.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 55
  1. #1
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835

    Всичко за emo style-a: ТУК

    Правя тази тема, за да се обсъжда всичко относно въпросната суб култура тук - дрехи, аксесоари, музикални течения - всички дискусии ще протичат тук, а други теми за 'ЕМО' ще се заключват

  2. #2
    Цитирай Първоначално написано от _SL_
    йееееееее, ше дразня момиченцата, дето си мислят, че са емота, като сложат едни черно-бели гуменки и си слушкат FALL OUT BOY \/

    Та както написах във другата тема емо ракиви4ки от де моа си купа във Варна ?
    Прекалено голям размер на картинката!

    .: machoka :.

  3. #3
    Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
    Аплодисменти и за колегата който носи дънките на сестра си!
    И за момичето което беше чалгарка но си пусна бретон и проноси блузки на карета!
    Също и за мъжа който не се срамува да носи грим пред всички или да започне да се реже само за да докаже че е ТРЮ!
    Вашите аплодисменти за момичето което не чака да порасне и си сложи фалшив пиърсинг!
    И за симпатягата който казва че слуша емо но след като стане от компютъра си плуска ПЛАНЕТА ТВ и казва "няма проблеми аз съм emo inside"!
    Искам да ви чуя за мъжа който е по женствен от приятелката си.
    И за момичето което зараяза всичко и стана малка поза!
    Да отдадем почит на този който си обеща и го направи И НЕ СЕ ПРИНИЗИ НА ТЯХНОТО НИВО!
    Иии аплодисменти за всички WannaBe Emo's,които успяха! Събраха се и комерсиялизираха ЕМО-то..направиха го на FashionCore!!! Нека станем на крака и да ги аплодираме!
    I hate ppl who judge ppl before they know them.

  4. #4
    Аватара на find_m3
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    София
    Мнения
    2 063
    Цитирай Първоначално написано от [Soulmate
    .!]Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
    Аплодисменти и за колегата който носи дънките на сестра си!
    И за момичето което беше чалгарка но си пусна бретон и проноси блузки на карета!
    Също и за мъжа който не се срамува да носи грим пред всички или да започне да се реже само за да докаже че е ТРЮ!
    Вашите аплодисменти за момичето което не чака да порасне и си сложи фалшив пиърсинг!
    И за симпатягата който казва че слуша емо но след като стане от компютъра си плуска ПЛАНЕТА ТВ и казва "няма проблеми аз съм emo inside"!
    Искам да ви чуя за мъжа който е по женствен от приятелката си.
    И за момичето което зараяза всичко и стана малка поза!
    Да отдадем почит на този който си обеща и го направи И НЕ СЕ ПРИНИЗИ НА ТЯХНОТО НИВО!
    Иии аплодисменти за всички WannaBe Emo's,които успяха! Събраха се и комерсиялизираха ЕМО-то..направиха го на FashionCore!!! Нека станем на крака и да ги аплодираме!
    само първото изр. не зацепих ,щото емотата по принцип не носят ванс ,... тва е по-скоро за скейтърите и блейдърите...,а може и просто да съм се объркала

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Мнения
    313
    Малко информация за стила "Емо"

    Emo(съкратено от “emocore”, от своя страна съкратено от “emotional hardcore”, използвано обикновено като “emotional”) е термин, който описва почти всяка форма на алтернатив-рок, който изразява емоции извън рамките на традиционния пънк, показващ ограничена палета от емоции свързани с отчуждението и яростта. Използван е също така, за да опише феновете на този жанр, повечето тийнейджъри (Emo Kid). Въпреки терминът, Емо произлиза от hardcore-punk сцената в Съединените Щати някъде в средата на 80-те. Корените на стилът могат да бъдат открити в две групи от post-punk ерата. През 1983 г. албумът VS на Mission Of Burma постига много в отношение – разширяване границите на пънка фиксирайки първичната емоционалност и съдържа proto-emo класиката Thats When I Reach For My Revolver. През 1984г. Husker Du издава Zen Arcade доказвайки подробно какво е всъщност emo: комплекс от сурово китарно звучене с емоционални вокали и завладяващи съзнанието текстове. Понятието emocore навлиза в употреба през 1985г. и е използвано да характеризира убедително групи от Washington D.C. хардкор-сцената, които за ужас на хардкор-феновете започват да бълват много нетипични за пънка емоции в своята музика, включително тъга, надежда, състрадание и дори любов. Две банди се открояват като типични emocore на първо време и това са Rites Of Spring и Embrace. Стилът привлича, банди като Moss Icon, Policy Of Three, Navio Forge и Indian Summer стават като просто наричаното “emo”, стил, който увеличава драматичните аспекти на вокалните изпълнения с идеята за реализиране на голям пробив сред аудиенцията. И успяват, резултатът е смайващ – след края на всяко представление на емо-групи остават плачещи или крещящи фенове. Много ефективно, като отворен екран за емоции това кара хардкор-феновете да се чувстват некомфортно и често има търкания между двата лагера. С голямата масовост на алтернатив-музиката през началото на 90-те, новият вторично-произлязъл стил наречен “hardcore emo” преживява огромни бъдещи успехи с гладките, емоционални вокали. Известните хардкор емо групи са Heroin, Angel Hair, Antioch Arrow, Swing Kids и Mohinder. Много от тези хардкор емо групи, като Antioch Arrow, взривяват сцената на Западното крайбрежие на Щатите. След упадъкът на повечето значими групи в движението, фокусът пренасочва емо на изток. Screamo изпъкват в Европа. По-късно през 90-те групи като Sunny Day Real Estate и Mineral се открояват като по-модернистични форми на емо, които смесват ранното emocore от сорта на Rites Of Spring с post-hardcore иновациите на Fugazi. Първата група претърпяла комерсиален успех е Weezer, които са голяма сензация по MTV през 1994 г. с дебютното си CD. Днес терминът “емо” е доста по-неясен. С успеха на поп-пънк групи като The Get Up Kids, Jimmy Eat World и The Promise Ring, музикалната индустрия си присъединява терминът “емо” като маркетингов трик. Следователно емо-лейбълите предлагат много различаващи се поп-китарни групи като Thursday, Taking Back Sunday, Dashboard Confessional и New Amsterdams и много предимно мелодични, тихи групи с акустично звучене като Bright Eyes

  6. #6

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Jun 2004
    Град
    веселите пейки
    Мнения
    5 103
    Цитирай Първоначално написано от find_m3
    Цитирай Първоначално написано от [Soulmate
    .!]Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
    Аплодисменти и за колегата който носи дънките на сестра си!
    И за момичето което беше чалгарка но си пусна бретон и проноси блузки на карета!
    Също и за мъжа който не се срамува да носи грим пред всички или да започне да се реже само за да докаже че е ТРЮ!
    Вашите аплодисменти за момичето което не чака да порасне и си сложи фалшив пиърсинг!
    И за симпатягата който казва че слуша емо но след като стане от компютъра си плуска ПЛАНЕТА ТВ и казва "няма проблеми аз съм emo inside"!
    Искам да ви чуя за мъжа който е по женствен от приятелката си.
    И за момичето което зараяза всичко и стана малка поза!
    Да отдадем почит на този който си обеща и го направи И НЕ СЕ ПРИНИЗИ НА ТЯХНОТО НИВО!
    Иии аплодисменти за всички WannaBe Emo's,които успяха! Събраха се и комерсиялизираха ЕМО-то..направиха го на FashionCore!!! Нека станем на крака и да ги аплодираме!
    само първото изр. не зацепих ,щото емотата по принцип не носят ванс ,... тва е по-скоро за скейтърите и блейдърите...,а може и просто да съм се объркала
    а това да ти говори нещо? http://www.made-in-china.com/image/2...oes-G0031-.jpg

  8. #8
    Хм,до миналата година се кефех на емотата.Но нямах намерение да подържам тоя стил(Исках да бъда Гошооо ). Стана ми адски тъпо след като вляза в някъде(сайт) гледам на всеки на аватара му имо кид .. И когато напишеш някъде колко си депресиран,колко е гаден живота .. Ти си 'Emo Inside' .. . Бях чела това - "Как да свалиш емо от дърво? - Отрежи важето' или " На Тошко му свърши розовия лак и изпадна в депресия " Хайдее стига с мойте глупости
    Just Be .. :]

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от [Soulmate
    .!]Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
    Ааа не не..Ванс-а няма нищо общо с тоя шибан стил..
    Ванс са една от най-старите скейтърски фирми..
    London Tipton

  10. #10

    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    У дома пред компютъра
    Мнения
    531
    Не му ли мина модата на тва...

  11. #11
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Заблудените позьори, повечето от представилите на имо-стайла, никога не ще осъзнаят, колко смешни са в опитите си да бъдат "различни" и "готини", от което следва, че и манията ще им си остане за дълго, според мен.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  12. #12
    За какво се борят емотата?
    we give it all.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от TellMeYourName
    За какво се борят емотата?
    За внимание..
    London Tipton

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от [Soulmate
    .!]Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
    Аплодисменти и за колегата който носи дънките на сестра си!
    И за момичето което беше чалгарка но си пусна бретон и проноси блузки на карета!
    Също и за мъжа който не се срамува да носи грим пред всички или да започне да се реже само за да докаже че е ТРЮ!
    Вашите аплодисменти за момичето което не чака да порасне и си сложи фалшив пиърсинг!
    И за симпатягата който казва че слуша емо но след като стане от компютъра си плуска ПЛАНЕТА ТВ и казва "няма проблеми аз съм emo inside"!
    Искам да ви чуя за мъжа който е по женствен от приятелката си.
    И за момичето което зараяза всичко и стана малка поза!
    Да отдадем почит на този който си обеща и го направи И НЕ СЕ ПРИНИЗИ НА ТЯХНОТО НИВО!
    Иии аплодисменти за всички WannaBe Emo's,които успяха! Събраха се и комерсиялизираха ЕМО-то..направиха го на FashionCore!!! Нека станем на крака и да ги аплодираме!
    MNN QkoO
    www.myschoolbel.info <---- tYk ImA Si4kI TeMI, EseTa, LIS ....

  15. #15
    Да умрат..........
    Цитирай Първоначално написано от Whisskas
    Аз обичам амфет в Shark или RedBul...
    Става една такава...енергийна напитка :P
    FUCK EMO !

  16. #16
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Цитирай Първоначално написано от TellMeYourName
    За какво се борят емотата?
    Внимание, може би.
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  17. #17
    Повече от фен Аватара на run
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Run's House
    Мнения
    305
    Цитирай Първоначално написано от Sweety_Betty
    Не му ли мина модата на тва...
    pfff spored men emotata sa na vtoro mqsto po razprostranenie sled 4algarite, taka 4e dosta vreme 6te gi gledame po pametnika i na drugi mesta...ma na men ne mi pre4at, prosto sa totalni komedianti...

  18. #18
    Голям фен Аватара на Skullbreaker
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Национално Музикално Училище
    Мнения
    618
    Един вид протест мейби...Обаче идеята на тоя стил е размита...
    А така е с повечето стилове тбх..Рандом атеншън хорета питат по рандом форуми "Ама какво да правя за да съм метъл/емо/пънк" и тн, без да разбират за какво иде реч ..Обличат 2-3 парцала взимат рандом мп3-ка с рандом "стил" музика и айде , вече са най-големите..

    Гг , просто гг..

  19. #19
    |-| /-\ |) /-\ /\ |/|

    успях

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Madness
    |-| /-\ |) /-\ /\ |/|

    успях
    London Tipton

  21. #21
    Мега фен Аватара на w0sh
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    one foot on the gas, one foot in the grave
    Мнения
    9 652
    И помнете деца.
    Режете се по посока на вените, а не напреки на китката.
    If it wasn't for date rape, i'd never get laid.

    и last.fm-ец

  22. #22
    DIE EMO DIE !!!

  23. #23
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    Добре, че съм чалгарка
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  24. #24
    Помнете: емо децата са хора също!

  25. #25
    емо децата са измет която трябва да бъде бита на пичивки докато се освестят

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си