.
Отговор в тема
Страница 24 от 28 ПървиПърви ... 14202122232425262728 ПоследнаПърви
Резултати от 576 до 600 от общо 693

Тема: *ТЕАТЪР*

  1. #576
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    по-подробно, деца;
    обяснявайте се, ценно е.
    в случая - за Стоян Радев е ясно. друго?
    //нямам какво да препоръчам.

  2. #577
    Ами виж, то се чувства. Опитвам се да не мисля толкова, не ми е донесло много ползи, хе-хе.
    Просто добра игра, добри ефекти и ти е приятно да гледаш. Театър.
    За играта наистина е ясно. Имало е неща, дето и не са ми са се понравили.

    Но като цяло, това, което на мен ми харесва и винаги оценявам при постановки, са декорите, сценографията - осветление, ефекти и всякакви други.
    Като режисура, колкото и да разбирам от това, ми хареса много. Имаше интересни решения.

    Приятно е да гледаш красиви хора на сцена просто. Не мога да опиша. Просто ми повлия повече от някои други постановки, на които съм била. Като го премисля, може и да дам по-адекватен и смислен отговор, с повече обосновки - въпреки че, нужни ли са?

    Хареса ми противопоставянето гърбавост-изправеност, някои реплики, които сега не мога да възпроизведа, но ми направиха впечатление, както и костюмите. Стори ми се, че главно лошите герои бяха в черно : D
    И, разбира се, момичетата-убийци с техните танци и начини на убиване.
    Просто всичко ми се стори много оригинално и вълнуващо, и красиво поставено.

    Излизам по-развълнувана от Ричард ІІІ, отколкото от Урбулешка трагедия, 'дето просто не можах да я почувствам чак толкова и не ми беше толкова красиво и вълнуващо, и не я усетих добре.

    Сериозно нямам по-изчерпателна обосновка.
    А за Стоян Радев... наистина е ясно
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  3. #578
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от jghgh Виж мнението
    Хареса ми противопоставянето гърбавост-изправеност
    костюмите.
    Стори ми се, че главно лошите герои бяха в черно : D
    И, разбира се, момичетата-убийци с техните танци и начини на убиване.
    Просто всичко ми се стори много оригинално и вълнуващо, и красиво поставено.
    благодаря, коментарът ми беше полезен)
    //ще те доразпитам на лично;
    запазвам си питането в тхт файл, за по-натам;
    Последно редактирано от Blab : 12-08-2011 на 09:53 Причина: на jghgh й е пълна пощата

  4. #579
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  5. #580
    "Човекът, който прави дъжд". Хубава постановка. На 19.01 ще я представят в Габрово ако на някой му се бие път и пари да дойде и да я гледа хаха

  6. #581
    Мега фен
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    7 773
    Калигула... :х <3

  7. #582
    Повече от фен Аватара на Actorr
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    400
    Цитирай Първоначално написано от Monnie Виж мнението
    Калигула... :х <3
    +1 .

  8. #583
    Повече от фен Аватара на Taam
    Регистриран на
    Oct 2010
    Мнения
    395
    Някой ходил ли е на Московия McBeth в Младежкия? (Не съм проверявала кой играе, само ми се мярна плакат)

    Иначе- Моноспектакълът на Мая Новоселска според мен си беше едно чудесно изпълнение на самата нея. Не мога да кажа, че ме е изненадала с нещо коренно различно от това, което прави и в Улицата обаче. Нямаше кой знае какви режисьорски решения, освен добре познатите прожекции на Теди. И все пак- много симпатично, искрено, добре изиграно, смислено. Има нещо изключително истинско и непретенциозно в представлението, което може би го отличава от повечето високопарни дефиниции за театър, които напоследък съм гледала и в Академията и като цяло на Софийската сцена. За почитателите на "хляб и зрелища" също не бих препоръчала, в този ред на мисли.
    От тогава през зимата всички зайци са бели.

    // http://thetamplace.blogspot.com/ //

  9. #584
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    за мен е есенция и от двамата. хумор и поезия. обичам ги. обичам го.
    //МакБет трябва да го гледам до 2 седмици. мислех вчера, но ми падна настроението. ако ходиш, моля те, кажи;

  10. #585
    "Български разкази" - моноспектакъл на Мариус Куркински.
    Хареса ми, много даже. Последната част само не я схванах изцяло, предполагам заради не дотам големите ми познания по символики в/на българския фолклор, обаче ми хареса. Добре се усети, този човек играе много добре.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  11. #586
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от Taam Виж мнението
    Някой ходил ли е на Московия McBeth в Младежкия?
    гледах го.
    сценографията и костюмите са добри. много добри. направо отлични.
    шегата не се получава, салонът беше рехав.

  12. #587
    Възлгедите на един пън


    недоумяващо и мигащо с очи, ясно е, че ще го мисля още дълго време. нали все трябва да мисля.
    лошото е, че както бяхме предупредени, това не е за деца; и се иска култура и определена възраст, за да се схване всичко.
    както и да е, беше приятно изживяване. даде някои посоки за размисъл поне у моята глава. но не схванах много главната идея. може би съм по-тъпичко.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  13. #588
    Спанак с картофи

    Отдавна не се бях смяла така! Владо Карамазов изкърти...
    Колко актуална комедия обаче.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  14. #589
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    последно гледах хасковския спектакъл на Лили Абаджиева по "Анархия в Бавария" от Фасбиндер.
    отдавна не й се беше получавало (толкова добре). повече от сполучливо завръщане. акцентът на страстната ми седмица:Д

    иначе:
    - "Евгений Онегин" на Стайко Мурджев&Юрий Дачев
    + "Провинциални анекдоти" на Ивайло Христов по Александър Вампилов

  15. #590
    КАСТИНГ

    На 30.04.2012 година пред фоайето на хотел ,,Дедеман Принцес“ ще се проведе кастинг за пълнометражен филм, който ще бъде публикуван в най-голямата страница за видеосподеляне YouTube.
    Всеки, който смята, че притежава артистични наклонности може да се яви на кастинга.
    За да заявите участие в проекта се обадете на
    тел.: 087/889 47 03.

  16. #591
    Фен Аватара на Vivid
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    147
    Цитирай Първоначално написано от jghgh Виж мнението
    "Български разкази" - моноспектакъл на Мариус Куркински.
    Хареса ми, много даже. Последната част само не я схванах изцяло, предполагам заради не дотам големите ми познания по символики в/на българския фолклор, обаче ми хареса. Добре се усети, този човек играе много добре.
    И на мен Много ми хареса.
    Until you have the inner discipline that brings calmness of mind, external facilities and conditions will never bring the joy and happiness you seek. On the other hand, if you possess this inner quality, calmness of mind, a degree of stability within, even if you lack the various external factors that you would normally require to be happy, it will still be possible to live a happy and joyful life.

  17. #592
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    на мен пък не:Д
    //казвайте какво ви харесва поне;

  18. #593
    Фен Аватара на Vivid
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    147
    Ами като цяло ми хареса - беше въздействащо. Стилът му. А на теб какво не ти хареса
    Until you have the inner discipline that brings calmness of mind, external facilities and conditions will never bring the joy and happiness you seek. On the other hand, if you possess this inner quality, calmness of mind, a degree of stability within, even if you lack the various external factors that you would normally require to be happy, it will still be possible to live a happy and joyful life.

  19. #594
    Хора, от известно време гледам плакати на "Боряна" по Йовков...Някой ходил ли е на постановката да сподели отзиви?

  20. #595
    Обожавам театър! Ходила съм най-вече на постановки на сливенския театър и като че ли те най-ми харесват. Любимите ми са "Железният светилник - Любовта на Катерина" (Вяра Начева, Таня Йоргова, Ивайло Гандев и Августин Демерджиев) и "Епопея на забравените" (моноспектакъл на Димитър Марков). Моноспектакълът беше уникално преживяване! Даваха го миналата година, водиха ни от училище, защото го учихме, но той просто с такава страст играеше, че не можах да се сдържа и се разплаках! За този час (или повече, или по-малко, не помня точно колко дълго беше) се почувствах наистина горда от това, че съм българка (като се има в предвид, че по принцип не си падам патриот... никак даже)! Когато свърши, публиката избухна в ръкопляскания, всички бяха на крака, сигурно половин час сме ръкопляскали, нямам думи просто! Незабравимо изживяване!

  21. #596
    losangelless
    Guest
    Ей, хора.. направих си регистрация, защото търся курсове по актьорско майсторство, но не знам къде да търся и не намирам нищо. Питам тук дали някой знае за курсове през лятото за младежи.. дори не знам дали това е точното място където питам..

  22. #597
    Супер фен Аватара на shakira96
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    1 117
    Цитирай Първоначално написано от losangelless Виж мнението
    Ей, хора.. направих си регистрация, защото търся курсове по актьорско майсторство, но не знам къде да търся и не намирам нищо. Питам тук дали някой знае за курсове през лятото за младежи.. дори не знам дали това е точното място където питам..
    Виж в МОНТФИЗ. Там има курсове за младежи.

  23. #598
    Цитирай Първоначално написано от Monnie Виж мнението
    Калигула... :х <3
    Най-най любимият ми спектакъл на нашия театър,който съм гледала 2 пъти и ще го гледам винаги когато мога.Уникални са всички.Нашия театър много се разви напоследък и ако има варненци,които не са го гледали все още,горещо го препоръчвам

  24. #599
    Аз също да се запиша към феновете на театъра.Обожавам да ходя.Във Варна си имаме страхотни постановки,всичките съм ги гледала по няколко пъти.Скоро започва новият сезон и вече нямам търпение.Има 2 нови премиери Талантливият мистър Рипли и Канкун.С нетърпение ги очаквам

  25. #600
    Цитирай Първоначално написано от jghgh Виж мнението
    Днес на това.
    Неповторимо изживяване.
    Още една любима постановка

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си