силна болка в главата (нз как точно се казва).
    n00bs

  10. #385
    Чувала съм, че дори веднъж да си ги пробвал, може да получиш някакви халюцинации и ефекти през целия си живот след това.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  11. #386
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_ Виж мнението
    ЩО?!



    Гъбите помагат при едно заболяване, при което изпитваш много силна болка в главата (нз как точно се казва).
    Мигрена.
    да, помагат, тревата също помага. Проблемът е, че всяко лекарство, което се използва не по предназначение, е отрова. На всичко отгоре, щом спираш да изпитваш болка, смятай какво се случва с невроните...

  12. #387
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Ти чуваш ли се?! LSD е синтезирано от гъби...
    Кокаина също е от растение, познато на хората от хиляди години, значи ли, че е безвреден?
    Пича, изобщо не си запознат мой! Хубаво е да попрочетеш малко суха теория и някой и друг форум на тема психонавтика, ентеогени и халюциногени преди да ме питаш дали се чувам. Отделно, че аз не съм споменал никъде в поста ми ЛСД или кокаина. Не е хубаво да изкривяваш нещата. Прави разлика между природа/билки/растения и между обработени с химикали или чисти синтетики.

    LSD е получено по химичен път в лаборатория от алкалоид от вид паразитна гъба. LSD няма нищо общо с халюциногенните гъби (освен че и двете са халюциногени), т.н. псилоцибни гъби при които ефекта е от веществото псилоцибин.

    "Диетиламид на лизергиновата киселина, по-известен със съкращението ЛСД (транслитерация на немското съкращение LSD от Lysergsäure-diethylamid) е мощно психоактивно вещество, което спада към групите на халюциногените и ентеогените. ЛСД е изолиран за първи път в 1938 година в лабораториите "Сандоз", (Швейцария) по полусинтетичен път от алкалоиди на моравото рогче (вид паразитна гъба) от швейцарския химик Алберт Хофман наречен по-късно "бащата на ЛСД".

    Дозите се измерват в микрограмове (една милионна от грама) и дозата може да варира между 100 и 500 (силна доза) мкг. Доказано е, че ЛСД няма токсичен ефект върху организма [1] [2] и с него не може да се "предозира", защото смъртоносната доза е над 12000 мкг [3], а това е 30 пъти повече от "силната" единична доза. Приемане на такива дози на практика не се среща.

    ...

    На 16 април 1943 г., когато Алберт Хофман подновява работата си по веществото, в тялото му попада миниатюрна доза от веществото. Химикът изпаднал в неспокойно и леко зашеметено състояние, което преминало в приятно, по думите му „съноподобно“ състояние, изпъстрено с мощно разгръщане на въображението, което той записал в журнала си. След около два часа преживяването изгубило своя интензитет.

    Три дена по късно на 19 април 1943 година Хофман съзнателно взима 250 микрограма ЛСД. За голяма негова изненада, дозата не се оказала, както той смятал, минимална. Невероятно мощно преживяване заляло изследователя, който помолил своята асистенка да го придружи до неговия дом на няколко километра от лабораторията. Тъй като военното положение не позволявало ползването на автомобил, те тръгнали на своите велосипеди. Пътешествието, по което Хофман поел, се оказало легендарно и до ден днешен е повод на възпоменание сред много ЛСД ентусиасти, известно като Денят на колелото.

    ..."

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%A1%D0%94
    Последно редактирано от igaydarov : 06-22-2014 на 14:04

  13. #388
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от igaydarov Виж мнението
    Пича, изобщо не си запознат мой! Хубаво е да попрочетеш малко суха теория и някой и друг форум на тема психонавтика, ентеогени и халюциногени преди да ме питаш дали се чувам. Отделно, че аз не съм споменал никъде в поста ми ЛСД или кокаина. Не е хубаво да изкривяваш нещата. Прави разлика между природа/билки/растения и между обработени с химикали или чисти синтетики.
    Цитирай Първоначално написано от igaydarov Виж мнението
    ЗА съм халюциногените известни още като психеделици или ентеогени, тези от натурален растителен произход, голяма част от които са билки и растения познати по света от стотици години. Те не вредят и не предизвикват зависимост.
    "Възбуждащите качества на коката са познати на древните жители на Перу и други доколумбови южноамерикански народи. В съвременните западни държави кокаинът е черта на контракултурата за повече от столетие."
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...B0%D0%B8%D0%BD
    "ЛСД е изолиран за първи път в 1938 година в лабораториите "Сандоз", (Швейцария) по полусинтетичен път от алкалоиди на моравото рогче (вид паразитна гъба) от швейцарския химик Алберт Хофман наречен по-късно "бащата на ЛСД".
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%A1%D0%94
    Това е все растителен произход.

  14. #389
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    За какви наркотици си говорим ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  15. #390
    Аз мисля,че голям проблем е,че в обществото няма филми,които реално да показва,какво правят наркотиците.Особено смешно е едно филмче за метамфетамина,дето дава хората,които го употребяват,как изглеждат след 6 месеца,как им няма зъбите,как полудяват и някакви мета буби ги карат да си разчесват кожата и да се обезобразяват.
    Аз познавам хора,които употребяват това нещо-няма им нищо,нито на кожата,нито на зъбите,и като говорим за това филмче се заливат от смях.Реално обаче,тези хора само друсат,вземат наркотика и не им трябва нищо друго,нито нови запознанства,нито забавления с приятели,нито нищо,така че,това е истинкото лошо нещо,изчерпването на допамина ги кара,да не могат да планират някакви действия,да не им се занимава да се извиняват на гаджето си,защото просто им е тегаво и не им се занимава.И така общо взето без да им личи много,със здрави зъби,без халюцинации,обаче,както казваха във филмчето-всичко,което правя е мет.
    И пак подчертавам,това е при злоупотреба,естествено,че сега някой,който си взема само петък или събота,ще каже,колко е хубаво,и как няма отрицателни ефекти.Както не наричаме алкохолици,тези хора които пият само на празници и тук там някой уикенд.Те нямат проблем,имат проблем тези,които допускат това да стане живота им.

  16. #391
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    За какви наркотици си говорим ?
    Зависи колко кинти имаш и къде живееш.

  17. #392
    Цитирай Първоначално написано от DyO152 Виж мнението
    Преминете към Алкохол, много по добре и безопасно е.
    Аз по една нощ на седмица се напивам, защото в града ми няма свестни момичета с които да имам сериозна връзка от която да не се откаже че съм загубил цели месеци напразно, искам да забравя този факт...
    Работи !
    Ти дали си се напивал някога.Щом твърдиш,че алкохолът е по-добре и по-безопасен от тревата.Като се напиеш, те боли глава повръщаш, като се напушиш ти е кеф и така.Ама какво да се обяснява на 12 годишно дете чуло нещо за алкохола и наркотиците и станало спец. Написал си още,че няма свестни момичета ами то с сдухан идиот кое момиче се би хванало ?

  18. #393
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от Noob-nooby-nOOb Виж мнението
    Ти дали си се напивал някога.Щом твърдиш,че алкохолът е по-добре и по-безопасен от тревата.Като се напиеш, те боли глава повръщаш, като се напушиш ти е кеф и така.Ама какво да се обяснява на 12 годишно дете чуло нещо за алкохола и наркотиците и станало спец. Написал си още,че няма свестни момичета ами то с сдухан идиот кое момиче се би хванало ?
    Хаха, ама то и от тревата после боли глава и ти се спи... Пък и това колко ти е "кеф" не е критерии за безопасност...

  19. #394
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Хаха, ама то и от тревата после боли глава и ти се спи... Пък и това колко ти е "кеф" не е критерии за безопасност...
    Чудя се защо ли пишеш едни и същи глупости през цялото време в тая тема...!?
    Пушил съм преди, над 2г трева да кажем веднъж на няколко дни и никога не ме е боляла главата нито пък ми се е спяло... от къде ги измисли тия глупости, не мога да проумея и защо не вземеш и не опиташ лично 1 трева, спокойно няма да умреш, вместо да пишеш ала бала неверни неща които си измисляш или си гледай в някой американски филм?
    Тревата няма вредни ефекти, освен може би тези които е описал thedentist, че спира да ти пука за сериозните неща. Има купища положителни за здравето ефекти, някои от които са болкоуспокояващо, THC-то спира растежа на раковите клетки, действа положително на глаукома и др. Който се интересува да хвърли 1 око и да се ограмоти на medicalmarijuana.bg сайт на който е събрана научна информация от цял свят.

    Алкохола е наркотик, той пристрастява (аз лично познавам много пристрастени към него)и има много случаи в които той убива, само по пътищата колко загинали има от него няма да вадя статистика, всеки знае... но той освен това доказано убива мозъчните клетки, които не се регенерират. С това се и обяснява загубата на паметта при системните алкохолици, алкохола освен това дехидратира организма, което също има пагубни ефекти.
    Разбира се има и учени които са доказали, че в малки количества - 1 чаша 150мл червено вино или 1 малка чашка твърд алкохол или 1 чаша бира дневно имат положителен ефект върху човешкият организъм. Но кой пие по 1 чаша??

    Цигарите няма да ги коментирам, те са също наркотик, но са законни. Те убиват много хора, годишно. В 1 цигара има над 4000 вредни и канцерогенни вещества, някои от които са катрани, никотин, олово, радий, плутоний и др.

  20. #395
    Като се замисля, защо младото поколение пуши, пие, дрогира се....се сещам само едно - защото е "модерно". Ммм да сигурно е модерно наистина, всеки 2ри го прави, но според мен не значи, че е модерно. Може би сега не осъзнаваме това всъщност какъв ефект ще окаже на организма ни след години. Ако пушиш от 13 годишен на 30 сигурно вече ще имаш рак. Тъжна и жалка история...но пък много се дразня, когато някой на 16 години изпадне в "никотинова криза" или както там се казва..чист пренаслък. И като почнат с това колко им е трудно да откажат цигарите или как като не пият 3 дни и стават нервни....О боже господи! И това е будещото поколение, а по-лошото е, че едно 90% си мислят, че това ги прави пък кой знае какво.. ЖАЛКО!

  21. #396
    Цитирай Първоначално написано от Belew Виж мнението
    Ай да не се правите всички ! 100% от вас са пробвали ТРЕВА ! И кво , който иска да се трови да се трови . Да кажем "НЕ" на тъпите ви коментари , ай гледайте си работата ! Всичко знаете да ви се не види... Буквално никой от вас нищо не знае ! Всеки ден употребявате вредни за човека вещества . Кафето също е наркотик и кво пак си го пиете... Пфф професори без бъдеще ай ся не пишете глупости !
    Don't breed ... just ... don't !
    Тревата е наркотик точно колкото всички останали наркотици... Изобщо не мога да ви разбера тъпите доводи за това как тревата не била наркотик, как била по-полезна от цигарите... вие болни ли сте ,бе, хора? Образовайте се малко !
    Още се чудя при цялата тази информация в днешни дни как може все още да има идиоти, които решават да пробват наркотици...

  22. #397
    Голям фен Аватара на AngelBelchev
    Регистриран на
    Aug 2014
    Мнения
    608
    Тревата е далеч по-безвредна от цигарите и алкохола.
    Фактите са:
    Според официални статистики от Световната здравна организация, тютюнопушенето отнема около 6 милиона живота годишно и въпреки това на всеки 10 метра човек може да си купи кутийка, на която пише "Пушенето убива" или нещо подобно.
    Алкохола убива 2.5 милиона души годишно - отново се продава навсякъде.
    Няма нито 1 смъртен случай от марихуана - и това е факт. Лепнати са й етикети "нелегална, опасна, наркотик" и т.н. а в същото време фармацевтичния гигант Байер се опитва да сложи ръка върху глобалното производство на медицинска марихуана... естествено поне на този етап няма как да стане това.
    Друг факт е, че масата хора, които я пушат, употребяват в пъти по-малко алкохол и цигари от останалите. Като сметнем 2+2 наум си задаваме въпроса "колко пари ще изгубят производителите на лекарства, алкохол и цигари ако тревата е легална" Аз лично не мога да си представя цифрите.

    Аз лично не съм кой знае колко голям привърженик на тревата тъй като ме прави муден и ми се доспива, но от време на време пуша.

    Малко off-topic: Като заговорих за това каква пародия е здравеопазването искам да вметна още един интересен факт. През 50-те години Ернст Кребс младши доказва, че витамин Б-17 убива раковите клетки. Витамина представлява 2 захарни молекули - цианид и бензалдехид. Цианида видиш ли бил опасен, но този, който се намира във витамин Б-17 (най-големи концентрации има в кайсиевите ядки) се "отключва" само когато достигне до ракови клетки, тогава ги уврежда и убива. При здравите клетки това увреждане е около 100 пъти по-малко (Кребс си инжектира мега доза от тови витамин за да докаже, че е безвреден и естествено се оказва прав - умира през 1996г на 85-годишна възраст). Естествено фармацевтичната промишленост не може да патентова кайсиите и някак си не върви да лекуват хората с най-обикновен плод, докато от химиотерапиите печалбата им варира от 1000% до 3000% и резултатът най-често е, че човек пак си умира, но с празни джобове. СЗО (Световната здравна организация) се пречупва под натиска на фармацевтичните компании и бързо лепват етикет "опасно, забранено, незаконно" на този естествен продукт. В някои щати е подсъдимо човек да търгува с кайсиеви ядки - факт!

  23. #398
    Образовай се ,,, мооооооля !
    ТОВА:
    http://postimg.org/image/435ndzkan/
    НЕ Е БЕЗВРЕДНО !
    ---
    По-голямата част от изследванията на ефектите от тревата сочат, че активната съставка на канабиса – THC, намалява способността за концентрация, забавя времето за реакция и уврежда кратковременната памет. Според тях логическото мислене става по-трудно и нишката на събитията в момента след пушенето трудно може да бъде проследена. Шофирането под влияние на THC може да бъде доста опасно. Доста изследователи твърдят, че увреждането на кратковременната памет и концентрацията на вниманието могат да бъдат трайни последици от употребата на канабис.
    Освен това, алкалоидите в марихуаната играят важна роля в механизма на активиране на движението на сперматозоидите.
    Веществото, активиращо отварянето на каналите Hv1(тези канали осигуряват излизане на водородни йони от клетките, понижавайки по такъв начин киселинната среда вътре в сперматозоидите. Намаляването на киселинността на свой ред активизира движението им), се намира в женските полови пътища и е във висока концентрация в непосредствена близост до яйцеклетката. Според учените с този механизъм се обяснява снижената оплодителна способност при мъжете, които употребяват марихуана. Алкалоидите на марихуаната преждевременно активират движението на сперматозоидите и половите клетки изразходват ресурсите си в течение на няколко часа... : )
    По-безвредно ли ти звучи ... Не знам кое е по-безопасно - да си увреждаш мозъка , или да си увреждаш дробовете ....
    Освен това МЕДИЦИНСКАТА МАРИХУАНА НЕ Е ЛЕКАРСТВО !!!!
    Белодробен емфизем – не го лекува, а го причинява. Нелечимо раздуване на белите дробове и намаляване на свободното дишане. Получават се „гигантски мехури“ и белите дробове стават „изчезващи“ – резултат от изследване на много пациенти, пушещи марихуана в болницата в Глазгоу.
    Рак на тестисите – не го лекува, а го причинява. Екип на д-р Дейлинг (Сиатъл) - със 70 % се повишава рискът от рак на тестисите при пушачите на марихуана, особено при тези, които са започнали преди 18 годишна възраст или пушат поне веднъж седмично.
    При продължителна употреба, след първоначално засилване на сексуалния интерес, се стига до импотентност. До 70% се намалява жизнеспособността на сперматозоидите.
    Екип шведски учени:
    "Честото използване на „трева“ уврежда ДНК на клетките."
    Медицинска, а?

    Ето и случаи от България:
    лекар психиатър, пушещ канабис, се разболя от шизофрения и се лекува в отделението, където е работил;
    момиче на 16 години , пушещо канабис, лежи в психиатрията с шизофрения;
    момче на 17 години , пушещо канабис, лежи в психиатрията с халюцинации след два опита за самоубийство;

    Както и да е, никой от върлите привърженици на марихуаната няма да ме чуе .. и всички ще ме нападнат .. но ако поне един обърне внимание на това, което съм написала пак ще съм доволна Пушейки трева, а и използвайки други наркотици , вредите само на себе си и своите семейства, не и на здравомислещите хора.
    Последно редактирано от Chimairah : 08-13-2014 на 08:06

  24. #399
    Голям фен Аватара на AngelBelchev
    Регистриран на
    Aug 2014
    Мнения
    608
    До НАИСТИНА голяма степен съм съгласен с написаното от теб сега, Chimairah. Но на въпроса ти дали ми звучи по-безвредно от цигарите и алкохола, отговорът ми продължава съвсем успешно да е положителен.
    Между другото кой е източника на двете снимки на сканирани мозъци? Защото аз виждам просто 2 картинки с малко надпис под тях - това реално няма никаква тежест. В смисъл... за 15 минути на фотошоп мога да направя 2 такива снимки, едната ще е на перфектен мозък, а другата ще е пълна трагедия, отдолу лепвам "мозък на пушач, мозък на непушач", ъплоудвам ги в random сайт и... какво от това? Само и единствено ако има начин да докажа на читателите, че това са реални снимки + да дам някакво инфо като например кога е направено изследването, къде, от какъв екип, под какъв контрол (подобна информация принципно се упоменава в описа на изследването) - тогава можем да говорим сериозно. Тогава фактите говорят.

    Не ме разбирай погрешно, не се заяждам, дори съм по-скоро против марихуаната
    Последно редактирано от AngelBelchev : 08-13-2014 на 09:21

  25. #400
    Дам, разбирам те . По принцип съм част от доброволна група към общински съвет за борба срещу наркотичните вещества , снимките са от техен личен архив, от техни изследвания итнт.
    Иначе съм напълно съгласна, че и цигарите и алкохола са вредни.. Голяма напаст, голяма краста...
    Алкохолът .. особено твърдият алкохол трябва да бъде забранен според мен, защото много добре знаем всички на какво са способни алкохолиците и подпийналите кретенчета : )) ... а и има вреден ефект върху организма ...
    Цигарите също имат силна вреда върху организма, но не са вещества, които влиаят на мозъка и на психиката ... но да, те пак убиват.
    Не мога да се съглася, че тревата е по- БЕЗВРЕДНА... но мога да се съглася, че всички тези вещества водят до бавна смърт ... всичко това е една проказа, която руши обществото ни ден след ден ..
    Аз не пуша, пия само бира и то много рядко в минимални количества ... Твърдо съм против всякакви наркотични вещества, както и алкохол и цигари ...
    Наркотикът не е нещо забранено.. наркотик са всички вещества, кото предизвикват зависимост - алкохол, цигари, дрога, ако щео дори приспивателните и антидепресантите.... всичко
    Точно затова от общинския съвет има и заведени кампании за борба с тютюнопушенето и с алкохола ...
    Просто през очите ми са минали историите на доста хора с наркотични проблеми , включително и пушачи на трева.. и зная колко страшно е ... знам какво причиняват след години на семействата си .. и на самите себе си ...
    Просто сякаш ... хората са по-информирани за другите наркотици .. но когато се опре до цигари, алкохол, трева... всички скачат и започват да обясняват как не са толкова вредни, тревата била лечебна, цигарите им помагали с нервите, алкохолът бил готин, без алкохол не можели да се заавляват... и какви ли още не простотии ... И просто искрено искам информацията за тези вещества да достигне до хората ... най-вече до децата във форума, защото подвеждането с грешна информация е това, което може д аги тласне към тази пагубна чума ...
    Просто много хора не вярват , че можеш да се забавляваш без наркотици ...
    Аз винаги съм се раздвала на живота на макс и съм с ерадавала на макс... забавлявала съм се, без да ми пука за мнението на околните .. и много пъти са ме питали " пила ли си" , "я кажи какво взимаш, че ти става толкова яко, искам и аз да го пробвам" .... И когато чуя нещо такова ми става тъжно, че днешните млади хора не могат дори да допуснат, че може да се забавляваш, без да си друсан или подпийнал ...
    Надявам се да разбираш, че не искам да отправям нападки или нещо такова - всеки има мнение, всеки има своя теза за нещата... просто... наистина ще се почувствам щастлива ако думите ми достигнат поне до един човек... дори поне един да се заинтересова, да прочете повече и да разбере колко вредни са всички тези вещества...
    ПП. Информацията за изследването и кайсиевите ядки е много интересна ! : ))

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си