.
Отговор в тема
Страница 4 от 18 ПървиПърви 1234567814 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 439
  1. #76
    Наркотиците са психоактивни вещества, които потискат или стимулират централната нервна система, чието продължително приемане може да доведе до привикване и пристрастяване – наркомания.

  2. #77
    Наркотиците са нещо много опасно,съветвам ви да не ги опитвате никога,защото сигурно(не съм пробвала) когато ги вземеш се чувстваш на седмото небе за някакво определено време,но след това пак ти става гадно!
    Живей днес,защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!

  3. #78

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    74
    Ами аз лично не виждам нищо лошо да пуша трева и да шмъркам амфети. Правя си го редовно и даже ми е много гот.
    В живота трябва да опиташ от всичко.

  4. #79

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    ВаРнАаАа
    Мнения
    2 031
    Цитирай Първоначално написано от Pepe Rey
    НЕ!!!( на наркотиците)
    +1

  5. #80
    Аватара на CherryBlossom
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    43
    Цитирай Първоначално написано от Drogiranata_
    Ами аз лично не виждам нищо лошо да пуша трева и да шмъркам амфети. Правя си го редовно и даже ми е много гот.
    Мхм...А може ли да те питам,без да се обиждаш ест,на колко си години?И де си си завряла мозъка?Защото си нямаш на идея какво ще ти бъде след години,именно заради тези амфети и т.н.И нека ти кажа едно,няма никак да ти е гот.То хората нямаше да си праят труда да ги забраняват наркотиците,ако нямаше защо.Ама кой да мисли?..


    Look here she comes now,
    bow down and stare in wonder...

  6. #81
    Казвам НЕ ! Само дето ако ще милион пъти да кажа "не" никой няма да го вземе насериозно. Ама нали е "модерно" да се дрогираш, да се напиеш и да правиш секс на 12.... така де тряя сме модерни

  7. #82
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Цитирай Първоначално написано от str802
    Казвам НЕ ! Само дето ако ще милион пъти да кажа "не" никой няма да го вземе насериозно. Ама нали е "модерно" да се дрогираш, да се напиеш и да правиш секс на 12.... така де тряя сме модерни
    Всеки си има глава на раменете...
    Хубавото е че ти го разбираш , не мисли за другите .... нека бъдат модерни!
    По темата: И аз съм против наркотиците!
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  8. #83
    Щом има бира всичко е на 6 Нито е наркотик нито се пристрастяваш към нея!Не мисля да пия водка или нещо друго!Бирата си ме устройва перфектно Пък и е полезна за бъбреците!Моето мнение за наркоманите е,че са просто едни страхливци,който ги е страх да посрещнат истината и да се преборят с проблемите!Това е за тези,който искат да ги избягват!А за тези,който искат да привлекат внимание?!За мен този вид накромани са глупаци!Толкова хора около теб и ти да станеш наркоман!А за тези,който са го направили от любопитство?!Хмм...той Алф не е глупав !

    П.С : Бъди себе си има достатъчно други хора!

  9. #84
    ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ? КАК МОЖЕ ПОВЕЧЕТО ДА ГОВОРИТЕ ТАКИВА ПРОСТОТИИ ЧЕТАХ, ЧЕТАХ ЧУДЯ СА ДА СА СМЕЯ ЛИ КАКВО ДА ПРАВЯ НЕЗНАМ. АКО ОТ ТРЕВАТА ВИ СЕ РАЗШИРЯВАТ ЗЕНИЦИТЕ ЗНАЧИ ВИ СЕ Е СТЕСНИЛ МОЗАКА!!! АЗ КАТО СА НАПУША НЕ МОГА ДА СИ ОТВОРЯ ОЧИТЕ, ЕДВАМ ПРИТВОРЕНИ СА И ЧЕРВЕНИ.... ПУША ТРЕВА ОТ СЕДМИ КЛАС, СЕГА СЪМ 12, КАК МОЖЕ ДА НЕ ПУША 2,3 МЕСЕЦА БЕЗ ДА ИЗПИТВАМ НУЖДА ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ НЯКОИ КАЗВАТ ЧЕ СЕ ПРИСТРАСТЯВАШ? КОГАТО МИ Е КЕФ КОГАТО ИСКАМ СИ ВЗИМАМ НЕ ЗАЩОТО СЪМ ПРИСТРАСТЕН ИЛИ СЪМ НАРКОМАН А ЗАЩОТО ИСКАМ ДА СЕ НАПУША ДА МИ ОМЕКНАТ КАПАЧКИТЕ И КОГАТО СИ ПОМИСЛЯ ЧЕ МИ Е МНОГО ЛОШО ДА СИ ИЗБУХНА КАКТО АЗ ЗНАМ!!! АМФЕТА САМО ВДИГА НО ТРЯБВА ПОНЕ 4 ЛИНИИ ДА СЕ СМРЪКНАТ И НЕ ПРИСТРАСТЯВАТ ЛИЧНО АЗ КАТО СЕ НАСМЪРКАМ МНОГО МИ СЕ ВЪРВИ , БЯГА И МИ Е МНОГО ХУБАВО НО НЕ СЪМ ПРИСТРАСТЕН! ХАП НЕ СЪМ ВЗИМАЛ НЕЗНАМ. ХАШИША МИ ИДВА ПО СЛАБ ОТ ТРЕВАТА И ОБЩО КАЗАНО СТАВА НЕ Е ПРИСТРАСТИМ!!!! ТВЪРДО ПРОТИВ ХЕРОИН СЪМ НО МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ ХАП! ДОРИ И КАЛЕТО НЕ Е ВРЕДНО АКО НЕ СЕ ПРЕКАЛЯВА АЗ СИ ЛЪХВАМ НА ГОДИНА 2,3 ПЪТИ НО ИМАМ СТОП!!! МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ ХАП НА АМФЕТАМИНОВА ОСНОВА ЧУВАЛ СЪМ ЧЕ ВДИГА А КЕТАМИНОВАТА ТЕ ВЪРТИ НАРКОТИЦИТЕ НЕ СА ТОВА ЗА КОЕТО ВСИЧКИ МИСЛЯТ И СИ ПРЕДСТАВЯТ НАРКОТИКА НЕ Е САМО ПОМПАТА!!! С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА НЯКОИ БОКЛУЦИ НАРКОТИЦИТЕ СА ЕДНО ОТ НАЙ-ХУБАВИТЕ НЕЩА НА ТОЗИ СВЯТ И ЕЕ ГРЕХОТА ДА НЕ СЕ ПРОБВА ОСОБЕНО НАТУРАЛНИТЕ!!! ИМАМ ЧУВСТВОТО ЧЕ НЕ ТОЛКОВА СТЕ ПРОТИВ "НАРКОТИЦИТЕ" КОЛКОТО СА ВИ ПРОМИТИ МОЗЪЦИТЕ ОТ МАЛКИ СИГУРНО СТЕ СЛУШАЛИ КАКВИ ЛИ НЕ УЖАСИИ И ПО МЕДИИ И ОТ МАМА И ТАТЕ И ПРОСТО ВИ Е НАБИТО ЧЕ ТЕ СА НЕЩО УЖАСНО А ЗА ВРЕДАТА ДА НЕ КАЗВАМ В КАКВА ЗАБЛУДА СТЕ!!! НАИСТИНА КАК МОЖЕ ДА ГОВОРИТЕ ЗА НЕЩА ЗА КОИТО ПОЧТИ ВСИЧКИ САМО СТЕ ЧУВАЛИ ЛОШИ РАБОТИ? ВЪВ ВСЯКО СТАДО ИМА ЧЕРНИ ОВЦИ ИМА И ИЗПАДНАЛИ НАРКОМАНИ НО ТЕ СА РЯДКОСТ. ИМАШЕ ЕДИН ТЕКСТ НА ЕДНА ПЕСЕН "ZNAM" ПОЗДРАВ С НЕЯ ЗА ВСИЧКИ КОЛЕГИ - "ВИИ МАЛОУМНИ ЛИ СТЕ КАК МОЖЕ НЯКВА ТРЕВА, АЗ СА НАПУШВАМ И ЗАБИВАМ И НИЩО НЕ ПРАЯ А ТЕ СИ МИСЛЯТ ЧЕ ПОЛУДЯВАМ И ПОЧВАМ ДА ПРАВЯ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ И НЯКВИ ТАКИВА ВИИ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ БЕ? МАЛОУМНИЦИ!!! ПРИБЕРЕТЕ ОНИЯ ДЕТО ПИИ И ПИИ И БИЙ ЖЕНА СИ, ПРИБЕРИ ОНЯ ЖЪЛТАК ХЕРОИНА ДЕТО КРАДЕ ДА СИ КУПИ ЖЪЛТО ПРИБЕРИ ОНИЯ ИЗНАСИЛВАЧ ДЕТО ИЗНАСИЛВА МАЛКИ МОМИЧЕНЦА НЯКВИ УБИЙЦИ СЕ РАЗХОЖДАТ ПО УЛИЦАТА НЯКВИ КОРУМПИРАНИ И ВСЯКАКВИ ИЗРОДИ СА РАЗХОЖДАТ ХА А ТЕ СЕ ЗАНИМАВАТ С НЯКАКВИ ТРЕВОМАНЧЕТА БЕЗОБИДНИ ДЕТО СА СЕ ОТКАЗАЛИ ОТ ВСИЧКО ТА КАМОЛИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ ДА ПРАВЯТ ТИ ЛУД ЛИ СИ? Я СЕ ВЗЕМЕТЕ В РЪЦЕ КАК МОЖЕ ЕДИН ЧОВЕК ДА ХОДИ НА РАБОТА ЦЯЛА СЕДМИЦА И САМО СЪБОТА И НЕДЕЛЯ ДА СА НАПИВА КАТ СВИНЯ И ДА СПУКВА ЖЕНА СИ ОТ БОЙ ДА НЕ Е АЛКОХОЛИК А ЕДНО МОМЧЕ ДЕТО БАЧКА И УЧИ ЕДНОВРЕМЕННО И ХОДИ НА ЛЕКЦИИ ПРЕЗ СЕДМИЦАТА И КАТО ИЗЛЕЗЕ СЪБОТА И СЕ НАДРУСА Е НАРКОМАН А?ЩО ОНЯИЯ НЕ Е АЛКОХОЛИК А ТОЗ Е НАРКОМАН А? НЯМА ДА МИ СТИГНЕ ПЕСЕНТА ДА ГОВОРЯ ЗА ГЛУПОСТИ ЩЕ ВИ Е*А МАЙКАТА ПРОСТА НА ВСИЧКИ В ТАЗ ДЪРЖАВА!!!! ЧОБАНИ!" ПИСАЛ СЪМ ДОСТА И С ГОЛЕМИ БУКВИ ЗАЩОТО ТЕМАТА Е ВАЖНА ЗА ВСИЧКИ И НЯКОИ ХОРА ТРЯБВА ДА СИ ОТВОРЯТ ОЧИТЕ!!! А АКО СЕ ЗАМИСЛЯТ НАД ТОВА КОЕТО СЪМ ПИСАЛ ЩЕ ИМ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРЕН.

    А към автора на темата ще кажа добре си се почел/а ровил/а в нета накрая добре си копнал/а и пастнал/а но 100% съм сигорен че и ти си като повечето промити мозъци говорите и знаете на изуст без да имате представа за какво става въпрос!!! Тревата била врата към другите наркотици как тогава не съм почнал помпа а знаеш ли кога ще стане това? Точно никога!!! Това че някви лъхали и след време искали нещо по силно са пълни глупости ти знаеш ли какво е да се налъхаш а? Губиш представа за време и място, незнаеш какво става звук от счупено стъкло ще ти ехти в главата 10 минути в главата след като е разбито а всъщност ще са минали 30,40 минутии!!! Доста често се припада понеже калето е много силно и ако си вземеш една торбичка и едно кале сам/а да си излъхаш без да спреш 10 пъти ще припадкаш!!! Имал съм случей лъхаме и казвам нещо отговаря ми се в следващия момент това нещо се повтаря чудя се какво става, представям си че се хващам за главата и другите си говорят в следващият моментнаистина се хващам за главата и чувам разговора който съм си представил и не мога да обеля дума... Колкото повече лъхаш толкова повече те хваща щото ти са еб*ва всичко от глава надолу затова калето е добре да се взима много рядко и да се внимава с тубичката все още халюцинация от кале не съм получавал " в смисал да видя батман, сънчо или който и да е"

    Алкохола не е ли наркотик а? Не води ли до пристрастяване а? От алкохола се стига до Цироза!!! Който не знае Цироза е рак на черния дроб, води до бавна, мъчителна и болезнена смърт, ЛЕЧЕНИЕ НЯМА!!! Трябва да се пробва всичко Ставийски като утрепа момчето представяте ли си да не е друсало, пушило и да не е видяло нищо от тоя свят? Всеки ден се случват гадости на всички, никога не знаеш дали ще има утре!!! Живейте си живота както ви харесва и не винете момчето което е взело 2,3 хапа, амфета или тревата, те са по добре от вас заблудените овци които сами си вкарвате някви филми за вас няма нужда от наркотици вие сте във филм по рождение, вие сте просто едни обикновенни хорица някои които ще живеят дълго други не толкова но ще изпуснат много от този свят което никога няма да разберете защото сте едни мъждукащи светулки в големият, безкраен космос. Забелязвам повечето цитират прочели от някаде и много знаят вече, много разбирате, НИЩО НЕ ЗНАЕТЕ няма и да разберете!!! Аххх каква стана тя и сега пак някой ще ми излезе с някое "МЪДРО" цитатче от някоя книга....

  10. #85
    Начи в нета има какви ли не измишлиотини и простотии на тема наркотици, че просто като седна да ги чета.......седа и гледам като некъв пълен олигофрен..... и си мисля как мое да има такива неусведомени хорица....
    от коза ти се правело оргии незнам си кфоооо начи възмутена съм....аз си пуша джойнта вече от супер много време и мога да кажа, че не съм пристрастена.......тупам си джам,ям си бонбонки..е знам че ше съжалявам някой ден сигурно ама ше му мисля тогава......са ми се трещи и ше си друскам
    а относно тия тъпоотии дет ги пише мацето дет ги е копнала от нета...........общо взето подкрепям мнението на drugsss
    I LOVE YOU MARY JANE!!!

  11. #86
    Повече от фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    sofia
    Мнения
    444
    НЕ НЕ НЕ И ПАК НЕ

  12. #87
    на едно и също мнение съм с drugsss ,но амфети не използвам !

  13. #88
    абе я си трошите главите с тия наркотици бе и кво ми говорите глупости за тревата била безопасна ,не била път към твърдите вещества и т.н. те цигарите са помия и ме отвръщават кво остава за другото НЕ! НЕ!НЕ! на тия гадости човек ако не иска няма да почва да се друса!Лошото е че по дискотеките гледаш само дрисли и пишлемета некви ,още им е жълто около устата тръгнали да пробват да се правят на големите гъзета бе я пичка ви майчина това си е жив дявол на главата психиката е много важна да си здраво мислещ,а не в облаците да летиш и да не мислиш за последствията

  14. #89
    Нима тревата се води вид наркотик? аз пуша чат пат трева ... ще ми навреди ли ?



    BULGARIAN ---- ANIMALS

  15. #90

    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Перник
    Мнения
    648
    В отговор на момчето с големия пост!
    Пич адски си глупав!Ти ако не беше пристрастен,нямаше да правиш всичко това.Толкова си глупав и ограничен,че нямам думи..
    Never let the fear of striking out keep you from playing the game

  16. #91
    Браво на автора на темата!

  17. #92
    Ей drugsss, регистрирах се точно като ти прочетох отговора, защото се ровех в сайта.Това, което си написал е една голяма глупост с много малки изключения.Наркотиците са вредни, да.Има разлика обаче в употребата им и злоупотребата.Ако имаш мярка и малко акъл в главата, естествено, че няма да стигнеш до хероина.Тъпото е, че не може и няма как да се промени мнението на целия свят с един пост в тоя форум.От тревата не се стига до хероина и тя не е вратата към по-тежкото.И все пак тва го пиша, защото се издразних на тия простотии дето си написал.Амфетамините не пристрастявали?Да, ама не.Ходи на парти 20 пъти за една година и фукай през това време и да видим как ще ти се отрази, а и наркотиците в БГ са доста некачествени.Съвет към всички, не прекалявайте с по-тежките синтетики, пушете си чадел на стабилно и тва е!Хехе...и drugsss, нали искаш да пробваш екстази?Не си взимай точно на амфетаминова, а на МДМА основа, уникално е, вземи си синя Kappa!Лека от мен...и все пак не казвайте НЕ на наркотиците, ако не сте ги пробвали и не знаете за какво става на въпрос.

    И сложете Drum&Bass при стиловете с музика!

  18. #93
    Голям фен Аватара на naia
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    882
    Хубави са до тогава до като не почне онова нещо да те чувърка....и да искаш и още и още...и ако не можеш да се пребориш ставаш боклук

  19. #94
    Ама защо всички сте с илюзията, че всичко води до престрастяване и то е при всеки?

  20. #95

    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Перник
    Мнения
    648
    Защото е доказано!Чувал съм,че LSD-то не води до пристрасяване,но пък за това е толкова опасно.Всяко нещо,което се нарича наркотик или е забранено значи,че е вредно и също така,че се водиш наркоман..!
    Never let the fear of striking out keep you from playing the game

  21. #96
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    422
    UFOs водиш се наркоман? Аве брат ти наркоман знаеш ли какво означава в действителност..?
    Цигарите, тревата, алкохола, амфетамина са наркотик и ако употребяваш
    не си наркоман..
    Я се опитай да издържиш 5 минути без въздух..на 3-4 ще осъзнаеш, че не можеш..тоест не хората, които употребяват наркотици са наркомани, а хората, които ги употребяват и не могат без тях...
    Цигарите са наркотик, но защо не са забранени?
    И както каза Shadebringer.
    От тревата не се стига до хероина и тя не е вратата към по-тежкото.
    До по тежкото се стига с любопитство...Тревата е забранена нали? Но в действителност 7 кутии цигари на седмица са много по вредни от 3-4 коза на седмица...и ти като опиташ тревата и видиш, че не е това, за което неинформираните говорят си казваш то и за другото няма да е така и се стига до хероина
    Искам сега някой да сравни последиците от амфетамин, алкохол и цигари и да ги нареди по това кой от тях е най-опасен, но не от това, което е чувал, а от болестите и вредите, които причиняват...??? Кой ще се навие? Ако никой не иска аз ще го направя по късно..

  22. #97

    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Перник
    Мнения
    648
    Виждам,че си защитник на дрогата.Цигарите не са наркотик защото не са забранени.Кратко точно и ясно.Те са един вид наркотик,но не са забранени.Ясно ми е,че си пушиш трева,но не си наясно,че от тревата се стига до другите наркотици.Не се изявявай като професор,защото не си интересен.То и от любопитство си пробвал тревата нали?Няма смисъл да ми сравняваш цигари,алкохол и наркотици.Защо са забранени?Я се замисли малко!Или слушаш мненията на приятелите ти наркомани,които са чули от други наркомани,че алкохола е по-вреден от наркотика..Може да е така,но алкохола забранен ли е?Разбира се,че е вреден,щот тези,които са го казали,пият по 2 килограма водка на час.Е за това е вреден алкохола.Цигари?!Да,вредни са,но няма да умреш на 20 години и от едни цигари не се стига до трева,амфетамини,хероин и всякакви наркотици.Моля те не пускай следващи коментари в защита за наркотиците.Щом е наречено наркотик е вредно.Набии си го това в промития мозък от твоите приятели,които са запознати с тези неща като теб!
    Never let the fear of striking out keep you from playing the game

  23. #98
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    422
    Да и точно защото твоя мозък не е промит не пожела да направиш сравнение между тези трите
    Аз не защитавам нищо.
    Цигарите не са наркотик защото не са забранени.Кратко точно и ясно.
    Глупаво разсъждаваш..и тревата не е забранена на места..значи не е наркотик?
    Ясно ми е,че си пушиш трева,но не си наясно,че от тревата се стига до другите наркотици.
    Окей не съм наясно! Ще ми обясниш ли как от тревата се стига до другите наркотици??? И защо винаги тревата обвинявате.. Знам, че не знаеш и не можеш да ми обясниш, защото си в грешка голяма.
    От цигарите няма да умреш на 20? Не се знае
    Ти случайно да си чувал, че зависимостта от цигарите е много по голяма от тази на амфета, тревата, бонбони и т.н. и се нарежда с тази до хероиновата зависимост..?
    В следващото мнение ще сравня Алкохола, цигарите и амфетамина..

  24. #99
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    422
    ЦИГАРИ
    При по-високи дози никотинът може да има потискащо действие с отслабване на вниманието и концентрацията.
    Продължителната употреба на никотин може да доведе до редица увреждания и заболявания: на дихателните пътища - затруднено дишане, хронични бронхити, астма; на сърдечно - съдовата система - повишено кръвно налягане, ускорен пулс, болки в гърдите, увреждане на стените на кръвоносните съдове, нарушено оросяване. Може да доведе и до сърдечен инфаркт.
    Пушенето е една от главните причини за рак на устните, езика, слюнчените жлези, ларинкса, хранопровода и белите дробове. Доказано е, че то може да бъде спомагащ фактор и за рака на пикочния мехур, панкреаса и бъбреците. Пушенето и никотинът влияят отрицателно на репродуктивната функция (напр. при мъжете намалява подвижността на сперматозоидите). При хронична злоупотреба се наблюдава намалена работоспособност и лесна уморяемост.
    ЗАВИСИМОСТ:
    Проблемът е в това, че той предизвиква изключително силна зависимост, която по мнението на много нарколози и хероинови наркомани е по-силна даже от тази към хероина.
    Тютюнопушенето, като форма на зависимост, се нарежда до алкохолния и барбитуровия тип зависимост.
    Според признанията на наркомани, които са се излекували от хероинова зависимост, да се откажат цигарите е значително по-трудно. Вероятно всеки от нас познава не един пушач, който героично и безуспешно се е опитвал за се откаже от тютюна. Един от примерите сред великите личности е Зигмунд Фройд. На млади години той се увлякъл по кокаина, но бързо се разочаровал от него и го заместил с тютюна.

    АЛКОХОЛ
    Всички алифатни алкохоли (метанол, етанол, пропанол, бутанол и др.) са упойващи вещества и имат наркотичен ефект.
    Психични промени - При опиянение човек често проявява безкритичност, неадекватни реакции, самонадценяване, смущения във възприятията, ограничаване на зрителното поле.Често се наблюдава падане на задръжките. Въэможно е да се прояви склонност към насилие или депресия.
    1) за физическото здраве - Алкохолът действа като тъканна отрова за целия организъм. Ефектите от продължителната употреба засягат предимно черния дроб и нервната система. Хроничните алкохолици най-често развиват цироза. Увреждането на черния дроб отслабва имунитета, което прави организма по-уязвим към различни инфекции. Често се наблюдава дегенерация на сърдечния мускул. Алкохолът повишава риска от ракови заболявания. Алкохолиците често страдат от липса на спомен за минали събития, загуба на способността за запомняне на нова информация и дезориентация (синдром на Вернике-Корсаков). Системната употреба на алкохол от бременни жени води до раждането на деца със специфичен фетален алкохолен синдром (FAS).
    2) за психическото здраве - Промяната на личността стои на преден план. Интелектуалната деградация може да стигне до пълно оглупяване. Вероятността е индивидуално различна, но по принцип е толкова по-голяма, колкото повече и по-често се злоупотребява с алкохол.
    3) социални последици - Промяната на личността се съпътства от целия спектър социални последици, от професионална деградация до необходимост от хоспитализиране за продължително време. Заедно с това хроничният алкохолизъм по-често от другите видове пристрастеност води до злополуки, раэлични заболявания, разрушаване на социалните връзки.
    Абстиненция
    Първоначалните симптоми на абстинентния синдром се появяват около 10 часа след последната доза. При леките форми на алкохолизъм те се изразяват в напрегнатост и нарушения на съня. В по-тежки случаи към това се прибавят двигателна възбуда и треперене; освен тях могат да се появят мускулни спазми, гадене, повръщане, изпотяване, аритмия. При лица с тежка зависимост абстиненцията може да се усложни с delirium tremens. Това състояние е последица от намаляне или пълно прекратяване на алкохолната употреба. То се характеризира с безсъние, страх, помрачение на съзнанието, дезориентация, ярки халюцинации, възбуда и изразен тремор.
    Предозиране
    Характеризира се със смущения в кръвообращението, сърдечната дейност, усета за равновесие. То може да настъпи в следствие поети големи количества алкохол (повече от 3 води до загуба на съзнание, а при 5 ако не се вземат мерки, смъртта настъпва до1-2 часа). Предозиране може да настъпи и в следствие комбинацията на алкохола с други психоактивни вещества.

    До тук не чух да са предписвани от лекари?
    АМФЕТАМИН
    В първите години на използване са предписвани при депресивни състояния и като средство за отслабване, като аерозол против хрема и настинка, за лечение на епилепсия.
    Превъзбуда с усещане за енергичност, бодрост, самоувереност, прилив на сила, дори мощ, бързина и точност на ума, висока инициативност, приповдигнато настроение. Подтискат чувството за умора.
    Големите дози могат да предизвикат безпокойство, колебливост, параноя. Нарушенията в режима на сън и хранене могат да понижат имунитета на организма. Много характерни за този род стимуланти са острите психически разсройства, известни като амфетаминова психоза.

    Въздействието продължава около 6 часа. Съпроводено е от:
    * Сухота в устата
    * Разширени зеници
    * Повишено кръвно налягане
    * Ускорен пулс
    * Повишена температура
    * Учестено дишане
    * Прилив на енергия
    * Бърза и ясна мисъл, разговорливост, самоувереност, издръжливост
    * Цялостно усещане за благополучие
    * Високи спортни резултати
    * Сериозна загуба на тегло
    * Необратими увреждания на кръвоносните съдове в мозъка
    * Инфекции (при инжектиране)

    Продължителната употреба води до:

    *
    Формиране на психична зависимост, особено при пушене и инжектиране
    * Безсъние, лесна възбудимост
    * Загуба на апетит и намаляване на теглото с 10 - 15 кг
    * Гадене, повръщане, диария
    * Кожни обриви и инфекции
    * Повишено кръвно налягане, сърдечна аритмия
    * Увреждане на мозъчни клетки
    * Параноидно състояние, мании за преследване, депресия, безпокойство, тревожност
    * Суицидни нагласи
    * Психотични симптоми, които могат да прераснат в агресия
    * Халюцинации

    Всичката информация е от:
    http://www.sofiamca.org/
    Аз ги нареждам:
    Амфетамин, цигари, алкохол.
    Безопасно > Опасно
    Причината алкохола да е на последно място, е че освен че вреди на теб може да навреди и на другите..Нека не забравяме факта, че повече от катастрофите са причинени от алкохол.
    Цигарите може да не са чак толкова вредни както казвате, но зависимостта ???
    Амфетамина и той вреди, но все пак е бил предписван като лекарство...
    UFOs имам една молба към теб..да прочетеш цялото ми мнение

  25. #100

    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Перник
    Мнения
    648
    Доказателства от където и да ги извадиш няма да ги чета.Твърде дълго е за да дразня мозъка си да мисли друго.Щом е наречено наркотик..абе то самата дума си казва какво е.Знам до какво води алкохола и цигарите и наркотиците.И мисля че забравяш факта,че цигарите лесно се отказват (всъщност не гледай от близки и приятели,които казват,че не могат да ги откажат.Това е защото нямат воля),а наркотика от него трудно човек може да се избави.За да откажеш цигарите не си длъжен да влезеш в специализирана болница..и пак няма да е сигурно,че ще ги откажеш..!
    Never let the fear of striking out keep you from playing the game

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си