.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    анонимен гост
    Guest

    Херния или нещо подобно?

    Вчера ходих за пръв път на тренировка (фитнес) от много време, доста се понатоварих, но нямам кой знае каква мускулна треска, обаче има нещо което ме притеснява - снощи докато се къпех, случайно забелязох, че когато си стегна корема в долната част, в областта където почва десния крак, ми излиза една продълговата подутина, която я няма отляво. Не ме боли при натиск и когато ми е отпуснат корема, подутината не се забелязва. Дали това може да е херния?

  2. #2
    Ам незнам .. сори

  3. #3
    emi idi na lekar ili pone pogovri s va6te!uspex..makr 4e mislq 4e ne e serizono,4e ne e xerniq!
    :]

  4. #4
    Може и да е херния,но не трябва ли да има и болка
    Преди години имах абсолютно същото...оплакване.Много се бях наплашила...Сигурно година съм си ходила с тая подутина докато не се реших да ходя на лекар.Оказа се че имам киста някаква,доста неприятно но ...жива съм.
    Може да е също така подуване на лимфните възли,ама...то ако си момче всъщност варианта с хернията звучи най-адекватно.Но е желателно да отидеш на лекар,защото при всички случей ще се нуждаеш от някакво лечение все пак,било то с медикаменти или оперативно.
    Just Married

    'Тогава бе светът. Изглеждаше огромен.
    В самия край на лятото, тъй сладостно
    беше открилото се време, неотменна светлината..'

  5. #5

    Re: Херния или нещо подобно?

    Цитирай Първоначално написано от анонимен гост
    Вчера ходих за пръв път на тренировка (фитнес) от много време, доста се понатоварих, но нямам кой знае каква мускулна треска, обаче има нещо което ме притеснява - снощи докато се къпех, случайно забелязох, че когато си стегна корема в долната част, в областта където почва десния крак, ми излиза една продълговата подутина, която я няма отляво. Не ме боли при натиск и когато ми е отпуснат корема, подутината не се забелязва. Дали това може да е херния?
    А преди имал ли си я тази подутина!На колко си години?Изведнъж ли се е появила?В областа на слабините ли е?
    Ако изведнъж се е появила и преди си я нямал,ако е в областта на слабините и когато си легнал подутината се прибира,а когато си прав тя се появява отново!В този случай говорим за т.нар. Слабинна херния!Лечението е оперативно,а операцията тряе около 40 минути!След операция е необходимо да спреш тичане,скачане за около месец и половина-два!След това да се пазиш около година,да не вдигаш тежко,
    ограничения за вдигането на големи тежести има и след тази година!

  6. #6
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429

    Re: Херния или нещо подобно?

    Цитирай Първоначално написано от анонимен гост
    Вчера ходих за пръв път на тренировка (фитнес) от много време, доста се понатоварих, но нямам кой знае каква мускулна треска, обаче има нещо което ме притеснява - снощи докато се къпех, случайно забелязох, че когато си стегна корема в долната част, в областта където почва десния крак, ми излиза една продълговата подутина, която я няма отляво. Не ме боли при натиск и когато ми е отпуснат корема, подутината не се забелязва. Дали това може да е херния?
    да може!

    никакви натоварвания докато не се консултираш с хирург, който ще назначи нужните изследвания и лечение!

  7. #7
    хич не се чуди, а отивай още утре на лекар, защото може да е нещо сериозно(не искам да ти убивам надедата, но .......)

  8. #8
    Мега фен Аватара на MiMcHeToOo
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Там
    Мнения
    3 192
    Цитирай Първоначално написано от PEPITO SLADKATA
    хич не се чуди, а отивай още утре на лекар, защото може да е нещо сериозно(не искам да ти убивам надедата, но .......)
    +1


    Животът е адът описан в Библията!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си