.
Отговор в тема
Страница 22 от 28 ПървиПърви ... 12181920212223242526 ... ПоследнаПърви
Резултати от 526 до 550 от общо 693

Тема: *ТЕАТЪР*

  1. #526
    Супер фен Аватара на Naive
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    2 295
    ако някой (като мен) има огромно желание да гледа "Отклонения", ще се играе в петък (5.11.), в Младежкия




    Едит: в петък гледах "Рибарят и неговата душа". Имах някакви очаквания, но не ми хареса...

  2. #527
    ^като не си ми искала мнението, така е:Д

    //ТУК ще поствам разни свои по-актуални текстове за театър.
    (тепърва започваме, но, надявам се, вписанието ще се развива))

  3. #528
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Утре съм на Камен Донееееев!!!

  4. #529
    само 2 думи за "Ангели в Америка" на Шпатова

    Нямах проблеми със спектакъла, но за мен си остава да стои самоцелен, затворен, непредназначен за публика, съответно - личен, не-театрален.

  5. #530
    Аватара на a4oni
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Sofia
    Мнения
    11
    .

  6. #531

    Най-после гледах спектакъла-на-Теди-Москов-по-Пинокио и мога (разбира се, пристрастно) да кажа, че Теди е, може би, единственият ни режисьор, който може да прави театър без да си служи с/разчита на елементите на постановката. Той самият е театър и лично за мен е изключително удовоствие да го чувам/виждам/опознавам чрез поезията му, бавничко, като дългогодишен приятел, всеки път. <3

    Наскоро заключих, че той е единственият у нас, който ме вдъхновява, независимо дали му се е получило или не представлението. Просто идеята му за театър ясно се припокрива с моята, макар изразните ни средства да се различават. Пх, просто го ОБИЧАМ!

    //добре, че го има този форум, та да си позволя да споделям подобни дълбочинни откровения:Д

    така де, спектакълът е този:
    http://www.programata.bg/?p=39&l=1&c=3&id=61725
    ще си спестя критиката, макар забележки да не липсват

  7. #532
    Повече от фен Аватара на Taam
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    395
    ПОЛЕТ НАД КУКУВИЧЕ ГНЕЗДО
    от Кен Киси


    спектакъл на АЛЕКСАНДЪР МОРФОВ




    С участието на:
    ДЕЯН ДОНКОВ; РЕНИ ВРАНГОВА; СТОЯН АЛЕКСИЕВ; ИВАН БЪРНЕВ; ЕМИЛ И. МАРКОВ; ПЛАМЕН ПЕЕВ; РУСИ ЧАНЕВ;СТЕФАН КЪШЕВ; ЙОРДАН ПЕТКОВ; ВАЛЕНТИН ГАНЕВ; ТЕОДОР ЕЛМАЗОВ; ВЯРА ТАБАКОВА; ИВАН ЮРУКОВ; ВИКТОР ТАНЕВ; ЛЮБОМИР ПЕТКАШЕВ; ИЛИАНА КОДЖАБАШЕВА..

    "Съдбата на човек винаги е в собствените му ръце, Упорствайте. Не позволявайте на "даденостите" в живота да ограничават избора ви";

    "Истинската мъдрост е напълно вродена и присъща на хората. Чуждото влияние е отслабваща сила. Бъдете себе си, такъв, какъвто искате да бъдете";

    "Докато се смеете сте в безопасност. Смейте се. Когато изгубите смеха си, губите всичко в живота си".


    Вчера изгледах и съм с още неотлежали впечатления, но си мисля , че това е едно от най-силните представления за сезона (не само в Народния).За пръв път да не ми дойде в повече цинизмът на Морфов и да гледам що-годе чиста актьорска игра в 99% от времето.
    Таа... моята гледна точка е малко изкривена и съвсем не е единстеванта, защото винаги се задълбочавам в детайлите на играта, а не гледам от високо ,но пък го нимарм за разтърсващо въпреки всичко.
    Иван Бърнев какъв образ прави не е истина...И толкова силен и едновременно сложен монолог изпраска (с извинение за израза) малко преди края...Не предполагах,че ще се справи толкова добре.
    Деян Донков пък почти с нищо не ме изненада (чудно защо).Да, не можем да искаме Никълсън за нищо на света, но пък аз се надявах на малко по-различи похвати.Знае си човечецът как се води действие и...ами,води си го.
    (Ще спра, защото ме дразни подскачащото прозорче и ми пречи да пиша...)
    От тогава през зимата всички зайци са бели.

    // http://thetamplace.blogspot.com/ //

  8. #533
    ^т.е. потвърждаваш опасенията ми, че Бърнев е единственото ценно нещо в постановката?

    //при желание сподели другите събития, така, предновогодишно:Д

  9. #534
    Супер фен Аватара на Naive
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    София
    Мнения
    2 295
    Теди, хайде да ме водиш на театър:Д

    не нахалствам:Д

  10. #535
    Повече от фен Аватара на Taam
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    395
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    ^т.е. потвърждаваш опасенията ми, че Бърнев е единственото ценно нещо в постановката?
    Нее, не- единственото не бих казаха.
    Цялостното въздействие на постановката е прекалено силно, за да се твърди ,че в него има само едно ценно нещо. И самата идея да се поставя в България е добра, защото има много препратки (умишлено сложени или не) към нашата действителност.Близко е до българския зрител, дори случайния такъв- това ми беше мисълта. А в същото време е един много сложен материал за правене не само от актьорите.

    Мисля Гълъбът да ми е следващата театрална среща в Народния, защото така и не ми остана време да го видя. А Зюскинд ми е слабост ако не друго...
    От тогава през зимата всички зайци са бели.

    // http://thetamplace.blogspot.com/ //

  11. #536
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Да... Мариус е извънземен...да!

  12. #537
    Мега фен Аватара на Decu
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Софето :D
    Мнения
    4 054
    Полет над кукувиче гнездо?!

    Кой ще дойде с мен? ))
    What you give is what you get!

  13. #538
    Десо много яка постановка ^^
    ако наистина нямаш компания аз мога пак да изгледам.

  14. #539
    Цитирай Първоначално написано от Taam
    Мисля Гълъбът да ми е следващата театрална среща в Народния, защото така и не ми остана време да го видя. А Зюскинд ми е слабост ако не друго...
    Ако е за Зюскинд, не ходи. Виж, заради всичко останало (Шурелов, Шпатова, Владо, Снежина) - да!

    Петя, много си лаконична, бе, какво гледа? //"Български разкази"?

    // http://www.kultura.bg/bg/article/view/17757
    с Дечева имаме сходен вкус и разбирания, а и статията отразява предчуствията ми, та ще ми трябват доста силни препоръки, за да тръгна да се бутам с народа...

    ---
    А медийната действителност как влияе и върху театъра, обаче. Морфов, Яна Борисова, Мариус... с вечно продадени салони. Ама ако ги питаш защо купуват - и те не знаят.:Д Както и да е, разсъждения под линия са това.:Д

  15. #540
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Ами да кратичка съм. Български разкази гледах. Комедийната част ми беше слаба, но за сметка на това последният откъс ме накара да плача през цялото време.

  16. #541
    според мен, пък, постановката е ужасяващо слаба. не мога да си обясня масовите прехласвания по "гения" на Мариус, затова не се и опитвам.

    за сметка на това, "Балкански синдром" му се е получил, и още как. поне в моите очи и шантави възприятия, постановката приема формата на добре осъществен експеримент. (макар да имам известни съмнения дали режисьорът изобщо си е поставил за цел постигнатите резултати)
    * Разчитането на текста е неочаквано. (любимата ми част на "Мисията - невъзможна", през соц. метафора, разтегната до границите на абсурдното)
    * много, много, мнооого селяния, яко тъпи бъзици и просташки подмятания (на които публиката се вие в конвулсии от смях, между изригвания в темерутски аплодисменти)
    * Стратиев е в списъка с любимите ми хора евър, а Мариус уж добре го е прочел. дано не е само на думи. Текстът не се чува от публиката (която се ослушва за смешки, разбира се, но каквото си отгледаш, това ще... да), дори на 1/2, съответно - не се разбира. Но "смешното" е налице - ура!

    разни приятни изненади:
    * невероятната пластичност на Антоний
    * добрата игра на Стоян Младенов (честно, изненадва ме за 1-ви път)
    неприятни:
    * нивото на публиката, също и настроението в театъра, червеното време може да се води свършило, обаче сега се чувства задушаването, не мисля, че ще се търпи дълго.
    * актьор като Емил Котев в ролята на храстче
    * селянията, която Мариус извежда на сцената (смисълът, ако допуснем, че такъв има (а аз винаги търся за смисъл) , не достига до главите на масите, които, както дочух, харесват най-много Евгени и Албена Михова.) lame.

    ПП: Ако искате вярвайте, но си падам лаконична:Д
    //не мога да редактирам, защото скролът все още е прецакан

  17. #542
    Аватара на guinessgirl
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Wonderland
    Мнения
    3 114
    mnogo mi se hodi na teatur, kajete kakvo da gledam.

    iskam ili nqkoq sveja komediika ili neshto dulboko dramatichno,chak natovarvashto.

    ideq ?
    we're flying high,we're flying right up to the sky

  18. #543
    Супер фен Аватара на shakira96
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    1 117
    Цитирай Първоначално написано от guinessgirl
    mnogo mi se hodi na teatur, kajete kakvo da gledam.

    iskam ili nqkoq sveja komediika ili neshto dulboko dramatichno,chak natovarvashto.

    ideq ?
    Ако ти се гледа комедия - "Ножица трепач" в театър "Българска армия". 3 часа смях.

  19. #544
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Гинес, гледай Нордост в Младежкия;

  20. #545
    http://www.teenproblem.net/f/viewtop...734&highlight=

    Знам ,че е спам,но съм отчаяна!Много се нуждая от това!Моля ви помогнете,ако можете !



    ...to be or not to be ..

  21. #546
    Здравейте,
    за всички вас, които се интересувате от театър и такива които смятат да се занимават и участват в училищни групи за театър, организираме за първи път театрален фестивал на училищни групи от софийските училища "Театър в аванс". Ако проявите интерес нека вашият ръководител се свърже с нас на info(at)creativebox-bg(dot)com за да ви изпратим условията за участие на фестивала.

  22. #547
    Миналата седмица бях на "Крадеца на праскови" в Народния Театър. В главните роли са Юлиан Вергов и Аня Пенчева. На мен лично много ми хареса самата постановка и оделно как играят актьорите. Отидете, няма да сбъркате :P
    Не ми казвай какво да правя, за да не ти кажа Къде да отидеш! ;]]


    " I'm beautiful in my way,'Cause God makes no mistakes.I'm on the right track, baby I was born this way... "

  23. #548
    Повече от фен Аватара на Taam
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    395
    ^
    По Аня Пенчева мога да плюя много.
    По ролата, която "прави" в Крадецът на праскови мога още повече.
    Затова ще си трая.
    Само ще спомена, че филмът с Невена Коканова си струва в пъти повече.
    От тогава през зимата всички зайци са бели.

    // http://thetamplace.blogspot.com/ //

  24. #549
    Цитирай Първоначално написано от Taam
    ^
    По Аня Пенчева мога да плюя много.
    По ролата, която "прави" в Крадецът на праскови мога още повече.
    Затова ще си трая.
    Само ще спомена, че филмът с Невена Коканова си струва в пъти повече.

    Незнам каква е умразата ти по Аня Пенчева но на мен лично много ми хареса как играе ролята си
    Не ми казвай какво да правя, за да не ти кажа Къде да отидеш! ;]]


    " I'm beautiful in my way,'Cause God makes no mistakes.I'm on the right track, baby I was born this way... "

  25. #550
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Ще ходя наКрадеца на праскови в Иван Вазов с класа.Тва ми е 2рият път,когато отивам на театър(първият на куклен ),така че вълнението е голямо.Повестта ми хареса,дано и постановката да и хареса.Ако някой го е гледал да казва

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си