.
Затворена тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Стари монети

    Здравейте Доста се рових из нета, но не открих на каква стойност могат да се продадат монети
    50 лв - 1930
    50 стотинки - 1937
    Трябва ми горе - долу за информация, някой ако знае да казва
    Сърцето ми плаче, крещи и не спира...

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2005
    Град
    София, Лозенец
    Мнения
    9 320
    Ако си от София, отиди и виж какви са цените на тези моменти на импровизираното пазарче за антики при "Александър Невски".


    Два форума, в които можеш да попиташ:

    http://forum.all.bg/postlist.php/Cat...collect/page/0

    http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=numiz

  3. #3
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Зависи - сребърни ли са и какъв номинал. 50 лева от 1940-3 година имам много и...не струват нищо. А и съм си купувал 2 монети от 2 стотинки и половина от 1888 година, за по 10 стотинки бройката.

    За тези монети ли говориш?

    Пък имам 2 Reichpfennig от 1937 година, която е вече малко по-скъпа и трудна за намиране.

  4. #4
    Изобщо къде могат да се продават монети?
    / само не ми казвайте на пазарчето при Невски..плз/
    И има ли някъде ,нещо като каталог с изложени монети ,които се търсят?
    Бети,много ще те папкам! / Ни мога да пофяфам!!!!

  5. #5
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Има какви се продарат, във почти всеки антикварен магазин. Отварях и гледаш...като си харесах си вземаш.

    Предполагам е по-лесно да занесеш монета и да попиташ дали я искат и колко ще платят за нея, отколкото да гледаш в дебелата книга дали я има сред останалите търсищи се.

  6. #6
    К,а знаеш ли в София къде има такива магазини?
    Бети,много ще те папкам! / Ни мога да пофяфам!!!!

  7. #7
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    От Славайков, в посока Седмочисленици...на тая голямата улица, която идва откъм Александър Невски, завиваш вдясно. И там вече някъде "у лево" има магазин на самата улица. Другото е...сградата срещу президентството...не ОББ, не министерството, ми другата...като вървиш зад нея в посока Невски ... влизаш направо в магазина. В софия други не знам май

  8. #8
    Супер фен Аватара на miminia
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    София
    Мнения
    2 075
    Аз ,ако тръгна да си продавам монетите богата ще стана имам страшно много и повечето не са бг

  9. #9
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Цитирай Първоначално написано от miminia
    Аз ,ако тръгна да си продавам монетите богата ще стана имам страшно много и повечето не са бг
    Имаш страшно много, и не са български, но за сметка на това не струват нищо

  10. #10
    Супер фен Аватара на miminia
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    София
    Мнения
    2 075
    Хехее знам ,че не струват, защото не са стари ,а нови

  11. #11
    Случайно попаднах на темата и реших да не създавам нова, а в тази да ви попитам нещо... Значи... имам една монета от много време и си я пазя, но ми е интересно дали някой знае нещо за нея и дали има някаква стойност... В интернет нищо не открих за нея...

    На предната й част пише Паисий Хилендарски 1722-1972 , а на задната й част Народна Република България 1972 , 5 лева


    http://prikachi.com/images.php?users/evitoo/29k.jpg

    http://prikachi.com/images.php?users/evitoo/30U.jpg

  12. #12

  13. #13
    Старите монети имат антикварна стойност. Това колко са ценни и следователно скъпи зависи от много фактори.. И вкъщи се намира по някоя друга монета от 1935, та и по-стари.. но моя съвет е да не ги продавате, ако не сте на голям зор, защото все пак със всяка година стават по-стари, ценни и скъпи

  14. #14
    mam moneta i nz kolko pari da i iskam imah vazmojnost da q prodam na antikavar za 1000 lv no si misla 4e moga da i vzema pove4e e-mail promila_95@abv.bg gsm 0885995638 i 0878905638

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от promila
    mam moneta i nz kolko pari da i iskam imah vazmojnost da q prodam na antikavar za 1000 lv no si misla 4e moga da i vzema pove4e e-mail promila_95@abv.bg gsm 0885995638 i 0878905638
    взимай 1000 сега, тия работи се правят на момента, ако чакаш може и нищо да не вземеш.

  16. #16
    в аукро.бг се продават монети, виж там, даже можеш да пуснеш твоите да се продават

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си