.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Мече и музика...

    zdraveite!
    ve4e puskax takva tema,no q zaklu4ixa,puskam q otnovo i imam su6tite 3 vuprosa:

    1.kakvo ozna4ava lacrymosa?
    2.kak se kazva tazi pesen i koi q izpulnqva-cause i miss u baby and i don`t wanna miss u baby..?
    3.kude v blagoevgrad ili sofiq ili bulgariq vuob6te moga da si kupq me4e me to you?
    predvaritelno mersi i otnovo sujalqvam!

    Редактирано от ^nPocTo^a3^f^
    Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица
    :]

  2. #2
    1. nz
    2. nz
    3. me4e me to u v bg ne znam dali ima no v Angliq ima moita best fr mi donese takova ot tam.....
    Children are lovely, before they get ugly
    and learn to do bad stuff.
    Flowers are pretty, before they get shitty
    and they rot and turn to dust.

  3. #3
    e da za angliq znam..
    :]

  4. #4
    2. Aerosmith - I don't wanna miss a thing

  5. #5
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    В какъв контекст използваш Лакримозата? Какво имаш предвид за нея?

  6. #6
    ami evanescene imat takava pesen,a su6to taka sum q sre6tala nqkude iz zaglaviqta na iron maiden mai!ob6te vzeto vse iz pesni!
    :]

  7. #7
    i mn misi za imeto na pesenta,adski mnn! \/
    :]

  8. #8
    i mn misi za imeto na pesenta,adski mnn! \/
    :]

  9. #9

    Re: Мече и музика...

    Цитирай Първоначално написано от roni.mk
    zdraveite!
    ve4e puskax takva tema,no q zaklu4ixa,puskam q otnovo i imam su6tite 3 vuprosa:

    1.kakvo ozna4ava lacrymosa?
    2.kak se kazva tazi pesen i koi q izpulnqva-cause i miss u baby and i don`t wanna miss u baby..?
    3.kude v blagoevgrad ili sofiq ili bulgariq vuob6te moga da si kupq me4e me to you?
    predvaritelno mersi i otnovo sujalqvam!

    Редактирано от ^nPocTo^a3^f^
    Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица
    ам..... тва да не е от една песен?
    Бети,много ще те папкам! / Ни мога да пофяфам!!!!

  10. #10
    Не се ли пее`Cuz I miss you babe and I don`t wanna miss a thing``Щото тва е Aerosmith

  11. #11
    Ми то има и група Lacrimosa.
    ~Graveworm-Fear Of The Dark~

  12. #12
    ami 6to se otnasq do pesenta,taka e-gre6kata e moq za6toto,e na aerosmith i tazi,koqto tursix!ina4e ima i grupa lacrimosa,kakvoto i da e,v kukavto i kontekst da e,molq daite mi pona 1 zna4enie!
    :]

  13. #13
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Me to you ima6e predi v Sofia v edno magazin4e blizo do Slaveikov Artbox mai se kazva6e ma ne sum sigyrna dali ima vse o6te.. Pesenta e na Aerosmith kakto ti kazaha a za purvoto ne znam

  14. #14
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Не мога да ти го обясня много точно, но Лакримозата е като една допълнителна част на месата. Използва се като стандартна в 'жанра' Реквием. Той се пише за състав: орекстър и огромен хор с 4-ма солисти /две жени и двама мъже/, в името на починали хора, нещо като възпяването им пред Господ. Текстът на Реквиема моли Господ да даде мир на душата им. Лакримозата е една от най-възловите части в този Реквием, със страхотен емоционален заряд и текст, който можеш да видиш по-долу в поста, и да чуеш в линка, който ще ти предоставя. Общо взето именно в Лакримозата се пее 'о, Господи, имай милост към този човек, опрости греховете му и му позволи да почива в мир. Амин!'. Това е една от най-драматичните части, тъй като представлява директно обръщение към самият Бог.
    Този Реквием специално на Моцарт, за който ти говоря, е писан през 18в. Така че ако се чудиш кой е първоизточникът на това понятие 'Лакримоза' /което както казах е една от частите на Реквиема/ - не, не е съвременната група със същото име или някой коктейл. А между впрочем като интересен факт мога да ти кажа, че Моцарт пише това огромно произведение /в което съм имал невероятното удоволствие да пея и аз/ на смъртно легло, в името на собствената си смърт, която е предусещал, и умира към края на произведението, което остава недовършено.
    Та като цяло, текстът на Лакримозата е един и същи латински текст, който го виждаш по-долу /кратък е/, както е еднакъв текста и на всички останали части на Реквиема, а композиторите пишат различна музика по този текст.

    Ето да го чуеш на Моцарт:
    http://www.data.bg/f.php?fid=16707913

    Lacrimosa
    Lacrimosa dies illa
    Qua resurget ex favilla
    Judicandus homo reus.
    Huic ergo parce, Deus:
    Pie Jesu Domine,
    Dona eis requiem. Amen.


    в литературен превод на английски:
    Tearful that day,
    on which will rise from ashes
    guilty man for judgment.
    So have mercy, O God, on this person.
    Compassionate Lord Jesus,
    grant them rest. Amen.

  15. #15
    mn mn blagodarq,ako nqkoi znae ne6to dr da pi6e!
    :]

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си