.
Отговор в тема
Страница 23 от 28 ПървиПърви ... 13192021222324252627 ... ПоследнаПърви
Резултати от 551 до 575 от общо 693

Тема: *ТЕАТЪР*

  1. #551
    Цитирай Първоначално написано от Greennight
    Ще ходя наКрадеца на праскови в Иван Вазов с класа.Тва ми е 2рият път,когато отивам на театър(първият на куклен ),така че вълнението е голямо.Повестта ми хареса,дано и постановката да и хареса.Ако някой го е гледал да казва
    Ако погледнеш два коментара по-нагоре ще видиш, че има някой, който го е гледал .
    Не ми казвай какво да правя, за да не ти кажа Къде да отидеш! ;]]


    " I'm beautiful in my way,'Cause God makes no mistakes.I'm on the right track, baby I was born this way... "

  2. #552
    Супер фен Аватара на shakira96
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    1 117
    Цитирай Първоначално написано от Greennight
    Ще ходя наКрадеца на праскови в Иван Вазов с класа.Тва ми е 2рият път,когато отивам на театър(първият на куклен ),така че вълнението е голямо.Повестта ми хареса,дано и постановката да и хареса.Ако някой го е гледал да казва
    Аз я гледах преди няколко дни. Постановката е много хубава! По мое мнение - Аня Пенчева не може да играе. През цялото време беше толкова монотонна...

  3. #553
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Радва ме, че има раздвижване в темата, че ходите на театър и т.н., ама как си избирате постановките, си остава загадка.
    //Бойко Илиев - rly?о.О

    ___
    напоследък нямам с кого да си говоря за театър, тъй че ще ми простите:Д

  4. #554
    Супер фен Аватара на shakira96
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    1 117
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Радва ме, че има раздвижване в темата, че ходите на театър и т.н., ама как си избирате постановките, си остава загадка.
    //Бойко Илиев - rly?о.О

    ___
    напоследък нямам с кого да си говоря за театър, тъй че ще ми простите:Д
    Кажи някоя интересна постановка.

    ___
    Айде аз съм на среща ако ти се говори за театър..

  5. #555
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    Радва ме, че има раздвижване в темата, че ходите на театър и т.н., ама как си избирате постановките, си остава загадка.
    //Бойко Илиев - rly?о.О

    ___
    напоследък нямам с кого да си говоря за театър, тъй че ще ми простите:Д
    Аз лично преглеждам програмите в нета.И си избирам постановка спрямо това какви актъори играят в нея.Или пък кой е режиъора на спектакъла. )))
    Последното , което гледах беше "Квартет за двама" с Искра Радева и Антон Радичев - голяма халтура ))



    ...to be or not to be ..

  6. #556
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    ^и кои имена провокират вниманието ти?

    иначе, нищо ново интересно не мога да посоча, но предполагам, че интересът зависи от личността.
    //но ми е особено интересно какво вълнува зрителя, какво го печели на страната на театъра. (специално младежката аудитория, по-нагоре нещата са ми ясни)

  7. #557
    Ами именана пиеси или актьори ?



    ...to be or not to be ..

  8. #558
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от jghgh
    Връщам се от "Фауст" цъкаща с език.
    Страхотни, спиращи дъха ефекти, но прекалената модернизация и прекаленият секс в цялата работа не ми се понравиха. Адски е разсейващо да гледаш опипване, цици и секс на всяка сцена от една постановка. Пошло е и не се вписва в представите ми за високо изкуство. Всичко с мярка е добро, но тези "методи" да има повече гледаемост смъкват от качеството. Все пак имаше много мъже в театъра. На мен ми стана тъжно как никой дори не се опитва да вникне доколкото може в идеята, защото е провокиран предимно на първосигнално и примитивно ниво. Разсейващо е и бие малко на чалга според мен. Наясно съм, че определено скандалът става по-голям, когато има "гола цица" и имитация на секс + просташки шегички, но това става за сметка на пълноценното и дълбокото в една постановка (което за мен трябва да е основно). Навярно това се прави с цел да не заспят хората в залата, на които явно им се гледат само зрелища, но не е хубаво да се прекалява.. На мен поне сцените с "клецкане" ми се видяха доста.

    [...]
    Разочарована съм, че чух хвалебствия за постановката, а останах с лош вкус в устата.

    Колкото и да се опитвам да съм толерантна или да съм по-отворена и "вникваща", не ми се получава. Прекаленото разчупване на класиката не ми се понрави.

    Винаги очаквам нещо по-високо от това, което се предлага...
    [...]Аз специално 'не се изкефих'.
    да кажа докато ми е прясно? (не, че няма да го обсъждам надълго и нашироко идната седмица и все пак)

    за мен спектакълът е по-скоро неуспешен с тук-там много добре изпипани сцени, идейно и откъм изпълнение (платното и играта със сенките, "детската" сцена с играта на въже и още няколко щипки).

    проблемите(във възходящ ред:Д):
    *отегчителната повтаряемост на музиката, 1:1 копиран саундтрак, от класиката до техното (+малко от най-комерсиализирания Ян Тиерсен (вероятно, за да не се повтори с "Детство"))
    *прекалените дължини (не си мисля как стои във Варна, при положение, че там няма кръг, тук той се въртеше буквално през 5 минути)
    *синият прожектор, който блестеше в очите на публиката...
    *генерално нарушен синтез! за мен не е достатъчно от една постановка да разбера, че "Фауст" на Гьоте е любим текст на режисьора. Добре, нека текстът да е в центъра на представлението (и той е), но всичко останало би трябвало да заеме втори, приглушен план, а не да пречи и по актьорски да се бие за внимание, чрез надвикване, заглушаване и пр... Тук съм съгласна с теб, че това разсейва, не толкова животинските сцени, колкото неясната(липсваща) йерархия на изразните средства. Вследствие текстът не се чува, за виждане не може и да става дума, но това е вече по-задълбочен анализ, който ще си спестя тук.)

  9. #559
    Повече от фен Аватара на Taam
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    395
    Къде се дяна темата на Дъмбо за монолозите, ам?
    Да взема да направя нова, ако старата е изчезнала.
    От тогава през зимата всички зайци са бели.

    // http://thetamplace.blogspot.com/ //

  10. #560
    Гледахме един Уайлдски 'Идеалният мъж' днес. Не беше лошо, макар че имаше на моменти слаба игра от страна на актьорите според мен.

    Историята е яка, естествено :д

  11. #561

    Театър

    Като видях темата и веднага се сетих за Охринители с Ицо Мутафчиев, както и Шведска защита пак с него. Великолепен актьор. Радвам се, че вече го виждам на екран, след неприятностите със здравето му. Бог да е с теб, Ицо!
    Любовта е вечна!

  12. #562
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Аре, бе, деца, и тука ще ви го напиша, докато съм в настроение.
    Гледайте "Покаяние" в кукления на академията. И дишайте!))
    //заб: нямате много време, обаче;

  13. #563
    Повече от фен Аватара на Taam
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    395
    Марти го гледа тази седмица(най- после). Обаче май, както повечето неща, си го разбра по свой си начин.
    За мен само фактът, че излязох вдъхновена и в почти коренно различно състояние (от това преди да вляза) говори достатъчно за постановката. : )
    От тогава през зимата всички зайци са бели.

    // http://thetamplace.blogspot.com/ //

  14. #564
    Аватара на TheBee
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Димитровград
    Мнения
    186
    На 7 юни в нашия град ще има постановка на "Тримата мускетари" с Калин Врачански.Купих си билет,та мисълта ми беше-някой ходил ли е и с какво мнение е останал?
    "I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." - Kurt D. Cobain

  15. #565
    http://www.nationaltheatre.bg/bg/spe...ust-v-oklahoma Много силна пиеса! Ако имате възможност гледайте я.

  16. #566
    Здравейте, не знам дали това е подходящата тема, но се интересувам от театър и намерих инфо за един фестивал: МОНТФИЗ АРТ ФЕСТ 2011!!! Цяла седмица УЪРКШОПИ!
    Актьорско майсторство с МАРИЯ САПУНДЖИЕВА, ГЕОРГИ КАДУРИН, ВЯРА КОЛАРОВА, ДИМИТЪР ДИМИТРОВ И ЙОРДАН СЛАВЕЙКОВ!
    Седем дни, всеки ден, КАНДИДАТСТУДЕНТСКИ КОНСУЛТАЦИИ за НАТФИЗ с проф. д-р АТАНАС АТАНАСОВ, проф. ИВАН ДОБЧЕВ и проф. МАРГАРИТА МЛАДЕНОВА!
    Поп и рок пеене и сценично поведение с ЕТИЕН ЛЕВИ!
    САЛСА уъркшопи с МЕЛИСА ФЕРНАНДЕС, ЛИОН РОУЗ, ДИМИТРИС & СТЕЛА!
    ...Кизомба с ГАРО УЗУНЯН!
    Аржентинско танго със СТЕФИ И АДРИАН!
    Сценична реч с РАЛИЦА БЕЖАН!
    Сценично движение с АНТОН ГРИГОРОВ!
    МОНТФИЗ АРТ ФЕСТ 2011, Шумен, 23-31 юли!
    За повече подробности и записване за участие вижте в "Информация" на фен страницата MONTFIZ

    Някой да е чувал нещо повече?

  17. #567
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    харесва ми тази форма на реклама, силно постмодерна е:Д

  18. #568
    "Бремен" по Бременските музиканти. Свежо, весело, забавлявах се.
    Краят беше силен, същински уин.
    Една от ракетките ме удари право в сърцето буквално, докато летеше към мен... Дали не беше съдба?
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  19. #569
    http://theatre.art.bg/%D0%B6%D0%B5%D...%B0_1041_66_38
    Много добра постановка! Сега е на турне из източна България... съветвам ви да я гледате - струва си

  20. #570
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    съмнение се просмуква в кожата ми:Д

    аз ще посъветвам красивите търсещи (себе си/себеподобни) хора да гледат новия спектакъл на Теди и Мая в Сатирата. няма да обяснявам защо.

  21. #571
    ще ходим, ще ходим, наврънкали са ме, и на мен ми е интересно.

    а в петък смятам да посетя Коварство и любов в театър София, ама не е сигурно.

  22. #572
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    "Ревизор" на Мариус в НТ

    точно тук няма да се разхвърлям в анализ.
    представлението си заслужава, дори и само заради:
    *Веселин Анчев!!!
    *Леонид-Вергов

    видео: http://video.bgnes.com/view/28913

  23. #573
    Мега фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    7 773
    Ричард III

  24. #574
    Урбулешка трагедия
    Ами.. Горе-долу
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  25. #575
    Цитирай Първоначално написано от Monnie Виж мнението
    Ричард III
    Днес на това.
    Неповторимо изживяване.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си