.
Отговор в тема
Страница 20 от 28 ПървиПърви ... 10161718192021222324 ... ПоследнаПърви
Резултати от 476 до 500 от общо 693

Тема: *ТЕАТЪР*

  1. #476
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    199 са им много скъпи билетите и съм им сърдита.
    Да бе.И не само там.
    Не че повечето неща не заслужават и двойно повече пари,защото имаме зашеметяващи постановки,но малко от малко да се съобразяват със скромните възможности на повечето българи.Поне по-задните места да са по-евтини ...

  2. #477
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Цитирай Първоначално написано от MaLkaBira
    Змейова сватба е на Крум Филипов.Кой текст е тъп ?
    Абе , точно текста му е много добър на Крум Филипов!
    Само дето на моменти актьорите глъхнат.
    Ива Динчева харесах!
    Имаше малко буквални неща, които ми направиха кофти впечатление.
    ПП: гледала съм го доста отдавна

  3. #478

    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    126
    От 10-ти септември започва "Сцена на кръстопът"

    ето програмата :

    http://scenatepe.com/index.php/schedule

    аз смятам да отида на

    11.09 СЛУГА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ
    13.09 ОБЪРНИ СЕ С ГНЯВ НАЗАД
    16.09 КРАСОТАТА СПИ (ИЛИ СЪНЯТ НА СЦЕНИЧНИЯ РАБОТНИК)
    17.09 ТРИ ДЪЖДОВНИ ДНИ
    18.09 ТАПЕТИТЕ НА ВРЕМЕТО
    21.09 КОЛЕКЦИЯТА

    и евентуално на тези:

    12.09. НЕДЕЛЯ ВЕЧЕР
    14.09 OOOO-СЪНЯТ НА ГОГОЛ
    15.09 ТИХИ НЕВИДИМИ ХОРА
    20.09 СЦЕНИ ОТ ЕДИН СЕМЕЕН ЖИВОТ, ИЛИ ИЗКУСТВОТО ДА СМИТАШ БОКЛУКА ПОД КИЛИМА

  4. #479
    Ще гледам да дойда за Захари.
    + Ловеч и македонците

    Шпатова си я добави в основната програма, няма да съжаляваш!;

  5. #480
    Цитирай Първоначално написано от Dumb
    Цитирай Първоначално написано от MaLkaBira
    Змейова сватба е на Крум Филипов.Кой текст е тъп ?
    Абе , точно текста му е много добър на Крум Филипов!
    Само дето на моменти актьорите глъхнат.
    Ива Динчева харесах!
    Имаше малко буквални неща, които ми направиха кофти впечатление.
    ПП: гледала съм го доста отдавна
    Sham имаше предвид оригиналния текст на Петко Тодоров,аз мисля че самата пиеса е много хубава,а интерпретацията на Филипов е смразяваща !
    Колкото до Ива Динчева съм на твоето мнение,пък за сценографията и костюмите да не говоря ..



    ...to be or not to be ..

  6. #481
    PLAY YOUR ЗМЕЙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Само в избрани театри...

  7. #482
    Аватара на MartyParty
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    somewhere over the rainbow
    Мнения
    2 295
    Хей,театрални запалянковци,някой случайно да знае нещо за "Модерен театър" в София? Пропадна ли и тази хубава идея?
    Нещо чувам актьорите напуснали,постановки нямали,а в залата нямало хора...

  8. #483
    Пенко продължава да играе в Малкия, Ивайло Христов взе клас в Академията... някак си ми е красноречиво:Д Ама ще видим:Д
    //не смея да клюкарствам вече:Д

  9. #484
    Голям фен Аватара на pathetic
    Регистриран на
    Dec 2006
    Мнения
    731
    Как им завиждам на тези, които кандидатстваха тази година..
    „Иронията е необходим естетически компонент на мисленето.“

  10. #485
    ^това пък защо

    за Панаира на младите в Младежкия знаете(щом и ИлианаБ. е писала:Д http://www.teenproblem.net/news/s/15401.html )
    за неделя не съм навила никого, соу, търся си компания;

    иначе, да си кажа волната програма:
    09.10. Методът Грьонхолм (ще сравняваме с този в МГТ)
    //10.10. Мяра за мяра (минаха премиерите, време е; пък и кой поставя текстове по 2 пъти, ако не е достигнал до нещо велико)
    11.10. Тунелджии и Схватки(признавам си носталгичната меланхолия)
    12.10. Малък динамит (слабост към старозагорците и г-н Каров)
    15.10. Енигматични вариации (...)

    да не си остана само с желанието:Д

  11. #486
    Аватара на MartyParty
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    somewhere over the rainbow
    Мнения
    2 295
    Довечера най-сетне и аз ще отида на "Хъшове"!!!!
    На Мяра за мяра и на мен ми се ходи,но най-вероятно Ноември чак.
    И 10-те малки негърчета в армията също ще чакат дотогава.

  12. #487
    "Мяра за мяра" толкова се е получило, че не мога да говоря, нито да пиша за него. Ще го гледам пак! (ким)

  13. #488
    Не успях да изчета всички страници, но поне на последните 4-5 нямаше нищо за две от любимите ми постановки, та реших да се разпиша и аз. Всъщност откакто свърши лятото, не съм била на театър, и нямам представа дали още ги дават, но бяха страхотни. Едната беше "Малка пиеса за детска стая" в 199 и беше просто невероятна. Много ми хареса, въпреки че не я разбрах изцяло, може би затова ме плени толкова и ако още я дават може да отида да я гледам пак.
    Другата беше "Американска мечта". Главно отидох, защото доколкото помня беше написана от Захари Карабашлиев и Асен Блатечки участваше. Само че това, което наистина ме впечатли беше Лидия Инджова, за която дотогава не знаех, но ми хареса страшно много, игра просто перфектно.
    Силно се надявам, че още ги има тези постановки, защото не са за изпускане, ако не, много се извинявам, че давам остаряла информация, но може би ще я прочетат хора, които вече са ги гледали и могат да кажат нещо за тях.
    I will never bother you,
    I will never promise to,
    I will never follow you,
    I will never bother you.

  14. #489
    Стаята сме я обсъждали, "Американска мечта" вече го няма, разни скандали и прочее, може би евтин ПР(сполучлив, несъмнено), сега е под заглавие "Неделя вечер"(оригиналното на пиесата от Захари), играе се в т-р "София" с друг състав.
    //Лидия играе добре, мхм. Успешен път й желая.)

  15. #490
    Днес няма да гледам за Оле и ми е малко тъжно, но като си освободя някоя неделя, непременно.)

  16. #491
    Здравейте, хора! Виждам че темата е активна и много се радвам, защото и аз съм театър любител Искам да ви поканяна едно представление "На Купон..." на "Театър на модата", което ще се състои на 07.11.2009 от 11:30ч в Модерен театър. Става въпрос за шоу за деца и тийнейджъри, което за първи път ще се представя на софийска сцена. Включва танци, пеене и модни дефилета, обединени сюжетно. На сената ще видите и актьори от МОНТФИЗ . Цената на билета е 5лв.
    Мисля, че няма да останете разочаровани и ще си прекарате забавно Все пак е хубаво да сме отворени към малко по-различен вид театрални прояви

  17. #492
    Скоро бях на "4 стаи" в Театър София. Много ми хареса,публиката се движеше по стаите,имаше много добри моменти.Особено ми допадна идеята, всяка стая да е с различен режисьор и сценограф.Преди няколко дни бях и на "Кой се страхува от Вирджиния Улф".Доста сериозен филм.Все пак е драма .
    Смятам да ходя и на "Мяра за мяра". Някой може ли да разкаже повечко за постановката? Ще съм много благодарна

  18. #493
    Ами, предполагам, че аз мога. Ще нахвърлям само:
    Колаж от 'Мяра за мяра', 'Отело' и 'Макбет' + Шекспир в сонети, Елвис, Вивалди.
    Минималистична сценография. Рецитал на микрофон с ангелски крила и черни очила. Андрогени. Темата е "Страст". Искам, искам, искам. Един зашеметяващ Антоний(да не повярваш, че е той) като лейди Макбет. Доста от хората се забавляват на сцената с червилото, пердетата и фейсбук, мен по-скоро ме подразни.
    След Бекет, тук виждаме добрата стара(така е изразът!) Абаджиева. Светлини, музика, напрежение в предметите, напластяване на настроенията по въздуха, некоординирани движения и думи, ПОЕЗИЯ...
    Събитието в този спектакъл според мен е раждането на Аргиров, ни повече, ни по-малко.;


    ------------
    отдавна не съм писала за театър тук, но да ми се прости.
    "Гълъбът" на Шпатова доста ме провокира, при все, че познавам текста на Зюскинд. Като си напиша текста, ще го постна)

  19. #494
    Sham, много ти благодаря за изчерпателния отговор. Супер си

  20. #495
    Аватара на MartyParty
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    somewhere over the rainbow
    Мнения
    2 295
    Не,не мога,не!
    Имаше едно пиеса-руска.Действието се развиваше през Втората световна война в една изоставена сграда.В нея живее едно момиче-само и изгаря всички мебели за да не умре от студ.Помня само сцената в която при нея дойде момче,впоследствие се оказа,че и е бил съсед и тя го позна от снимката ,която беше изгорила заедно с мебелите им.
    И имаше един момент,в който в съзнанието и се прокрадва желание съседите да умрат,за да може тя да се стопли с покъщнината им(като я изгори нали).И когато осъзнава колко страшна е тази мисъл казва"Ужасно!Ужасно!Ужасно! "
    Забравих и кой я беше написал.Не знам дали добре обясних,но ако някой се сеща да казва,защото ще се намразя.

  21. #496
    Марти, никаква идея.(

    Гледайте "Гълъбът", наистина!
    И като ходите на театър, викайте, че нещо си се цупим напоследък и трябва да се превъзпитам в отдаденост:Д

    >>
    новото на Яна Борисова
    Тодор Колев и Анета Сотирова

  22. #497
    Цитирай Първоначално написано от MartyParty
    Не,не мога,не!
    Имаше едно пиеса-руска.Действието се развиваше през Втората световна война в една изоставена сграда.В нея живее едно момиче-само и изгаря всички мебели за да не умре от студ.Помня само сцената в която при нея дойде момче,впоследствие се оказа,че и е бил съсед и тя го позна от снимката ,която беше изгорила заедно с мебелите им.
    И имаше един момент,в който в съзнанието и се прокрадва желание съседите да умрат,за да може тя да се стопли с покъщнината им(като я изгори нали).И когато осъзнава колко страшна е тази мисъл казва"Ужасно!Ужасно!Ужасно! "
    Забравих и кой я беше написал.Не знам дали добре обясних,но ако някой се сеща да казва,защото ще се намразя.
    Не се сещам,но има една страхотна пиеса "Предназначено за събаряне" на великият Тенеси Уилямс.Обожавам я,само ме е яд,че никъде не мога да я намеря.Все се каня да отида до САБ и да я потърся.
    Иначе вчера гледах "Албена" в театър София.Публиката беше бъкана от старци,които не знаеха къде се намират и някакви побъркани тийнейджъри,които постоянно викаха,но актьорите бяха страшно добри и си заслужаваше напълно гледането.
    Януари ще ходя да гледам "Четири стаи".Нямам търпение.
    "Оставиш ли се да те опитомят, има опасност да поплачеш..."

  23. #498
    Аватара на MartyParty
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    somewhere over the rainbow
    Мнения
    2 295
    "Мой бедни Марат".
    http://www.youtube.com/watch?v=vkTgWl3EIzc а това трябва да е филмът.

  24. #499
    Искам да попитам някой гледал ли е "Наемът" в Натфиз? Аз ще го гледам в събота, но ми беше любопитно дали някой вече го е гледал. Филмът ми е един от любимите, и винаги съм си умирала да гледам някаква адаптация по него, но днес четох много лоша рецензия за изпълнението в Натфиз. Не че ще ме спре да го посетя, но останах с впечатление, че ще бъда разочарована.

    Edit: Гледах го. Признавам си очаквах да е много по-зле. Вярно, ако сте фенове, ще ви направи по-лошо впечатление, но се бях настроила за най-лошото. Изпуснаха няколко песни, измежду които Light My Candle (не знам как можаха да я изпуснат) и Take Me or Leave Me. И двете си бяха обикновени диалози, но пак не беше лошо. Най-много ми хареса как бяха направили героите на Роджър и Джоан, наистина ми напомняха за тях. Марк ми беше прекалено нахакан за Марк, а Морийн и Мими бяха егати пародиите, по едно време се хванах за главата, не мисля, че уловиха духа им. Колинс беше много печен също, като цяло не беше много зле, но имаше какво да се желае.

    Егати рецензията направих пък и аз.
    I will never bother you,
    I will never promise to,
    I will never follow you,
    I will never bother you.

  25. #500
    мерси, че сподели, аз нямам кураж да гледам нищо там, а не е като да не трябва:Д

    пуснали са пропуски за предстоящата премиера в 199, грабете:Д

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си